Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Όχι. Εξ αρχής μου είχε πει πως θα κάνουμε σε επόμενο κύκλο. Θα έχει ηρεμίσει και ο οργανισμός σου από τις ορμόνες και θα είναι πιο δεκτικό το ενδομήτριο. Με το καλό κορίτσι μου και καλές γονιμοποιήσεις!!!

Μακάρι, για να δούμε. Σε ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αλήθεια;;;;; αντε βρε κορίτσια όλες με το καλό!!!! Πρώτη σου φορά;;; 2 θα βάλεις;; 

xaxaxaxσυγγνωμη αλλα γελαω με το πρωτη σου φορα..

εχω κανεις 4 ετ μεχρι να ερθει η κορη μου(με φρεσκα κατεψυγμενα κτλ).Ειχα πριν απο αυτη 3 παλλινδρομες απο εξωσωματικη.Μετα την κορη μου εκανα 2 ετ με κατεψυγμενα που ειχα και ηταν παλλινδρομες και οι δυο.Μετα εκανα αλλον ενα κυκλο οπου ηταν βιοχημικη και τωρα παιζω το τελευταιο μου χαρτι...σε ολες εβαζα 2 και βλαστοκυστες εκτος απο την τελευταια που εβαλα 3 (δυο βλαστοκυστες και ενα μοριδιο) και τωρα αγνωστο ποσο θα βαλω ..εχω 3 (1 early βλαστοκυστη και δυο μο0ριδια που παγωσαν ολα την 5 μερα)τα βγαζουν λοιπον σημερα με την ελπιδα να προχωρησουν και να τα βαλω αυριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Ο νόμος δεν ξεκαθαρίζει αν θα την πάρεις για διέγερση ή για εμβρυομεταφορά. γράφει Απλά 7ήμερη άδεια για να υποβληθεί σε μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Ποια μέθοδος θα είναι αυτή και τι αφορά δεν γράφεται αναλυτικά. Εγώ σε όλες τις άδειες τέτοιου είδους έγραψα ακριβώς ότι γράφει ο νόμος. Χορηγείται στην τάδε άδεια 7 εργάσιμων ημερών για συμμετοχή της σε πρόγραμμα  με τη μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και τέλος την πήρα κανονικά. Την άδεια μου την έδωσε ο γιατρός και την υπέγραψε ο διευθυντής της μονάδας. Ούτε για εμβρυομεταφορά έγραψα ούτε τίποτα. Την έχω πάρει δύο φορές.

Φιλη μπηκα στον νομο και εχεις απολυτο δικιο! Νομιζα οτι ανεφερε την εμβρυομεταφορα αλλα οντως δεν αναφερει κατι, ευτυχως που το διευκρινησες για να ξερουν και τα κοριτσια εδω. 😉

Παντως καλο ειναι να παιρνουμε αυτα που δικαιουμαστε! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσάκι!!! Όλα θα πάνε καλά!!! Θα το δεις!!! Με το καλό αύριο η μεταφορά!!!

ευχαριστω για τη θετικη σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> 27/5

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Hope19 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@santaloxilo --> 26/5

@Tokyo --> Ιούνιος 

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki-->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@annie! --> 28/5

@melodyy --> 1/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@Sweetie79

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

 
Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

@santaloxilo fingers crossed!!! 😊

πραγματικα σε ευχαριστω..φτανει ως εδω η θετικη σκεψη..πρωτη φορα εχω αγχος και σας το λεω ειλικρινα...και νομιζω οτι ουσιαστικα ειναι μεχρι να μου πουν ποσα κι αν εχω εμβρια για ετ.θα με βαλουν και πρωι πρωι αφου τα βγαζουν σημερα..πριν τις ωοληψις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ σήμερα 2 φορές στο σκούπισμα στην τουαλέτα είδα καφέ βλέννα. Πήρα τηλέφωνο στο κέντρο μου είπαν να μην ανησυχώ πως ίσως είναι παλιό αίμα.. Δεν ξέρω αγχώθηκα λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannastr σε ευχαριστώ!

@Hope19 ναι ήταν σε τελείως φυσικό

Θέλω να ρωτήσω κάτι οποία γνωρίζει,πριν λίγο με πήρε ο γιατρός τηλέφωνο και μου είπε να πάω μια βδομάδα μετά την ωοληψια να με δει για τη β φάση του κύκλου γιατί επί λέξη "ωοθήκες σαν τις δικές σου έχουν τη τάση να δίνουν κι άλλο"

Του είπα ότι 20 χρόνια πάω σε γιατρούς και κανείς γυναικολόγος δεν μου το χέρι πει.

Για διπλή ωορρηξία μιλάει?Αυτή δεν γίνεται σε 24 ώρες από την πρώτη?

Θα τον ρωτήσω κι άλλα από κοντά, είμαι στη δουλειά και δεν μπορούσα.

Γνωρίζει καμμία τέτοια περίπτωση?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> 27/5

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> ? Ιούνιος

@Hope19 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@santaloxilo --> 26/5

@Tokyo --> ?

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki-->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@annie! --> 28/5

@melodyy --> 1/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@Sweetie79

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

 

καμια δεν κανει μαζι μου;;; @Taggerisεσυ θα με ανεχτεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα 2 φορές στο σκούπισμα στην τουαλέτα είδα καφέ βλέννα. Πήρα τηλέφωνο στο κέντρο μου είπαν να μην ανησυχώ πως ίσως είναι παλιό αίμα.. Δεν ξέρω αγχώθηκα λίγο. 

Εγω οσες φορες ειχα καφε η ροζ στο σκουπισμα ειχα και θετικη χοριακη! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα 2 φορές στο σκούπισμα την τουαλέτα είδα καφέ βλέννα. Πήρα τηλέφωνο στο κέντρο μου είπαν να μην ανησυχώ πως ίσως είναι παλιό αίμα.. Δεν ξέρω αγχώθηκα λίγο. 

εισαι εγκυος;ναι το καφε ειναι οξειδωμενο και βγαινει συχνα στην κυηση και στην αλλαγη μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Εγω οσες φορες ειχα καφε η ροζ στο σκουπισμα ειχα και θετικη χοριακη! 😉

α περιμενεις;;;;με το καλο!!!!!!!θα συμφωνησω...και πιστεψε με ειχα πολλα θετικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μακάρι κορίτσι μου!!! 
 

@santaloxilo Όχι, έχω την Πέμπτη χοριακη. Σήμερα κανονικά περίμενα περίοδο υπό φυσιολογικές συνθήκες. Έκανα ετ την Τρίτη με 2 βλαστοκυστες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@ioannastr σε ευχαριστώ!

@Hope19 ναι ήταν σε τελείως φυσικό

Θέλω να ρωτήσω κάτι οποία γνωρίζει,πριν λίγο με πήρε ο γιατρός τηλέφωνο και μου είπε να πάω μια βδομάδα μετά την ωοληψια να με δει για τη β φάση του κύκλου γιατί επί λέξη "ωοθήκες σαν τις δικές σου έχουν τη τάση να δίνουν κι άλλο"

Του είπα ότι 20 χρόνια πάω σε γιατρούς και κανείς γυναικολόγος δεν μου το χέρι πει.

Για διπλή ωορρηξία μιλάει?Αυτή δεν γίνεται σε 24 ώρες από την πρώτη?

Θα τον ρωτήσω κι άλλα από κοντά, είμαι στη δουλειά και δεν μπορούσα.

Γνωρίζει καμμία τέτοια περίπτωση?

 

οχι δε γινεται δυο μερες μετα αποκλειστικα..εγω οταν εκανα παρακολουθηση κυκλου ειχα και μια βδομαδα διαφορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η santaloxilo είπε:

οχι δε γινεται δυο μερες μετα αποκλειστικα..εγω οταν εκανα παρακολουθηση κυκλου ειχα και μια βδομαδα διαφορα

Με μπερδεύει αυτό που μου είπε και δεν το χω ξανακουσει.Δυστυχως δεν μπορούσα να ρωτήσω και πολλά από τη δουλειά.Θα πάω τη Πέμπτη να δω τι εννοεί ο ποιητής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@peacock μακάρι κορίτσι μου!!! 
 

@santaloxilo Όχι, έχω την Πέμπτη χοριακη. Σήμερα κανονικά περίμενα περίοδο υπό φυσιολογικές συνθήκες. Έκανα ετ την Τρίτη με 2 βλαστοκυστες 

αλλαγη μηνα χιχιχι οπως ανεφερα πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Με μπερδεύει αυτό που μου είπε και δεν το χω ξανακουσει.Δυστυχως δεν μπορούσα να ρωτήσω και πολλά από τη δουλειά.Θα πάω τη Πέμπτη να δω τι εννοεί ο ποιητής.

αν εχει αλλο ωριμο ωαριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η santaloxilo είπε:

αν εχει αλλο ωριμο ωαριο

Σου έχει συμβεί?Εννοώ με τόση διαφορά,νομιζω το γράψες και πιο πάνω αλλά τα διαβάζω βιάστηκα κι έχω μπερδευτει.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Ο νόμος δεν ξεκαθαρίζει αν θα την πάρεις για διέγερση ή για εμβρυομεταφορά. γράφει Απλά 7ήμερη άδεια για να υποβληθεί σε μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Ποια μέθοδος θα είναι αυτή και τι αφορά δεν γράφεται αναλυτικά. Εγώ σε όλες τις άδειες τέτοιου είδους έγραψα ακριβώς ότι γράφει ο νόμος. Χορηγείται στην τάδε άδεια 7 εργάσιμων ημερών για συμμετοχή της σε πρόγραμμα  με τη μέθοδο υποβοηθούμενης αναπαραγωγής και τέλος την πήρα κανονικά. Την άδεια μου την έδωσε ο γιατρός και την υπέγραψε ο διευθυντής της μονάδας. Ούτε για εμβρυομεταφορά έγραψα ούτε τίποτα. Την έχω πάρει δύο φορές.

Εσύ δηλαδή θα πάρεις την άδεια και στις δύο περιπτώσεις; Και στην ωοληψία 7 μέρες και στην εμβρυομεταφορά άλλες 7 κι ας είναι η εμβρυμεταφορά 1-2 μήνες μετά; Μου ανοίγεις τα μάτια πραγματικά! Δεν είχα ιδέα γι'αυτά! Εγώ είχα κρατήσει άδειες κι έλεγα θα τις χρησιμοποιησω όλες γι'αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

@ioannastr σε ευχαριστώ!

@Hope19 ναι ήταν σε τελείως φυσικό

Θέλω να ρωτήσω κάτι οποία γνωρίζει,πριν λίγο με πήρε ο γιατρός τηλέφωνο και μου είπε να πάω μια βδομάδα μετά την ωοληψια να με δει για τη β φάση του κύκλου γιατί επί λέξη "ωοθήκες σαν τις δικές σου έχουν τη τάση να δίνουν κι άλλο"

Του είπα ότι 20 χρόνια πάω σε γιατρούς και κανείς γυναικολόγος δεν μου το χέρι πει.

Για διπλή ωορρηξία μιλάει?Αυτή δεν γίνεται σε 24 ώρες από την πρώτη?

Θα τον ρωτήσω κι άλλα από κοντά, είμαι στη δουλειά και δεν μπορούσα.

Γνωρίζει καμμία τέτοια περίπτωση?

 

Γυναίκες με συγκεκριμένο ορμονικό προφίλ έχουν την τάση να δίνουν και άλλο ένα ωάριο το λεγόμενο loupo το οποίο έχει δώσει και εγκυμοσύνες αρκετές .... είναι ανακάλυψη του καταπληκτικού γιατρού που επέλεξες και έχει βοηθήσει πολλές γυναίκες ... 

να πας λοιπόν την άλλη εβδομάδα όπως πολύ σωστά σου είπε ....

εδω η εγκύκλιο πεδία το φυσικού κύκλου σας ομιλεί ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εγώ σήμερα 2 φορές στο σκούπισμα στην τουαλέτα είδα καφέ βλέννα. Πήρα τηλέφωνο στο κέντρο μου είπαν να μην ανησυχώ πως ίσως είναι παλιό αίμα.. Δεν ξέρω αγχώθηκα λίγο. 

εγώ πιστεύω είναι για καλό !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Σου έχει συμβεί?Εννοώ με τόση διαφορά,νομιζω το γράψες και πιο πάνω αλλά τα διαβάζω βιάστηκα κι έχω μπερδευτει.

 

ναι οταν παρακολουθουσα κυκλο ειχα πολλες φορες διπλη ωορυξια.Μα συστηνε επαφες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αχ μακάρι κορίτσια μου!!! Σε 3 μέρες θα ξέρουμε!! 

Όλα καλά θα πάνε θα δεις υπομονή αγάπη οι τελευταίες είναι οι χειρότερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Α καταλαβα... ναι οτι νομιζουν οι γιατροι.. αυτοι ξερουν!!  Προφανως θελουν να μην υπατχει η παραμικρη πιθανοτητα κ καλα κανουν!! Τα αποτελεσματα της παρακεντησης ποτε θ βγουν;
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!  Από ότι μου είπαν είναι σαν μαστογραφία αλλά πιο εξειδικευμένη... Κ εγώ δεν το έχω ξανακουσει... Κ εγώ αναρωτήθηκα αφού έκανα την παρακέντηση γιατί πρέπει κ τα άλλα κ την ρώτησα την γιατρό που μου την έκανε κ μου είπε ότι δεν είναι πάντα 100% σίγουρο το αποτέλεσμα... Κ όχι τίποτε άλλο με πόνεσε πολύ κ δεν θα είναι σίγουρα τα αποτελέσματα? 
    • Μπραβο κοριτσι μου!! Τα πρωτα νεα ειναι καθησυχαστικα!!😀👍 Καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!! Πιστευω οτι ολα θα ειναι καθαρα!!  Ειχαν ερθει περυσι κ μας εκαναν ενημερωση γ τις εξετασεις π χρειαζεται να κανουμε γ την προληψη του καρκινου μαστου κ μας ειπαν υπερηχο, μαστογραφια κ μαγνητικη. Η τομοσυνθεση δν ξερω τι ειναι... Κ η παρακεντηση καλο ειναι ν γινει προληπτικα γ ν ειναι σιγουροι 100%. Αφου θ κανεις παρακεντηση, αναρωτιεμαι τα υπολοιπα γτ γινονται;; δν εχουν σαφη εικονα απ το δειγμα; 🤔
    • Πήγα σε χειρούργο μαστού με είδε δεν του φάνηκε να είναι κάτι επικίνδυνο έτσι που είδε με το χερι αλλά με έβαλε να κάνω παρακέντηση και υπέρηχο για να είναι σίγουρος και σε 20 μέρες έκλεισα ραντεβού για μαστογραφία και τόμοσύνθεση αν το λέω σωστά... Κ πονάω πολύ με τη μαστογραφία αλλά πρέπει να το κάνω μου είπαν γιατί δεν αφήνουν τίποτα χωρίς να το ελέγξουν πλήρως... Μου είπαν να μην ανησυχώ ότι μπορεί να είναι από τις ορμόνες αλλά θα έχουν τελική εικόνα από τις εξετάσεις...
    • Καλησπερα Τοκυο μου!!  Μου ηρθε περιοδος πριν 10 μερες κ θα αφησουμε αυτο τον κυκλο να ηρεμησει ο οργανισμος μου κ να μπει σε φυσιολογικους ρυθμους... λογικα τελος μαιου περιμενω ξανα περιοδο κ θα με τσεκαρει ο γιατρος υπερηχογραφικα κ με αιματολογικες γ ν με προετοιμασει γ ετ (αν ολα ειναι οκ...) καλως εχοντων των πραγματων, μεσα ιουνιου θα γινει η ετ... αλλιως ιουλιο;; θα δουμε.. Ηδη νιωθω μεγαλη ανακουφιση που περασαμε το 1ο σταδιο κ σκεφτομαι κακως δν το ειχαμε κανει νωριτερα.. τεσπα, ολα γ καποιο λογο γινονται... Ωχ... ο διαβητης κυησης ειναι λιγο ταλαιπωρια.. ειχε κ η νυφη μου στην 3η εγκυμοσυνη της... κανεις διατροφη ε; λιγη προσοχη κ υπομονη. Εμεινε λιγο...  Ναι το ιδιο λεγαμε χθες με τη Νικολ... ειναι non stop ο γιατρος μας... για ποσο θα αντεξει ετσι;; εμενα με εβλεπε κτ 7 το πρωι πριν απο χειρουργεια ή 11 το βραδυ τελευταιο ραντεβου... κ φσκ εργαζεται κ ΣΚ... εξοντωτικο...😵‍💫 οσα κ να βγαζεις, αξιζει τοσο τρεξιμο;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...