Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια ειπα να ανοίξω σιγά σιγά την ομαδούλα για τα μωράκια του Αυγούστου να τα λέμε  

ειμαι στην 8εδβ και 3 μερ 

Εύχομαι να έχουμε γερά μωράκια και τελειομηνες εγκυμοσύνες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Και εγώ είμαι στις 11 εβδομάδες και 1 μέρα…Σε 10 μέρες έχουμε αυχενική…με το καλό να μας έρθουν τα καλοκαιρινά μωράκια μας🙏🏻🧿♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! εγώ είμαι σήμερα στη 10η εβδομάδα😊 με το καλό να κάνουμε την αυχενική και όλα να είναι εντάξει 🩷🩷 πώς πάτε από συμπτώματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! εγώ είμαι σήμερα στη 10η εβδομάδα😊 με το καλό να κάνουμε την αυχενική και όλα να είναι εντάξει 🩷🩷 πώς πάτε από συμπτώματα?

Καλημέρα κορίτσια 😊

εγω χάλια πολύ εμετό βρε κορίτσια όλη μέρα σε μια τουαλέτα τρέχω δεν μπορω να κάνω τίποτα σαν άρρωστη είμαι 

εσεις πως είστε από συμπτώματα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊

εγω χάλια πολύ εμετό βρε κορίτσια όλη μέρα σε μια τουαλέτα τρέχω δεν μπορω να κάνω τίποτα σαν άρρωστη είμαι 

εσεις πως είστε από συμπτώματα ; 

Πωωω...δύσκολο πράγμα ο εμετος...εγώ δεν είχα καθόλου...αλλά είμαι φουλ υπογλυκαιμίες και δεν μπορώ να σηκωθώ στα πόδια μου..έχω κατεβάσει λίτρα χυμούς αλλά δεν λέει να στρώσει.. 

Κατά τ άλλα νύστα, δυσκοιλιοτητα στο φουλ και καούρες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 😊😊😊

Εγώ είμαι 12+1,είμαι κρίμα τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου 🧿🧿..την Παρασκευή έχουμε αυχενική και ελπίζουμε όλα να είναι καλά...Να σας πω την αλήθεια μου σε γενικές γραμμές είμαι πολύ καλά...Δεν είχα εμετούς ούτε ναυτίες..Μόνο πονάκια και πάρα πολλή κούραση!!!τις τελευταίες μέρες μου προκαλείται ναυτία από έντονες μυρωδιές και από την οδοντόκρεμα αλλά την παλεύω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Πωωω...δύσκολο πράγμα ο εμετος...εγώ δεν είχα καθόλου...αλλά είμαι φουλ υπογλυκαιμίες και δεν μπορώ να σηκωθώ στα πόδια μου..έχω κατεβάσει λίτρα χυμούς αλλά δεν λέει να στρώσει.. 

Κατά τ άλλα νύστα, δυσκοιλιοτητα στο φουλ και καούρες.. 

ναι έχω ζοριστεί πολύ αλλά προσπαθω να κάνω υπομονή 

και οι καούρες είναι ζόρικες υπομονή μέχρι να βγει το πρώτο τρίμηνο μετά θα είναι όλα λίγο καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! εγώ είμαι σήμερα στη 10η εβδομάδα😊 με το καλό να κάνουμε την αυχενική και όλα να είναι εντάξει 🩷🩷 πώς πάτε από συμπτώματα?

Κι εγώ σε αυτή την εγκυμοσύνη πολύ ναυτία και πολύ εμετό. Υπάρχουν μέρες που σταματάει αλλά μετά επανέρχεται. Ας είναι καλά τα μπεμπιτσόνια μας και θα το αντιμετωπίσουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊😊😊

Εγώ είμαι 12+1,είμαι κρίμα τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου 🧿🧿..την Παρασκευή έχουμε αυχενική και ελπίζουμε όλα να είναι καλά...Να σας πω την αλήθεια μου σε γενικές γραμμές είμαι πολύ καλά...Δεν είχα εμετούς ούτε ναυτίες..Μόνο πονάκια και πάρα πολλή κούραση!!!τις τελευταίες μέρες μου προκαλείται ναυτία από έντονες μυρωδιές και από την οδοντόκρεμα αλλά την παλεύω!!!

Με το καλό η αυχενική λιγες μερες έμειναν 😊 

Να μας πεις τα νέα σου την Παρασκευή ίσως μπορέσετε να δείτε και το φύλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ κορίτσια είχα αναγούλες και εμετούς αλλά από την 9η υποχώρησαν κάπως…Τώρα έχω καούρες φουλ και αργώ να χωνέψω…ότι και να φάω το χωνεύω πολύ δύσκολα…αναμένω και εγώ την αυχενική μου 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κλείσατε για αυχενική διαφάνεια? Εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού και τότε θα κλείσουμε.. 

Το ανυπόφορο σ εμένα είναι οι πονοι στο έντερο.. προσπαθώ όσο μπορώ να τρώω σωστά για να λειτουργεί καλά αλλά υποφέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Κλείσατε για αυχενική διαφάνεια? Εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού και τότε θα κλείσουμε.. 

Το ανυπόφορο σ εμένα είναι οι πονοι στο έντερο.. προσπαθώ όσο μπορώ να τρώω σωστά για να λειτουργεί καλά αλλά υποφέρω.. 

Κι εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού. Ανυπομονώ τόσο πολύ. Λογικά κι εμείς θα κανονίσουμε για την αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Κλείσατε για αυχενική διαφάνεια? Εγώ Τετάρτη έχω ραντεβού και τότε θα κλείσουμε.. 

Το ανυπόφορο σ εμένα είναι οι πονοι στο έντερο.. προσπαθώ όσο μπορώ να τρώω σωστά για να λειτουργεί καλά αλλά υποφέρω.. 

εμένα είναι νωρίς ακόμα για να κλεισω ραντεβού για αυχενική 

Με τον γιατρό μου έχω τώρα ξανά ραντεβού 5/2 

Ααα σε πονάει το έντερο ε; Πωπω όλες λίγο πολύ κάτι έχουμε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

εμένα είναι νωρίς ακόμα για να κλεισω ραντεβού για αυχενική 

Με τον γιατρό μου έχω τώρα ξανά ραντεβού 5/2 

Ααα σε πονάει το έντερο ε; Πωπω όλες λίγο πολύ κάτι έχουμε 😅

Άσε.. δεν παλεύεται.. εκεί που είμαι όρθια μπορεί να διπλωσω για 1 λεπτό και μετά περνάει.. αλλά αυτό γίνεται πολλές φορές μέσα στην ημέρα.. το βράδυ ειδικά είναι χειρότερο..νιώθω σαν να έχω πέτρες στην κοιλια μου κ πολλές φορές χάνω τον ύπνο μου..που ν αρχίσω και το σιδηρο..😔 

Με τα κιλά σας πως πάτε? Εγώ ενώ δεν είχα βάλει καθόλου, τις τελευταίες 2 βδομάδες έβαλα 1.5 κιλό.. φαντάζομαι είναι Οκ ή φταίει και η τουαλέτα που πλέον δεν είμαι τόσο τακτική.. 

@Fighter εσυ θα πας πρωτη! Να μας πεις εντυπωσεις ! 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Άσε.. δεν παλεύεται.. εκεί που είμαι όρθια μπορεί να διπλωσω για 1 λεπτό και μετά περνάει.. αλλά αυτό γίνεται πολλές φορές μέσα στην ημέρα.. το βράδυ ειδικά είναι χειρότερο..νιώθω σαν να έχω πέτρες στην κοιλια μου κ πολλές φορές χάνω τον ύπνο μου..που ν αρχίσω και το σιδηρο..😔 

Με τα κιλά σας πως πάτε? Εγώ ενώ δεν είχα βάλει καθόλου, τις τελευταίες 2 βδομάδες έβαλα 1.5 κιλό.. φαντάζομαι είναι Οκ ή φταίει και η τουαλέτα που πλέον δεν είμαι τόσο τακτική.. 

@Fighter εσυ θα πας πρωτη! Να μας πεις εντυπωσεις ! 🩷

Εγω κιλά δεν έχω μετρηθεί να σου πω την αλήθεια αλλά με τόσους εμετούς που έχω θα έχω χασει 1 με 1,5 κιλό έτσι όπως με βλέπω 

Λογικά επειδή εχεις θέμα με το έντερο σου είσαι +1,5  είναι ακόμα λίγο νωρίς να αρχίσουμε να βάζουμε κιλάκια 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω κιλά δεν έχω μετρηθεί να σου πω την αλήθεια αλλά με τόσους εμετούς που έχω θα έχω χασει 1 με 1,5 κιλό έτσι όπως με βλέπω 

Λογικά επειδή εχεις θέμα με το έντερο σου είσαι +1,5  είναι ακόμα λίγο νωρίς να αρχίσουμε να βάζουμε κιλάκια 😅

το ξέρωωω...γι αυτο σας ρώτησα κ εσάς...χωρίς να αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου τα πήρα...και μου έκανε εντύπωση..αλλά είμαι φούλ πρησμένη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

το ξέρωωω...γι αυτο σας ρώτησα κ εσάς...χωρίς να αλλάξω τίποτα στη διατροφή μου τα πήρα...και μου έκανε εντύπωση..αλλά είμαι φούλ πρησμένη...

Αυτό θα είναι μόλις ηρεμήσει το έντερο σου θα δεις πως θα είσαι στα κιλά σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπ΄έρα κορίτσια, εγω είμαι στην 11η εβδομάδα και την επόμενη εβδομάδα έχω την αυχενική. Απο συμπτώματα δεν έχω τίποτα μόνο κατι πονάκια. Αυτο που με αγχώνει ειναι το σακχαρο που ειναι στο οριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!!!! Εσείς είστε πιο προχωρημένες από εμένα...αλλά επειδή δεν έχει δημιουργηθεί κάτι για Σεπτέμβρη ακόμη, λέω να ρωτήσω εσάς!!! Εγώ βάση εφαρμογής είμαι 5 εβδ. +4 ημερών... νιώθατε κι εσείς τα πρωινά σαν να σας πάτησε το τρένο;; εγώ δε μπορώ να σταθώ όρθια... σήμερα πήγα στη δουλειά το πρωί κ δε μπορούσα με τίποτα την ορθοστασία. Οι αναγουλες επίσης δε με αφήνουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ έχω αυχενική την Παρασκευή...Από χτες είμαι άρρωστη με μπούκωμα και πονοκέφαλο...Σήμερα υποχώρησε ο πονοκέφαλος αλλά το μπούκωμα και η καταρροή καλά κρατούν..Από συμπτώματα στο κ αλλιώς εγώ δεν είχα από πριν κάτι πολύ έντονο,μόνο αναγουλες κυρίως με μυρωδιές και οδοντόκρεμα και αν δω κάτι και με αηδιάζει...Ελπίζω όλα να είναι καλά και να μην έχει επηρεαστεί το μικρακι μας!! 🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ έχω αυχενική την Παρασκευή...Από χτες είμαι άρρωστη με μπούκωμα και πονοκέφαλο...Σήμερα υποχώρησε ο πονοκέφαλος αλλά το μπούκωμα και η καταρροή καλά κρατούν..Από συμπτώματα στο κ αλλιώς εγώ δεν είχα από πριν κάτι πολύ έντονο,μόνο αναγουλες κυρίως με μυρωδιές και οδοντόκρεμα και αν δω κάτι και με αηδιάζει...Ελπίζω όλα να είναι καλά και να μην έχει επηρεαστεί το μικρακι μας!! 🧿🧿🧿

Μη στενοχωριέσαι όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη εγώ σκεφτείτε πέρασα και Covid την 9η εβδομάδα…πιστεύω όταν είσαι έγκυος τον χειμώνα είναι αναπόφευκτο να μην κολλήσουμε…για γρίπη α μόνο θέλει περισσότερη προσοχή απο οτι ακούω την περνάς με 40 άρια…εμείς δεν θέλουμε τον πυρετό…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...