Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

Κορίτσια μου γλυκά κι όμορφα, νομίζω ότι ήρθε η ώρα να ανοίξουμε το θεματάκι για τα μωράκια που θα έρθουν όμορφα και στρουμπουλά το 2024!❤️🍼

1η Αυγούστου σήμερα, συμβολικά επιλέγω τον πιο αισιόδοξο και ξέγνοιαστο μήνα του χρόνου για να φέρει γούρι στο θεματάκι μας, αισιοδοξία και θετική ενέργεια σε όλες μας, ώστε το 2024 να μας βρει όλες εγκυούλες!

Μερικές έχουμε ξεκινήσει την προσπάθεια, άλλες είμαστε στην αναμονή για ε/τ ή β χοριακή, άλλες κάναμε ε/τ μέσα στη χρονιά που δεν είχαν αίσιο αποτέλεσμα, αλλά δεν το βάζουμε κάτω. Είτε για πρώτο είτε για δεύτερο μωράκι, προχωράμε μαζί στον δρόμο της εξωσωματικής, με ψυχραιμία και υπομονή και γιορτάζουμε με τρέλα τις επιτυχίες μας!

Κάνω tag  τα κορίτσια που βλέπω να συμμετέχουν στη συζήτηση τον τελευταίο καιρό. Δεν σας γνωρίζω όλες, δεν έχω μιλήσει με τις περισσότερες, αλλά εδώ είμαστε να ανταλλάζουμε απόψεις, να μοιραζόμαστε σκέψεις, αγωνίες και εμπειρίες. Παρακαλώ διαδώστε ελεύθερα και στις κοπέλες που γνωρίζετε και ας μεταφερθούμε εδώ!! Εύχομαι να είναι γουρλίδικο και τυχερό, όπως τα μωράκια που θα έρθουν!!🙏❤️

 @Μπεμπελουκα

@Tokyo

@Blue Lilly

@marinaP

@Thlimmeno_koutavi

@Zenia z

@Γιάννα 36

@misofeggaro

@popcorn

@Dimitrapth

@Vickypucca

@Sophie80

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια! Πολλές, επιτυχείς μεταφορές, πολλές όμορφες στιγμές και ποτέ να μην το βάζει κάτω καμία! 

Αγαπημένος μήνας ο Αύγουστος, κι ευκαιρία για ξεκούραση κι ανασύνταξη! Χαρείτε τις στιγμές και τα μπεμπακια μπορούν να περιμένουν τον Σεπτέμβρη 😁❤️👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραίο το νέο μας θέματακι 😊😊😊😊😊καλό μήνα σε όλες ο μήνας της Παναγίας μας που θα μας φέρει τα μπεμπουλακια μας !♡♡♡♡καλές διακοπές καλή ηρεμία και καλό ξεκίνημα σε όλες μας !!!😉💙💙💙💜💜💜💚💛💛🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷💟💟💟💟💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε????μπάνακια ??εμείς προμηθεύτηκαμε  τα φάρμακα από τον εοππυ και ξεκίνησα χάπι θυρεοειδή...αναμένουμε τις διακόπουλεςςς☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κορίτσια υπάρχει κοπέλα που έχει ανάγκη να της χαρισω ενα κουτι menopur κλειστο ????😘

Φίλη μου, εγώ κάνω menopur, είναι το φάρμακό μου!! Αν μπορείς να μου το δώσεις, θα σου είμαι ευγνώμων! 🥰😘Θα το χρειαστώ από Σεπτέμβρη βέβαια. Πότε έχει ημερομηνία λήξης;   

Αθήνα μένω κι εγώ, τώρα όμως είμαι σε διακοπές.

Αν θέλεις στείλε μου προσ.μήνυμα να μιλήσουμε.

υγ. πολύ καλά που ξεκίνησες χαπάκι θυρεοειδούς. Κι εγώ παίρνω καιρό τώρα και μ έχει βοηθήσει πάρα πολύ! Απ' την στιγμή που τον ρύθμισα, πάει ρολόι. Άντε, να μπαίνουμε σε σειρά!

--> ποιο φάρμακο σου έδωσε τώρα ο εοππυ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

@Thlimmeno_koutavi κορίτσι μου πώς είσαι; Πώς πάει η αναμονή; Βλέπεις κάτι από συμπτώματα;

Μολις αυτό έγραψα στην προηγμένη ομάδα!! Η αναμονή δύσκολη... Ψάχνω συνεχώς να βρω κάτι να πιαστώ, αλλά ξέρω πως παίρνω τόση προγεστερόνη που δικαιολογεί το πρησμένο στήθος, τους πόνους περιόδου, ακόμα ας πούμε κ μια μικρή υπνηλία που με πιάνει κατά τις 11. 

Ελπίζω για μια θετική χοριακη, το θέλω πολύ. Θα αλλάξει τη ζωή μου... Ελπίζω..  αλλά και φοβάμαι για μια αρνητική εξέλιξη....

Ευχαριστώ πολύ για τη σκέψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Μολις αυτό έγραψα στην προηγμένη ομάδα!! Η αναμονή δύσκολη... Ψάχνω συνεχώς να βρω κάτι να πιαστώ, αλλά ξέρω πως παίρνω τόση προγεστερόνη που δικαιολογεί το πρησμένο στήθος, τους πόνους περιόδου, ακόμα ας πούμε κ μια μικρή υπνηλία που με πιάνει κατά τις 11. 

Ελπίζω για μια θετική χοριακη, το θέλω πολύ. Θα αλλάξει τη ζωή μου... Ελπίζω..  αλλά και φοβάμαι για μια αρνητική εξέλιξη....

Ευχαριστώ πολύ για τη σκέψη!!!

Όλα καλά θα πάνε! Είπαμε, θετική σκέψη πάνω απ' όλα! Εγώ προσωπικά το θεωρώ θετικό σημάδι το να μην έχεις συμπτώματα, γιατί απλά όλα πηγαίνουν καλά και ο οργανισμός δεν ζορίζεται 😜😜 Δική μου θεωρία βέβαια!😝 στην οποία κατέληξα μετά από μια επιτυχημένη και εντελώς ασυμπτωματική ε/τ και μια αποτυχημένη με συμπτώματα. Την υπνηλία από την προγεστερόνη την έχω κι εγώ, κάθε φορά που παίρνω, είναι συνηθισμένη δυστυχώς. Εμένα με εξουθενώνει... αλλά τι να κάνουμε! 

Ελάτε στη νέα ομάδα σιγά- σιγά. Γι' αυτό ανοίξαμε το θέμα. Οι ίδιες συζητήσεις μπορούν να συνεχιστούν εδώ. Να κλείσει το 2023, αφού πάμε για μωράκια του 2024 πια!😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η RAM21 είπε:

Όλα καλά θα πάνε! Είπαμε, θετική σκέψη πάνω απ' όλα! Εγώ προσωπικά το θεωρώ θετικό σημάδι το να μην έχεις συμπτώματα, γιατί απλά όλα πηγαίνουν καλά και ο οργανισμός δεν ζορίζεται 😜😜 Δική μου θεωρία βέβαια!😝 στην οποία κατέληξα μετά από μια επιτυχημένη και εντελώς ασυμπτωματική ε/τ και μια αποτυχημένη με συμπτώματα. Την υπνηλία από την προγεστερόνη την έχω κι εγώ, κάθε φορά που παίρνω, είναι συνηθισμένη δυστυχώς. Εμένα με εξουθενώνει... αλλά τι να κάνουμε! 

Ελάτε στη νέα ομάδα σιγά- σιγά. Γι' αυτό ανοίξαμε το θέμα. Οι ίδιες συζητήσεις μπορούν να συνεχιστούν εδώ. Να κλείσει το 2023, αφού πάμε για μωράκια του 2024 πια!😄

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες! Τρέμω να την κάνω αλήθεια. Θα βάλω τον άντρα μου να δει το αποτέλεσμα δεν θα αντέξω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σήμερα η μέρα ήταν δύσκολη ψυχολογικά χωρίς να έχει συμβεί ή να έχει αλλάξει κάτι. Σας έχει συμβεί κι εσάς να έχετε συναισθηματικές διακυμάνσεις? Αυτό που αισθάνομαι μου θυμίζει όπως μια μέρα πριν την περίοδο που τα βλέπω όλα μαύρα. Σαν να έχει συμβεί κάτι κακό και δεν ξέρω τι είναι αυτό. Μια στεναχώρια. Δεν είναι άγχος ( γνωρίζω πολύ καλά αυτό το συναίσθημα). Είναι μια στεναχώρια χωρίς χειροπιαστό λόγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Κορίτσια σήμερα η μέρα ήταν δύσκολη ψυχολογικά χωρίς να έχει συμβεί ή να έχει αλλάξει κάτι. Σας έχει συμβεί κι εσάς να έχετε συναισθηματικές διακυμάνσεις? Αυτό που αισθάνομαι μου θυμίζει όπως μια μέρα πριν την περίοδο που τα βλέπω όλα μαύρα. Σαν να έχει συμβεί κάτι κακό και δεν ξέρω τι είναι αυτό. Μια στεναχώρια. Δεν είναι άγχος ( γνωρίζω πολύ καλά αυτό το συναίσθημα). Είναι μια στεναχώρια χωρίς χειροπιαστό λόγο. 

Όλα μέσα στο πρόγραμμα κούκλα μου, τα συναισθήματα εναλλασσονται, είναι κι οι ορμόνες και τα φάρμακα.. Εγώ μόνο μαύρα τα έβλεπα 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Όλα μέσα στο πρόγραμμα κούκλα μου, τα συναισθήματα εναλλασσονται, είναι κι οι ορμόνες και τα φάρμακα.. Εγώ μόνο μαύρα τα έβλεπα 😔

Είχατε υποστήριξη από τον σύζυγό? Εμένα δε με καταλαβαίνει. Λέει ότι φταίω γιατί σκέφτομαι αρνητικά. Ενώ η σκέψη μου δεν έχει αλλάξει καθόλου σε σχέση με χθες και προχθές και τις προηγούμενες μέρες. Απλά μου έσκασε αυτή η στεναχώρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Είχατε υποστήριξη από τον σύζυγό? Εμένα δε με καταλαβαίνει. Λέει ότι φταίω γιατί σκέφτομαι αρνητικά. Ενώ η σκέψη μου δεν έχει αλλάξει καθόλου σε σχέση με χθες και προχθές και τις προηγούμενες μέρες. Απλά μου έσκασε αυτή η στεναχώρια.

Στην πρώτη εμβρυομεταφορα είχαμε μαλώσει πολύ μια μέρα. Ήμουν μες στα νεύρα, έκλαιγα και κάποια στιγμή δεν άντεξε, μου έλεγε όπως λες ότι σκέφτομαι αρνητικά κτλ κτλ.. Στη δεύτερη τον είχα προειδοποιησει πως όπως και να φερθώ να κάνει τουμπεκί γιατί θα ναι οι ορμόνες και τα φάρμακα οπότε ήταν υπόδειγμα υποστήριξης. Εμένα μ έριξε το γεγονός πως έκανα από νωρίς τεστ και έβγαιναν αρνητικά οπότε πήγαινε το κλάμα σύννεφο. 

Αύριο θα είναι μια άλλη μέρα, όσο μπορείς σκέψου θετικά για να μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Στην πρώτη εμβρυομεταφορα είχαμε μαλώσει πολύ μια μέρα. Ήμουν μες στα νεύρα, έκλαιγα και κάποια στιγμή δεν άντεξε, μου έλεγε όπως λες ότι σκέφτομαι αρνητικά κτλ κτλ.. Στη δεύτερη τον είχα προειδοποιησει πως όπως και να φερθώ να κάνει τουμπεκί γιατί θα ναι οι ορμόνες και τα φάρμακα οπότε ήταν υπόδειγμα υποστήριξης. Εμένα μ έριξε το γεγονός πως έκανα από νωρίς τεστ και έβγαιναν αρνητικά οπότε πήγαινε το κλάμα σύννεφο. 

Αύριο θα είναι μια άλλη μέρα, όσο μπορείς σκέψου θετικά για να μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου. 

Σήμερα από το μεσημέρι και μετά... Πολύ δύσκολα. Γενικά πάντως σε όλη τη διαδικασία μαλώσαμε 2-3 φορές. Στεναχωρήθηκα που δεν μπορούσε να με καταλάβει. Ας ελπίσουμε αύριο να νιώθω καλύτερα. Δεν μπορώ να κάνω και γυμναστική να ιδρώσω, να γεμίσω ενδοερφινες, να νιώσω καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Σήμερα από το μεσημέρι και μετά... Πολύ δύσκολα. Γενικά πάντως σε όλη τη διαδικασία μαλώσαμε 2-3 φορές. Στεναχωρήθηκα που δεν μπορούσε να με καταλάβει. Ας ελπίσουμε αύριο να νιώθω καλύτερα. Δεν μπορώ να κάνω και γυμναστική να ιδρώσω, να γεμίσω ενδοερφινες, να νιώσω καλύτερα.

Φαε μαύρη σοκολάτα 😉κι αύριο θα ξυπνήσεις με άλλη διάθεση. Δες καμία ευχάριστη σειρά, χάζεψε βιντεακια, βγες καμία βόλτα να αλλάξεις διάθεση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Φίλη μου, εγώ κάνω menopur, είναι το φάρμακό μου!! Αν μπορείς να μου το δώσεις, θα σου είμαι ευγνώμων! 🥰😘Θα το χρειαστώ από Σεπτέμβρη βέβαια. Πότε έχει ημερομηνία λήξης;   

Αθήνα μένω κι εγώ, τώρα όμως είμαι σε διακοπές.

Αν θέλεις στείλε μου προσ.μήνυμα να μιλήσουμε.

υγ. πολύ καλά που ξεκίνησες χαπάκι θυρεοειδούς. Κι εγώ παίρνω καιρό τώρα και μ έχει βοηθήσει πάρα πολύ! Απ' την στιγμή που τον ρύθμισα, πάει ρολόι. Άντε, να μπαίνουμε σε σειρά!

--> ποιο φάρμακο σου έδωσε τώρα ο εοππυ?

 

Ελααααααα ρε κορίτσι μου ....να Ι θα μιλήσουμε γιατί η αλήθεια είναι ότι μου έχουν στείλει αρκετά κορίτσια....αχ είμαι και εγώ εκτός Αθηνών και δεν θυμάμαι ακριβώς την λήξη αν δεν κάνω λάθος όμως είναι Δεκέμβρη......κάτι τέτοιο νομίζω!!!🫠🫠

 

Λόγω έλλειψης της menopur μου την άλλαξαν με goal!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Σήμερα από το μεσημέρι και μετά... Πολύ δύσκολα. Γενικά πάντως σε όλη τη διαδικασία μαλώσαμε 2-3 φορές. Στεναχωρήθηκα που δεν μπορούσε να με καταλάβει. Ας ελπίσουμε αύριο να νιώθω καλύτερα. Δεν μπορώ να κάνω και γυμναστική να ιδρώσω, να γεμίσω ενδοερφινες, να νιώσω καλύτερα.

Θλιμμένο κουτάβι....όλα αυτά έχουν συμβεί σε όλα τα ζευγάρια....μην νιώθεις ενοχές...σε άλλους λίγο σε άλλους πολύ !!Σημασία έχει εσύ να είσαι καλά.....όσο για συμπτώματα μην ψάχνεις....ποτε κάνεις χοριακη ???🩵🩵🩵🩵💟💟💟💟

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Θλιμμένο κουτάβι....όλα αυτά έχουν συμβεί σε όλα τα ζευγάρια....μην νιώθεις ενοχές...σε άλλους λίγο σε άλλους πολύ !!Σημασία έχει εσύ να είσαι καλά.....όσο για συμπτώματα μην ψάχνεις....ποτε κάνεις χοριακη ???🩵🩵🩵🩵💟💟💟💟

 

Τη Δευτέρα κάνω χοριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια! Υπάρχει καμία κοπέλα που περίμενε να κάνει τη χοριακη και δεν το πίστευε ότι θα έρθει θετικό τεστ και τελικά ήρθε? Για τους Χ ψ λόγους να μην είχε θετικό προαίσθημα και να ήρθε το αποτέλεσμα κεραμίδα στο κεφάλι??? 

Ή όλες είχατε θετική σκέψη? Και ήρθε και η θετική χοριακη? 

Από περιέργεια ρωτάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Υπάρχει καμία κοπέλα που περίμενε να κάνει τη χοριακη και δεν το πίστευε ότι θα έρθει θετικό τεστ και τελικά ήρθε? Για τους Χ ψ λόγους να μην είχε θετικό προαίσθημα και να ήρθε το αποτέλεσμα κεραμίδα στο κεφάλι??? 

Ή όλες είχατε θετική σκέψη? Και ήρθε και η θετική χοριακη? 

Από περιέργεια ρωτάω...

Εγώ περιμένω να δω αν θα πει ΜΙΑ ότι το περίμενε το θετικό! Όλες μαύρα κ αραχνα. Μου είπε η κοπέλα στην αιμοληψια "καλά αποτελέσματα" με χαμόγελο κ μόνο στο διάολο δεν την έστειλα! Σίγουρη για το αρνητικό, έβαλα κ έκανα δουλειές, έφτιαξα φραπέ κ περίμενα το Χ... Κ τώρα η κόρη μου είναι 2.5 ετών! Κ ήμουν τόσο σίγουρη σου λέω! Ένιωθα φουλ ότι έρχεται περίοδος κ γενικά πολύ κακή ψυχολογία. Εύχομαι να δεις κ συ το θετικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Φαε μαύρη σοκολάτα 😉κι αύριο θα ξυπνήσεις με άλλη διάθεση. Δες καμία ευχάριστη σειρά, χάζεψε βιντεακια, βγες καμία βόλτα να αλλάξεις διάθεση! 

Σήμερα είμαι καλύτερα! Όχι όπως πριν δύο μέρες, αλλά καμία σχέση με χθες. Τι κάνουν οι ορμόνες.... Μια τρέλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Εγώ περιμένω να δω αν θα πει ΜΙΑ ότι το περίμενε το θετικό! Όλες μαύρα κ αραχνα. Μου είπε η κοπέλα στην αιμοληψια "καλά αποτελέσματα" με χαμόγελο κ μόνο στο διάολο δεν την έστειλα! Σίγουρη για το αρνητικό, έβαλα κ έκανα δουλειές, έφτιαξα φραπέ κ περίμενα το Χ... Κ τώρα η κόρη μου είναι 2.5 ετών! Κ ήμουν τόσο σίγουρη σου λέω! Ένιωθα φουλ ότι έρχεται περίοδος κ γενικά πολύ κακή ψυχολογία. Εύχομαι να δεις κ συ το θετικό!

Με κάνεις και γέλασα!! Πως τα λες έτσι. Να τη χαίρεσαι!!! 

Περιμένω να ακούσω κι άλλες εμπειρίες από θετικές ή αρνητικές σκέψεις και θετικες χοριακες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...