Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυμοσυνη μετα απο εξωμητριο


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια...μετα απο μια απαισια εμπειρια εξωμητριας κυησης  αφαιρεση σαλπιγγας και προσπαθειας 6 μηνων χθες που εκανα χοριακη ηταν θετικη...τρεμω στην ιδεα ενος ακομη εξωμητριου γιατι νιωθω καποια τσιμπηματα στα αριστερα εκει που εκανα την επεμβαση. περασε καποια παρομοιο περιστατικο? ειχε καμια ευτυχη καταληξη σε εγκυμοσυνη μετα απο κατι τοσο ασχημο? νιωθω οτι δεν εχω ελπιδα και θα χασω και αυτο το μωρο μου ειμαι απελπισμενη...😭 σας ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 16/4/2024 at 6:29 ΜΜ, ο/η stel papa είπε:

Γεια σας κοριτσια...μετα απο μια απαισια εμπειρια εξωμητριας κυησης  αφαιρεση σαλπιγγας και προσπαθειας 6 μηνων χθες που εκανα χοριακη ηταν θετικη...τρεμω στην ιδεα ενος ακομη εξωμητριου γιατι νιωθω καποια τσιμπηματα στα αριστερα εκει που εκανα την επεμβαση. περασε καποια παρομοιο περιστατικο? ειχε καμια ευτυχη καταληξη σε εγκυμοσυνη μετα απο κατι τοσο ασχημο? νιωθω οτι δεν εχω ελπιδα και θα χασω και αυτο το μωρο μου ειμαι απελπισμενη...😭 σας ευχαριστω πολυ

Κορίτσι μου, είχα κι εγώ παρόμοια εμπειρία τον Φεβρουάριο του 2023. 

Τον Δεκέμβριο με σπερματεγχυση έμεινα έγκυος ξανά και ευτυχώς είναι ενδομήτρια η κύηση κι όλα φαίνονται καλά. Κι εγώ είχα το ίδιο άγχος μέχρι τον πρώτο υπέρηχο και ανά διαστήματα αισθανόμουν τσιμπήματα δεξιά αλλά ήταν το ωχρό σωμάτιο που παρηγαγε προγεστερόνη. 

Εύχομαι όλα να είναι πολύ καλά! Έχεις πάει για υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/4/2024 at 6:29 ΜΜ, ο/η stel papa είπε:

Γεια σας κοριτσια...μετα απο μια απαισια εμπειρια εξωμητριας κυησης  αφαιρεση σαλπιγγας και προσπαθειας 6 μηνων χθες που εκανα χοριακη ηταν θετικη...τρεμω στην ιδεα ενος ακομη εξωμητριου γιατι νιωθω καποια τσιμπηματα στα αριστερα εκει που εκανα την επεμβαση. περασε καποια παρομοιο περιστατικο? ειχε καμια ευτυχη καταληξη σε εγκυμοσυνη μετα απο κατι τοσο ασχημο? νιωθω οτι δεν εχω ελπιδα και θα χασω και αυτο το μωρο μου ειμαι απελπισμενη...😭 σας ευχαριστω πολυ

Γεια σου κορίτσι μου, αρχικά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Έχω βιώσει την πολύ άσχημη εμπειρία της έκτοπης και αφαιρέθηκε η δεξιά μου σάλπιγγα. 

Μετά από ένα χρόνο (Οκτώβρης '23) έμεινα ξανά έγκυος αλλά δυστυχώς διακόπηκε η κύηση. Ήταν όμως μέσα στη μήτρα!

Τώρα είμαι ξανά έγκυος, είμαι στην πολύ αρχή ακόμη δεν έχω κάνει υπέρηχο δηλαδή και καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ τις σκέψεις σου. Κι εγώ το σκέφτομαι να έρθει εκείνη η στιγμή που θα μου πει ότι είναι όλα οκ.

Επίσης κι εγώ νιώθω τσιμπηματάκια δεξιά όμως αυτό είναι λογικό φαντάζομαι γιατί "τραβιέται" η μήτρα καθώς εξελίσσεται η εγκυμοσύνη. 

Όσο μπορείς να σκέφτεσαι πως αυτήν τώρα είναι μία νέα εγκυμοσύνη, άλλη εμπειρία και όλα θα πάνε καλά!

Επίσης έκανες χοριακή να δεις πώς διπλασιάζεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, αρχικά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!

Έχω βιώσει την πολύ άσχημη εμπειρία της έκτοπης και αφαιρέθηκε η δεξιά μου σάλπιγγα. 

Μετά από ένα χρόνο (Οκτώβρης '23) έμεινα ξανά έγκυος αλλά δυστυχώς διακόπηκε η κύηση. Ήταν όμως μέσα στη μήτρα!

Τώρα είμαι ξανά έγκυος, είμαι στην πολύ αρχή ακόμη δεν έχω κάνει υπέρηχο δηλαδή και καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΑ τις σκέψεις σου. Κι εγώ το σκέφτομαι να έρθει εκείνη η στιγμή που θα μου πει ότι είναι όλα οκ.

Επίσης κι εγώ νιώθω τσιμπηματάκια δεξιά όμως αυτό είναι λογικό φαντάζομαι γιατί "τραβιέται" η μήτρα καθώς εξελίσσεται η εγκυμοσύνη. 

Όσο μπορείς να σκέφτεσαι πως αυτήν τώρα είναι μία νέα εγκυμοσύνη, άλλη εμπειρία και όλα θα πάνε καλά!

Επίσης έκανες χοριακή να δεις πώς διπλασιάζεται; 

Κορίτσι μου,

λυπάμαι που έπρεπε να το περάσεις κι εσύ όλο αυτό..

Η αναμονή μέχρι την επόμενη χοριακη, τον επόμενο υπέρηχο είναι βασανιστικές και όλα τα σενάρια περνάνε από το μυαλό σου όταν έχεις περάσει κάτι τέτοιο. Νομίζω είναι φυσικό και επόμενο. Αν θες, μας λες όταν με το καλό πας για υπέρηχο!

Εύχομαι από την καρδιά μου όλα να είναι και να πάνε πολύ καλά!! Και να έρθει το ουράνιο τόξο σου με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...