Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Tokyo κι εγώ στην περίοδο σχεδόν ποτέ δεν είχα θέμα η ενοχλησεις στο στήθος τώρα ήταν η πρώτη φορά που πονούσε... παρόλα αυτά επειδή είναι ένα από τα συμπτώματα δεν σημαίνει ότι όλες πρέπει να τα έχουμε όλα. Υπομονή μέχρι αύριο και καλή επιτυχία. Κι εγώ έχω επαναληπτική αύριο οπότε μαζί θα αγωνιουμε! 😉🤞

Και εγώ δεν είχα θέμα με το στήθος μου στην αρχή. Μετά απο κανέναν μήνα άρχισε να με ενοχλεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Και εγώ δεν είχα θέμα με το στήθος μου στην αρχή. Μετά απο κανέναν μήνα άρχισε να με ενοχλεί. 

Έτσι ακριβώς δεν έχουμε όλες τα ίδια ούτε όλα  τα "συμπτώματα" που μπορεί να νιώσει μια γυναίκα αυτές τις μέρες. 

Εσυ κορίτσι τώρα σε ποια εβδομάδα είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@annie! @melodyyσας ευχαριστώ πολύ! Αύριο είναι κανονικά, 9 μέρες από την ετ...

Έχω συνέχεια πόνους περιόδου, άλλωτε πολύ δυνατά κ πονάω, άλλωτε ανεπαίσθητους. Αυτό που βασικά με απογοητεύει είναι που δεν έχω τπτ στο στήθος (στο οποίο βέβαια δεν έχω ποτέ). Είχα πει δεν θα ασχοληθώ με συμπτώματα κ ως τώρα το έχω τηρήσει... Σήμερα λίγο με έχει πιάσει... Κοντός ψαλμός αλληλούια, αύριο θα ξέρω...

Αύριο;;;;;;;; Καλή επιτυχία!!! Θα περιμένω τα νέα!!!

Αλίμονο μη δε σε είχε πιάσει, μην έχουμε και τρελές απαιτήσεις πια από τον εαυτό μας.

Όσο για το στήθος ειλικρινά σου μιλάω εγώ με δίδυμα πρήστηκε 15 μέρες μετά την πρώτη χοριακή και η χοριακή πίστεψε με ήταν τεράστια και ανέβαινε σφαίρα. 

Και πραγματικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!!!

Εκτός από την εγκυμοσύνη στα δίδυμα είχα πιάσει και μόνη μου λίγους μήνες πριν αλλά είχα κάνει και ετ που πήρα το κουλούρι. Μέχρι την πρώτη μη σου πω και δεύτερη και τρίτη χοριακή εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Ούτε όταν πήρα κουλούρι, ούτε όταν είχα ένα μωρό, ούτε όταν είχα τα διδυμάκια. 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ μέσα από την καρδία μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Αύριο;;;;;;;; Καλή επιτυχία!!! Θα περιμένω τα νέα!!!

Αλίμονο μη δε σε είχε πιάσει, μην έχουμε και τρελές απαιτήσεις πια από τον εαυτό μας.

Όσο για το στήθος ειλικρινά σου μιλάω εγώ με δίδυμα πρήστηκε 15 μέρες μετά την πρώτη χοριακή και η χοριακή πίστεψε με ήταν τεράστια και ανέβαινε σφαίρα. 

Και πραγματικά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ!!!

Εκτός από την εγκυμοσύνη στα δίδυμα είχα πιάσει και μόνη μου λίγους μήνες πριν αλλά είχα κάνει και ετ που πήρα το κουλούρι. Μέχρι την πρώτη μη σου πω και δεύτερη και τρίτη χοριακή εγώ δεν είχα κανένα σύμπτωμα. Ούτε όταν πήρα κουλούρι, ούτε όταν είχα ένα μωρό, ούτε όταν είχα τα διδυμάκια. 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ μέσα από την καρδία μου. 

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ! Πραγματικά με εμψυχώνεις!!! Να είσαι καλά και να χαίρεσαι τα δίδυμακια!!!

🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

@Tokyo κι εγώ στην περίοδο σχεδόν ποτέ δεν είχα θέμα η ενοχλησεις στο στήθος τώρα ήταν η πρώτη φορά που πονούσε... παρόλα αυτά επειδή είναι ένα από τα συμπτώματα δεν σημαίνει ότι όλες πρέπει να τα έχουμε όλα. Υπομονή μέχρι αύριο και καλή επιτυχία. Κι εγώ έχω επαναληπτική αύριο οπότε μαζί θα αγωνιουμε! 😉🤞

Ευχαριστώ φίλη μου! Για σένα είμαι σίγουρη με τέτοια αρχική τιμή! 

Για να δούμε ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Αγαπημένη μου φίλη, πάντα έχεις μια καλή κουβέντα να πεις! Σε ευχαριστώ πολύ! 

Η λογική μου σε καταλαβαίνει απόλυτα, τα ξέρω όλα αυτά κ τα κατανοώ αλλά δεν ξέρω... Νομίζω ότι αποκλείεται να δω θετικό, δεν ξέρω τι με έχει πιάσει! 

Δε θα πω πολλά.... Θα τα πουμε αύριο μετά το αποτέλεσμα με το καλό που θα είσαι χαρούμενη γιατί θα είσαι!

Υπομονή όσο μπορείς τωρα! Η απαισιοδοξία και ο φόβος είναι μέρος της διαδικασίας κοριτσακι μου.. να ΄ξερες πόσο σε νιώθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε θα πω πολλά.... Θα τα πουμε αύριο μετά το αποτέλεσμα με το καλό που θα είσαι χαρούμενη γιατί θα είσαι!

Υπομονή όσο μπορείς τωρα! Η απαισιοδοξία και ο φόβος είναι μέρος της διαδικασίας κοριτσακι μου.. να ΄ξερες πόσο σε νιώθω...

Το ξέρω ότι με νιώθεις φίλη μου... Το νιώθω στα μνμ σου κ σε ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να έχεις δίκιο κ να έχω ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ευχαριστώ φίλη μου! Για σένα είμαι σίγουρη με τέτοια αρχική τιμή! 

Για να δούμε ❤️❤️❤️

Όλα καλά θα πάνε. Και για σένα είμαι σίγουρη αλλοίμονο μετά από προεμφυτευτικο!!!! Υπομονή για το ωραιότερο νούμερο.... αυτό που θα σου αλλάξει τη ζωή!!!! 😉😊👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@annie! @melodyyσας ευχαριστώ πολύ! Αύριο είναι κανονικά, 9 μέρες από την ετ...

Έχω συνέχεια πόνους περιόδου, άλλωτε πολύ δυνατά κ πονάω, άλλωτε ανεπαίσθητους. Αυτό που βασικά με απογοητεύει είναι που δεν έχω τπτ στο στήθος (στο οποίο βέβαια δεν έχω ποτέ). Είχα πει δεν θα ασχοληθώ με συμπτώματα κ ως τώρα το έχω τηρήσει... Σήμερα λίγο με έχει πιάσει... Κοντός ψαλμός αλληλούια, αύριο θα ξέρω...

Αύριο που θα πας θα έχεις αρχίσει με το καλό μια εγκυμοσύνη, θετική σκέψη αν κ φαντάζομαι το άγχος σου. Πιστεύω ότι όλα θα είναι καλά!!! Εσύ δίνεις κουράγιο σε όλες μας κ πρέπει να είσαι σίγουρη ότι όλα θα ναι τέλεια!!! Περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εγω τελείωσα με την ωοληψια πήραμε 10 ωάρια :) !! 
Τετάρτη παω για ετ!!!!! 🥰🥰🌺🌺💖💖 

Καλές γονιμοποιησεις κορίτσι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εγω τελείωσα με την ωοληψια πήραμε 10 ωάρια :) !! 
Τετάρτη παω για ετ!!!!! 🥰🥰🌺🌺💖💖 

Μπράβο κορίτσι μου!!! Καλές γονιμοποιησεις με πολλά και ποιοτικά εμβρυάκια!!!🤞💕🤞💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εγω τελείωσα με την ωοληψια πήραμε 10 ωάρια :) !! 
Τετάρτη παω για ετ!!!!! 🥰🥰🌺🌺💖💖 

Με το καλοοοο!!! Θα τα αφήσετε δλδ όλα για βλαστοκυστες η δεν το συζητήσατε αυτό καθόλου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Σταυρι σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι! Με το καλό εύχομαι σε θετικά για όλες μας!!! 

Όλα καλά θα πάνε!!!!!κανενα άγχος να μην εχεις!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα. Εχω καιρο να γραψω γιατι περιμενα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις της Λευκου. Βρεθηκε θετικο το γονιδιο της κοιλιοκακης, δεν νοσω αλλα εχω προδιαθεση και προτεινε διατροφη χωρις γλουτενη και σαλπιγγογραφια ωστε αν ειναι ανοιχτες να κανω σπερματεγχυση αντι εξωσωματικης. Εχω κανει ηδη μια αλλα και τα 11 ωαρια ηταν ανωριμα οποτε δεν προχωρησαμε σε εμβρυμεταφορα. Ειμαι λιγο αρνητικη στην σπερματεγχυση γιατι ολοι οι γιατροι ελεγαν οτι το προβλημα μου ειναι η ενδομητριωση αλλα δεν  ειχαν δωσει σημασια στο αιμα. Εχω κανει λαπαροσκοπηση πριν 3 χρονια αλλα μεχρι τωρα καμια συλληψη. 

Υπαρχει καποια κοπελα που εχει δυσανεξια στη γλουτενη και την εχει βοηθησει η διατροφη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

Ωοληψία  🤗

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Nefeliap --> 15/06

@Lily94 --> 17/06

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki --> Ιούνιος

@nik_02 --> Ιούνιος

@lactaki --> Αύγουστος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Tokyo --> 13/06

@Maria2904 --> 18/06

@Hope19 --> 19/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

@dimsea

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

@Xrisa127 & @kaounmar κορίτσια όλα καλά με την επιτροπή; 

Καλημέρα!!Περιμένω να με πάρουν,είπαν θα μου κλείσουν ραντεβού να πάω να πάρω την απόφαση.Ελπιζω ότι θα είναι θετική...μόνο την ηλικία μου να λάβουν υπόψιν θα με περάσουν!!Χα χα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλημερα. Εχω καιρο να γραψω γιατι περιμενα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις της Λευκου. Βρεθηκε θετικο το γονιδιο της κοιλιοκακης, δεν νοσω αλλα εχω προδιαθεση και προτεινε διατροφη χωρις γλουτενη και σαλπιγγογραφια ωστε αν ειναι ανοιχτες να κανω σπερματεγχυση αντι εξωσωματικης. Εχω κανει ηδη μια αλλα και τα 11 ωαρια ηταν ανωριμα οποτε δεν προχωρησαμε σε εμβρυμεταφορα. Ειμαι λιγο αρνητικη στην σπερματεγχυση γιατι ολοι οι γιατροι ελεγαν οτι το προβλημα μου ειναι η ενδομητριωση αλλα δεν  ειχαν δωσει σημασια στο αιμα. Εχω κανει λαπαροσκοπηση πριν 3 χρονια αλλα μεχρι τωρα καμια συλληψη. 

Υπαρχει καποια κοπελα που εχει δυσανεξια στη γλουτενη και την εχει βοηθησει η διατροφη?

Καλημέρα εγώ έχω δυσανεξία στη γλουτένη και ακολούθησα διατροφή χωρίς γλουτένη.. είμαι έγκυος και σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο (ελπίζω να είναι όλα καλά)... βέβαια σε αυτή η προσπάθεια ήταν πολύ διαφορετική από τις προηγούμενες.. άλλαξα γιατρό, πρωτόκολλο, πήγα με καταψυγμενα, πήρα salospir, vitamin d και Prezolon.. και έβαλα βλαστοκυστες, οπότε οι αλλαγές ήταν πολλές. Πάντως δε χάνεις κάτι να το δοκιμάσεις καλό θα σου κάνει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλημερα. Εχω καιρο να γραψω γιατι περιμενα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις της Λευκου. Βρεθηκε θετικο το γονιδιο της κοιλιοκακης, δεν νοσω αλλα εχω προδιαθεση και προτεινε διατροφη χωρις γλουτενη και σαλπιγγογραφια ωστε αν ειναι ανοιχτες να κανω σπερματεγχυση αντι εξωσωματικης. Εχω κανει ηδη μια αλλα και τα 11 ωαρια ηταν ανωριμα οποτε δεν προχωρησαμε σε εμβρυμεταφορα. Ειμαι λιγο αρνητικη στην σπερματεγχυση γιατι ολοι οι γιατροι ελεγαν οτι το προβλημα μου ειναι η ενδομητριωση αλλα δεν  ειχαν δωσει σημασια στο αιμα. Εχω κανει λαπαροσκοπηση πριν 3 χρονια αλλα μεχρι τωρα καμια συλληψη. 

Υπαρχει καποια κοπελα που εχει δυσανεξια στη γλουτενη και την εχει βοηθησει η διατροφη?

Καλημερα !Σε εμενα ανιχνευθηκε ο απλοτυπος HlaDQ2.δεν ειναι κατι φοβερο δεν εχουμε δυσανεξια απλα ενα γονιδιο..μεγαλο ποσοστο του κοσμου το εχει!σημαινει οτι θα πρεπει να κοψουμε τη γκουτενη το οποιο και εκανα ,απο πριν την ωοληψια και θα το τηρησω μεχρι και τη χοριακη.με θετικη χοριακη το συνεχιζω μεχρι την 12η βδομαδα..μετα μπορουμε σιγα σιγα να τρωμε  οτι θελουμε..διοτι επειδη εχουμε το γονιδιο μη τυχον και το εμφανισουμε πανω σε αυτη τη κρισιμη περιοδο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@annie! @melodyyσας ευχαριστώ πολύ! Αύριο είναι κανονικά, 9 μέρες από την ετ...

Έχω συνέχεια πόνους περιόδου, άλλωτε πολύ δυνατά κ πονάω, άλλωτε ανεπαίσθητους. Αυτό που βασικά με απογοητεύει είναι που δεν έχω τπτ στο στήθος (στο οποίο βέβαια δεν έχω ποτέ). Είχα πει δεν θα ασχοληθώ με συμπτώματα κ ως τώρα το έχω τηρήσει... Σήμερα λίγο με έχει πιάσει... Κοντός ψαλμός αλληλούια, αύριο θα ξέρω...

Ούτε εγώ είχα τπτ στο στήθος... Ούτε αίμα εμφύτευσης είχα... Μόνο πονάκια περιόδου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Εγω τελείωσα με την ωοληψια πήραμε 10 ωάρια :) !! 
Τετάρτη παω για ετ!!!!! 🥰🥰🌺🌺💖💖 

Με το καλο κορίτσι μου καλές γονιμοποιησεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...