Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2024 🤰👶🏻


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!! Δεν πίστευα ποτέ ότι θα ανοίξω τέτοιο θεματακι ♥️

Εύχομαι να μαζευτούμε αρκετές να μοιραστουμε τα άγχη μας και να κάνουμε αυτό το όμορφο ταξίδι παρέα 🌈👶🏻

Εγώ είμαι 5 βδομ. +4. Σε μια βδομάδα έχω ξανα ραντεβού ελπίζοντας οτι θα ακουσω καρδούλα 🌈🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου και εγώ εδώ 🤗🤗🤗...Ελπίζω να πάνε όλα καλά σε αυτό το ταξίδι και να το περάσουμε παρέα με όμορφες στιγμές 🦋🦋🦋🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !! Κ εγώ μαζί σας!! Είμαι 6 εβδ .. έχουμε δει σάκο κ σε μια εβδομάδα ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα .. έχω πολύ αγωνία κ ανυπομονησία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καλημέρα πηγές γ χοριακη;;; @Demy93

Εγώ σε άλλα νέα,φουλ ναυτία ολο το βράδυ άυπνη. Νομίζω τα συμπτώματα άργησαν αλλά ήρθαν για τα καλά 😐😐 αλλο κορίτσι που είναι στις 6βδομ και ταλαιπωρείται με ναυτίες να Μ πει πως την παλεύει 🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου...πως είστε σήμερα???Εγώ πολύ καλά (ανησυχητικά καλά θα έλεγα).Ξύπνησα χωρίς κανένα βάρος,χωρίς τσιμπηματάκια χωρίς πονάκια..Δε ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή να αγχώνομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/11/2023 at 10:45 ΜΜ, ο/η XanaT είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! Κ εγώ μαζί σας!! Είμαι 6 εβδ .. έχουμε δει σάκο κ σε μια εβδομάδα ελπίζω να ακούσουμε καρδούλα .. έχω πολύ αγωνία κ ανυπομονησία!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου για κάποιο λόγο τώρα Μ εμφάνισε το μήνυμα σου! Μαζι είμαστε 🤍🤍🙏🏻 και εγώ Τετάρτη ελπίζω να ακούσω καρδούλα! 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...πως είστε σήμερα???Εγώ πολύ καλά (ανησυχητικά καλά θα έλεγα).Ξύπνησα χωρίς κανένα βάρος,χωρίς τσιμπηματάκια χωρίς πονάκια..Δε ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή να αγχώνομαι!!

Να μην σκέφτεσαι αρνητικά! Εγώ μια μέρα είμαι καλά μια μέρα χαλιά! Τα συμπτώματα πάνε και έρχονται!

Εγώ σήμερα ναυτίες πολλές και υπνηλία. Αλλα σαν να ηρέμησα λίγο που ξεκίνησαν έντονα συμπτώματα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2023 at 9:26 ΠΜ, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα πηγές γ χοριακη;;; @Demy93

Εγώ σε άλλα νέα,φουλ ναυτία ολο το βράδυ άυπνη. Νομίζω τα συμπτώματα άργησαν αλλά ήρθαν για τα καλά 😐😐 αλλο κορίτσι που είναι στις 6βδομ και ταλαιπωρείται με ναυτίες να Μ πει πως την παλεύει 🙏🏻 

Καλησπερα. Ειμαι στις 7 εβδομαδες και εδω κ μια βδομαδα περιπου εχω ναυτια. Ειμαι κυριως στο κρεβατι, κ μονο οταν κοιμαμαι δεν εχω τα συμπτωματα. Πλεον δεν ρχω ορεξη ν τρωω σχεδον τιποτα αλλα προσπαθω να τρωω στερεες τροφες για το στομαχι. Τη Δευτερα εχω υπερηχο και ελπιζω να μου δωσει tips η γιατρος. Ελπιζω ν περασει συντομα όλο αυτο!! Περαστικά κ υπομονη ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτε εγώ έχω έντονα συμπτώματα κ αγχώνομαι όπως κ εσύ @Demy93.. στήθος μόνο πρησμένο.. κ κάτι τσιμπηματακια κάπου κάπου .. αλλά να είμαστε αισιόδοξες κ να έχουμε εμπιστοσύνη στα μωράκια μας ότι θα τα καταφέρουμε μαζί !! 

@marinaPείμαι νέα στο mammyland.. για αυτό αργούν τα μνμ μου .. την Πέμπτη έχω ραντεβού για υπέρηχο.. μαζί πηγαίνουμε εμείς .. 🙃

Κατά τα άλλα κορίτσια στις εξετάσεις προγεννητικού είχα ανεβασμένη την tsh κ ξεκίνησα T4 .. αγχώθηκα κ με αυτό.. αλλά ο ενδοκρινολόγος με καθησύχασε ότι το βρήκα νωρίς κ δεν θα έχω πρόβλημα .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια !! 
 Είμαι στην 5η εβδομάδα και βλέπω εδώ και 3 μέρες καφέ στο σκούπισμα και ελάχιστες σταγόνες στο εσώρουχο σπάνια.. παίρνω εδώ και 4 μέρες προγεστερονη από το στόμα… έχω ανησυχήσει πολύ ..έχετε παρόμοια εμπειρία ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna19κ εγώ το είχα αυτό εκεί γύρω στην 4η με 5η εβδομάδα για 4-5 ημέρες .. πήρα προγεστερόνη για μια εβδομάδα κ μετά επειδή μου σταμάτησε, σταμάτησα κ τα χάπια. Μην αγχώνεσαι.. Ξεκουράσου κ όλα θα πάνε καλά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2023 at 6:54 ΜΜ, ο/η AnnaT είπε:

Καλησπερα. Ειμαι στις 7 εβδομαδες και εδω κ μια βδομαδα περιπου εχω ναυτια. Ειμαι κυριως στο κρεβατι, κ μονο οταν κοιμαμαι δεν εχω τα συμπτωματα. Πλεον δεν ρχω ορεξη ν τρωω σχεδον τιποτα αλλα προσπαθω να τρωω στερεες τροφες για το στομαχι. Τη Δευτερα εχω υπερηχο και ελπιζω να μου δωσει tips η γιατρος. Ελπιζω ν περασει συντομα όλο αυτο!! Περαστικά κ υπομονη ευχομαι!

Αχ εγώ έχω ναυτίες και όταν κοιμάμαι, ξυπνάω τρεις το πρωί 😵💫 

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σ!! Τι ωραία κορίτσια, μαζευόμαστε σιγά σιγά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2023 at 11:14 ΜΜ, ο/η Anna19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια !! 
 Είμαι στην 5η εβδομάδα και βλέπω εδώ και 3 μέρες καφέ στο σκούπισμα και ελάχιστες σταγόνες στο εσώρουχο σπάνια.. παίρνω εδώ και 4 μέρες προγεστερονη από το στόμα… έχω ανησυχήσει πολύ ..έχετε παρόμοια εμπειρία ; 

Κορίτσι μου αρχικά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σ! Δεν μου ετυχε να έχω καφέ, ο γιατρός σου τι σου είπε; πηγές να σε δεί; εύχομαι να είναι όλα καλά ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2023 at 7:11 ΜΜ, ο/η XanaT είπε:

Ούτε εγώ έχω έντονα συμπτώματα κ αγχώνομαι όπως κ εσύ @Demy93.. στήθος μόνο πρησμένο.. κ κάτι τσιμπηματακια κάπου κάπου .. αλλά να είμαστε αισιόδοξες κ να έχουμε εμπιστοσύνη στα μωράκια μας ότι θα τα καταφέρουμε μαζί !! 

@marinaPείμαι νέα στο mammyland.. για αυτό αργούν τα μνμ μου .. την Πέμπτη έχω ραντεβού για υπέρηχο.. μαζί πηγαίνουμε εμείς .. 🙃

Κατά τα άλλα κορίτσια στις εξετάσεις προγεννητικού είχα ανεβασμένη την tsh κ ξεκίνησα T4 .. αγχώθηκα κ με αυτό.. αλλά ο ενδοκρινολόγος με καθησύχασε ότι το βρήκα νωρίς κ δεν θα έχω πρόβλημα .. 

Α για αυτό δεν τα βλέπω τα μηνύματα σας κορίτσια. Πρέπει να γράφετε πιο συχνά και κάποια στιγμή θα ανεβαίνουν κανονικά!! 

Αχ ναι εγώ Τετάρτη θα πάω 🙏🏻🙏🏻 άντε να μας πάνε όλα καλά κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2023 at 6:54 ΜΜ, ο/η AnnaT είπε:

Καλησπερα. Ειμαι στις 7 εβδομαδες και εδω κ μια βδομαδα περιπου εχω ναυτια. Ειμαι κυριως στο κρεβατι, κ μονο οταν κοιμαμαι δεν εχω τα συμπτωματα. Πλεον δεν ρχω ορεξη ν τρωω σχεδον τιποτα αλλα προσπαθω να τρωω στερεες τροφες για το στομαχι. Τη Δευτερα εχω υπερηχο και ελπιζω να μου δωσει tips η γιατρος. Ελπιζω ν περασει συντομα όλο αυτο!! Περαστικά κ υπομονη ευχομαι!

Α και να μου πεις και μένα τι θα σου πει για τις ναυτίες 😁😁 εγώ πρόσεξα οτι οταν ξαπλώνω τις νιώθω πιο πολύ. Ούτε εγώ τρωω μέσα στη μέρα δεν έχω πολλή όρεξη, συνήθως το βράδυ τρωω περισσότερο και μάλλον για αυτό ξυπνάω με ναυτίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου..τώρα είδα τα μηνύματά σας!!!καλώς ήρθατε και μακάρι να μας πάνε όλα καλά σε αυτό το ταξίδι 👏👏👏

Εγώ θεωρητικά σήμερα είμαι 5+1,όλο το σουκου απολύτως κανένα σύμπτωμα,ελπίζω αύριο που θα πάμε γιατρό να είναι όλα καλά 🧿🧿🧿..

Εγώ προληπτικά λαμβάνω προγεστερόνη και κάνω και αντιπηκτικές,τρομερή εμπειρία 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου..τώρα είδα τα μηνύματά σας!!!καλώς ήρθατε και μακάρι να μας πάνε όλα καλά σε αυτό το ταξίδι 👏👏👏

Εγώ θεωρητικά σήμερα είμαι 5+1,όλο το σουκου απολύτως κανένα σύμπτωμα,ελπίζω αύριο που θα πάμε γιατρό να είναι όλα καλά 🧿🧿🧿..

Εγώ προληπτικά λαμβάνω προγεστερόνη και κάνω και αντιπηκτικές,τρομερή εμπειρία 😂😂😂

Καλημέρα!!! Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου, εγώ 5 βδομάδα είχα μόνο πονακια περιόδου, τίποτα άλλο.😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια !

6 εβδομαδων κ εγω!Απο χθες δεν αντεχω να φαω τιποτα εχω τρομερη ναυτια.
Την Τεταρτη θα ακουσουμε κι εμεις καρδουλα.

Εχουμε καποια που προκειται να γεννησει στο δημοσιο να μας δωσει πληροφοριες;Ειναι κατι που σκεφτομαστε πολυ εντονα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!! Λπα7νβ κι εγώ στην παρέα σας . Σήμερα είμαι 6 εβδ + 4 , αύριο θα πάω να ακούσω την καρδούλα. Συμπτώματα έχω μια αηδία για φαγητό, πολύ κάψιμο και τσιμπήματα χαμηλά, έχω κάνει προγεννητικό και ήταν όλα καλά, στην αρχή μόνο η προγεστερονη μου ήταν χαμηλή και γιαυτό πίνω ακόμα χάπι!!! Είμαι καινούργια στο φόρουμ και τα μηνύματα λογικά θα αργούν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα από το πρωί έχω πόνους περιόδου που Μ χτυπάνε και στη μέση και άρχισα και τρομάζω. Είμαι όλη μέρα ξαπλωμένη, ο γιατρός είπε να μην αγχώνομαι και αν θέλω να κανω χοριακη να ηρεμήσω. Είχα και άλλες μέρες πόνους περιόδου αλλα οχι συνεχόμενο όπως σημερα. Αλλη κοπέλα στην 6 βδομάδα με έντονο πόνο περιόδου και να ειναι όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinaP έκανες τελικά χοριακη? Συνεχίζουν οι πόνοι ή είσαι καλύτερα? Προσπάθησε να μην αγχώνεσαι μέχρι να πας για υπέρηχο .. όλα καλά θα είναι .. φαντάζομαι συμβαίνει επειδή μεγαλώνει η μήτρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορούμε κ να επικοινωνήσουμε εύκολα έτσι που αργούν τα μνμ .. ελπίζω να τελειώσει σύντομα αυτή η δοκιμαστική περίοδος .. πώς είστε σήμερα κορίτσια ?? Εγώ μια έχω συμπτώματα.. μια δεν έχω.. άγχος εχω γενικά κ μετράω τις μέρες για να πάω στον γιατρό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...Μόλις γυρίσαμε από τον γιατρό!!!Το εμβρυάκι μας είναι στο σπιτάκι του και είναι μια χαρά!!!σε μια εβδομάδα έχουμε ξανά ραντεβού να ακούσουμε καρδούλα γιατί σήμερα ήταν πολύ νωρίς και επίσης έτυχε χειρουργείο στον γιατρό μας οπότε γίνανε όλα κάπως λίγο ξαφνικά 😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...