Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα πήρα και τα φάρμακα από το φαρμακείο του Εοπυυ και αύριο αναμένω ωορρηξία για να ξεκινήσω την προγεστερόνη και στον επόμενο κύκλο πάω για την ωοληψία.

Σήμερα ο γιατρός μου είπε οτι ΙΣΩΣ κάνουμε και ετ στον ίδιο κύκλο, θα το δούμε μετά την ωοληψία για να δούμε πως ανταποκρίνονται οι ωοθήκες μου. Δε θα σας κρύψω πως όταν πήρα όλα τα φάρμακα που μου έγραψε, φρίκαρα. Γέμισαν 2 μεγάλες σακούλες φαρμακείου. Όμως τώρα ανυπομονώ τόοοοοοσο πολύ!!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!! 

Καλή αρχη κοριτσάκι. Πήρες και της ετ;;; Γι αυτό είναι πολλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Κορίτσια μου εγώ σήμερα πήρα και τα φάρμακα από το φαρμακείο του Εοπυυ και αύριο αναμένω ωορρηξία για να ξεκινήσω την προγεστερόνη και στον επόμενο κύκλο πάω για την ωοληψία.

Σήμερα ο γιατρός μου είπε οτι ΙΣΩΣ κάνουμε και ετ στον ίδιο κύκλο, θα το δούμε μετά την ωοληψία για να δούμε πως ανταποκρίνονται οι ωοθήκες μου. Δε θα σας κρύψω πως όταν πήρα όλα τα φάρμακα που μου έγραψε, φρίκαρα. Γέμισαν 2 μεγάλες σακούλες φαρμακείου. Όμως τώρα ανυπομονώ τόοοοοοσο πολύ!!!

Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!! 

Όλα καλά θα πάνε κοπέλα μου.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Πόσο όμορφα νέα!!! Πόσο χαίρομαι για σένα δεν ξέρεις!!! Όλα καλά θα πάνε..

Στο παιδάκι σου το είπες ή ακόμα για να βεβαιωθείς?

Σε ευχαριστώ πολύ !!!!! 
Όχι δεν έχω πει τίποτα ... είναι πολύ νωρίς .... την Τετάρτη θα πάμε πρώτα ο θεός να δούμε σακο ..... 

να πάνε όλα καλά Παναγία μπυ μετά την αυχενική θα του το πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@lactaki --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> ? Ιούνιος

@Hope19 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> ?

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@annie! --> 19/5

@Tokyo --> ?

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki-->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> Νοέμβριος 

Χοριακή 🤞

@melodyy --> 1/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@lactaki --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> ? Ιούνιος

@Hope19 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> ?

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@annie! --> 19/5

@Tokyo --> ?

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki-->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> Νοέμβριος 

Χοριακή 🤞

@melodyy --> 1/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

Αύριο κ εσύ!!!!!!! Πως είσαι;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αύριο κ εσύ!!!!!!! Πως είσαι;;;; 

Καλά είμαι μια χαρά. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Στην κοσμάρα μου.. Πρέπει να ετοιμάσω και πράγματα για να πάω στη μανούλα μου. Εσύ πως είσαι κορίτσι;; Τι οδηγίες σου δώσανε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η melodyy είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!!!!! Εύχομαι ολόψυχα να είναι ο μήνας μας!!! 

Θα ειναι!!!!! :-) οτι καλυτερο ξεκουραση και ηρεμια τωρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου συγγνωμη απλά εχω μπερδευτεί! Εγω απ τη στιγμή που δεν εκανα καταστολή παω απευθειας για διέγερση.. βλέπω οτι μου εχει γράψει πολλα χάπια προγεστερονη να πάρω (utrogestan κάπως έτσι) αυτα ποτε θα χρειαστεί να τα πάρω; Γνωρίζεται; Γιατι στο πρωτόκολλο μου γράφει οτι ξεκινάω φιλικό και puregon. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μίλησα με γιατρό γιατί αδιαθετησα. Αύριο ξεκινάω διέγερση...  Συνεχίζω και daronda παράλληλα.. θα πάρω απάντηση αύριο που θα κάνω ορμόνες όποτε θα μου πει και ποσες μονάδες θα ξεκινήσω.. λογικά και η ε2 θα είναι οκ πιστεύω..Είμαι ενθουσιασμένη. Μακάρι να πάνε όλα καλά Παναγία μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου μίλησα με γιατρό γιατί αδιαθετησα. Αύριο ξεκινάω διέγερση...  Συνεχίζω και daronda παράλληλα.. θα πάρω απάντηση αύριο που θα κάνω ορμόνες όποτε θα μου πει και ποσες μονάδες θα ξεκινήσω.. λογικά και η ε2 θα είναι οκ πιστεύω..Είμαι ενθουσιασμένη. Μακάρι να πάνε όλα καλά Παναγία μου!!

Τελειααα!!!!☺️☺️☺️🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου μίλησα με γιατρό γιατί αδιαθετησα. Αύριο ξεκινάω διέγερση...  Συνεχίζω και daronda παράλληλα.. θα πάρω απάντηση αύριο που θα κάνω ορμόνες όποτε θα μου πει και ποσες μονάδες θα ξεκινήσω.. λογικά και η ε2 θα είναι οκ πιστεύω..Είμαι ενθουσιασμένη. Μακάρι να πάνε όλα καλά Παναγία μου!!

Τέλεια ααααα!!!!!!! Αντε όλες γρήγορα γρήγορα!!!! Να είναι εύκολη γρήγορη με πολλά εμβρυα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλά είμαι μια χαρά. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Στην κοσμάρα μου.. Πρέπει να ετοιμάσω και πράγματα για να πάω στη μανούλα μου. Εσύ πως είσαι κορίτσι;; Τι οδηγίες σου δώσανε;

Ξεκούραση ξεκούραση ξεκούραση.... Όσο παραπάνω μπορώ να κάτσω κ να μην κάνω τπτ... Όχι ξάπλα αλλά λίγο αυλή λίγο μέσα πολύ χαλαρά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου συγγνωμη απλά εχω μπερδευτεί! Εγω απ τη στιγμή που δεν εκανα καταστολή παω απευθειας για διέγερση.. βλέπω οτι μου εχει γράψει πολλα χάπια προγεστερονη να πάρω (utrogestan κάπως έτσι) αυτα ποτε θα χρειαστεί να τα πάρω; Γνωρίζεται; Γιατι στο πρωτόκολλο μου γράφει οτι ξεκινάω φιλικό και puregon. 

Εγώ ξεκίνησα 2η μέρα με puregon και φολικό, την 5η αν θυμάμαι καλά μπήκε ο ανταγωνιστής, orgalutran. Τα utrogestan είναι προγεστερόνη που την ξεκινάς αν δεν κάνω λάθος μετά την ωοληψία για να προετοιμαστείς για την ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου συγγνωμη απλά εχω μπερδευτεί! Εγω απ τη στιγμή που δεν εκανα καταστολή παω απευθειας για διέγερση.. βλέπω οτι μου εχει γράψει πολλα χάπια προγεστερονη να πάρω (utrogestan κάπως έτσι) αυτα ποτε θα χρειαστεί να τα πάρω; Γνωρίζεται; Γιατι στο πρωτόκολλο μου γράφει οτι ξεκινάω φιλικό και puregon. 

Εσυ ξεκινας ενεσεις κανονικα puregon και καποια στιγμη θα κανεις και οβιτρελ..τη προγεστερονη τα χαπια (ή και κολπικα υποθετα)κατευθειαν μετα την ωοληψια  θα τα παρεις για να προετοιμαστει το ενδομητριο και να ανοιξει το παραθυρο εμφυτευσης και να σου μεταφερουν μετά τα εμβρυακια ..αλλα μου κανει εντυπωση που σου εγραψε μονο αυτα.θελει διαφορα μετά να παρεις ..πχ αντιπηκτικες ,ασπιρινη ισως cyclacur, κορτιζονη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Εσυ ξεκινας ενεσεις κανονικα puregon και καποια στιγμη θα κανεις και οβιτρελ..τη προγεστερονη τα χαπια (ή και κολπικα υποθετα)κατευθειαν μετα την ωοληψια  θα τα παρεις για να προετοιμαστει το ενδομητριο και να ανοιξει το παραθυρο εμφυτευσης και να σου μεταφερουν μετά τα εμβρυακια ..αλλα μου κανει εντυπωση που σου εγραψε μονο αυτα.θελει διαφορα μετά να παρεις ..πχ αντιπηκτικες ,ασπιρινη ισως cyclacur, κορτιζονη

Ναι ναι μου εχει γράψει κι αλλα!!!! Απλά μπερδεύτηκα νομιζα τη προγεστερονη την παίρνουν οι κοπέλες με καταστολή.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Ναι ναι μου εχει γράψει κι αλλα!!!! Απλά μπερδεύτηκα νομιζα τη προγεστερονη την παίρνουν οι κοπέλες με καταστολή.. 

Ααα οκ λεω και εγω.. αντε καλη αρχη! Να πανε ολα καλά ..ωραια  η πουρεγκον ειχα βγαλει 5 ..μετα απο αυτα το χαος..δε ξαναεβγαζα :-(πλεον φυσικους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου μίλησα με γιατρό γιατί αδιαθετησα. Αύριο ξεκινάω διέγερση...  Συνεχίζω και daronda παράλληλα.. θα πάρω απάντηση αύριο που θα κάνω ορμόνες όποτε θα μου πει και ποσες μονάδες θα ξεκινήσω.. λογικά και η ε2 θα είναι οκ πιστεύω..Είμαι ενθουσιασμένη. Μακάρι να πάνε όλα καλά Παναγία μου!!

Μια χαρα θα ειναι σιγουρααααα!!!καλή αρχη!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλά είμαι μια χαρά. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Στην κοσμάρα μου.. Πρέπει να ετοιμάσω και πράγματα για να πάω στη μανούλα μου. Εσύ πως είσαι κορίτσι;; Τι οδηγίες σου δώσανε;

Αυτή είναι η πιο ωραία ώρα!! Εύχομαι να είσαι καλά και πολύ τυχερή!!

@melodyy  @Lily94 @Hope19 Το ίδιο κι εσείς κορίτσια!!! Μέσα στο 2020 να καταφέρουμε όλες να είμαστε έγκυες και του χρόνου να κρατάμε αγκαλιά τα ζουζούνια μας!!

Εμένα βάλ'τε με εμένα ωοληψία τον Ιούλιο, πιστεύω θα τα καταφέρω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Αυτή είναι η πιο ωραία ώρα!! Εύχομαι να είσαι καλά και πολύ τυχερή!!

@melodyy  @Lily94 @Hope19 Το ίδιο κι εσείς κορίτσια!!! Μέσα στο 2020 να καταφέρουμε όλες να είμαστε έγκυες και του χρόνου να κρατάμε αγκαλιά τα ζουζούνια μας!!

Εμένα βάλ'τε με εμένα ωοληψία τον Ιούλιο, πιστεύω θα τα καταφέρω!! 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@lactaki --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> ? Ιούνιος

@Hope19 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@annie! --> 19/5

@Tokyo --> ?

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki-->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@melodyy --> 1/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσια μου μίλησα με γιατρό γιατί αδιαθετησα. Αύριο ξεκινάω διέγερση...  Συνεχίζω και daronda παράλληλα.. θα πάρω απάντηση αύριο που θα κάνω ορμόνες όποτε θα μου πει και ποσες μονάδες θα ξεκινήσω.. λογικά και η ε2 θα είναι οκ πιστεύω..Είμαι ενθουσιασμένη. Μακάρι να πάνε όλα καλά Παναγία μου!!

Μπραααβοοο άντε με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Αυτή είναι η πιο ωραία ώρα!! Εύχομαι να είσαι καλά και πολύ τυχερή!!

@melodyy  @Lily94 @Hope19 Το ίδιο κι εσείς κορίτσια!!! Μέσα στο 2020 να καταφέρουμε όλες να είμαστε έγκυες και του χρόνου να κρατάμε αγκαλιά τα ζουζούνια μας!!

Εμένα βάλ'τε με εμένα ωοληψία τον Ιούλιο, πιστεύω θα τα καταφέρω!! 

Αντεεεεεε όλες με σποράκια!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό και εσύ να ξεκινήσεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..! Πως είστε..; 
 

τωρα που ηρέμησα κι εγώ και μίλησα και με τον ιατρό μου μπορώ να σας πω τι έγινε..!! 
απο της 2 τελευταίες εβδομάδες του Απριλίου έβλεπα μαύρο αίμα με ροη περιόδου για μια εβδομάδα μετά έρχονταν η περίοδος για μερικές μέρες το πρωί και από το μεσημέρι και μετά τίποτα μέχρι πριν 2 εβδομάδες περίπου Που ήρθε κανονικά αλλά τελείωσε εχθές όποτε όλο αυτό μας ανγχοσε όταν του το είπα και για αυτό σας είπα ότι με βλέπω για υστεροσκοπιση Και ο ίδιος μου το είπε στο τηλ.! 
οποτε τώρα είπαμε να δούμε πως θα είναι η επόμενη και αν είναι τα ίδια τότε θα πάμε για υστεροσκοπιση στον υπέροχο δεν είδε κάτι.! (μπορεί να φταίει και ότι αφυσα να έρθει μόνη της η περίοδος μετά από ένα χρόνο που περνώ cyclacur) 

επισης αύριο θα πάρω τα φάρμακα της 2η δόσης όπως και συζητήσαμε να κάνουμε ξανά διεργεση αλλά μου είπε όχι να βάλουμε πρώτα τα δυο που έχω κατάψυξη και αν δεν τότε να ξανά κάνουμε διεργεση.! 
οπως Θα κάνω και κάποιες εξετάσεις αυτό το διάστημα για να αρχίσουμε να τα ρυθμίζουμε μέχρι Σεπτέμβριο Οκτώβριο 

τωρα @annie! λέμε για ευριομεταφορα Σεπτέμβριο-Οκτώβριο Αν όλα πάνε καλά.! 
 

και σας ζητάω ένα μεγάλο συγνώμη που δεν σας έλεγα τίποτα τη γίνεται απλά θέλω να με καταλάβετε ότι δεν ειμουν καθόλου σε φάση για να σας πω.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου συγγνωμη απλά εχω μπερδευτεί! Εγω απ τη στιγμή που δεν εκανα καταστολή παω απευθειας για διέγερση.. βλέπω οτι μου εχει γράψει πολλα χάπια προγεστερονη να πάρω (utrogestan κάπως έτσι) αυτα ποτε θα χρειαστεί να τα πάρω; Γνωρίζεται; Γιατι στο πρωτόκολλο μου γράφει οτι ξεκινάω φιλικό και puregon. 

Θα τα πάρεις λογικά μετά από την ωοληψια αν πς στον ίδιο κύκλο για ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...