Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2023


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Μιας και δεν έχει ανοίξει καμία αυτό το θέμα ακόμα, είπα να το ξεκινήσω μπας και μαζευτούμε όσες γεννάμε τον Ιούλιο του 23! Εγώ είμαι στην 11η εβδομάδα τώρα και έχω ΠΗΤ λογικά 24/7. Θα περιμένω και την αυχενική για επιβεβαίωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα  :)και εγω εχω ΠΗΤ 25 Ιουλίου . Περιμένω την αυχενική για επιβεβαιωση. Θα ξεκινησω αντιπηκτικη αγωγη . εχει ακολουθησει καμια κατι παρομοιο; Γενικα το αγχος μου εχει φτασει σε αλλα επιπεδα . :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Εγώ μπήκα σήμερα στη 12 εβδομάδα και δυστυχώς έχασα την αυχενική μου, γιατί νοσώ με κοβιντ…αν βγω αρνητική θα την κάνω την ερχόμενη εβδομάδα…ανησυχώ πολύ για το μωράκι αλλά εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Χαίρομαι που σας γνωρίζω!  

@vasilikichpπιστεύω θα μαζευτούν κι άλλες σιγά σιγά 😛Πως είσαι εσύ τώρα από συμπτώματα;

@Tasiaa περαστικά βρε κορίτσι! Αν δεν ανεβάζεις υψηλό πυρετό καλά θα είναι το μπεμπακι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χαίρομαι που σας γνωρίζω!  

@vasilikichpπιστεύω θα μαζευτούν κι άλλες σιγά σιγά 😛Πως είσαι εσύ τώρα από συμπτώματα;

@Tasiaa περαστικά βρε κορίτσι! Αν δεν ανεβάζεις υψηλό πυρετό καλά θα είναι το μπεμπακι! 

 

σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Παίρνω ντεπόν και δεν έχω ξεπεράσει το 38…θα δούμε…

Αντε να μαζευτούμε πολλές να τα λέμε!!!

Εμενα εδώ και 3-4 μέρες έχει σταματήσει να πονάει το στήθος και νιώθω πως έχει ξεπρηστει αλλά μου είπαν πως είναι λογικό και να μην ανησυχώ…και φυσικά εγώ τι κάνω;; Ανησυχώ!! 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Παίρνω ντεπόν και δεν έχω ξεπεράσει το 38…θα δούμε…

Αντε να μαζευτούμε πολλές να τα λέμε!!!

Εμενα εδώ και 3-4 μέρες έχει σταματήσει να πονάει το στήθος και νιώθω πως έχει ξεπρηστει αλλά μου είπαν πως είναι λογικό και να μην ανησυχώ…και φυσικά εγώ τι κάνω;; Ανησυχώ!! 😂

 

Α εμένα συνέχεια πρήζεται και ξεπρηζεται, οπότε δεν του δίνω σημασία 😅

Αλλά ρε κορίτσια πάω χθες να κάνω ένα ντουζ και βλέπω η μία θηλή μόνο να έχει γίνει πολύ σκούρα και λίγο περίεργη φαινόταν 🤣 Είχε πολύ φάση γιατί ήταν μόνο η μία. Τελικά σήμερα ήρθε πάλι στα ίσια της 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Α εμένα συνέχεια πρήζεται και ξεπρηζεται, οπότε δεν του δίνω σημασία 😅

Αλλά ρε κορίτσια πάω χθες να κάνω ένα ντουζ και βλέπω η μία θηλή μόνο να έχει γίνει πολύ σκούρα και λίγο περίεργη φαινόταν 🤣 Είχε πολύ φάση γιατί ήταν μόνο η μία. Τελικά σήμερα ήρθε πάλι στα ίσια της 🤣

Θα μας τρελάνουν αυτά τα συμπτώματα!!! Μάλλον πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι το σώμα μας περνάει μια φάση πρωτόγνωρη και λίγο… «τρελή», μπας και γλιτώσουμε εμείς την τρέλα!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Θα μας τρελάνουν αυτά τα συμπτώματα!!! Μάλλον πρέπει να το πάρουμε απόφαση ότι το σώμα μας περνάει μια φάση πρωτόγνωρη και λίγο… «τρελή», μπας και γλιτώσουμε εμείς την τρέλα!!! 😂

Όπως το λες ακριβώς! 

Ή πχ 2-3 μέρες είμαι σχετικά οκ και μετά πάλι αναγουλες και ζαλάδες (ευτυχώς δεν έχω εμετούς εγώ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! 
εγω έχω τελική ημερομηνία 15/6 !

τσιμπιματακια ακόμη καθόλου .. έχω τρεις εβδομάδες να δω το μωρό στον υπέρηχο και έχω τρελαθεί🥹

εμενα ο προβληματισμός μου ειναι άλλος, πολλά κολπικά υγρά…. Φοβάμαι αν δεν ειναι φυσιολογικό μήπως ειναι απο τον σάκο του μωρού.. την Τρίτη είχα ραντεβού αλλα το ακυρώσαμε και εμείς λόγω του ότι κόλλησα κοβιντ🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Argi3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 
εγω έχω τελική ημερομηνία 15/6 !

τσιμπιματακια ακόμη καθόλου .. έχω τρεις εβδομάδες να δω το μωρό στον υπέρηχο και έχω τρελαθεί🥹

εμενα ο προβληματισμός μου ειναι άλλος, πολλά κολπικά υγρά…. Φοβάμαι αν δεν ειναι φυσιολογικό μήπως ειναι απο τον σάκο του μωρού.. την Τρίτη είχα ραντεβού αλλα το ακυρώσαμε και εμείς λόγω του ότι κόλλησα κοβιντ🥲

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! 

Να μη σε προβληματίζουν τα κολπικά υγρά, νομίζω όλες έχουμε! Εγώ προσωπικά έχω άπειρα! Τα νιώθω συνέχεια να τρέχουν, ακόμη και αν είμαι ξαπλωμένη…ένα χάλι! Βέβαια έχω παίρνω και utrogestan που σίγουρα τα επηρεάζει…

κοβιντ και εσύ;; Περαστικά και γρήγορα!!! Και εγώ το ίδιο και αγχώθηκα πάρα πολύ…

πώς το περνάς;; όλα καλά εύχομαι να πάνε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Argi3 είπε:

Καλησπέρα σε όλες! 
εγω έχω τελική ημερομηνία 15/6 !

τσιμπιματακια ακόμη καθόλου .. έχω τρεις εβδομάδες να δω το μωρό στον υπέρηχο και έχω τρελαθεί🥹

εμενα ο προβληματισμός μου ειναι άλλος, πολλά κολπικά υγρά…. Φοβάμαι αν δεν ειναι φυσιολογικό μήπως ειναι απο τον σάκο του μωρού.. την Τρίτη είχα ραντεβού αλλα το ακυρώσαμε και εμείς λόγω του ότι κόλλησα κοβιντ🥲

Γεια σου @Argi3! Κι εγώ υγρά φουλ, οπότε μην σε αγχωνει αυτό.

Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα; Φαντάζομαι έχετε κάνει αυχενικη ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Όπως το λες ακριβώς! 

Ή πχ 2-3 μέρες είμαι σχετικά οκ και μετά πάλι αναγουλες και ζαλάδες (ευτυχώς δεν έχω εμετούς εγώ).

Εμενα 10η εβδομάδα  σταμάτησαν όλα τα συμπτώματα,μέχρι και το στήθος με αποτέλεσμα να ανησυχώ όσο  δεν πάει. Πηγα στον  γιατρό και ενώ του μίλαγα  με πανικό  εκείνος  χάρηκε  που έφυγαν και δεν θα βασανιζομαι, ακούσαμε  το μωράκι  και όλα  καλά!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! 

Να μη σε προβληματίζουν τα κολπικά υγρά, νομίζω όλες έχουμε! Εγώ προσωπικά έχω άπειρα! Τα νιώθω συνέχεια να τρέχουν, ακόμη και αν είμαι ξαπλωμένη…ένα χάλι! Βέβαια έχω παίρνω και utrogestan που σίγουρα τα επηρεάζει…

κοβιντ και εσύ;; Περαστικά και γρήγορα!!! Και εγώ το ίδιο και αγχώθηκα πάρα πολύ…

πώς το περνάς;; όλα καλά εύχομαι να πάνε!!!

Εγω δεν έχω,μόνο κατά την ούρηση.

🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή χρονια σε όλες!

σας ευχαριστω για την άμεση ανταπόκριση σας! Τασιαα το πέρασα δύσκολα σχετικά αλλα με σταθερό πυρετό ευτυχώς ! Μονο ντεπόν μου είπε να πάρω και ο πόνος στα κόκαλα δεν περνούσε με τίποτα!

Ελιζα είμαι στην 17 εβδομάδα τώρα 🤍

κάναμε αυχενική αλλα εμείς κάναμε και το NYPT για να είμαστε σίγουροι και να μας φύγει το άγχος γιατι ειναι το πρώτο μας μωράκι 🙏 δόξα το θεό όλα καλά.. 

εμενα οι φόβοι μου ειναι τα υγρά και ιδικα τις τελευταίες μέρες παρατήρησα «πράσινο χρώμα» το πρωί και μου έδωσε υπόθετο μέχρι να μπορεσω να πάω να με δει.. λογικά κάποια μόλυνση μου είπε.. περνώ το vidermina . Γενικά δεν είχα θέματα γυναικολογικά όλα τώρα θα βγουν;; 😔😔

 

ευχομαι σε όλες με το καλο τα μωράκια μας♥️


 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή χρονιά! 

Όσες ξέρετε γράψτε και το φύλο για να φτιάξω πινακακι 😊

@Argi3 ωχ μάλλον μόλυνση θα είναι ναι. Έχω ακούσει ότι είναι συνηθισμένο να παθαίνεις κάποια μόλυνση ή ουρολοίμωξη στην εγκυμοσύνη. Κουράγιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλή χρονιά! 

Όσες ξέρετε γράψτε και το φύλο για να φτιάξω πινακακι 😊

@Argi3 ωχ μάλλον μόλυνση θα είναι ναι. Έχω ακούσει ότι είναι συνηθισμένο να παθαίνεις κάποια μόλυνση ή ουρολοίμωξη στην εγκυμοσύνη. Κουράγιο! 

Μάλλον ναι.. αυριο έχω επίσκεψη όποτε θα μου πει.. έχω τεράστια αγωνία😔😔

μαμάς ειναι κοριτσάκι 🥰

υγεια σε όλες κορίτσια μου♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2022 at 7:50 ΜΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Χαίρομαι που σας γνωρίζω!  

@vasilikichpπιστεύω θα μαζευτούν κι άλλες σιγά σιγά 😛Πως είσαι εσύ τώρα από συμπτώματα;

@Tasiaa περαστικά βρε κορίτσι! Αν δεν ανεβάζεις υψηλό πυρετό καλά θα είναι το μπεμπακι! 

 

Εγώ από συμπτώματα δυστυχώς έχω συσπάσεις όποτε μου έχουν αυξήσει τα ουτρετζισταν (οι δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες δύσκολες πολύ και πρόωρα τα παιδάκια μου).Ευτυχώς σταμάτησαν οι εμετοί αλλά πολύ κούραση είμαι πτώμα.. και εμείς κάναμε ΝΙΡΤ δεν μένω Ελλάδα και εδώ το κάνουν έτσι και αλλιώς.Όλα καλά περιμένουμε αγοράκι 💙.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vasilikichp είπε:

Εγώ από συμπτώματα δυστυχώς έχω συσπάσεις όποτε μου έχουν αυξήσει τα ουτρετζισταν (οι δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες δύσκολες πολύ και πρόωρα τα παιδάκια μου).Ευτυχώς σταμάτησαν οι εμετοί αλλά πολύ κούραση είμαι πτώμα.. και εμείς κάναμε ΝΙΡΤ δεν μένω Ελλάδα και εδώ το κάνουν έτσι και αλλιώς.Όλα καλά περιμένουμε αγοράκι 💙.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Φτιάχνω ένα αρχικό πινακακι.

@Eliza Kats 24/7 

@vasilikichp28/6 αγόρι 💙

@Stauroula_k 25/7

@ΕλπίδαΚρ 13/7

@Argi3 15/6 κορίτσι ❤️

@Αναστασία28 18/7

@Tasiaa ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/12/2022 at 7:36 ΜΜ, ο/η ΕλπίδαΚρ είπε:

13 Ιουλίου εγώ!

Θα κάνω αυχενική διαφάνεια 4 Ιανουαρίου!!!

Πώς πήγε η αυχενική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Φτιάχνω ένα αρχικό πινακακι.

@Eliza Kats 24/7 

@vasilikichp28/6 αγόρι 💙

@Stauroula_k 25/7

@ΕλπίδαΚρ 13/7

@Argi3 15/6 κορίτσι ❤️

@Αναστασία28 18/7

@Tasiaa 15/7

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!!! 
Έκανα και εγώ την αυχενική μου και πήγαν όλα καλά!!! Είχα μεγάλη αφωνία, γιατί νόσησα με κοβιντ και γενικά έχω πολλούς εμετούς, με αποτέλεσμα να είμαι νηστική μέρες…πάλι καλά το μωράκι μας δεν είχε επηρεαστεί!!!

@vasilikichpΕύχομαι να είναι πιο εύκολη αυτή η εγκυμοσύνη σου!!! Και εγώ έχω τρομερή εξάντληση, αλλά…υπομονή, όπως μου λένε όλοι…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...