Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουνίου 2024 🤰🏽💞🌷


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες .

Προσεχώς νέα μανούλα 😍

 Πήρα το θάρρος να φτιάξω αυτή την συζήτηση για να συζητάμε σχετικά με συμπτώματα και εμπειρίες όσες είμαστε στον ίδιο μήνα ❤️  

Είμαι 4 εβδομάδων και έχω μάθει για την εγκυμοσύνη από πολύ νωρίς δηλαδή 3 μέρες πριν τη καθυστέρηση . Εύχομαι με το καλό να πάρουμε όλες τα μωράκια στην αγκαλιά μας ☺️<3 

Ποιες αλλες ειμαστε παρεουλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου εγώ σήμερα μπήκα στην 7η εβδομάδα είχα πάει την προηγούμενη Παρασκευή ακριβώς 6 εβδομάδων και ακούσαμε καρδουλα η πιο μαγική στιγμή ελπίζω όλα να πάνε καλά γτ με έχει φάει το άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα!! Με το καλο σε ολες μας. Εγω ειμαι 6 εβδομαδων. Την δευτερα εχουμε την πρωτη επισκεψη στον γιατρο. Απο συμπτωματα πως ειστε? Εγω εχω πολυ εντονες αναγουλες καθ ολη την διαρκεια της ημερας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Zoiz είπε:

Καλησπερα και απο μενα!! Με το καλο σε ολες μας. Εγω ειμαι 6 εβδομαδων. Την δευτερα εχουμε την πρωτη επισκεψη στον γιατρο. Απο συμπτωματα πως ειστε? Εγω εχω πολυ εντονες αναγουλες καθ ολη την διαρκεια της ημερας. 

Καλησπέρα! Εμένα μόνο το στήθος με ενοχλεί και φούσκωμα. Δεν έχω αναγούλες καθόλου. Με αγχώνει βέβαια που δεν έχω αυτό το σύμπτωμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια . Εμείς το πρώτο υπέρηχο τον έχουμε τη Τρίτη και ανυπομονώ 🩵🩷  θα ειμαι 5 εβδομάδων +1 μέρα .

Από συμπτώματα προς το παρόν ήπια.

Συχνοουρια, πονοκέφαλο , πρησμένο στήθος και λίγα υγρά. 

Είναι το πρώτο μας μωράκι . Εσείς έχετε άλλα παιδάκια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα το πρώτο μου είναι και ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει. 😬

Το ότι θα είμαι 6 εβδομάδων και 4 μερες στον πρωτο υπέρηχο. Θεωρείται αργά? 

Εγώ το έμαθα μετά από 2 μέρες καθυστέρησης με θετικό τέστ. Την επόμενη έκανα κατευθείαν χοριακη, μια δευτερη χοριακη μετά απο 5 μέρες και μετά ο γιατρός μου είπε να παω στις 10 μέρες 🤔🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα και πρώτο παιδάκι και γενικά πρώτη εγκυκοσυνη. Παρά πολύ άγχος κορίτσια και δεν μπορώ να το ψλχαρω πραγματικά. Έχω διαβάσει τόσα πολλά που γίνονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και εγώ έμαθα χθες μετά από 3 ημέρες καθυστέρηση ότι είμαι έγκυος ! Η εφαρμογή λέει ότι είμαι 4 εβδομάδων και 1 ημέρα οπότε την άλλη Τετάρτη θα πάω για τον υπέρηχο !! Ήρθε πολύ γρήγορα και ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει 🥹 είχα έντονη κούραση και απλά τις ημέρες που περίμενα περίοδο ένιωθα κάτω σαν έναν σταθερό πόνο λες και θα έρθει περίοδος ανά πάσα στιγμή αλλά έφυγε σήμερα μετά από τόσες ημέρες ! Αλλά που κ που θα νιώσω καμία τσιμπια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2023 at 4:20 ΜΜ, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια . Εμείς το πρώτο υπέρηχο τον έχουμε τη Τρίτη και ανυπομονώ 🩵🩷  θα ειμαι 5 εβδομάδων +1 μέρα .

Από συμπτώματα προς το παρόν ήπια.

Συχνοουρια, πονοκέφαλο , πρησμένο στήθος και λίγα υγρά. 

Είναι το πρώτο μας μωράκι . Εσείς έχετε άλλα παιδάκια; 

Εγώ έχω αναγουλες συχνουρια και πολύ έντονες ζαλάδες το πρωί που ξυπνάω το στήθος μια με ενοχλεί μια όχι επόμενος υπέρηχος σε 2 βδομάδες μακάρι να μεγαλώνει το μωράκι μου συνέχεια αυτό σκέφτομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2023 at 6:23 ΜΜ, ο/η Zoiz είπε:

Και εμένα το πρώτο μου είναι και ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει. 😬

Το ότι θα είμαι 6 εβδομάδων και 4 μερες στον πρωτο υπέρηχο. Θεωρείται αργά? 

Εγώ το έμαθα μετά από 2 μέρες καθυστέρησης με θετικό τέστ. Την επόμενη έκανα κατευθείαν χοριακη, μια δευτερη χοριακη μετά απο 5 μέρες και μετά ο γιατρός μου είπε να παω στις 10 μέρες 🤔🤔

Και εγώ τόσο θα είμαι όταν θα πάω να τον δω πρώτη φορά για να έχει να δει κάτι λέει στον υπέρηχο και να ακούσουμε και χτύπο! Οπότε αναμένουμε ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2023 at 8:29 ΜΜ, ο/η Blur είπε:

Εμένα και πρώτο παιδάκι και γενικά πρώτη εγκυκοσυνη. Παρά πολύ άγχος κορίτσια και δεν μπορώ να το ψλχαρω πραγματικά. Έχω διαβάσει τόσα πολλά που γίνονται 

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Angeliki1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και εγώ έμαθα χθες μετά από 3 ημέρες καθυστέρηση ότι είμαι έγκυος ! Η εφαρμογή λέει ότι είμαι 4 εβδομάδων και 1 ημέρα οπότε την άλλη Τετάρτη θα πάω για τον υπέρηχο !! Ήρθε πολύ γρήγορα και ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει 🥹 είχα έντονη κούραση και απλά τις ημέρες που περίμενα περίοδο ένιωθα κάτω σαν έναν σταθερό πόνο λες και θα έρθει περίοδος ανά πάσα στιγμή αλλά έφυγε σήμερα μετά από τόσες ημέρες ! Αλλά που κ που θα νιώσω καμία τσιμπια ! 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Βασιλικήνικ είπε:

Εγώ έχω αναγουλες συχνουρια και πολύ έντονες ζαλάδες το πρωί που ξυπνάω το στήθος μια με ενοχλεί μια όχι επόμενος υπέρηχος σε 2 βδομάδες μακάρι να μεγαλώνει το μωράκι μου συνέχεια αυτό σκέφτομαι 

 

στις On 14/10/2023 at 6:23 ΜΜ, ο/η Zoiz είπε:

Και εμένα το πρώτο μου είναι και ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει. 😬

Το ότι θα είμαι 6 εβδομάδων και 4 μερες στον πρωτο υπέρηχο. Θεωρείται αργά? 

Εγώ το έμαθα μετά από 2 μέρες καθυστέρησης με θετικό τέστ. Την επόμενη έκανα κατευθείαν χοριακη, μια δευτερη χοριακη μετά απο 5 μέρες και μετά ο γιατρός μου είπε να παω στις 10 μέρες 🤔🤔

Τι ωραία που όλες περιμένουμε το πρώτο θαυματακι μας 🩷🩷

Από άγχος και εγώ άλλο τίποτα!! 

Αύριο μετά τον υπέρηχο θα σας στείλω να σας πω πως ήταν η πρώτη εμπειρία ☺️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2023 at 6:23 ΜΜ, ο/η Zoiz είπε:

Και εμένα το πρώτο μου είναι και ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει. 😬

Το ότι θα είμαι 6 εβδομάδων και 4 μερες στον πρωτο υπέρηχο. Θεωρείται αργά? 

Εγώ το έμαθα μετά από 2 μέρες καθυστέρησης με θετικό τέστ. Την επόμενη έκανα κατευθείαν χοριακη, μια δευτερη χοριακη μετά απο 5 μέρες και μετά ο γιατρός μου είπε να παω στις 10 μέρες 🤔🤔

Έχω διαβάσει εδώ και μια κοπέλα που πήγε 7 εβδομάδων για υπέρηχο μιας και δεν έβρισκε ραντεβού στο δημόσιο νοσοκομείο που ήταν ο γιατρός της. Οπότε φαντάζομαι δεν θεωρείται αργά 🤷🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η dimand είπε:

 

 

 

Τι ωραία που όλες περιμένουμε το πρώτο θαυματακι μας 🩷🩷

Από άγχος και εγώ άλλο τίποτα!! 

Αύριο μετά τον υπέρηχο θα σας στείλω να σας πω πως ήταν η πρώτη εμπειρία ☺️ 

 

να μας στειλεις! Απ οτι καταλαβα οι περισσότερες ειμαστε καινούργιες και αργούνε τα μνμ μας. Οποτε εσυ στέλνε μας και εμεις κουτσου κουτσου θα απαντάμε! Καλη επιτυχία σημερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαι , ειναι η δοκιμαστικη σας περιοδος, καταλαβαινω !

Λιγο υπομονη και θα μπαινουν κατευθειαν τα σχολια σας σε λιγες μερες  . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααα πηγαμε χθες για τον πρώτο υπέρηχο. Ακουσαμε και καρδουλα 🥳🥳 εντάξει μιλάμε παθαμε σοκ. Μαγικός ήχος και γενικά συναίσθημα ότι συμβαινει κατι τέτοιο. 

Όλα τα είδε πολυ καλα ο γιατρός, προχωραει φυσιολογικα και μας εξήγησε πως θα προχωρησουμε με τα ραντεβού και τις μεγάλες εξετάσεις. 

Σε δυο βδομάδες έχω παλι υπέρηχο να δουμε πως μεγαλώνει και τέλος Νοεμβρίου (στις 12 εβδομάδες) αυχενικη διαφάνεια. Ελπίζω να πανε ολα καλα σε όλες μας 🙏🙏🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως μην αγχώνεστε. Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός κ δεν έχουν όλες τα ίδια συμπτώματα. Εγώ διαβάζω μόνο τα ευχάριστα και όχι οτιδήποτε είναι αγχωτικό. Γενικά σκέφτομαι ότι θα πηγαίνουμε βήμα βήμα κάθε φορά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!!!Χθες έκανα το πρώτο υπέρηχο ακούσαμε και καρδούλα ο γιατρός μου μου είπε με βάση τον υπέρηχο είμαι 6εβδομαδων και 5ημερων😍Μια κουκκίδα με 107 παλμούς μεγάλο θαύμα αυτό το συναίσθημα δε συγκρίνεται με τιποτα!!!Απο χθες έχω ηρεμίσει λίγο γιατί μέχρι να πάω στο γιατρό είχα πολυ άγχος αν πηγαίνουν όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια είδαμε και εμείς το σάκο σήμερα ήταν πολύ όμορφη εμπειρία 🩷🩷

Μας είπε και κάποιες πρώτες οδηγίες και μου έγραψε τις εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο μαζί με φιλικό❤️

Εσείς έχετε μπει στη διαδικασία των εξετάσεων ? Αυτά τα κάνεις μέσα σε μία μέρα όλα ή παίρνει μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είδαμε και εμείς το σάκο σήμερα ήταν πολύ όμορφη εμπειρία 🩷🩷

Μας είπε και κάποιες πρώτες οδηγίες και μου έγραψε τις εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο μαζί με φιλικό❤️

Εσείς έχετε μπει στη διαδικασία των εξετάσεων ? Αυτά τα κάνεις μέσα σε μία μέρα όλα ή παίρνει μέρες?

Υπέροχα! Τι τέλεια! Εγώ έχω την Πέμπτη και ελπίζω να εινακ ολα καλα. Φιλικο έπαιρνα από πριν οπότε συνεχίζω.  Εξέταση κάναμε προς το παρόν καλλιεργεια κολπικου και έκανα και κάποιες ορμονικές εξετασεις γιατί έχω χασιμοτο. Αυτές προς το παρόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είδαμε και εμείς το σάκο σήμερα ήταν πολύ όμορφη εμπειρία 🩷🩷

Μας είπε και κάποιες πρώτες οδηγίες και μου έγραψε τις εξετάσεις για τον προγεννητικό έλεγχο μαζί με φιλικό❤️

Εσείς έχετε μπει στη διαδικασία των εξετάσεων ? Αυτά τα κάνεις μέσα σε μία μέρα όλα ή παίρνει μέρες?

Εγώ αγαπημένη θα πάω 25/10 για πρώτη φορά στον γιατρό οπότε δεν ξέρω να απαντήσω ! Άκουσες χτύπο εσύ ? Πόσες εβδομάδες είσαι που πήγες γιατρό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι τέλεια  κορίτσια μπραβο που τα πατε ολες υπεροχα. Εγώ είμαι 7 εβδομάδων και αύριο θα πάμε για 2ο υπέρηχο. Μακάρι να ακούσουμε καρδούλα. Πως θα περάσουν οι ώρες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Blur είπε:

Υπέροχα! Τι τέλεια! Εγώ έχω την Πέμπτη και ελπίζω να εινακ ολα καλα. Φιλικο έπαιρνα από πριν οπότε συνεχίζω.  Εξέταση κάναμε προς το παρόν καλλιεργεια κολπικου και έκανα και κάποιες ορμονικές εξετασεις γιατί έχω χασιμοτο. Αυτές προς το παρόν.

Κ εγώ έπαιρνα κατά τη προσπάθεια και τώρα μου το έγραψε κ αυτός ;)

Εμένα μου έχει γράψει περίπου 8 εξετάσεις για αυτό ρώτησα 🤷🏼😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Angeliki1990 είπε:

Εγώ αγαπημένη θα πάω 25/10 για πρώτη φορά στον γιατρό οπότε δεν ξέρω να απαντήσω ! Άκουσες χτύπο εσύ ? Πόσες εβδομάδες είσαι που πήγες γιατρό ?

Εγώ είμαι 5 εβδ. Δεν ακούσαμε καρδούλα ακόμα ήταν νωρίς την επόμενη φορά είπε πρώτα ο Θεός θα ακούσουμε:) 

Άντε με το καλό να πας να δεις τι όμορφα που είναι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...