Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Υπομονή και τίποτα άλλο !!!! Εμένα με πείραζαν πολύ τα σερπαφαρ που έπαιρνα στον φυσικό κύκλο !!η πρώτη σου φορά ;;;;

Η πρώτη μου ναι! Μετά από ωοληψια αρχές Γενάρη τώρα προετοιμάζομαι για ετ!Με Τα σερπαφαρ που πήρα στη σπερματεγχυση δεν κατάλαβα τίποτα ούτε τα ουτρο με είχαν πειράξει. Μωρε ας έρθει το θετικό και οι πονοκέφαλοι αντεχονται!!

Με βάλατε σε σκέψεις με την ιδιωτική ασφάλεια και ρώτησα τον άντρα μου επειδή αυτός είχε ψάξει. Όντως δεν καλύπτουν και αυτές που καλύπτουν είναι σε προγράμματα πανάκριβα που δεν αξίζει όπως επίσης όντως θα πρέπει να τα σκάσεις για ένα χρονικό διάστημα. Όποτε μια η άλλη βγαίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Η ποιο πολλές αυτό το προτοκολο έχουμε κάνει.! Δλδ ξεκινάς δεύτερη ή Τρίτη μέρα της ενέσεις για την διεργεση και παράλληλα κανείς εξετάσεις και υπερήχους.! Καλή αρχή 

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσακι μου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mairoula20 είπε:

Εχω υδροσαλπιγγες εχω κανει αφαιρεση της μια σαλπιγγας και πολλα συνεπακολουθα χαμηλη ποιοτητα ωαριων πολυ χαμηλα ποσοστα γονιμοποιησης προσφατα βρεθηκε 33τοις εκατο κατακερματισμος στον συζυγο τωρα ειμαι στο εμβυογεν με τον παχ ειμαι ευχαριστημενη γενικως. Ο θεος μαζι μας κοριτσια. Ευχομαι και σε σενα οτι καλυτερο.

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία! Σας έχει δώσει κατι ο γιατρός για τον κατακερματισμο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες. Υπάρχει κάποια εδώ που να έχει πάρει το επίδομα εξωσωματικής από τον ΕΟΠΥΥ; Τα 352 ευρώ; Τι δικαιολογητικά θέλει και πού καταθέτεις τα χαρτιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου και καλή επιτυχία! Σας έχει δώσει κατι ο γιατρός για τον κατακερματισμο;

Γενικά ο κατακερματισμός βελτιώνεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ναι με βιταμίνες

Μακάρι γιατί δεν μας έφταναν τα δικά μου το ώρα έχουμε και θέμα με τον κατακερματισμό! Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου και να διαψεύσεις τους προηγούμενους γιατρούς!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σε όλες. Υπάρχει κάποια εδώ που να έχει πάρει το επίδομα εξωσωματικής από τον ΕΟΠΥΥ; Τα 352 ευρώ; Τι δικαιολογητικά θέλει και πού καταθέτεις τα χαρτιά;

Καλημερα! 

Θα χρειαστεις ενα χαρτι που θα δου δωσουν απο το κεντρο που θα λεει οτι τη ταδε ημερομηνια εκανες ωοληψια και τη ταδε εμβρυομεταφορα, την αποδειξη του κεντρου και ενα χαρτι που να φαινεται ο λογαριασμοε τραπεζης σου πχ φωτοτυπια βιβλιαριου η μπορεις και στη τραπεζα να πας να σου τυπωσουν. 

Θα πρεπει να βρεις σε ποιον εοππυ ανηκεις εχει στο ιντερνετ πληροφοριες. Εγω ημουν στης Αθηνας, καπου στο κεντρο ηταν δε θυμαμαι που ομως.... Οπλισου με υπομονη, δε ξερω αν ηταν σε μενα ετσι η ειναι γενικοτερο κακο...εκανα 3 ωρες να ξεμπερδεψω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Μακάρι γιατί δεν μας έφταναν τα δικά μου το ώρα έχουμε και θέμα με τον κατακερματισμό! Καλή επιτυχία να έχεις κορίτσι μου και να διαψεύσεις τους προηγούμενους γιατρούς!!! 😉

Σευχαριστω πολύ καλό μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Καλημερα! 

Θα χρειαστεις ενα χαρτι που θα δου δωσουν απο το κεντρο που θα λεει οτι τη ταδε ημερομηνια εκανες ωοληψια και τη ταδε εμβρυομεταφορα, την αποδειξη του κεντρου και ενα χαρτι που να φαινεται ο λογαριασμοε τραπεζης σου πχ φωτοτυπια βιβλιαριου η μπορεις και στη τραπεζα να πας να σου τυπωσουν. 

Θα πρεπει να βρεις σε ποιον εοππυ ανηκεις εχει στο ιντερνετ πληροφοριες. Εγω ημουν στης Αθηνας, καπου στο κεντρο ηταν δε θυμαμαι που ομως.... Οπλισου με υπομονη, δε ξερω αν ηταν σε μενα ετσι η ειναι γενικοτερο κακο...εκανα 3 ωρες να ξεμπερδεψω! 

Στο τμήμα παροχών του ΕΟΠΥΥ θα πάω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα το ψαξω λιγο στο ιντερνετ και θα σου πω γιατι εχουν περασει δυο χρονια και δε θυμαμαι καθολου. 😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mairoula20 είπε:

Εχω υδροσαλπιγγες εχω κανει αφαιρεση της μια σαλπιγγας και πολλα συνεπακολουθα χαμηλη ποιοτητα ωαριων πολυ χαμηλα ποσοστα γονιμοποιησης προσφατα βρεθηκε 33τοις εκατο κατακερματισμος στον συζυγο τωρα ειμαι στο εμβυογεν με τον παχ ειμαι ευχαριστημενη γενικως. Ο θεος μαζι μας κοριτσια. Ευχομαι και σε σενα οτι καλυτερο.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου 

στις πριν 9 ώρες, ο/η koukou84 είπε:

Η πρώτη μου ναι! Μετά από ωοληψια αρχές Γενάρη τώρα προετοιμάζομαι για ετ!Με Τα σερπαφαρ που πήρα στη σπερματεγχυση δεν κατάλαβα τίποτα ούτε τα ουτρο με είχαν πειράξει. Μωρε ας έρθει το θετικό και οι πονοκέφαλοι αντεχονται!!

Με βάλατε σε σκέψεις με την ιδιωτική ασφάλεια και ρώτησα τον άντρα μου επειδή αυτός είχε ψάξει. Όντως δεν καλύπτουν και αυτές που καλύπτουν είναι σε προγράμματα πανάκριβα που δεν αξίζει όπως επίσης όντως θα πρέπει να τα σκάσεις για ένα χρονικό διάστημα. Όποτε μια η άλλη βγαίνει. 

Καλή επιτυχία !!! Πρώτη και τυχερή να είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> ?

@elena0212 --> 3/3

@Hope19 --> ?

Ωοληψια 🤗

@Takira --> ?

@annie! --> 20/2

@Papadakis --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

 

@Taggeris --> ?

@Σταυρι --> 24/2

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@ViKcy --> 21/02

@sokola4 --> 26/02

@antzy9 --> 28/02

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

Καλημέρα ! Τι ωραίο πινακάκι! Θα σας γράψω σε λίγες μερούλες την ημερομηνία σίγουρα.. :wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Γενικά ο κατακερματισμός βελτιώνεται; 

Καλημερα κουκλα μου σε ευχαριστω γιαντις ευχες εμενα εκανε 3 μηνη θεραπεια με βιταμινες η οποια τελειωνει τωρα οποτε σε λιγες μερες θα κανει επανεξεταση και θα ξερουμε. Και γω οταν το βρηκαμε απελπιστηκα λεω δεν μου φτανουν τα δικα μου, το χειροτερο ητανε που προσπαθουσα εναμιση χρονο και δεν το ηξερα και ο γιατρος μου δεν μου το ειχε πει ποτε να το κανουμε ενω εβλεπε οτι υπηρχε προβλημα στην γονιμοποιηση, ασε απελπισια. Το καλυτερο ειναι να πας σε ουρολογο να σε συμβουλεψει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μουυυ καλησπέρα ελπίζω να σας βρίσκω τέλεια !! :-) πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό μου και μου είπε ότι με την επόμενη περίοδο ξεκινάμε την εξωσωματική με βραχύ προτοκολο με ανταγωνιστες !! Μήπως θέλετε να μου μεταφράσετε τι σημαίνει αυτό;;; 🥺

Καλή αρχή κοριτσάρα μου!Θα τα λέμε κι από εδώ.. Ήρθες κοντά στο όνειρό σου!! εγώ μαζεύω εξετάσεις για την επιτροπή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου 

Καλή επιτυχία !!! Πρώτη και τυχερή να είναι 

Ευχαριστω πολυ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η annie! είπε:

Αυτό είναι κορίτσι μου μην ανησυχείς. Καλλιέργεια δεν του έγραψε; Θα κάνει που θα κάνει το σπερμοδιάγραμμα.

Eυχαριστώ πάρα πολύ.  Είχα αγχωθεί γιατί μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι υπήρχε κάτι διαφορετικό.. Καλλιέργεια είχε κάνει πριν 5 μήνες και ήταν καθαρή μαζί με το προηγούμενο σπερμοδιάγραμμα για αυτό δεν κάναμε τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με πήραν τηλέφωνο από το κέντρο και με ενημέρωσαν οι εμβρυολογοι ότι γονιμοποιήθηκαν 7. Καλά δεν είναι; Εμβρυομεταφορά μου έχει ο γιατρός τη Δευτέρα με βλαστοκύστες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια με πήραν τηλέφωνο από το κέντρο και με ενημέρωσαν οι εμβρυολογοι ότι γονιμοποιήθηκαν 7. Καλά δεν είναι; Εμβρυομεταφορά μου έχει ο γιατρός τη Δευτέρα με βλαστοκύστες...

όπως βλέπεις πέσαμε μέσα στη διάγνωση!πολύ καλά είναι γιατί βάλε και κανένα που μπορεί να ήταν ανώριμο είχες γονιμοποίηση κάπου 70-80%! είναι σαν να είσαι κάτω των 40 πραγματικά! Μέσα σε 7 έμβρυα σίγουρα τα μισά θα είναι κ υγιή και θα δεις θα πιάσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια με πήραν τηλέφωνο από το κέντρο και με ενημέρωσαν οι εμβρυολογοι ότι γονιμοποιήθηκαν 7. Καλά δεν είναι; Εμβρυομεταφορά μου έχει ο γιατρός τη Δευτέρα με βλαστοκύστες...

Συγχαρητήρια βρε κορίτσι μου!!!! πόσο ομορφα νέα. Έτσι να ξεκινάει η μέρα μας. Πώς νιώθεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σε όλες. Υπάρχει κάποια εδώ που να έχει πάρει το επίδομα εξωσωματικής από τον ΕΟΠΥΥ; Τα 352 ευρώ; Τι δικαιολογητικά θέλει και πού καταθέτεις τα χαρτιά;

Καλημέρα @Taggeris!!!!θέλει την απόφαση της Επιτροπής για την 1η προσπάθεια,θέλει χαρτί από το κέντρο για το πότε έγιναν ωοληψια κ εμβρυομεταφορα κα θέλει και τις αποδείξεις για αυτά που πλήρωσες από την διαδικασία...ωοληψια κ εμβρυομεταφορα.....και πας στην περιοχή που είσαι στα γραφεία του ΕΟΠΠΥ για επιστροφή χρημάτων....σε κανένα μήνα περίπου γίνεται η κατάθεση και θέλουν και iban τράπεζας σου....βγάλε μια φωτοτυπία να φαίνεται ότι ο λογαριασμός είναι δικός σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

όπως βλέπεις πέσαμε μέσα στη διάγνωση!πολύ καλά είναι γιατί βάλε και κανένα που μπορεί να ήταν ανώριμο είχες γονιμοποίηση κάπου 70-80%! είναι σαν να είσαι κάτω των 40 πραγματικά! Μέσα σε 7 έμβρυα σίγουρα τα μισά θα είναι κ υγιή και θα δεις θα πιάσει! 

@Taggeris μου μαζι θα κάνουμε εμβρυομεταφορα?? Μαζί αναμονή μαζί χοριακη?? Πω πω τέλεια..  Σε πιο κέντρο είσαι και συγνωμη κιολας αλλά δεν θυμάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια με πήραν τηλέφωνο από το κέντρο και με ενημέρωσαν οι εμβρυολογοι ότι γονιμοποιήθηκαν 7. Καλά δεν είναι; Εμβρυομεταφορά μου έχει ο γιατρός τη Δευτέρα με βλαστοκύστες...

Τέλεια είναι κορίτσι μου 7 στα 10 γονιμοποιήθηκαν .. Μπράβο.. Με το καλό η εμβρυομεταφορά και σε λίγες μερούλες να μας ανακοινώνεις το θετικό σου !:wub:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Τέλεια είναι κορίτσι μου 7 στα 10 γονιμοποιήθηκαν .. Μπράβο.. Με το καλό η εμβρυομεταφορά και σε λίγες μερούλες να μας ανακοινώνεις το θετικό σου !:wub:

7 γονιμοποιηθηκαν και σενα @Taggeris ?? Ε τωρα αυτο τυχαιο είναι?? 7 σε μενα 7 σε σενα εμβρυομεταφορα μαζι τη δευτερα  βλαστοκυστες εσυ βλαστοκυστες εγω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σε όλες. Υπάρχει κάποια εδώ που να έχει πάρει το επίδομα εξωσωματικής από τον ΕΟΠΥΥ; Τα 352 ευρώ; Τι δικαιολογητικά θέλει και πού καταθέτεις τα χαρτιά;

Καλημέρα...θέλει τις αποδείξεις που να γράφουν ότι έχεις πληρώσει για ωοληψια και εμβρυομεταφορα.. Το χαρτί από το κέντρο που να γράφει ποτέ έκανες ωοληψια και ετ... Το χαρτί της επιτροπής φωτοτυπία... Αν σε ασφαλίζει ο σύζυγος πρέπει να ναι μαζί να γράψει μια υπ. Δήλωση. Αν έχεις δικιά σου ασφάλεια την κάνεις εσύ.. Και φωτοτυπία του ibank που θα μπουν τα χρήματα... Σε ένα μήνα περίπου μου τα είχαν βάλει. Καλή επιτυχία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...