Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναζήτηση Γιατρού


Recommended Posts

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια στο φόρουμ!! Είμαι καινούριο μέλος αν και σας διαβάζω συχνά μιας και εμείς με τον άντρα μου προσπαθούμε για μωράκι εδώ και 1.5 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα!! Έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις όπως σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα με ότι συνεπάγεται αυτό(κατάτμηση οξειδωτικό τριπλεξ) ορμονικές εξετάσεις και όλα δείχνουν φυσιολογικα! Κάναμε και καρυότυπο και οι 2 μας και εκεί όλα δείχνουν ότι δεν έχουμε κάτι! Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε τις διαδικασίες για εξωσωματική! Αλλά είμαι σε αναζήτηση γιατρού μιας και ο μέχρι τώρα γυναικολόγος μου δεν ειδικεύεται στην υπογονιμότητα!! Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και θα ήθελα γνώμες από γιατρούς και κέντρα γιατί πραγματικά δεν ξέρω που να απευθυνθώ! Επίσης λόγο το ότι ο σύζυγός μου δεν έχει ασφαλιστική ικανότητα μας είπε ο γιατρός μου ότι δεν δικαιούμαστε να περάσουμε επιτροπή για να πάρουμε τα φάρμακα άρα μιλάμε για μεγάλο κοστούμι 😔😔 τα φώτα σας κορίτσια!! Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφορία και εμπειρίες ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/4/2024 at 11:01 ΠΜ, ο/η kolokythaki11 είπε:

Χαιρετώ όλα τα κορίτσια στο φόρουμ!! Είμαι καινούριο μέλος αν και σας διαβάζω συχνά μιας και εμείς με τον άντρα μου προσπαθούμε για μωράκι εδώ και 1.5 χρόνο χωρίς αποτέλεσμα!! Έχουμε κάνει όλες τις απαραίτητες εξετάσεις όπως σαλπιγγογραφια σπερμοδιαγραμμα με ότι συνεπάγεται αυτό(κατάτμηση οξειδωτικό τριπλεξ) ορμονικές εξετάσεις και όλα δείχνουν φυσιολογικα! Κάναμε και καρυότυπο και οι 2 μας και εκεί όλα δείχνουν ότι δεν έχουμε κάτι! Έτσι λοιπόν αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε τις διαδικασίες για εξωσωματική! Αλλά είμαι σε αναζήτηση γιατρού μιας και ο μέχρι τώρα γυναικολόγος μου δεν ειδικεύεται στην υπογονιμότητα!! Βρίσκομαι Θεσσαλονίκη και θα ήθελα γνώμες από γιατρούς και κέντρα γιατί πραγματικά δεν ξέρω που να απευθυνθώ! Επίσης λόγο το ότι ο σύζυγός μου δεν έχει ασφαλιστική ικανότητα μας είπε ο γιατρός μου ότι δεν δικαιούμαστε να περάσουμε επιτροπή για να πάρουμε τα φάρμακα άρα μιλάμε για μεγάλο κοστούμι 😔😔 τα φώτα σας κορίτσια!! Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε πληροφορία και εμπειρίες ♥️

Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας! Εγώ είχα πάει στο New life με τον κ. Παντελή. Πολύ ειλικρινής, σε πήγαινε βήμα βήμα, σε ενημέρωνε για το πώς θα πήγαιναν τα πράγματα και πράγματι έτσι πήγαιναν. Και οι άνθρωποι στην ομάδα του πολύ υποστηρικτικοί και αναλυτικοί. Σε κάνουν να νιώθεις πολύ άνετα! Τα κατάφερα να μείνω έγκυος με τη δεύτερη! Με το καλό να έρθει το μωράκι σας! 

Υ.Γ. ερώτηση: τον σύζυγο δεν μπορείτε να τον ασφάλισετε εσείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπέλα μου, για την ασφαλιστική ικανότητα κλπ δεν γνωρίζω να σου πω. Θα σου πω όμως για γιατρό κ κέντρο. Όπως κ η @Tonakiv κ γω στη new life έκανα την εξωσωματική με τον Παντελή. Ήμουν τυχερή κ έπιασα με την πρώτη τα διδυμάκια μου. Όχι απλά είμαι ικανοποιημένη, τον κράτησα κ ως μαιευτήρα/γυναικολογο κ θεωρώ πως πάνω απ όλα είναι άνθρωπος πέρα από εξαιρετικός επιστήμονας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή αρχή και σύντομα μ ένα μωράκι! Ουσιαστικά θα σου βγει η εξωσωματική περίπου ένα χιλιάρικοπαραπάνω λόγω φαρμάκων.

Θεσσαλονίκη εγώ ήμουν στο embryolab στον Χριστοφορίδη κι έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις σας και τον κόπο σας!! Να χαίρεστε τα μωράκια σας γερά να είναι!! Και εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 κέντρα που αναφέρατε κορίτσια!! Άκουσα και από αλλού για τον κύριο Παντελή αλλά και για το embryolab  έχω ακούσει τα καλύτερα!! Αλλα υπάρχει ακόμα μια γιατρός που ξέρω ότι είναι εξαιρετική η κυρία Κύρου Δήμητρα και θα ήθελα να την επισκεφτώ!! Μάλλον θα κάνω ένα μικρό τουρ για να καταλήξω που θα πάμε!! Ίσως ακούγεται περίεργο αλλά είμαι λίγο ανασφαλής και θέλω να είμαι σίγουρη για την επιλογή μου!! Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 13/4/2024 at 8:04 ΠΜ, ο/η kolokythaki11 είπε:

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις απαντήσεις σας και τον κόπο σας!! Να χαίρεστε τα μωράκια σας γερά να είναι!! Και εγώ είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 κέντρα που αναφέρατε κορίτσια!! Άκουσα και από αλλού για τον κύριο Παντελή αλλά και για το embryolab  έχω ακούσει τα καλύτερα!! Αλλα υπάρχει ακόμα μια γιατρός που ξέρω ότι είναι εξαιρετική η κυρία Κύρου Δήμητρα και θα ήθελα να την επισκεφτώ!! Μάλλον θα κάνω ένα μικρό τουρ για να καταλήξω που θα πάμε!! Ίσως ακούγεται περίεργο αλλά είμαι λίγο ανασφαλής και θέλω να είμαι σίγουρη για την επιλογή μου!! Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ ♥️

Γνώμη μου είναι να πας να επισκεφθεις 2-3 γιατρούς που σου έχουν προτείνει και να δεις τι θα σου πουν και τι θα σου βγάλουν και ως άνθρωποι.

Εγώ θα σου πρότεινα να επισκεφθείς και τον Χριστοφορίδη στο embryolab ! Eχει κάνει φίλη μου εξωσωματική εκεί και έμεινε πολύ ικανοποιημένη και είχε και το θετικό αποτέλεσμα!

Έχω κάνει κι εγώ ραντεβού μαζί του όταν ψαχνομουν με γιατρούς και μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...