Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Ναι επιστρέφει γύρω στα 350. Οσα χρειάστηκαν για να παρω την ενεση που μου ειχε τελειώσει.. 

@Taggeris Απο το παγκόσμιο οργανισμο υγείας εχει αναγνωριστει σαν πρόβλημα υγείας η υπογονιμοτητα, γι αυτό ρώτησα... Τωρα θα ξεκινήσω ασφάλεια. Με ιστορικό προηγούμενης εξωσωματικής λογικά θα δυσκολεύει πολύ 

Δεν συμφέρει το είχα ψάξει...... Αν ξεκινήσεις τώρα θα μπορέσεις να πάρεις κάτι μετά από ενάμισι δύο χρόνια ασφάλισης και δεν σου Τα καλύπτει και όλα.... Μην μπεις καν στη διαδικασία θα έχεις δώσει περισσότερα στα ασφάλιστρα... από μόνη της μία τέτοια ασφάλεια δεν λέει τίποτα εκτός αν θέλεις να έχεις ασφάλιση μετά και παροχές για το μωρό έτσι συνδυαστικα συμφέρει Αλλά αυτή τη στιγμή Αν ξεκινήσεις Δεν υπάρχει χρόνος για να σε καλύψει για εξωσωματική έπρεπε να την είχες κάνει πολύ νωρίτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου διαβάζω τα νέα σας!! Συναγωνίστριες πάμε δυνατά! Μωρε να σας ρωτήσω. Ξεκινησα cyclacur προχτές(1 πρωί 1 βράδυ) Αφού σταμάτησα τις ενέσεις suprefact που είχα ξεκινήσει την 21η μέρα του κύκλου για καταστολή. και από σήμερα έχω πεθάνει στον πονοκέφαλο. Επειδή στα 35 χρόνια ζωής μου 1 με 2 φορές είχα πονοκεφάλους σκέφτομαι μήπως με επηρεάζουν; Έχει τύχει σε καμία; 

@Steli έχω και εγώ ιδιωτική ασφάλεια αλλά δεν το είχα σκεφτεί να ρωτήσω τον ασφαλιστή μας. Θα τον ρωτήσω. Βέβαια πρόσφατα που χρειάστηκα εκτακτως ανήμερα Χριστουγέννων υπέρηχο τον πλήρωσα κανονικότατα 65 ευρώ στο γαία και τπτ δεν μου δικαιολόγησαν. Ανάλογα βέβαια το συμβόλαιο και τις παροχές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Εμένα είναι σε ng/ml και δεν ξέρω πως μετατρέπεται αυτό σε pmol...πάντως μην απογοητεύεσαι με την πρώτη προσπάθεια...θα έλεγα να ξανά προσπαθήσεις, ίσως δεν ήταν καλός ο κύκλος!

Υπάρχει τύπος μετατροπής στο ίντερνετ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

στις γυναίκες που έχουν περάσει τα 42 η πρόταση για τα δανεικά ωάρια είναι η πρώτη που πέφτει στο τραπέζι tokyo μου.... Δεν σε ρωτάνε πολλά-πολλά ούτε κοιτάνε εξετάσεις ούτε σε βάζουν σε αυτή τη διαδικασία... Θεωρούν ότι ποιότητα των ωαρίων που θα δώσει είναι τόσο χαμηλή πού εγκυμοσύνη είναι σε μονοψήφια ποσοστά Οπότε το προτεινουν κατευθείαν. Πρέπει να είναι πολύ ψαγμένος ο γιατρός για να σε κατευθύνει σωστά και δυστυχώς εκεί έξω κυκλοφορούν πολλοι άρπα κόλλες....

Κ ομως εγκυος εμεινα 3 φορες απο φυσικη συλληψη με αφετηρία τα 42!....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Κ ομως εγκυος εμεινα 3 φορες απο φυσικη συλληψη με αφετηρία τα 42!....

Θα συμφωνήσω... Και εγώ πέρσι έμεινα έγκυος με φυσική σύλληψη τα Χριστούγεννα κανείς δεν το αποκλείει... Για αυτό το οφείλουμε στον εαυτό μας να προσπαθήσουμε μην το βάλεις κάτω και μην αφήνεις κανέναν να σε επηρεάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairoula20 είπε:

Κοριτσια το εχω παθει και εγω περυσι με Aml 4,5 και καλη fsh εκανα καθε μερα 7 μερες 300 μοναδες pergoveris και δεν μεγαλωσε κανενα παω γιανυπερηχο και δεν εβλεπε τιποτα αφου και μενα δεν το πιστευε μιυ λεει πηγαινε να δεις αν ειναι ληγμενα τα φαρμακα.

Εμένα στον υπέρηχο τα έβλεπε να μεγαλώνουν μια χαρά είχα φτάσει όλα 18 Χιλ και όταν πηγαμε να μου τα πάρουν δεν είχα μέσα τίποτα εκτός από ένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Miti85 είπε:

0.63 μου βγαινει η αμη με pmol

 

στις πριν 43 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Κοριτσια μου διαβάζω τα νέα σας!! Συναγωνίστριες πάμε δυνατά! Μωρε να σας ρωτήσω. Ξεκινησα cyclacur προχτές(1 πρωί 1 βράδυ) Αφού σταμάτησα τις ενέσεις suprefact που είχα ξεκινήσει την 21η μέρα του κύκλου για καταστολή. και από σήμερα έχω πεθάνει στον πονοκέφαλο. Επειδή στα 35 χρόνια ζωής μου 1 με 2 φορές είχα πονοκεφάλους σκέφτομαι μήπως με επηρεάζουν; Έχει τύχει σε καμία; 

@Steli έχω και εγώ ιδιωτική ασφάλεια αλλά δεν το είχα σκεφτεί να ρωτήσω τον ασφαλιστή μας. Θα τον ρωτήσω. Βέβαια πρόσφατα που χρειάστηκα εκτακτως ανήμερα Χριστουγέννων υπέρηχο τον πλήρωσα κανονικότατα 65 ευρώ στο γαία και τπτ δεν μου δικαιολόγησαν. Ανάλογα βέβαια το συμβόλαιο και τις παροχές.

Ρε κορίτσια δεν υπάρχει ιδιωτική ασφάλεια να καλύπτει υπογονιμότητα .... από όσο ξέρω τουλάχιστον .... καλύπτουν γυναικολόγικα αλλά όχι ότι έχει να κάνει με υπογονιμότητα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

Κ ομως εγκυος εμεινα 3 φορες απο φυσικη συλληψη με αφετηρία τα 42!....

Κανείς δεν μπορεί να σου αποκλείσει τίποτα .... σου ευχομαι ολόψυχα να πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Εμένα στον υπέρηχο τα έβλεπε να μεγαλώνουν μια χαρά είχα φτάσει όλα 18 Χιλ και όταν πηγαμε να μου τα πάρουν δεν είχα μέσα τίποτα εκτός από ένα

Καλά εγώ σου είπα κάτι μου βρωμάει στην περίπτωση σου ...... δεν μου άρεσε καθόλου αυτό που έγινε ναι ήταν δίκη τους υπαιτιότητα .... αν και δεν μας νοιάζει γαιτι θα είσαι εγγυουλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairoula20 είπε:

Κοριτσια καλησπερα μπαινω και γω στην παρεα σας σας διαβαζω καιρο αλλα δεν ειχα γραψει ποτε. Τα νουμερα παντως ειναι σχετικα απο την δικη μου εμπειρια. Εγω εκανα ετ δυο βλαστοκυστες την Δευτερα και απο τοτε κλωσσαω στο σπιτι δεν εχω κανενα απολυτως συμπτωμα και ειναι η πεμπτη μου προσπαθεια. Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολες μας η παναγια να μας βοηθησει.

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου !!!! Μην ψάχνεις Για συμπτώματα γιατί απλά δεν υπάρχουν είναι όλα στο μυαλό μας .... 

τι θέμα έχετε εάν επιτρέπετε και σε ποιο με ρέει είσαι ;;;;

πεντη ναι τυχερή θα δεις κορίτσι μου !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Miti85 είπε:

Ο γιατρος μου γενικα δεν ηταν αισιοδοξος οτι θα  ανταποκριθω στα φαρμακα λογω χαμηλης αμη!οποτε δεν το θεωρησε τοσο παραξενο αυτο που εγινε...για εμενα ομως το σοκ ηταν μεγαλο!κ γενικα βλεπω εδω οως κοπελες με.χαμηλη αμη τελικα τα καταφεραν μια χαρα....καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος βεβαια.απλα αναρωτιεμαι ποσους μηνες θα μας.παρει να βρουμε.ενα ωαριο τελικα

Κορίτσι και εγώ παθούσα είμαι ..... χαμηλή αμη και καθαρού ανταπόκριση στα φάρμακα !!!! Οπλισου με υπομονή γιατί ο φυσικός κύκλος θέλει μπόλικη .... σε πιο κέντρο είσαι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η koukou84 είπε:

Κοριτσια μου διαβάζω τα νέα σας!! Συναγωνίστριες πάμε δυνατά! Μωρε να σας ρωτήσω. Ξεκινησα cyclacur προχτές(1 πρωί 1 βράδυ) Αφού σταμάτησα τις ενέσεις suprefact που είχα ξεκινήσει την 21η μέρα του κύκλου για καταστολή. και από σήμερα έχω πεθάνει στον πονοκέφαλο. Επειδή στα 35 χρόνια ζωής μου 1 με 2 φορές είχα πονοκεφάλους σκέφτομαι μήπως με επηρεάζουν; Έχει τύχει σε καμία; 

@Steli έχω και εγώ ιδιωτική ασφάλεια αλλά δεν το είχα σκεφτεί να ρωτήσω τον ασφαλιστή μας. Θα τον ρωτήσω. Βέβαια πρόσφατα που χρειάστηκα εκτακτως ανήμερα Χριστουγέννων υπέρηχο τον πλήρωσα κανονικότατα 65 ευρώ στο γαία και τπτ δεν μου δικαιολόγησαν. Ανάλογα βέβαια το συμβόλαιο και τις παροχές.

Κάνουν πονοκεφάλους και εμένα με ενοχλούν ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

 

Ρε κορίτσια δεν υπάρχει ιδιωτική ασφάλεια να καλύπτει υπογονιμότητα .... από όσο ξέρω τουλάχιστον .... καλύπτουν γυναικολόγικα αλλά όχι ότι έχει να κάνει με υπογονιμότητα !!!

Να πω την αλήθεια και εγώ αυτό πιστεύω. Και εάν καλύπτουν νομιζω θα είναι τα μηνιαία ασφάλιστρα στα ύψη. Άρα και για τους πονοκεφάλους μπορεί να φταίνε και τα χάπια. Τι να κάνω; Υπομονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Δεν συμφέρει το είχα ψάξει...... Αν ξεκινήσεις τώρα θα μπορέσεις να πάρεις κάτι μετά από ενάμισι δύο χρόνια ασφάλισης και δεν σου Τα καλύπτει και όλα.... Μην μπεις καν στη διαδικασία θα έχεις δώσει περισσότερα στα ασφάλιστρα... από μόνη της μία τέτοια ασφάλεια δεν λέει τίποτα εκτός αν θέλεις να έχεις ασφάλιση μετά και παροχές για το μωρό έτσι συνδυαστικα συμφέρει Αλλά αυτή τη στιγμή Αν ξεκινήσεις Δεν υπάρχει χρόνος για να σε καλύψει για εξωσωματική έπρεπε να την είχες κάνει πολύ νωρίτερα

Και εγώ το είχα ψάξει ρε κι μου είπαν ότι δεν καλύπτουν υπογονιμότητα ... εσυ είχες βρει ασφάλεια που τα κάλυπτε ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η koukou84 είπε:

Να πω την αλήθεια και εγώ αυτό πιστεύω. Και εάν καλύπτουν νομιζω θα είναι τα μηνιαία ασφάλιστρα στα ύψη. Άρα και για τους πονοκεφάλους μπορεί να φταίνε και τα χάπια. Τι να κάνω; Υπομονή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η koukou84 είπε:

Να πω την αλήθεια και εγώ αυτό πιστεύω. Και εάν καλύπτουν νομιζω θα είναι τα μηνιαία ασφάλιστρα στα ύψη. Άρα και για τους πονοκεφάλους μπορεί να φταίνε και τα χάπια. Τι να κάνω; Υπομονή!! 

Υπομονή και τίποτα άλλο !!!! Εμένα με πείραζαν πολύ τα σερπαφαρ που έπαιρνα στον φυσικό κύκλο !!η πρώτη σου φορά ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μουυυ καλησπέρα ελπίζω να σας βρίσκω τέλεια !! :-) πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό μου και μου είπε ότι με την επόμενη περίοδο ξεκινάμε την εξωσωματική με βραχύ προτοκολο με ανταγωνιστες !! Μήπως θέλετε να μου μεταφράσετε τι σημαίνει αυτό;;; 🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου !!!! Μην ψάχνεις Για συμπτώματα γιατί απλά δεν υπάρχουν είναι όλα στο μυαλό μας .... 

τι θέμα έχετε εάν επιτρέπετε και σε ποιο με ρέει είσαι ;;;;

πεντη ναι τυχερή θα δεις κορίτσι μου !!!!

Εχω υδροσαλπιγγες εχω κανει αφαιρεση της μια σαλπιγγας και πολλα συνεπακολουθα χαμηλη ποιοτητα ωαριων πολυ χαμηλα ποσοστα γονιμοποιησης προσφατα βρεθηκε 33τοις εκατο κατακερματισμος στον συζυγο τωρα ειμαι στο εμβυογεν με τον παχ ειμαι ευχαριστημενη γενικως. Ο θεος μαζι μας κοριτσια. Ευχομαι και σε σενα οτι καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Και εγώ το είχα ψάξει ρε κι μου είπαν ότι δεν καλύπτουν υπογονιμότητα ... εσυ είχες βρει ασφάλεια που τα κάλυπτε ;;;

Δεν τα κάλυπτε όλα όχι ένα μικρό ποσό μόνο και αυτό αν ήσουν ασφαλισμένη πάνω από ενάμιση χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

στις γυναίκες που έχουν περάσει τα 42 η πρόταση για τα δανεικά ωάρια είναι η πρώτη που πέφτει στο τραπέζι tokyo μου.... Δεν σε ρωτάνε πολλά-πολλά ούτε κοιτάνε εξετάσεις ούτε σε βάζουν σε αυτή τη διαδικασία... Θεωρούν ότι ποιότητα των ωαρίων που θα δώσει είναι τόσο χαμηλή πού εγκυμοσύνη είναι σε μονοψήφια ποσοστά Οπότε το προτεινουν κατευθείαν. Πρέπει να είναι πολύ ψαγμένος ο γιατρός για να σε κατευθύνει σωστά και δυστυχώς εκεί έξω κυκλοφορούν πολλοι άρπα κόλλες....

Από τα 40 και μετά οι γιατροί γενικά σπρώχνουν την εξωσωματική σαν λύση, και αν είσαι 42+ όντως προτείνουν αμέσως προσπάθειες με δανεικά. Το θέμα ηλικία-το οποίο κι εγω έχω βαρεθεί να ακούω σαν δικαιολογία, σαν 40αρα κι εγω η ίδια- είναι καθαρά ένας αριθμός. Ναι, και φυσικα στατιστικά τα αποθέματα ωαρίων μειώνονται δραματικά όπως και η ποιότητα, αλλά δεν είναι η ηλικία σαν αριθμός αυτός καθαυτός ο λόγος, αλλά το πως επηρρεάζει τους άλλους δείκτες. Το θεωρώ λοιπόν απαράδεκτο κάποιος γιατρός να προτείνει με τη μια δανεικά ωάρια όταν οι ορμονολογικές τιμές στο 40+ είναι σούπερ αναλογικά, και συγκρίνονται άνετα με τιμές που θα συναντούσες και σε γυναίκες 30+. Σε αυτές τις περιπτώσεις, θα ζητούσα χωρίς δεύτερη σκέψη και άλλη γνωμάτευση, γιατί κακά τα ψέματα, ο κλάδος της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής είναι απίστευτα κερδοφόρος, και τρελά τα λεφτά που παίζουν από τις φαρμακευτικές προς γιατρούς/κλινικές για προώθηση των φαρμάκων τους. Επιπλέον, προτιμούν να προωθούν τα δανεικά ωάρια σαν λύση, γιατι στατιστικά περιμένεις καλύτερα ποιοτικά ωάρια, και άρα πολύ καλύτερα ποσοστά επιτυχίας, που θα διαφημίσουν μετά για να προσελκύσουν κι άλλες πελάτισσες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μουυυ καλησπέρα ελπίζω να σας βρίσκω τέλεια !! :-) πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό μου και μου είπε ότι με την επόμενη περίοδο ξεκινάμε την εξωσωματική με βραχύ προτοκολο με ανταγωνιστες !! Μήπως θέλετε να μου μεταφράσετε τι σημαίνει αυτό;;; 🥺

Η ποιο πολλές αυτό το προτοκολο έχουμε κάνει.! Δλδ ξεκινάς δεύτερη ή Τρίτη μέρα της ενέσεις για την διεργεση και παράλληλα κανείς εξετάσεις και υπερήχους.! Καλή αρχή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Από τα 40 και μετά οι γιατροί γενικά σπρώχνουν την εξωσωματική σαν λύση, και αν είσαι 42+ όντως προτείνουν αμέσως προσπάθειες με δανεικά. Το θέμα ηλικία-το οποίο κι εγω έχω βαρεθεί να ακούω σαν δικαιολογία, σαν 40αρα κι εγω η ίδια- είναι καθαρά ένας αριθμός. Ναι, και φυσικα στατιστικά τα αποθέματα ωαρίων μειώνονται δραματικά όπως και η ποιότητα, αλλά δεν είναι η ηλικία σαν αριθμός αυτός καθαυτός ο λόγος, αλλά το πως επηρρεάζει τους άλλους δείκτες. Το θεωρώ λοιπόν απαράδεκτο κάποιος γιατρός να προτείνει με τη μια δανεικά ωάρια όταν οι ορμονολογικές τιμές στο 40+ είναι σούπερ αναλογικά, και συγκρίνονται άνετα με τιμές που θα συναντούσες και σε γυναίκες 30+. Σε αυτές τις περιπτώσεις, θα ζητούσα χωρίς δεύτερη σκέψη και άλλη γνωμάτευση, γιατί κακά τα ψέματα, ο κλάδος της υποβοηθούμενης αναπαραγωγής είναι απίστευτα κερδοφόρος, και τρελά τα λεφτά που παίζουν από τις φαρμακευτικές προς γιατρούς/κλινικές για προώθηση των φαρμάκων τους. Επιπλέον, προτιμούν να προωθούν τα δανεικά ωάρια σαν λύση, γιατι στατιστικά περιμένεις καλύτερα ποιοτικά ωάρια, και άρα πολύ καλύτερα ποσοστά επιτυχίας, που θα διαφημίσουν μετά για να προσελκύσουν κι άλλες πελάτισσες....

Στη σκέψη μου είσαι..... Δεν θα μπορούσα να εκφραστώ καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσια μουυυ καλησπέρα ελπίζω να σας βρίσκω τέλεια !! :-) πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό μου και μου είπε ότι με την επόμενη περίοδο ξεκινάμε την εξωσωματική με βραχύ προτοκολο με ανταγωνιστες !! Μήπως θέλετε να μου μεταφράσετε τι σημαίνει αυτό;;; 🥺

Άντε μπράβο με το καλό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> ?

@elena0212 --> 3/3

@Hope19 --> ?

Ωοληψια 🤗

@Takira --> ?

@annie! --> 20/2

@Papadakis --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

 

@Taggeris --> ?

@Σταυρι --> 24/2

@Tokyo --> Μάρτιος

@peacock --> Μάρτιος

@Antelope --> Απρίλιος

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@ViKcy --> 21/02

@sokola4 --> 26/02

@antzy9 --> 28/02

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

Είμαι κ εγώ για επιτροπή στις 27/3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Δεν λειτούργησε η ένεση για την ωρίμανση των ωαρίων σκέψου ότι δεν με πιστευε ότι την έκανα σωστά και μου πήραν αίμα!!!

Γιατί δεν λειτούργησε ξέρεις, σου είπε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...