Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

@dimsea ποσο όμορφα λόγια!!! Με συγκίνησες. Μια τεράστια χοριακη να έχεις κοριτσάκι μου σε λίγες μερες!!!

@Fay1982 καλησπέρα κοριτσάκι. Το ιδιο ακριβώς πρόβλημα έχουμε. Το Σεπτέμβρη εντοπίσαμε υδροσαλπιγγες, δεκεμβρη τις αφαίρεσα κ το Μαρτιο θα έκανα την πρώτη μου εξωσωματική αλλά μας πρόλαβε ο covid, όποτε ξεκίνησα τώρα. Αύριο έχω την πρώτη μου ετ. Εσυ σε ποια φάση βρίσκεσαι;ξεκίνησες καινουρια προσπάθεια;

Ναι ξεκινάμε, σήμερα αδιαθετησα κ αύριο κάνω ορμόνες! Έχω δύο βλαστοκυστες καταψηξη και τώρα θα πάρουμε κ το φυσικό αυτου του μήνα, ελπίζοντας να φτάσει κ αυτό βλαστοκυστη κ να βάλω τρία! 

Μπράβο σου κινήθηκες πολύ γρήγορα, όλα θα πάνε καλά, σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νοιώθεις αλλά πραγματικά εγώ δεν είμαι αντιπροσωπευτικη περίπτωση καθώς στάθηκα πολύ άτυχη... Η περίπτωση μας θεωρείτε σχετικά εύκολη καθώς οι σάλπιγγες παρακαμπτονται στην ετ. Όλα θα σου πανε καλά. Πόσο χρόνων είσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η PAPA EVA είπε:

Καλώς ήρθες!!! Η παρεα μας είναι πολυ τυχερή και ευχομαι και σε σενα να κάνεις το όνειρο σου πραγματικοτητα! Τις σάλπιγγες τις αφαιρεσες για να μην έχεις Εξωμητριο ακόμα και στην εξωσωματική?  Πότε ετοιμάζεσαι για την καινουρια σου προσπάθεια? 

Καλησπέρα! Αυτό βλέπω ότι όλη αυτή η θετική αύρα καταλήγει σε όμορφα νέα! Οι υδροσαλπιγγες πρέπει να αφαιρεθουν γιατί καταστρέφουν κ το έμβρυο που θα μπει στη μήτρα με το τοξικο υγρό τους... Οπότε πρέπει να αφαιρεθουν καλύτερα πριν την ετ! 

Ναι ξεκινάω σε αυτόν τον κύκλο θα πάω με φυσικό, ώστε να πάρω άλλο ένα, μακάρι δλδ να το πάρουμε και να γίνει βλαστοκυστη! Έχω άλλες 2 καταψηξη οπότε θέλω να βάλω 3! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Fay1982 είπε:

Καλησπέρα! Αυτό βλέπω ότι όλη αυτή η θετική αύρα καταλήγει σε όμορφα νέα! Οι υδροσαλπιγγες πρέπει να αφαιρεθουν γιατί καταστρέφουν κ το έμβρυο που θα μπει στη μήτρα με το τοξικο υγρό τους... Οπότε πρέπει να αφαιρεθουν καλύτερα πριν την ετ! 

Ναι ξεκινάω σε αυτόν τον κύκλο θα πάω με φυσικό, ώστε να πάρω άλλο ένα, μακάρι δλδ να το πάρουμε και να γίνει βλαστοκυστη! Έχω άλλες 2 καταψηξη οπότε θέλω να βάλω 3! 

 

Ευχαριστώ για την απαντηση σου. Σε ρώτησα για την αφαίρεση σαλπιγγων γιατί έχω μια βουλωμενη σάλπιγγα αλλά ευτυχώς όχι υδροσαλπιγγα κ μου είχε αναφέρει ο γιατρός για αφαίρεση... 

Καλη επιτυχία!!! Θα προχωρησει το εμβρυακι σου κ θα γίνει βλαστοκυττάρων! Περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Fay1982 είπε:

Ναι ξεκινάμε, σήμερα αδιαθετησα κ αύριο κάνω ορμόνες! Έχω δύο βλαστοκυστες καταψηξη και τώρα θα πάρουμε κ το φυσικό αυτου του μήνα, ελπίζοντας να φτάσει κ αυτό βλαστοκυστη κ να βάλω τρία! 

Μπράβο σου κινήθηκες πολύ γρήγορα, όλα θα πάνε καλά, σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νοιώθεις αλλά πραγματικά εγώ δεν είμαι αντιπροσωπευτικη περίπτωση καθώς στάθηκα πολύ άτυχη... Η περίπτωση μας θεωρείτε σχετικά εύκολη καθώς οι σάλπιγγες παρακαμπτονται στην ετ. Όλα θα σου πανε καλά. Πόσο χρόνων είσαι? 

Καλημέρα. Ναι η αλήθεια είναι ότι Και χειρουργειο κ εξωσωματική τα κάναμε γρήγορα. Αν σκεφτείς ότι δεν προσπαθούσαμε πιο πριν για παιδάκι(στον υπέρηχο όταν πήγα για τεστ παπ το εντόπισα) κ ακόμα δεν είχαμε παντρευτεί. Είμαι 32

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Hope19 --> 1/06

@Nefeliap --> Ιούνιος

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@elena0212 --> 01/06

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Giannouli2013 --> 5/06

@santaloxilo --> 6/06

@dimsea --> 11/06

@Dimitra75 --> 11/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope19 καλή επιτυχία κορίτσι μου και καλές γονιμοποιησεις!! 
 

@elena0212 Με το καλό να υποδεχτείς τα μικρακια σου σήμερα φίλη μου και να φωλιάσουν εκεί!!! 


@Fay1982 καλώς ήρθες κορίτσι!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τα καταφέρεις!!! Είναι γουρλίδικο το θεματάκι μας, να είσαι σίγουρη πως αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Hope19 καλή επιτυχία κορίτσι μου και καλές γονιμοποιησεις!! 
 

@elena0212 Με το καλό να υποδεχτείς τα μικρακια σου σήμερα φίλη μου και να φωλιάσουν εκεί!!! 


@Fay1982 καλώς ήρθες κορίτσι!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τα καταφέρεις!!! Είναι γουρλίδικο το θεματάκι μας, να είσαι σίγουρη πως αυτή τη φορά όλα θα πάνε καλά!! 

 

Σ Ευχαριστω κοριτσάκι μου. Μακάρι να ακολουθήσω τα βήματα σου κ ολα να πάνε καλά. 
 

@PAPA EVA το πρόβλημα είναι στο υγρό που έχουν οι υδροσαλπιγγες. Είναι τοξικό. Δεν αφήνουν το εμβρυακι να φωλιάσει ούτε να αναπτυχθεί. Η βουλωμένη σάλπιγγα απλά δεν είναι λειτουργική. Δεν είναι επικίνδυνη για το έμβρυο. Καλή επιτυχία να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Ευχαριστώ για την απαντηση σου. Σε ρώτησα για την αφαίρεση σαλπιγγων γιατί έχω μια βουλωμενη σάλπιγγα αλλά ευτυχώς όχι υδροσαλπιγγα κ μου είχε αναφέρει ο γιατρός για αφαίρεση... 

Καλη επιτυχία!!! Θα προχωρησει το εμβρυακι σου κ θα γίνει βλαστοκυττάρων! Περιμένουμε νέα σου! 

Και εγώ με μια κλειστή σάλπιγγα, πότε δεν μ ανέφερε ομως ο γιατρός για αφαίρεση.. Γιατί σου την πρότεινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα να έχουμε και μόνο ευχάριστα σε όποιο στάδιο κι αν είναι η κάθε μια! 

@elena0212 με το καλό περιμένουμε νέα σου!

@PAPA EVA κι εμένα η μία μου σάλπιγγα είναι από ένα σημείο και μετά βουλωμένη αλλά από τη στιγμή που δεν είναι υδροσαλπιγγα δεν υπάρχει λόγος να αφαιρεθεί. Κατά πρώτον είναι ένα επίπονο χειρουργείο όπως ξέρω και πολύ ακριβό και κατά δεύτερον δεν σε εμποδίζει σε κάτι. Μην το κάνεις.... εκτός κι αν ο γιατρός σου έχει να σου πει μια πραγματικά σοβαρή αιτία. Συμφωνώ απόλυτα με την @nik_02

@Hope19 καλή επιτυχία και καλή γονημοποιηση να έχεις.

Πωπωωωω περιμένουμε πολλά νέα σήμερα με το καλό! 

@Tokyo σε ευχαριστώ πολύ με το καλό κι εσύ να πάρεις τα μωράκια σου σπίτι! 😘

@Fay1982 καλή αρχή! 

@Taggeris μακάρι να πάω στην κάτω κατηγορία μας στο πινακάκι 🙏🤞 σε ευχαριστώ πολύ! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Hope19 --> 1/06

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@elena0212 --> 01/06

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Giannouli2013 --> 5/06

@santaloxilo --> 6/06

@dimsea --> 11/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Hope19 και @elena0212 καλή επιτυχία κορίτσια!!!! Να πάνε όλα υπέροχα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Hope19 --> 1/06

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@elena0212 --> 01/06

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Giannouli2013 --> 5/06

@santaloxilo --> 6/06

@dimsea --> 11/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

Καλημέρα καλό μήνα και καλή εβδομάδα 😍 Καλή επιτυχία στα κορίτσια που ξεκινάνε σήμερα καλή επιτυχία σε αυτά που περιμένουν να ακούσουν 💗λες.

Στης εγκυουλες μας καλή ολοκλήρωση σας εύχομαι.,😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Ήταν και η γιορτή του αυτές τις μέρες; Έτσι είχα ακούσει. Εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια!!! Να πάρεις υγιέστατα εμβρυάκια!! 

Μια φίλη μου προσπάθησε φυσικά και πήγε να τον παρακαλέσει. Μόλις βγήκε η εκκλησία την έπιασαν οι πόνοι, ήταν ήδη έγκυος και είχε τα πρώτα πονάκια. Το εύχομαι και για σένα και σύντομα!!

 

στις πριν 18 ώρες, ο/η Fay1982 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα, σας διαβάζω λίγο διάστημα αλλα δεν έχω γράψει ακομα, ίσως γιατί δεν ήμουν έτοιμη ψυχολογικά.. Λοιπόν η δική μου ιστορία όσο πιο περιεκτικά γίνεται, ένα χρόνο μετά το γάμο μου, όταν αποφασισαμε ότι θέλαμε μωράκι κ μόλις μέτα από τρεις μήνες προσπάθειας μάθαμε ότι έχω υδροσαλπιγγες, μονόδρομος εξωσωματική..τρεια χρόνια μετά από λαπαροσκοπικη αφεραιση τους και 4 αποτυχημένες ετ ακόμα δεν έχει έρθει..πολλα ανάμικτα συναισθήματα, καθώς είχα στη δεύτερη ετ μια παληνδρομη στη 8 εβδομάδα, αλλά συνεχίζω ακόμα δυνατή και αισιόδοξη! 

Θέλω να μπω στην παρέα σας καθώς είστε όλες με φοβερά θετική αύρα και ωραία ενέργεια!!! Μοιράζεστε όμορφα συναισθήματα και δίνετε πολύ κουράγιο η μία στην άλλη και στα δυσκολα! Καθώς νοιώθω ότι αν δεν το βιώνει κάποιος αντίστοιχα δεν το κατανοεί, όχι γιατί δε θέλει αλλά γιατί δεν μπορεί.. 

@Papadakis ιδιαίτερα μαζί σου έχω ταυτιστεί τόσο πολύ καθώς θα βάλω τις δύο επόμενες βλαστοκυστες μας που είναι ποιότητας BB & ΒC... Όταν διάβασα τα νέα σου χοροπηδουσα από χαρά!!! 

 

Καλημέρα Fay.. Καλή επιτυχία σου εύχομαι και να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια από τη διέγερση έχω κάποιες cetrotide που μου περισσεψαν 4 για την ακρίβεια.....που λήγουν τέλος Ιουνιου.Αν κάποια ξεκινάει άμμεσα και τις χρειάζεται ας μου πει.....κρίμα να πάνε στα σκουπίδια και εχθές το ξέχασα τελείως να τις πάρω μαζί να τις έδινα στο γιατρό μου που σίγουρα σε κάποια θα είχε να τις δώσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλό μήνα, εύχομαι από καρδιάς ο Ιούνιος να μας φέρει μόνο τα καλύτερα! Εγώ σήμερα μετά από την ωολληψια της προηγούμενης Τετάρτης αδιαθετησω. Μήπως είναι πολύ νωρίς? Δεν έχω μιλήσει ακόμα με γιατρό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια καλό μήνα, εύχομαι από καρδιάς ο Ιούνιος να μας φέρει μόνο τα καλύτερα! Εγώ σήμερα μετά από την ωολληψια της προηγούμενης Τετάρτης αδιαθετησω. Μήπως είναι πολύ νωρίς? Δεν έχω μιλήσει ακόμα με γιατρό..

Καλημέρα και καλό μήνα!! Δεν είναι νωρίς. Μετά την ωοληψια αλλάζει ο κύκλος. Εγώ αδιαθέτησα στις 10 μέρες. Άλλες κοπέλες 5 μέρες μετά την ωοληψια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;
καλο μήνα και καλή εβδομαδα!! Να ειναι τυχερος μηνας εύχομαι ❤️❤️
Εγω ειμαι 2η μερα διέγερσης δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο τα φάρμακα αλλα νιώθω οτι νυστάζω συνέχεια  Ειμαι στην δουλειά και σχεδόν κοιμάμαι όρθια Χαχαχ 

αυριο θα παω για την πρώτη μέτρηση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Κορίτσια από τη διέγερση έχω κάποιες cetrotide που μου περισσεψαν 4 για την ακρίβεια.....που λήγουν τέλος Ιουνιου.Αν κάποια ξεκινάει άμμεσα και τις χρειάζεται ας μου πει.....κρίμα να πάνε στα σκουπίδια και εχθές το ξέχασα τελείως να τις πάρω μαζί να τις έδινα στο γιατρό μου που σίγουρα σε κάποια θα είχε να τις δώσει. 

Κριμα δε λες τιποτα.αν δε σου πει καποια κοπελα απο εδω πες μου για να τις δωσουμε στο αλλο φορουμ που παρα πολλες ψαχνουνε γενικως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα!! Δεν είναι νωρίς. Μετά την ωοληψια αλλάζει ο κύκλος. Εγώ αδιαθέτησα στις 10 μέρες. Άλλες κοπέλες 5 μέρες μετά την ωοληψια.. 

@annie! μου και σε ολα τα κοριτςια καλό μηνα!! Κατεβαινω σιγα σιγα απο το πινακακι :-)σημερα αδιαθετησα και ξεκιναω ωοληψια και καπακι ετ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap αν ξέρεις ή είσαι σε κάποιο άλλο forum που ψάχνουν εννοειται να το πείς...... βέβαια μιλάμε για περιοχές Αθήνα-Πειραιά. Άντε με το καλό κι εσύ!🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 14 μέρα μετα την ετ και η χοριακη 1652!ηταν η τελευταία που έκανα μ είπαν!!! Αντε τώρα στον υπέρηχο να δούμε τι γίνεται!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

@annie! μου και σε ολα τα κοριτςια καλό μηνα!! Κατεβαινω σιγα σιγα απο το πινακακι :-)σημερα αδιαθετησα και ξεκιναω ωοληψια και καπακι ετ

Καλή αρχή κοπέλα μου!!!!😍🥰🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 14 μέρα μετα την ετ και η χοριακη 1652!ηταν η τελευταία που έκανα μ είπαν!!! Αντε τώρα στον υπέρηχο να δούμε τι γίνεται!!! 

Τέλειααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!💖👶Λογικά στον υπέρηχο θα ακούσετε και καρδούλα με τη μια...νομίζω πάνω απο 2000-2500 ακούς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Nefeliap καλή αρχή κορίτσι!!! Με το καλό!! Σ έχω στην ετ.. Να σε βάλω ωοληψια;;; 

Ναι! Σε 2 βδομαδες θα εχω ξεμπερδεψει με ωοληψια κ ετ! Ευχαριστωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ  @Nefeliap @Lily94 @Taggeris @Ginaak @elena0212 @peacock @annie! 

με ανησυχεί τα φάρμακα πού παίρνω..δηλ μου ειπε 4 σικλακουρ οκ...αλλα απο προγεστερόνη μονο 3 ουτροτζεσταν !! Εγω βεβαια βαζω κολπικα 5....ουτε prolutex που εκανα σε αλλο γιατρό ουτε ινοχεπ...ΔΕ θεωρείτε λίγη την προγεστερόνη;;να παρω ενέσεις;;;;

@dimsea μαζί έχουμε χοριακη!!!!! 11 Ιουνίου 

Καλη επιτυχία!!! Κατα την παραμονή μου στην Αθήνα πηγα στην Αγία Ειρήνη κ στην Παναγία την Γοργοεπηκοο..να δωσουν σε όλες το θαυμα μας!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...