Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

Ωοληψία  🤗

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Steli --> Ιούλιος

Εμβρυομεταφορα 😍

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki --> Ιούνιος

@nik_02 --> Ιούνιος

@Ριρίκα --> Ιούλιος

@Taggeris --> Ιούλιος

@lactaki --> Αύγουστος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Deni22 --> 22/06

@Nefeliap --> 28/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

@dimsea

@Hope19

@Tokyo

@Maria2904

 

Καλησπέρα !Συγχαρητήρια σε όλα τα κορίτσια που είχαν θετικές χοριακες!Να έχετε μια καλή εγκυμοσύνη !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

φιλη εγω αποφασισα να τα βαλω πισω ολα αυτα...εκανα την εξωσωματικη, δόξα το θεό ως τώρα πάει καλά και είπα τώρα θα είμαι σαν μια φυσιολογική έγκυος... ούτε χοριακές ούτε τπτ... θα πάω σε 10 μέρες κ θα δούμε. Έχουμε κορίτσι μπροστά μας 8 μήνες, κ μιλάω για μένα προσωπικά και μόνο, έχω σκοπό να περάσω όσο πιο ήρεμα μπορώ...αλλιώς θα με δέσουν... έχω πίστη στο εμβρυάκι μου και εύχομαι να πάνε όλα καλά! Φυσικά να κάνεις όπως νιώθεις καλύτερα κ όπως νομίζεις ότι σε χαλαρώνει...

συμπτώματα έχεις; έχω αρχίσει να έχω πόνο στο στήθος εδώ κ 2-3 μέρες, ατελείωτη νύστα (δλδ αβάσταχτη) και περιστασιακά ήπια ναυτία (όχι όμως κάθε μέρα).

Λογικά θα δείτε έμβρυο την τετάρτη και θα ηρεμίσεις! αν κατάλαβα καλά 24/6 θα πας σωστά; εγώ 29... είπα μια κ καλή... κουράστηκα από τα πήγαινε έλα στο γιατρό... θέλω τώρα να είμαι χαλαρή... μακάρι να μου επιτρέψει η εξέλιξη να παραμείνω έτσι!

Kοιτά μετά την κουκίδα που ειδαμε 15/06  ήθελα να δώ ότι όλα είναι καλά (γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα έβλεπα και έμβρυο)και να  νιώθω κι εγώ πιο ήρεμη γιατί να το παίξω φυσιολογική και δεν τρέχει τίποτα εγώ προσωπικά δεν παίζει με το άγχος που έχω! Συπτώματα έχω από την προηγούμενη εβδομάδα......στήθος αλά Πάμελα ,ξινίλες και νύστα....αυτήν την εβδομάδα σε φυσιολογικά επίπεδα την προηγούμενη άστα ένα χάλι.Πονάκια χαμηλά.....εχθές δλδ τηλ. στον γιατρό και μου λέει: είναι φυσιολογικό μεγαλώνει η μήτρα... και μου είπε να πάρω παραπάνω μαγνήσιο.Δεν κουράστηκα καθόλου....μακάρι κάθε μέρα να ήμουν στο ιατρείο του να μου κάνει υπέρηχο αλλά....δεν έχει και κάθε μερα ιατρείο χαχαχαχα!!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar ποτέ με το καλό ξεκινάς τη διέγερση;Είδα ότι θα πας να πάρεις τα φάρμακα.Εγώ τη Δευτέρα θα πάω να πάρω την απόφαση της επιτροπής (είναι θετική ) και έλεγα να πάω την Τρίτη να πάρω τα φάρμακα και μετά υπομονή μέχρι να μου ερθει η περίοδος και να ξεκινήσω.

 

@Alexouliτι έκανες με την επιτροπή;Ποτέ θα περάσεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Kοιτά μετά την κουκίδα που ειδαμε 15/06  ήθελα να δώ ότι όλα είναι καλά (γιατί ήμουν σίγουρη ότι θα έβλεπα και έμβρυο)και να  νιώθω κι εγώ πιο ήρεμη γιατί να το παίξω φυσιολογική και δεν τρέχει τίποτα εγώ προσωπικά δεν παίζει με το άγχος που έχω! Συπτώματα έχω από την προηγούμενη εβδομάδα......στήθος αλά Πάμελα ,ξινίλες και νύστα....αυτήν την εβδομάδα σε φυσιολογικά επίπεδα την προηγούμενη άστα ένα χάλι.Πονάκια χαμηλά.....εχθές δλδ τηλ. στον γιατρό και μου λέει: είναι φυσιολογικό μεγαλώνει η μήτρα... και μου είπε να πάρω παραπάνω μαγνήσιο.Δεν κουράστηκα καθόλου....μακάρι κάθε μέρα να ήμουν στο ιατρείο του να μου κάνει υπέρηχο αλλά....δεν έχει και κάθε μερα ιατρείο χαχαχαχα!!!!!  

χαχαχαχα με έκανες και γέλασα. Προφανώς και θα κάνεις ό,τι σε κάνει να νιώθεις καλά! Σε αυτά δεν υπάρχουν κανόνες και σωστά / λάθος... Εγώ δεν θα άντεχα τόση στενή παρακολούθηση, έχω ανάγκη να παίρνω ανάσες και χρόνο ανάμεσα σε κάθε στάδιο γιατι αυτό με ηρεμεί... Είπαμε όμως ο καθε άνθρωπος είναι διαφορετικός! Νομίζω αλήθεια ότι κουράστηκα από όλη την παρακολούθηση και τη διαδικασία της εξωσωματικής και έχω ανάγκη να κάνω ένα βήμα πίσω και να ξεκουραστώ... και πάλι λέω μακάρι να το καταφέρω να παραμείνω ήρεμη και όλα να μας πάνε καλά σε όλες μας! Αυτό έχει σημασία!!! Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο κορίτσι , με το καλό να αρχίσεις!!! Θα πάω Δευτέρα να πάρω τα φάρμακα πρωί πρωί και μετά και εγώ όταν αδιαθετήσω θα αρχίσω. Στο μεταξύ θα πήγαινα σήμερα να τα πάρω αλλά δεν μπορούσε ο σύζυγος λόγω δουλειά οπότε το κανόνισε για Δευτέρα να πάει λίγο πιο αργά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

χαχαχαχα με έκανες και γέλασα. Προφανώς και θα κάνεις ό,τι σε κάνει να νιώθεις καλά! Σε αυτά δεν υπάρχουν κανόνες και σωστά / λάθος... Εγώ δεν θα άντεχα τόση στενή παρακολούθηση, έχω ανάγκη να παίρνω ανάσες και χρόνο ανάμεσα σε κάθε στάδιο γιατι αυτό με ηρεμεί... Είπαμε όμως ο καθε άνθρωπος είναι διαφορετικός! Νομίζω αλήθεια ότι κουράστηκα από όλη την παρακολούθηση και τη διαδικασία της εξωσωματικής και έχω ανάγκη να κάνω ένα βήμα πίσω και να ξεκουραστώ... και πάλι λέω μακάρι να το καταφέρω να παραμείνω ήρεμη και όλα να μας πάνε καλά σε όλες μας! Αυτό έχει σημασία!!! Πολλά φιλιά!

Έχεις δίκιο απλά εγώ ξέρω ότι δεν μπορώ......και τι δεν μου λέει ο άντρας μου εγώ τίποτα...συνέχεια διαβάζω διάφορα για το πρώτο τρίμηνο κλπ κλπ.Σκέψου όμως ότι εμένα έιναι και η δεύτερη προσπάθεια......όσο χαλαρή και σίγουρη ήμουν στην πρώτη (τρομάρα μου)....καμία σχέση τώρα....τώρα είμαι στο άλλο άκρο και προσπαθώ να ερμηνεύσω τον παραμικρό πόνο και σύμπτωμα γιατί ξέρω ότι ειδικά οι 3 πρώτοι μήνες είναι οι πιο επικίνδυνοι θεωριτικά. Όοοοοταν περάσουν αυτοί βλέπουμε 😉 πιστεύω δλδ ότι τότε θα ηρεμήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Έχεις δίκιο απλά εγώ ξέρω ότι δεν μπορώ......και τι δεν μου λέει ο άντρας μου εγώ τίποτα...συνέχεια διαβάζω διάφορα για το πρώτο τρίμηνο κλπ κλπ.Σκέψου όμως ότι εμένα έιναι και η δεύτερη προσπάθεια......όσο χαλαρή και σίγουρη ήμουν στην πρώτη (τρομάρα μου)....καμία σχέση τώρα....τώρα είμαι στο άλλο άκρο και προσπαθώ να ερμηνεύσω τον παραμικρό πόνο και σύμπτωμα γιατί ξέρω ότι ειδικά οι 3 πρώτοι μήνες είναι οι πιο επικίνδυνοι θεωριτικά. Όοοοοταν περάσουν αυτοί βλέπουμε 😉 πιστεύω δλδ ότι τότε θα ηρεμήσω!

Πιστεύω ότι θα ηρεμήσεις και νωρίτερα. Και γω στην αρχή ειδικά όταν είχα αίμα είχα τρελό άγχος κλπ. Τώρα πλέον είμαι πολύ πιο χαλαρή. Να ακούσουμε κ τις καρδούλες τους τη Δευτέρα και να πω ουφ πάει κ αυτό. Θα δεις όσο περνάνε οι βδομαδες θα είσαι πιο ήρεμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσι, τον έφαγες το γάιδαρο 3 μερούλες έμειναν!! Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!! 

Ευχαριστώ μακάρι να πω κι εγώ στην τελευταία ομάδα στο πινακακι...αν κ δεν είμαι καθόλου αισιόδοξη...δεν έχω κανένα σύμπτωμα κ όσο κ να μην θέλω το σκέφτομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πιστεύω ότι θα ηρεμήσεις και νωρίτερα. Και γω στην αρχή ειδικά όταν είχα αίμα είχα τρελό άγχος κλπ. Τώρα πλέον είμαι πολύ πιο χαλαρή. Να ακούσουμε κ τις καρδούλες τους τη Δευτέρα και να πω ουφ πάει κ αυτό. Θα δεις όσο περνάνε οι βδομαδες θα είσαι πιο ήρεμη.

Ναι βρε κορίτσι αυτό ακριβώς σκέφτομαι.... βέβαια οι 2 χοριακες που έκανα πραγματικά που φάνηκαν λίγες άλλοι γιατροί δλδ ζητάνε 3 και 4 οπότε είπα σήμερα αντε πήγαινε για την τρίτη και τελευταία (ελπίζω χαχαχαχαχα) 😊. Ε και Τετάρτη που θα με δεί.... ελπίζω να δω κι εγώ με τη σειρά μου το εμβρυακι μου να πάρω τα πάνω μου. Δευτέρα είσαι εσύ ναι..... αντε με το καλό να σας σπάσουν τα αυτιά 😍. Όσες φορές έχω βρεθεί στο σαλόνι του γυναικολόγου μου κι έχει τύχει να ακούσω καρδιές.....  πραγματικά έχω τρελαθεί! Σκέψου να ακούσω και του δικού μου παιδιού........ χαμός θα γίνει! 🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Γλυκούλα μου αν θέλεις μπορείς να με βάλεις στο πινακάκι για εμβρυομεταφορά Ιούλιο... Ξεκίνησα διέγερση...

Καλή αρχή!!Όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Αύριο έχω τη δευτερη χοριακή και εχω αγωνία να δω αν διπλασιαστηκε.

Ξερω ηταν νωρις χθες για να δουμε κατι αλλα αν παρω τη χοριακη και δω οτι αυξηθηκε σωστα θα ηρεμησω λιγο..μακαρι να πηγαινουν ολα καλα. Νομιζω έχουν ξεκινησει καπως οι ναυτιες. Αν και ειναι νωρις ακομα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Γλυκούλα μου αν θέλεις μπορείς να με βάλεις στο πινακάκι για εμβρυομεταφορά Ιούλιο... Ξεκίνησα διέγερση...

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dolphin είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σου! 🙏❤️

Τελευταία και τυχερή κορίτσια μου!! Πάμε με πίστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Γλυκούλα μου αν θέλεις μπορείς να με βάλεις στο πινακάκι για εμβρυομεταφορά Ιούλιο... Ξεκίνησα διέγερση...

Με το καλό κορίτσι μου. Να πάνε όλα τέλεια και αυτή τη φορά θα δεις , θα έχεις το μωράκι σου σε λίγους μήνες στην αγκαλιά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου. Να πάνε όλα τέλεια και αυτή τη φορά θα δεις , θα έχεις το μωράκι σου σε λίγους μήνες στην αγκαλιά σου.

Σαγαπαω τί όμορφες κουβέντες με γεμίζετε ελπίδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τελευταία και τυχερή κορίτσια μου!! Πάμε με πίστη!

Πίστη και όλα θα γίνουν!!!!θα το δεις!!!!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με τις θετικές χοριακες @Hope19 και @Maria2904 συγχαρητήρια!!! πάμε γερά αυτό τον μήνα..με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια στην αγκαλιά σας!!

@Taggeris με το καλό κ σε σένα αγαπημένη.. αυτή η προσπάθεια να είναι η τυχερή σου☘️🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Έχεις δίκιο απλά εγώ ξέρω ότι δεν μπορώ......και τι δεν μου λέει ο άντρας μου εγώ τίποτα...συνέχεια διαβάζω διάφορα για το πρώτο τρίμηνο κλπ κλπ.Σκέψου όμως ότι εμένα έιναι και η δεύτερη προσπάθεια......όσο χαλαρή και σίγουρη ήμουν στην πρώτη (τρομάρα μου)....καμία σχέση τώρα....τώρα είμαι στο άλλο άκρο και προσπαθώ να ερμηνεύσω τον παραμικρό πόνο και σύμπτωμα γιατί ξέρω ότι ειδικά οι 3 πρώτοι μήνες είναι οι πιο επικίνδυνοι θεωριτικά. Όοοοοταν περάσουν αυτοί βλέπουμε 😉 πιστεύω δλδ ότι τότε θα ηρεμήσω!

Eτσι είναι... όσο περισσότερες προσπάθειες τόσο περισσότερο αγχος....δυστυχώς....

Τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλα τα κορίτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tillandsia είπε:

Κορίτσια με το καλό ξεκίνησα τα φάρμακα.. ελπίζω όλα να πάνε καλά..

Καλή αρχηηηη!! Θα πάνε ολα καλα!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια με τις θετικές χοριακες @Hope19 και @Maria2904 συγχαρητήρια!!! πάμε γερά αυτό τον μήνα..με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια στην αγκαλιά σας!!

@Taggeris με το καλό κ σε σένα αγαπημένη.. αυτή η προσπάθεια να είναι η τυχερή σου☘️🍀

Ευχαριστούμε πολυυυ!!!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...