Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

αα τέλεια με το καλό !!!! επειδή ρώτησες νόμιζα οτι περιμένεις κ εσύ!!!

Όχι όχι, να ρωτήσω.. Να ξεκινήσω πάλι το πινακάκι;; Ήρθε η ώρα λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Όχι όχι, να ρωτήσω.. Να ξεκινήσω πάλι το πινακάκι;; Ήρθε η ώρα λέτε; 

χαχαχαααχα βήμα βήμα να το πάμε ναι!!! βάλε τη φάση της κάθε μιας!!! μακάρι να μας πάνε όλα καλάααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  ?

@lactaki --> 8/5

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@annie! --> Μάιος

@Σταυρι --> ?

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@Kukki--> 30/4

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

 

Αν ξεχνάω κάποια ή έχουμε ενημέρωση πείτε μου να το αλλάξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όσες είστε στο Institute OF life (Ιασώ) βγήκε ανακοίνωση απ τον γιατρό (μου) :

Covid19: Η «επόμενη μέρα» στην εξωσωματική γονιμοποίηση έρχεται και εμείς έχουμε ήδη προετοιμαστεί για την αρχή της δημιουργικής καθημερινότητας μας !!

Με έντονο το αίσθημα της ατομικής και κοινωνικής ευθύνης παρακολουθούμε τις εξελίξεις σε παγκόσμιο επίπεδο και είμαστε έτοιμοι να σταθούμε δίπλα σας !! 
Σύμφωνα με την Ευρωπαϊκή Εταιρεία Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής ESHRE όλες οι μονάδες θα πρέπει να εφαρμόσουν πρωτόκολλα ασφαλείας.

Στο Institute of Life - IASO είμαστε ήδη έτοιμοι να υποδεχθούμε τα ζευγάρια. 

Σύμφωνα πάντα με τις ευρωπαϊκές οδηγίες τα ζευγάρια που θα έρχονται στη Μονάδα θα πρέπει να συμπληρώνουν ειδικό ερωτηματολόγιο με το ιατρικό τους ιστορικό και η έναρξη της προσπάθειας θα δρομολογείται 14 ημέρες μετά την συμπλήρωση του ερωτηματολογίου, σε συνδυασμό με το τεστ αντισωμάτων για τον κορονοϊό.
Περιμένουμε επιβεβαίωση και κατευθυντήριες οδηγίες από την Ελληνική Αρχή Υποβοηθούμενης Αναπαραγωγής προκειμένου να εφαρμόσουμε τα πρωτόκολλα ασφαλείας εξασφαλίζοντας πρώτα την υγεία σας κ έπειτα αυτή του νοσηλευτικού κ ιατρικού προσωπικού.
Η ομάδα του Dr Vasilopoulos θα ξεκινήσει τον προγραμματισμό των νέων ραντεβού, πάντα τηρώντας τους κανόνες ασφαλείας ξεκινώντας από 4 Μαΐου και εφόσον όλα βαίνουν ως έχουν προβλεφθεί.

Για όλους εσάς που θέλετε να προγραμματίσετε νωρίτερα το ραντεβού σας υπάρχει η δυνατότητα της τηλεδιάσκεψης, ώστε να εκμεταλλευτούμε τον χρόνο και να προχωρήσετε στο επόμενο στάδιο , δεδομένου ότι οι επιτροπές χορήγησης φαρμάκων του ΕΟΠΠΥ άρχισαν την λειτουργία τους.

Εκφράζουμε συγκρατημένα την αισιοδοξία μας και ελπίζουμε ότι σχεδόν έφτασε η ημέρα για να επανέλθουμε στην όμορφη καθημερινότητα μας και να στεκόμαστε δίπλα σας όπως έχουμε συνηθίσει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου

Δυστυχώς και η διεγερση δεν μου πήγε καλά,έδωσα 4 δύο ώριμα το ενα γονιμοποιηθηκε μόνο αλλά σήμερα ενημερώθηκα πώς δεν προχώρησε. 

2 στις 2 λοιπόν που ούτε έμβρυο δεν μπορούμε να κάνουμε 

Το σπέρμα ήταν καλό αυτή τη φορά οπότε ήταν θέμα ωαρίων. 

Θέλω να ξαναπροσπαθησω μόνο σε φυσικούς αλλά σε άλλο κέντρο. Με την εμβρυολογο του κέντρου μου είμαι πολύ ευχαριστημενη όλη τη βελτίωση στο σπέρμα σε εκείνη την οφείλουμε. Όμως δεν προχωράω και τρίτη φορά πιστεύω αν αλλάξω κέντρο ίσως έχω αποτέλεσμα. 

Είμαι ανάμεσα σε Σφακιανουδη και Μαντουδη που έχουν το καλύτερο όνομα στους φυσικούς. Αν κάποια κοπέλα έχει πληροφορίες κυρίως αν υπάρχουν πακέτα ωοληψιων ας μου στείλει ένα πμ.Καθότι μέσα σε 6 μήνες έχουμε δώσει πάνω από 6000 ευρώ οπότε θέλω να μπορέσω να κάνω έστω 5 κύκλους φυσικό. 

@Papadakis αν το διαβάσεις στείλε μου πμ οι γνωσεις σου είναι πολυτιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια ενημερώθηκα από το γιατρό μου οτι ξεκινάμε. Απλά προστίθεται ένα επιπλέον κόστος πριν απο ωοληψίες και εμβρυομεταφοράς αξίας 120Ε εντός κέντρου για την εξέταση του Covd 19/ να σας ρωτήσω μ ειπε πως μπορώ να την κάνω κ εκτός για πιο οικονομικά αλλά που γίνεται? σε απλΆ μικροβιολογικά?? δε νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλη επιτυχία σε οσες ξεκινάνε. Εγω δε μπορώ ακομα να βγω εκτός νομού. Περιμένω μήπως αλλαξει κατι και παω αθηνα. Εχω και αυτο το εμπόδιο.. 

@Bou30 πηγές πολύ καλα γιατι στενοχωριεσαι; εμενα μου πήραν 8, γονιμοποιηθηκαν τα 5 και προχώρησαν τα 3 τα οποία και μου εβαλαν και ειδα και θετική χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Καλημέρα! Σήμερα με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν ότι από τα 6 που πήραμε τα 4 ήταν ώριμα και τα 3 γονιμοποιηθηκαν. Δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένη.. Δεν ξέρω καν αν αξίζει ΑΝ τελικά φτάσουν 3η μέρα, να τα βάλουμε 3η ή να τα αφήσουμε για 5η και αν δεν προχωρήσουν, να μην κάνουμε καν ετ. 

Κοριτσι μου ειναι πολυ καλο αυτο που αναφερεις σορυ κιολας.3 εμβρυα με μια διεγερση μια χαρα ειναι .τι θα σου αρεσε να ειχες 6 και τα 3 να ηταν κακης ποιοτητας; Γιατί απο οτι εχω καταλαβει ετσι παει.λιγα και καλά θελουμε!το εργαστηριο ξερει μεχρι ποσο θα φτασουν κ αναλογα θα πραξει..μηνναγχωνεσαι εσυ για αυτο το καλυτερο θα κανουν.εμενα 3ης μερας ειναι το συνηθισμενο κ μετα καταψυξη..δεν εχει να κανει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Καλη επιτυχία σε οσες ξεκινάνε. Εγω δε μπορώ ακομα να βγω εκτός νομού. Περιμένω μήπως αλλαξει κατι και παω αθηνα. Εχω και αυτο το εμπόδιο.. 

@Bou30 πηγές πολύ καλα γιατι στενοχωριεσαι; εμενα μου πήραν 8, γονιμοποιηθηκαν τα 5 και προχώρησαν τα 3 τα οποία και μου εβαλαν και ειδα και θετική χοριακη. 

Που βρίσκεσαι?? Κ εγώ σε νησί είμαι ..μετά τις 4 μαϊου θα χρειαστεί να ταξιδέψω κ θα Μ δώσει χαρτί παραπομπής ο γιατρός μου από εδώ σ περίπτωση που δεν έχουν χαλαρώσει τα μέτρα στα ταξίδια εσωτερικού . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  ?

@lactaki --> 8/5

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@annie! --> Μάιος

@Σταυρι --> ?

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@Kukki--> 30/4

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

 

Αν ξεχνάω κάποια ή έχουμε ενημέρωση πείτε μου να το αλλάξω!!!

κορίτσι 15/5 τελικά μ αλλάξανε την ημερομηνια επιτροπής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  ?

@lactaki --> 8/5

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@annie! --> Μάιος

@Σταυρι --> ?

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@Kukki--> 30/4

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

 

Αν ξεχνάω κάποια ή έχουμε ενημέρωση πείτε μου να το αλλάξω!!!

Εγώ νομίζω από Σεπτέμβριο θα πάω τώρα δεν προλαβαίνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

κορίτσια ενημερώθηκα από το γιατρό μου οτι ξεκινάμε. Απλά προστίθεται ένα επιπλέον κόστος πριν απο ωοληψίες και εμβρυομεταφοράς αξίας 120Ε εντός κέντρου για την εξέταση του Covd 19/ να σας ρωτήσω μ ειπε πως μπορώ να την κάνω κ εκτός για πιο οικονομικά αλλά που γίνεται? σε απλΆ μικροβιολογικά?? δε νομίζω..

Σε ποιο κέντρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ νομίζω από Σεπτέμβριο θα πάω τώρα δεν προλαβαίνω 

Θέλεις να σε βγάλω ή να γράψω Σεπτέμβριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Που βρίσκεσαι?? Κ εγώ σε νησί είμαι ..μετά τις 4 μαϊου θα χρειαστεί να ταξιδέψω κ θα Μ δώσει χαρτί παραπομπής ο γιατρός μου από εδώ σ περίπτωση που δεν έχουν χαλαρώσει τα μέτρα στα ταξίδια εσωτερικού . 

Πάτρα είμαι. Μπορεί και γω να το κάνω όπως είπες. Αν γίνεται φυσικά.  2 ώρες μονο μακρια και φαινεται αδύνατον.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Πάτρα είμαι. Μπορεί και γω να το κάνω όπως είπες. Αν γίνεται φυσικά.  2 ώρες μονο μακρια και φαινεται αδύνατον.. 

Μα εσύ θα πας κ οδικώς να φανταστώ? Γιατί να μη γινεται.. εγώ σκέψου θα πάω με το αεροπλάνο.. Μ στείλε ένα χαρτί ο γιατρός. Δε γίνεται να έχεις χαρτί μαζί κ να σ λένε όχι δε μπορείς... Κ ο αδελφός Μ ταξίδεψε πριν λίγες μέρες είχε μαζί του χαρτί από τη δουλειά κ μια χαρά ταξίδεψε. Μέχρι τότε δε θα έχουμε κ τα περιοριστικά  μέτρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nefeliap είπε:

Κοριτσι μου ειναι πολυ καλο αυτο που αναφερεις σορυ κιολας.3 εμβρυα με μια διεγερση μια χαρα ειναι .τι θα σου αρεσε να ειχες 6 και τα 3 να ηταν κακης ποιοτητας; Γιατί απο οτι εχω καταλαβει ετσι παει.λιγα και καλά θελουμε!το εργαστηριο ξερει μεχρι ποσο θα φτασουν κ αναλογα θα πραξει..μηνναγχωνεσαι εσυ για αυτο το καλυτερο θα κανουν.εμενα 3ης μερας ειναι το συνηθισμενο κ μετα καταψυξη..δεν εχει να κανει..

Κοπέλα μου μια χαρά είναι να παρακαλάς να είναι καλά και υγιή και αυτά που έχεις.και εγώ όταν έκανα ωοληψια 6 είχα και γινιμοποιηθηκαν τα 3 και βάλαμε τελικά τα 2.και Δόξα τω Θεώ είμαι έγκυος!!!!έτσι και εγώ αγχωνομουν και μου έλεγαν τα κορίτσια ότι 1 θέλουμε και είχαν δίκιο.πιστεψε στα εβρυακια σου!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  ?

@lactaki --> 8/5

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@annie! --> Μάιος

@Σταυρι --> ?

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> ?

Χοριακή 🤞

@Kukki--> 30/4

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

 

Αν ξεχνάω κάποια ή έχουμε ενημέρωση πείτε μου να το αλλάξω!!!

Κ εγώ επιτροπή 8/5!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  8/5

@lactaki --> 15/5

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@annie! --> Μάιος

@Σταυρι --> ?

@Anna32 --> ?

Χοριακή 🤞

@Kukki--> 30/4

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Με ποιον ιατρό .; Κι εγώ στο μητέρα είμαι 

έχει αναφερθεί ξανά οπότε δεν πειράζει . έχω τον ίδιο με την @Tokyo k thn @ioannastr .. κ με άλλες κοπέλες εδώ. τον Παρσινέβελο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

έχει αναφερθεί ξανά οπότε δεν πειράζει . έχω τον ίδιο με την @Tokyo k thn @ioannastr .. κ με άλλες κοπέλες εδώ. τον Παρσινέβελο.

ε οχι, αυτό είναι ιεροσυλία... μα λάθος το όνομα;;; δλδ καλά οι ξένες μα κ εμείς;;; 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tokyo είπε:

ε οχι, αυτό είναι ιεροσυλία... μα λάθος το όνομα;;; δλδ καλά οι ξένες μα κ εμείς;;; 😂😂😂😂

χαχαχαχχα σορυ φιλη δε το είδα!!!!😆😆 φυσικά κ το ξερω άλλωστε ειναι εύκολο!! ΠΑΡΤΣΙΝΕΒΕΛΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια πόσο χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας και ξεκινάτε όλες επιτροπές/ διεγέρσεις/ εμβρυομεταφορές! Άντε να πάρουμε λίγο τα πάνω μας κ να αλλάξει το 2ο εξάμηνο του 2020!!

@JoyCat την Πέμπτη θα πάω για χοριακή, δεν περνούν με ΤΙΠΟΤΑ οι μέρες!!

@Bou30 μη σκέφτεσαι έτσι, κάνε υπομονή να δεις πόσα θα προχωρήσουν! Λογικά θα σου πουν για μεταφορά 3η ημέρα, όπως έγινε κ με μένα. Πότε θα ξέρεις;

@annie! σουπερ ενθουσιασμένη με το πινακάκι, μακάρι να είναι το τυχερό μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@ioannastr -->  8/5

@lactaki --> 15/5

Ωοληψια 🤗

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Papadakis --> ?

@ViKcy --> ?

@Katerinaki83 --> ?

@Steli --> ?

@Nefeliap --> ?

@Hope19 --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@annie! --> Μάιος

@Σταυρι --> ?

@Anna32 --> ?

Χοριακή 🤞

@Kukki--> 30/4

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

Καλησπέρα κορίτσια! Να ευχηθώ με τη σειρά μου καλή αρχή σε όλα τα κορίτσια και καλή επιτυχία σε όποια φάση και αν βρίσκεται η καθεμία! 

Εγώ θέλω να πιστεύω ότι γύρω στις 15 Μαΐου θα ξεκινήσω διέγερση...5η κατά σειρά και ο Θεός βοηθός!!!❤😚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...