Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η nik_02 είπε:

Φυσικό εννοούμε όταν κάνουμε τη μεταφορά σε επόμενο κύκλο από την ωολληψια?

Sto fysiko δε παιρνεις καθολου ορμόνες,κανεις υπερηχο,εξ αιματος μια οβιτρελ κ ωοληψία για να σου παρουν το ωαριο του μηνα(αυτο σε γυναικες που δεν ανταποκρινονται λογω ηλικιας ή λογω ορμονολογικων).Τωρα εγω δοκιμαζω τροποποιημενο φυσικο(μικρη ποσοτητα ενεσεων 150) θελω να δω αν μπορεσω να βγαλω εστω 2 ωαρια και θα μεταφερω και θα παρω μονο 3 μερες αντιβιωση(στην ωοληψια) κ μετα λιγο προγεστερονη και τη στανταρ αντιπηκτικη (χωρις να εχω θρομβοφιλια)τιποτα αλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Αστα πολλά φάρμακα. Είμαστε και οι δυό Γενεσις οποτε ξερεις.. Μόνο την αντιπικτικη δεν κάνω γιατί μάλλον δεν χρειάζεται. Πήγα σε αιματολόγο κι είναι ολα φυσιολογικά. Μόν δύο μοριακές εξετάσεις περιμένουμε.. Από αντιπικτικά μόνο παιδική ασπιρίνη.. Δεν ξέρω αν μου προσθεσουν ενεση ο γιατρός στην εμβρυομεταφορά.  Μόνο τα utrogestan που παίρνω είναι τρία χαπάκια των 200mg , συν την κρεμα προγεστερονης καθε βραδυ και από cyclacur 6 την ημερα τα λευκα χαπακια!! Ασε τα υπόλοιπα... 

Και μενα ολα φυσιολογικα ειναι αλλα μου τη δινει οπωσδηποτε απο τη μερα της ετ και μετα μεχρι κ το τεστ χοριακης.μακαρι  να τη γλυτωσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα,

Ο γυναικολόγος σου το πρότεινε γιατί διάβασε ένα σπερμοδιαγραμμα και είδε τις τιμές κάτω του φυσιολογικού.Οταν υπάρχει σπέρμα και ανοικτές σάλπιγγες κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει τη φυσιολογική σύλληψη.

Απλά θα χρειαστεί περισσότερο χρόνο.Αν του είπες ότι βιάζεσαι ή η ηλικία σου είναι προχωρημένη σου σύστησε αυτό που ξέρει βάση εμπειρίας.

Σου έγραψαν ήδη ότι πρέπει να πας σε ουρολόγο,αυτος θα σας καθοδηγήσει.Καταρχην θα δει αν υπάρχει μικρόβιο,θα ζητήσει δεύτερο σπερμοδιαγραμμα σε δύο μήνες και θα σας δώσει θεραπεία.Δεν είναι τίποτα πραγματικά,το σπέρμα ανανεώνεται κάθε 75 μέρες, μπορεί μέσα σε 6 μήνες να έχει τελείως άλλες τιμές.Επισης,γνώμη μου αυτή,στο σπερμοδιαγραμμα έχει μια ανάλυση που δείχνει πόσες ώρες κινείται το σπέρμα,πχ 3_6_24_75 αν δεις ότι κινείται πχ μόνο το πρώτο 6ωρο τότε τις γόνιμες σου μέρες θα έχεις κάθε μέρα επαφές και πάνω από μία φορά τη μέρα.Το ανά δύο μέρες δεν ταιριαζει στην περίπτωση σου.

Εμάς το σπέρμα βελτιώθηκε μέσα σε ένα χρόνο απλά ηλικιακά δεν έχω περιθώριο να περιμένω

Η αλήθεια είναι ότι εγώ του έχω δώσει του γιατρού να καταλάβει ότι θέλω παιδί άμεσα , πάντα ο γιατρός μου ήταν της άποψης μικρή είσαι κάνε προσπάθειες (είμαι 29) και εγώ στην τελευταία επίσκεψη που είχαμε του είπα θέλω κάτι πιο δραστικό από τα utrogestan και μου λέει "ωραία τράβα για σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα και έλα να σου δώσω θεραπεία χλομιφαινη" αλλά μετά είχαμε το χάλια σπερμοδιαγραμμα και μου λέει εξωσωματική....ίσως εγώ τον έκανα να μου προτείνει την εξωσωματική τελικά!!!

Παρόλα αυτά αύριο περιμένουμε τα αποτελέσματα της καλλιέργειας του σπέρματος και βλέπουμε!!!

Θα κοιτάξω και τις τιμές του σπερμοδιαγραμματος ανάλογα με την ώρα και θα πράξω αναλόγως !! Ευχαριστώ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα!! Δεν ξέρω αν είναι καλύτερα ο τεχνητός ή ο φυσικός. Στην περίπτωση μου πέτυχε. Ηταν η 1η μου εξωσωματική, τα καταψύξαμε όλα (2 βλαστοκυστες είχα σύνολο),  2.5 μήνες μετά κάναμε την ετ (μας καθυστέρησε ο covid) και τώρα διανύω την 5η ή 6η εβδομάδα εγκυμοσύνης!! Δε βγάζω άκρη με τις βδομαδες η ξανθιά...

Ελααα κοριτσι μου ολες την ιδια απορια εχουμε στην αρχη !!!καλη τελειομηνη εγκυμοσυνηη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Και μενα ολα φυσιολογικα ειναι αλλα μου τη δινει οπωσδηποτε απο τη μερα της ετ και μετα μεχρι κ το τεστ χοριακης.μακαρι  να τη γλυτωσεις..

Εμενα ο γιατρος μου είπε να μην την κανω προς το παρον.. Ελπίζω να μην χρειαστεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Η αλήθεια είναι ότι εγώ του έχω δώσει του γιατρού να καταλάβει ότι θέλω παιδί άμεσα , πάντα ο γιατρός μου ήταν της άποψης μικρή είσαι κάνε προσπάθειες (είμαι 29) και εγώ στην τελευταία επίσκεψη που είχαμε του είπα θέλω κάτι πιο δραστικό από τα utrogestan και μου λέει "ωραία τράβα για σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα και έλα να σου δώσω θεραπεία χλομιφαινη" αλλά μετά είχαμε το χάλια σπερμοδιαγραμμα και μου λέει εξωσωματική....ίσως εγώ τον έκανα να μου προτείνει την εξωσωματική τελικά!!!

Παρόλα αυτά αύριο περιμένουμε τα αποτελέσματα της καλλιέργειας του σπέρματος και βλέπουμε!!!

Θα κοιτάξω και τις τιμές του σπερμοδιαγραμματος ανάλογα με την ώρα και θα πράξω αναλόγως !! Ευχαριστώ 🥰

Μην ανησυχείς η ηλικία σου είναι μια χαρά.Με μια σωστή διάγνωση από ουρολόγο και αγωγή όλα βελτιώνονται.Ολες ανυπόμονες είμαστε,όμως η εξωσωματική είναι η τελευταία λύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Η αλήθεια είναι ότι εγώ του έχω δώσει του γιατρού να καταλάβει ότι θέλω παιδί άμεσα , πάντα ο γιατρός μου ήταν της άποψης μικρή είσαι κάνε προσπάθειες (είμαι 29) και εγώ στην τελευταία επίσκεψη που είχαμε του είπα θέλω κάτι πιο δραστικό από τα utrogestan και μου λέει "ωραία τράβα για σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα και έλα να σου δώσω θεραπεία χλομιφαινη" αλλά μετά είχαμε το χάλια σπερμοδιαγραμμα και μου λέει εξωσωματική....ίσως εγώ τον έκανα να μου προτείνει την εξωσωματική τελικά!!!

Παρόλα αυτά αύριο περιμένουμε τα αποτελέσματα της καλλιέργειας του σπέρματος και βλέπουμε!!!

Θα κοιτάξω και τις τιμές του σπερμοδιαγραμματος ανάλογα με την ώρα και θα πράξω αναλόγως !! Ευχαριστώ 🥰

Θα κοιταξει το σπερμοδιαγραμμα και θα πραξετε αναλογως .δεν ειναι κακο να σου δωσει κλομιφαινη για 2 μηνες και να πατε με προγραμματισμενες επαφες μηπως και συλλαβεις φυσιολογικά.Εχεις πολυ χρονο !δε θα εχετε κανενα θεμα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρηκα Αυτό!!! στο Ίντερνετ. Υπολογίζει την εβδομάδα κύησης για εμας που είμαστε από εξωσωματική. Και σου λέει κ ποτε πρέπει να γίνουν κάποιες εξετάσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Βρηκα Αυτό!!! στο Ίντερνετ. Υπολογίζει την εβδομάδα κύησης για εμας που είμαστε από εξωσωματική. Και σου λέει κ ποτε πρέπει να γίνουν κάποιες εξετάσεις 

Εχω πεσει πανω σε αυτο το σαιτ χιλιες φορες οταν ψαχνω κατα καιρους διαφορα και στον τυπο αυτον χαχα.σωστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια βλέπω ότι το πινακάκι μας γεμίζει με θετικά και ευχάριστα μέρα με τη μέρα. Γουρικο πινακάκι και θεματάκι.....Η γλυκιά μου φίλη @santaloxilo μεγάλη μαχήτρια και στήριξη για μένα μου ζήτησε να σας ανακοινώσω εγώ την αρνητική χοριακή της. Για αυτήν ο κύκλος των εξωσωματικών έκλεισε οριστικά.... Δεν θέλει να σπάσει το σερί των θετικών γι'αυτό ενημερώνω εγώ τα κορίτσια που ενημερώνουν το τυχερό πινακάκι μας....να την αφαιρέσουν..... Μου ζήτησε να σας μεταφέρω την αγάπη της για καλή τύχη και να μην σταματήσετε ποτέ την προσπάθεια....τα γράφω και συγκινούμαι και η ίδια........

Μακάρι όλα τα κορίτσια να πετύχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Βρηκα Αυτό!!! στο Ίντερνετ. Υπολογίζει την εβδομάδα κύησης για εμας που είμαστε από εξωσωματική. Και σου λέει κ ποτε πρέπει να γίνουν κάποιες εξετάσεις 

Και η εφαρμογή what to expect (για iPhone) υπολογίζει βάσει εμβρυομεταφορας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Nefeliap --> Ιούνιος

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Hope19 --> 6/06

@Maria2904 --> 6/06

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@elena0212 --> 10/06

@dimsea --> 11/06

@Dimitra75 --> 11/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

Επεξεργάστηκε από annie!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Nefeliap --> Ιούνιος

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Hope19 --> 6/06

@Maria2904 --> 6/06

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@elena0212 --> 10/06

@dimsea --> 11/06

@Dimitra75 --> 11/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

Συγχαρητήρια στης εγκυουλες μας να πάνε όλα καλά..!!! Και με το καλό τα κορίτσια που κάνουν ευριομεταφορα να έχουν μια τεράστια χοριακη.!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

Φυσικός κύκλος είναι χωρίς φάρμακα από την αρχή. Κανεις ωορρηξία και μετά ξεκινάς προγεστερονη. Τεχνητός είναι με φάρμακα από τη 2η μέρα του κύκλου. Αυτά ισχύουν σε επόμενο κύκλο. Της ωοληψιας ούτως η άλλως είναι τεχνητός λόγω διέγερσης 

Οκ κατάλαβα, εγώ κάνω τεχνητό... @hope19 είσαι πριν από μένα κ παίρνω κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια βλέπω ότι το πινακάκι μας γεμίζει με θετικά και ευχάριστα μέρα με τη μέρα. Γουρικο πινακάκι και θεματάκι.....Η γλυκιά μου φίλη @santaloxilo μεγάλη μαχήτρια και στήριξη για μένα μου ζήτησε να σας ανακοινώσω εγώ την αρνητική χοριακή της. Για αυτήν ο κύκλος των εξωσωματικών έκλεισε οριστικά.... Δεν θέλει να σπάσει το σερί των θετικών γι'αυτό ενημερώνω εγώ τα κορίτσια που ενημερώνουν το τυχερό πινακάκι μας....να την αφαιρέσουν..... Μου ζήτησε να σας μεταφέρω την αγάπη της για καλή τύχη και να μην σταματήσετε ποτέ την προσπάθεια....τα γράφω και συγκινούμαι και η ίδια........

Μακάρι όλα τα κορίτσια να πετύχουμε!!!

Μόνο δάκρυα κυλούν στα μάτια μου που το διαβάζω και ειδικά από σένα ..... ξέρω ποσό το ήθελε ξέρω ποσό προσπάθησε και φεύγει με το κεφάλι ψηλά .... εγώ σου στέλνω την αγάπη μου και σου εύχομαι ολόψυχα να χαίρεσαι το παιδάκι σου και να το καμαρώνεις πάντα !!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια βλέπω ότι το πινακάκι μας γεμίζει με θετικά και ευχάριστα μέρα με τη μέρα. Γουρικο πινακάκι και θεματάκι.....Η γλυκιά μου φίλη @santaloxilo μεγάλη μαχήτρια και στήριξη για μένα μου ζήτησε να σας ανακοινώσω εγώ την αρνητική χοριακή της. Για αυτήν ο κύκλος των εξωσωματικών έκλεισε οριστικά.... Δεν θέλει να σπάσει το σερί των θετικών γι'αυτό ενημερώνω εγώ τα κορίτσια που ενημερώνουν το τυχερό πινακάκι μας....να την αφαιρέσουν..... Μου ζήτησε να σας μεταφέρω την αγάπη της για καλή τύχη και να μην σταματήσετε ποτέ την προσπάθεια....τα γράφω και συγκινούμαι και η ίδια........

Μακάρι όλα τα κορίτσια να πετύχουμε!!!

Της είχα στείλει κ εγώ πμ.. την είχα στο μυαλό μου... Να της στείλεις την αγαπη μας κ προσωπικά την ευχαριστώ κ εγώ πολύ για συμβουλές που μου έχει δώσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια βλέπω ότι το πινακάκι μας γεμίζει με θετικά και ευχάριστα μέρα με τη μέρα. Γουρικο πινακάκι και θεματάκι.....Η γλυκιά μου φίλη @santaloxilo μεγάλη μαχήτρια και στήριξη για μένα μου ζήτησε να σας ανακοινώσω εγώ την αρνητική χοριακή της. Για αυτήν ο κύκλος των εξωσωματικών έκλεισε οριστικά.... Δεν θέλει να σπάσει το σερί των θετικών γι'αυτό ενημερώνω εγώ τα κορίτσια που ενημερώνουν το τυχερό πινακάκι μας....να την αφαιρέσουν..... Μου ζήτησε να σας μεταφέρω την αγάπη της για καλή τύχη και να μην σταματήσετε ποτέ την προσπάθεια....τα γράφω και συγκινούμαι και η ίδια........

Μακάρι όλα τα κορίτσια να πετύχουμε!!!

Στενοχωριέμαι ρε κορίτσια! Λες και συμβαίνει σε μένα! Την καταλαβαίνω τόσο την κοπέλα!! 

Δεν ξέρω ρε γαμώτο! Για μένα κάθε γυναίκα που ονειρεύεται να κάνει παιδιά, θα έπρεπε να πραγματοποι-ούνται τα όνειρά της!! Δεν μπορώ να το δεχτώ!! Και κοπέλες απ'τη δουλειά μου όμορφες, έξυπνες, γλυκιές γυναίκες που ξέρεις ότι αν γίνονταν μανούλες, θα ήταν φοβερές με τα παιδάκια τους, δεν τα κατάφεραν τελικά.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συμβαίνει αυτό στη ζωή 😟 Πολύ κρίμα!! Ειδικά για τις κοπέλες που δεν κατάφεραν να κρατήσουν στην αγκαλιά τους ούτε ένα παιδάκι

Μακάρι κορίτσια απ'την ψυχή μου να τα καταφέρετε όλες!!! Χίλιες φορές μακάρι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια βλέπω ότι το πινακάκι μας γεμίζει με θετικά και ευχάριστα μέρα με τη μέρα. Γουρικο πινακάκι και θεματάκι.....Η γλυκιά μου φίλη @santaloxilo μεγάλη μαχήτρια και στήριξη για μένα μου ζήτησε να σας ανακοινώσω εγώ την αρνητική χοριακή της. Για αυτήν ο κύκλος των εξωσωματικών έκλεισε οριστικά.... Δεν θέλει να σπάσει το σερί των θετικών γι'αυτό ενημερώνω εγώ τα κορίτσια που ενημερώνουν το τυχερό πινακάκι μας....να την αφαιρέσουν..... Μου ζήτησε να σας μεταφέρω την αγάπη της για καλή τύχη και να μην σταματήσετε ποτέ την προσπάθεια....τα γράφω και συγκινούμαι και η ίδια........

Μακάρι όλα τα κορίτσια να πετύχουμε!!!

Συγκινητικό μήνυμα, πραγματικά φεύγει με το κεφάλι ψηλά και με την ευλογία να έχει αποκτήσει την κόρη της.Μακαρι καμμία μας να μη φύγει άπραγη από αυτή την προσπάθεια.

Επιπλέον ήθελα να γράψω,κι ελπίζω να μη φανεί ανόητο, ας μην φτάσουμε στο άλλο άκρο με το πινακακι,καμμία κοπέλα δεν σπάει το σερι, καμμία να μην θεωρείται η "άτυχη".

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Συγκινητικό μήνυμα, πραγματικά φεύγει με το κεφάλι ψηλά και με την ευλογία να έχει αποκτήσει την κόρη της.Μακαρι καμμία μας να μη φύγει άπραγη από αυτή την προσπάθεια.

Επιπλέον ήθελα να γράψω,κι ελπίζω να μη φανεί ανόητο, ας μην φτάσουμε στο άλλο άκρο με το πινακακι,καμμία κοπέλα δεν σπάει το σερι, καμμία να μην θεωρείται η "άτυχη".

 

Τί όμορφο μήνυμα Τζινάκι μου!!! Έχω συγκινηθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Τί όμορφο μήνυμα Τζινάκι μου!!! Έχω συγκινηθεί

Ναι θα συμφωνήσω .... δεν πει να πει ότι οποία έχει το αρνητικό σημαίνει κάτι !!!! Έτυχαν μαι έγιναν όντας πολύ θετικά σερί ..... αλλά θα έρθουν και αρνητικά και θα γίνουν θετικά μετά αυτό είναι το μόνο σίγουρο ....

κοριτισια υπομονή και πίστη ........

και να είμαστε σε καλά χέρια .... γιατί υπάρχουν αρκετοί απατεώνες εκεί έξω ..... που εκτός ότι μα α διαλύουν ψυχολογικά χάνουν εκαιβχορ ο που γι την γυναίκα δυστυχώς δεν είναι μαζί της 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Ταγγερις και Παπαδακις να σας ανακοινώσω ότι....μου τελείωσαν τα likes ...πρωτότυπο.

Οπότε like από δω

Χαχαχαχαχχα αμάν αυτά τα like !!!!!! Άντε με τι καλό μα μαζέψεις και αλλά τώρα που πήρες δορά δεν σε σταματά τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...