Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Tokyo @dimsea θα σας πει ο γιατρός στο 1ο ραντεβού ακριβώς την εβδομάδα που βρίσκεστε και την τελευταία περίοδο. Εμένα πχ μου ήρθε περίοδος 28/4 αλλά στο ραντεβού ο γιατρός μου λέει αν σε ρωτήσουν ήταν 30/4. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

@Tokyo @dimsea θα σας πει ο γιατρός στο 1ο ραντεβού ακριβώς την εβδομάδα που βρίσκεστε και την τελευταία περίοδο. Εμένα πχ μου ήρθε περίοδος 28/4 αλλά στο ραντεβού ο γιατρός μου λέει αν σε ρωτήσουν ήταν 30/4. 

Σε ποια μέρα του κύκλου ήσουν όταν έκανες την εμβρυομεταφορα; λογικα επειδή είναι τεχνητός κυκλος κάνουν και αυτή τη "διόρθωση" της τελευταίας περιόδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ginaak είπε:

Σιγά καλέ είναι αμελητέο.Απλα στο μέλλον κρατά την λιγο παραπάνω αφού φτάσει μηδέν μη τη βγάζεις αμέσως.

Ανταγωνιστές θα κάνεις?

Ναι  θα κάνω το ίδιο βραχύ πρωτόκολλο με ανταγωνιστές με την προηγούμενη φορά αφού απέδωσε και ανταποκρίθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου ήσουν όταν έκανες την εμβρυομεταφορα; λογικα επειδή είναι τεχνητός κυκλος κάνουν και αυτή τη "διόρθωση" της τελευταίας περιόδου

21η ήμουν. Με βλαστοκυστες 5 ημερών. Όποτε έχεις δίκιο!!!💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια! Εγω τελικα δεν θα κανω ωοληψια αυτο το μηνα. Εκανα τη διεγερση και ειχα εντονη αντιδραση και εβγαλα παρα πολλα ωοθυλακια και ξεκινησαμε νωρις την καταστολη για να μην παθω υπερδιεγερση. Θα κανω τον επομενο μηνα, αν ολα πανε καλα και ανταποκριθουν οι ωοθηκες μου. Οποτε @annie!  μου βαλε με για Ιουλιο στο πινακακι και βλεπουμε!

Ειχα στεναχωρηθει τις προηγουμενες μερες γιαυτο δεν ειχα γραψει.. Σημερα που μιλησα με το γιατρο μου ειπε πολυ καλυτερα και με ηρεμησε! Παμε τον αλλο μηνα και ελπιζω να πανε ολα καλα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@Taggeris κοριτσι μου καλη επιτυχια!!!!!! Με πολλα και ποιοτικα ωαρια!

@Tillandsia καλη αρχη και καλη επιτυχια και σε σενα!!!

Σε ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές! Διάβασα και τα δικά σου νέα ευτυχώς ο γιατρός έδρασε γρήγορα για να μην πάθεις καμιά υπερδιέγερση ωστόσο υπάρχει και ένα θετικό στην όλη υπόθεση ότι έχεις πάρα πολύ καλή ανταπόκριση στα φάρμακα οπότε δεν χρειάζεσαι τόσο μεγάλες δόσεις για να παράγεις ωάρια... Λογικά στον επόμενο κύκλο θα σε πάει πολύ ήπια και μία φορά ωάρια θα πάρεις... Κάθε εμπόδιο για καλό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ για τις ευχές! Διάβασα και τα δικά σου νέα ευτυχώς ο γιατρός έδρασε γρήγορα για να μην πάθεις καμιά υπερδιέγερση ωστόσο υπάρχει και ένα θετικό στην όλη υπόθεση ότι έχεις πάρα πολύ καλή ανταπόκριση στα φάρμακα οπότε δεν χρειάζεσαι τόσο μεγάλες δόσεις για να παράγεις ωάρια... Λογικά στον επόμενο κύκλο θα σε πάει πολύ ήπια και μία φορά ωάρια θα πάρεις... Κάθε εμπόδιο για καλό...

Οπως τα λες ειναι! Τις μισες μοναδες θα παρω την επομενη φορα και ελπιζω να ανταποκριθει ο οργανισμος μου! Τουλαχιστον απο τα πολλα, ελπιζω 1 ή και 2 να κανουν το θαυμα τους! Σου δινω ολη μου τη θετικη ενεργεια και πιστευω οτι θα τα πας καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Σε ποια μέρα του κύκλου ήσουν όταν έκανες την εμβρυομεταφορα; λογικα επειδή είναι τεχνητός κυκλος κάνουν και αυτή τη "διόρθωση" της τελευταίας περιόδου

Μου εχουν πει οτι απο τη μερα της εμβρυομεταφορας αφαιρουμε 12 ημερες και μετα αλλες 3(αν τα εμβρυα ειναι 3ης μερας)ή 5 (αν τα εμβρυα ειναι 5ης)οποτε τοτε βγαινει ως πρωτη μερα περιοδου μας! @annie! @Tokyo @dimsea

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μου εχουν πει οτι απο τη μερα της εμβρυομεταφορας αφαιρουμε 12 ημερες και μετα αλλες 3(αν τα εμβρυα ειναι 3ης μερας)ή 5 (αν τα εμβρυα ειναι 5ης)οποτε τοτε βγαινει ως πρωτη μερα περιοδου μας! @annie! @Tokyo @dimsea

Ουφφφ τα υπολόγισα χαχαχαχαχα. Ακριβώς ότι μου έβγαζε ο υπολογιστής που βρήκα στο Internet! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

Οπως τα λες ειναι! Τις μισες μοναδες θα παρω την επομενη φορα και ελπιζω να ανταποκριθει ο οργανισμος μου! Τουλαχιστον απο τα πολλα, ελπιζω 1 ή και 2 να κανουν το θαυμα τους! Σου δινω ολη μου τη θετικη ενεργεια και πιστευω οτι θα τα πας καλα!

Ευτυχως δεν ειχες χειροτερα ..καλυτερα την επομενη δε το συζητω ,εισαι τελεια ανταποκριτρια !!σουπερ θα πας ! Λιγο υπομονη!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η annie! είπε:

Λοιπόν σήμερα είμαι 7 + 2. Πήγα στο γιατρό 5 + 6 και είδαμε σάκους, έμβρυα, καρδούλες που παλλόταν και μου έβαλε τη μια καρδούλα. Απλά δεν το αξιολόγησε καν γιατί είπε πως την ακούμε επειδη είναι πολύ εξελιγμένα τα μηχανήματα. Δεν μετριέται ακόμα. Δευτέρα θα είμαι 7 + 5 και πρέπει να ακούσουμε καρδούλες!! 

Με το καλό να ακούσεις καρδούλες 💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

Ωοληψία  🤗

@PAPA EVA --> Ιούλιος 

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Steli --> Ιούλιος

Εμβρυομεταφορα 😍

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki --> Ιούνιος

@nik_02 --> Ιούνιος

@Ριρίκα --> Ιούλιος

@Taggeris --> Ιούλιος

@lactaki --> Αύγουστος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Deni22 --> 22/06

@Lily94 --> 26/06

@Nefeliap --> 28/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

@dimsea

@Hope19

@Tokyo

@Maria2904

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PAPA EVA Κάθε εμπόδιο για καλό κοριτσάκι μου!! Σημάδια έχει ότι ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου!! Πάμε βουρ για τον επόμενο μήνα !! 
 

@Nefeliap έτσι όπως λες δε μου βγαίνει η ημερομηνία που μου έδωσε ο γιατρός. Ενώ με τον υπολογισμό της @Antelope βγαίνει ακριβώς. Και έχει λογική αν σκεφτώ ότι θεωρητικά γίνεται τη 19η μέρα του κύκλου (14η ωορρηξία συν 5ημερων έμβρυα) μου βγαίνουν ακριβώς οι ημερομηνίες που έδωσε ο γιατρός. Σε κάθε περίπτωση όπως και να υπολογίζεται εγώ στηρίζομαι στα λεγόμενα του γιατρού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

@PAPA EVA Κάθε εμπόδιο για καλό κοριτσάκι μου!! Σημάδια έχει ότι ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου!! Πάμε βουρ για τον επόμενο μήνα !! 
 

@Nefeliap έτσι όπως λες δε μου βγαίνει η ημερομηνία που μου έδωσε ο γιατρός. Ενώ με τον υπολογισμό της @Antelope βγαίνει ακριβώς. Και έχει λογική αν σκεφτώ ότι θεωρητικά γίνεται τη 19η μέρα του κύκλου (14η ωορρηξία συν 5ημερων έμβρυα) μου βγαίνουν ακριβώς οι ημερομηνίες που έδωσε ο γιατρός. Σε κάθε περίπτωση όπως και να υπολογίζεται εγώ στηρίζομαι στα λεγόμενα του γιατρού. 

Η πραγματική ηλικία του εμβρύου φαίνεται στην αυχενική.. Τζάμπα κάθεστε και μετράτε και αγχώνεστε..τι σημασία έχει εξάλλου 2 μέρες πάνω 2 κάτω και τι αλλαζει;σε μια εφαρμογή τύπου περιόδου βάζεις ή την ΤΕΡ ή την ημερομηνία εμβρυομεταφορας και σου βγάζει ποσο είσαι (σε μένα πχ είχαν 1 μέρα διαφορά). Αλλά στην πραγματικότητα στην αυχενική φαίνεται ακριβώς και συνήθως είναι λιιιιγο πιο μικρό από ότι υπολογίζει η εφαρμογή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Η πραγματική ηλικία του εμβρύου φαίνεται στην αυχενική.. Τζάμπα κάθεστε και μετράτε και αγχώνεστε..τι σημασία έχει εξάλλου 2 μέρες πάνω 2 κάτω και τι αλλαζει;

Ε βέβαια. Τόσα άγχη έχουμε αν βάζαμε και τέτοια καήκαμε! Εγω ρωτησα την @annie! για να υπολογίσω πότε θα κάνω εμβρυομεταφορα για να κανονίσω άδειες, ποιος θα μου κρατήσει το παιδί κλπ. Υπεθεσα οτι επειδη ηταν τεχνητός κύκλος θα είναι στανταρ την 19η μέρα αλλά δεν είναι πάντα. Είμαι σημερα στην 9η μέρα του κύκλου. Λογικά τη Δευτέρα που θα μετρήσουμε οιστραδιολη και ενδομήτριο θα ξέρουμε ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Ε βέβαια. Τόσα άγχη έχουμε αν βάζαμε και τέτοια καήκαμε! Εγω ρωτησα την @annie! για να υπολογίσω πότε θα κάνω εμβρυομεταφορα για να κανονίσω άδειες, ποιος θα μου κρατήσει το παιδί κλπ. Υπεθεσα οτι επειδη ηταν τεχνητός κύκλος θα είναι στανταρ την 19η μέρα αλλά δεν είναι πάντα. Είμαι σημερα στην 9η μέρα του κύκλου. Λογικά τη Δευτέρα που θα μετρήσουμε οιστραδιολη και ενδομήτριο θα ξέρουμε ε; 

Ανάλογα τι εμβρυα θα βάλεις! Όσο πιο μεγάλα είναι τόσο πιο αργά μπαίνουν... Από κει κ πέρα έχουν κάποιες μέρες για να εμφυτευτουν... Οπότε κ εκεί παίζει δηλ μπορεί να τα βάλεις 19η κ να εμφυτευτουν καλά τελευταία στιγμή... Μπορεί κ από την αρχή... Οπότε πάλι παίζει αλλά μη φανταστείς κ πολύ! Μην ασχολείσαι εσύ με αυτά!! Άσε τους ειδικούς... Δε σε νοιάζει εσένα αυτό για να προσθέτεις κ άλλα στο κεφάλι σου κούκλα μου!! Καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ε βέβαια. Τόσα άγχη έχουμε αν βάζαμε και τέτοια καήκαμε! Εγω ρωτησα την @annie! για να υπολογίσω πότε θα κάνω εμβρυομεταφορα για να κανονίσω άδειες, ποιος θα μου κρατήσει το παιδί κλπ. Υπεθεσα οτι επειδη ηταν τεχνητός κύκλος θα είναι στανταρ την 19η μέρα αλλά δεν είναι πάντα. Είμαι σημερα στην 9η μέρα του κύκλου. Λογικά τη Δευτέρα που θα μετρήσουμε οιστραδιολη και ενδομήτριο θα ξέρουμε ε; 

Θεωρητικά ναι θα σου βγάλει τότε ημερομηνία ετ. Εμένα στον υπέρηχο μου έβγαλε δεν πήγα ξανά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Ευτυχως δεν ειχες χειροτερα ..καλυτερα την επομενη δε το συζητω ,εισαι τελεια ανταποκριτρια !!σουπερ θα πας ! Λιγο υπομονη!! :-)

Ναι ευτυχως!!! Στην αρχη ειχα απογοητευτει και ελεγα ουτε με φυσικη συλληψη , ουτε με εξωσωματικη θα μπορω... Αλλα που θα παει θα το πιασουμε το σπορακι με οποιον τροπο και αν ερθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

@PAPA EVA Κάθε εμπόδιο για καλό κοριτσάκι μου!! Σημάδια έχει ότι ανταποκρίνεται ο οργανισμός σου!! Πάμε βουρ για τον επόμενο μήνα !! 
 

@Nefeliap έτσι όπως λες δε μου βγαίνει η ημερομηνία που μου έδωσε ο γιατρός. Ενώ με τον υπολογισμό της @Antelope βγαίνει ακριβώς. Και έχει λογική αν σκεφτώ ότι θεωρητικά γίνεται τη 19η μέρα του κύκλου (14η ωορρηξία συν 5ημερων έμβρυα) μου βγαίνουν ακριβώς οι ημερομηνίες που έδωσε ο γιατρός. Σε κάθε περίπτωση όπως και να υπολογίζεται εγώ στηρίζομαι στα λεγόμενα του γιατρού. 

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Ναι παμε για τον αλλον μηνα να κατεβω και εγω στη λιστα σιγα σιγα οπως ολα τα κοριτσια μας εδω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Xrisa127 είπε:

@kaounmar ποτέ με το καλό ξεκινάς τη διέγερση;Είδα ότι θα πας να πάρεις τα φάρμακα.Εγώ τη Δευτέρα θα πάω να πάρω την απόφαση της επιτροπής (είναι θετική ) και έλεγα να πάω την Τρίτη να πάρω τα φάρμακα και μετά υπομονή μέχρι να μου ερθει η περίοδος και να ξεκινήσω.

 

@Alexouliτι έκανες με την επιτροπή;Ποτέ θα περάσεις;

 

Καλημέρα κορίτσια 😊. Στις 22 περναω την Δευτέρα δηλαδή έστειλα την Τρίτη τον φάκελο μου και περιμενω να με καλέσουν. Την Τετάρτη με Πέμπτη πιστευω θα ξέρω 😌. Εσυ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Καλή δύναμη σε όσες βρίσκονται σε προσπάθεια. Λοιπόν έχω μία menopur 1200 μονάδων που μου έδωσε κορίτσι από την ομάδα μας και έχει ανοιχτεί 3 Ιουνίου. Λογικά ούτε εγώ θα χρησιμοποιήσω όλες τις μονάδες.... Θα περρισεψουν 300-400. Είναι κάποια που θα ξεκινήσει άμεσα και θα τη χρειαστεί πριν λήξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melodyy βλαστοκυστες θα βάλω. Οπότε πιο μετά απ ό,τι 3ων ημερών αλλα οπως και να έχει κοντος  ψαλμός αλληλούια! Εσύ τι έμβρυα είχες και ποια μέρα έκανες ΕΤ; @annie! ευχαριστώ! Οπότε ελπιζω τη Δευτέρα να έχω και την ημερομηνία για να μπει πινακάκι! Πήγα και αιματολογο και μου ξεκίνησε αντιπηκτικές. Μάλιστα μου ειπε σου γραφω τωρα μονο 2 κουτιά για να παρεις τα υπόλοιπα τον άλλο μήνα με 0% συμμετοχή λόγω εγκυμοσύνης. Η γλυκούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

@melodyy βλαστοκυστες θα βάλω. Οπότε πιο μετά απ ό,τι 3ων ημερών αλλα οπως και να έχει κοντος  ψαλμός αλληλούια! Εσύ τι έμβρυα είχες και ποια μέρα έκανες ΕΤ; @annie! ευχαριστώ! Οπότε ελπιζω τη Δευτέρα να έχω και την ημερομηνία για να μπει πινακάκι! Πήγα και αιματολογο και μου ξεκίνησε αντιπηκτικές. Μάλιστα μου ειπε σου γραφω τωρα μονο 2 κουτιά για να παρεις τα υπόλοιπα τον άλλο μήνα με 0% συμμετοχή λόγω εγκυμοσύνης. Η γλυκούλα!

Εβαλα 2 βλαστοκυστες 5 ημερών.. έκανα νομίζω 18η μέρα... Το όριο είναι 18 με 20 νομίζω κ έχουν περιθώριο μέχρι 23-24 να εμφυτευτουν αλλά στο λέω με επιφύλαξη κιόλας δεν είμαι σίγουρη... Δεν έκανα όμως στον ίδιο κύκλο με την ωοληψια... Θα ξεκουραζομουν 1 μήνα αλλά λόγω κορονοϊού έκατσα 2 μήνες αλλά μου έκανε καλό στο τέλος! Σου εύχομαι τα καλύτερα και να μεγαλώσει κιαλλο η λίστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Alexouli είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊. Στις 22 περναω την Δευτέρα δηλαδή έστειλα την Τρίτη τον φάκελο μου και περιμενω να με καλέσουν. Την Τετάρτη με Πέμπτη πιστευω θα ξέρω 😌. Εσυ? 

Καλημέρα!.Στη Θεσσαλονίκη συνεδριάζουν την Πέμπτη και σε καλούν την επόμενη εβδομάδα να πας να παρειά την απόφαση.Εγω θα πάω τη Δευτέρα να την πάρω και μετά θα περιμένω να αδιαθετήσω για να ξεκινήσω.Καλη αρχή να έχουμε και θα λέμε τα νέα μας εδώ!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...