Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

@annie! χαχαχαχαχα αυτό δύσκολο γιατί δεν οδηγώ (το δίπλωμα από τότε που το πείρα έμεινε σε ένα συρτάρι δεν ξέρω καν αν έχει λήξει) 🤣

Ναι αλλά σαν συνοδηγός κάθεσαι!! Το ίδιο είναι!!! Χαχαχαχαχ εγώ ξετρελάθηκα σου λέω !!! Η χαζη τελείως!!! Χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@dimsea καλά να δεις τι ωραία που είναι να παρκάρεις σε θεσεις για εγκύους !!! 
 

@Lily94 Αχ κοριτσάκι μου σε καταλαβαίνω γιατί και μετά η πρώτη που με είχε πάρει τηλέφωνο ήταν ηλίθια και με άγχωσε.. Μέχρι να μιλήσω με άλλον εμβρυολογο στο κέντρο ήμουν να με κλαίνε οι ρέγγες.. Στατιστικά να το δεις θα εχεις τουλάχιστον 2 βλαστοκυστες !! Λόγω ηλικίας θα είναι άριστες κ θα δεις όλα θα πάνε καλά !!!

 Μακαρι Μακαρι να πάνε ολα καλα!!!!! Υπομονή μεχρι τη Δευτέρα τι να πω; 😕 εγω εκανα οτι μπορούσα Τωρα υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Tokyo σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι.... δύσκολες ώρες πολύ!

@annie! να είσαι καλά κορίτσι μου ευχαριστώ πολύ μακάρι να είναι όλα καλά!

Εν τω μεταξύ κορίτσια πάω στο εργαστήριο περίπου 08.10 (Σάββατα ανοίγουν στις 08.00)και λόγω της κατάστασης σου δίνουν έξω νούμερα και περιμένεις και μέσα στο χώρο αναμονής είναι τα 2 επόμενα. Λέω λοιπόν ότι είμαι για αιματολογικες μου δίνει ο κύριος έξω ένα νούμερο και του λέω: συγνώμη επειδή είμαι έγκυος μπορώ να περιμένω μέσα για να κάτσω? 

Με κοιτάζει... δώσε μου μου λέει το νούμερο, με πιάνει από το χέρι με πάει εκεί στους γκισεδες και λέει σε μια υπάλληλο:η κοπέλα είναι έγκυος μόλις τελειώσεις με τον κύριο, την καταχωρείς! Δεν φαντάζεστε πως ένιωσα ❤️💕..... με πόση περιφσνεια δε είπα "είμαι έγκυος" είχα φουσκώσει σαν παγώνι χαχαχαχαχα!!! 🤣

Αχ μακάρι να το λέω κ γω σε λίγο αυτό!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! Νομίζω θα μου το λένε και δεν θα το πιστεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Μακαρι να πάνε ολα καλα!!😅

Θα πάνε!!!! Ξέρω ότι η αγωνία κ το άγχος πάνε πακέτο με την κατάσταση μας... Κάθε βήμα έχει πιο μεγάλο άγχος από το προηγούμενο και οι άσχημες σκέψεις δε φεύγουν ποτέ... Ξέρω πως χρειάζεσαι κ μια πισινή για να είσαι προετοιμασμενη όσο γίνεται για το χειρότερο... Αλλά να κάνεις το σταυρό σου και να προχωράς με χαμόγελο.. Αν τα βάλεις στη ζυγαριά η θετική σκέψη να είναι πιο βαριά από την αρνητική! Δε χρειάζεσαι πολλά.... 1 - 2 καλής ποιότητας χρειάζεσαι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melodyy είπε:

Θα πάνε!!!! Ξέρω ότι η αγωνία κ το άγχος πάνε πακέτο με την κατάσταση μας... Κάθε βήμα έχει πιο μεγάλο άγχος από το προηγούμενο και οι άσχημες σκέψεις δε φεύγουν ποτέ... Ξέρω πως χρειάζεσαι κ μια πισινή για να είσαι προετοιμασμενη όσο γίνεται για το χειρότερο... Αλλά να κάνεις το σταυρό σου και να προχωράς με χαμόγελο.. Αν τα βάλεις στη ζυγαριά η θετική σκέψη να είναι πιο βαριά από την αρνητική! Δε χρειάζεσαι πολλά.... 1 - 2 καλής ποιότητας χρειάζεσαι.... 

Εχεις δίκιο κοπέλα μου.. στην αρχή λέω μια χαρα θα πάνε αλλα οταν μου ειπε μη παει τσαμπα η προσπάθεια φρικαρα!! 
δε ξέρω τωρα θελω να πιστεύω και Δευτέρα αν με πάρουν να παω αντι για Τετάρτη οτι θα πάνε ολα καλα 😕 :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Lily94 είπε:

 Μακαρι Μακαρι να πάνε ολα καλα!!!!! Υπομονή μεχρι τη Δευτέρα τι να πω; 😕 εγω εκανα οτι μπορούσα Τωρα υπομονή! 

Κορίτσι μου καλημέρα! Νομίζω ότι πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό να σου εξηγήσει! Δλδ είπες έδωσες 10 κ αν κατάλαβα καλά ώριμα ήταν 9. Πολύ ωραία ως εκεί. Το μόνο που φαίνεται την πρώτη μέρα είναι πόσα έκαναν γονιμοποίηση. Άρα πόσα έκαναν; 4, 6 ή κάτι άλλο; το τι μπορεί να πάει βλαστοκυστες θα φανεί την 3η μέρα! Στα είπε δλδ λίγο μισά, τα άλλα τι έγιναν δεν έκαναν γονιμοποίηση; ή κάτι άλλο; πάντως εγώ από 11 ώριμα έκανα γονιμοποίηση μόλις 5 κ πήγαν όλα βλαστοκυστες οπότε μη μασάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lily94 είπε:

Εχεις δίκιο κοπέλα μου.. στην αρχή λέω μια χαρα θα πάνε αλλα οταν μου ειπε μη παει τσαμπα η προσπάθεια φρικαρα!! 
δε ξέρω τωρα θελω να πιστεύω και Δευτέρα αν με πάρουν να παω αντι για Τετάρτη οτι θα πάνε ολα καλα 😕 :) 

Κ που να δεις 3 μέρες πριν το τεστ..... Εκεί θα τα βάψεις όλα μαύρα..... Χεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα! Νομίζω ότι πρέπει να μιλήσεις με το γιατρό να σου εξηγήσει! Δλδ είπες έδωσες 10 κ αν κατάλαβα καλά ώριμα ήταν 9. Πολύ ωραία ως εκεί. Το μόνο που φαίνεται την πρώτη μέρα είναι πόσα έκαναν γονιμοποίηση. Άρα πόσα έκαναν; 4, 6 ή κάτι άλλο; το τι μπορεί να πάει βλαστοκυστες θα φανεί την 3η μέρα! Στα είπε δλδ λίγο μισά, τα άλλα τι έγιναν δεν έκαναν γονιμοποίηση; ή κάτι άλλο; πάντως εγώ από 11 ώριμα έκανα γονιμοποίηση μόλις 5 κ πήγαν όλα βλαστοκυστες οπότε μη μασάς! 

Πήγες;;;;; σε πόση ώρα θα βγει;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Κ που να δεις 3 μέρες πριν το τεστ..... Εκεί θα τα βάψεις όλα μαύρα..... Χεχε

Καλά αυτό το επιβεβαιώνω... Μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά κλπ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αυτό το τεστ ήταν μόλις το βουτηξα στα ουρά.  Τώρα είναι κατακόκκινο. Είμαι εξω. Μόλις γυρίσω θα απαντήσω σε κάθε μία ξεχωριστά.. σας ευχαριστώ ολες για την αγάπη σας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Αγχώθηκα λιγο μπορώ να πω. Εχθες εκανα ωοληψια πήραμε 10 ωάρια. Με πηρε σημερα η εμβρυολογος και μου ειπε τα εξής :

απ τα 10 κρατήσαμε τα 9,

τα 4 τα κρατήσαμε για βλαστοκυστες τα αλλα δυο τα κοιτάμε μήπως  ειναι αργοπορημένα. 
θα με πάρει Δευτέρα λέει που ουσιαστικά ειναι 3η μερα , νωρίς το πρωί να δούμε πως θα πάνε τουλαχιστον τα δυο να παω να μου τα μεταφέρουν αλλιως το μεσημέρι ωςτε να μη παει τσαμπα η όλη προσπάθεια. Αλλιως Τετάρτη οπως είπαμε. 

Σαν άσχετη που ειμαι δε τα εχω σαν καλα νέα αγχώθηκα δηλαδή μπορει να μη τα καταφέρουν  καν;;;;😕😕

Να μην αγχώνεσαι..εγώ είχα 19 ωάρια από αυτά τα 17 ώριμα γονιμοποιήθηκαν τα 7 και μας έμειναν 2 βλαστοκυστες μόνο όπου και με αυτές έκανα εμβρυομεταφορα και τώρα περιμένω για το αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πήγα! Μεσημέρι μου είπαν! 

Πφφφφφ κι εμένα κατά τη 13.00 μου είπαν...μα είναι δυνατόν????Τέτοιες εξετάσεις πρέπει να βγαίνουν το πολύ σε μια ώρα μη σου πώ και κατευθείαν.....έλεος δλδ....δίνουν και παίρνουν τα εμφράγματα δεν το σκέφτονται???🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Θετικοοοοοοο!!!!! 124!!!!

Αχ δεν το πιστευω!!!!

Αχ μπραβοοοοοοοοοοοοοο......συγχαρητήρια...συγκινούμαι με κάθε σας αποτέλεσμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Θετικοοοοοοο!!!!! 124!!!!

Αχ δεν το πιστευω!!!!

Μπραβοοοοοοοο!!!!! Συγχαρητήρια!!!!!!! Τέλειο νούμερο!!!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη κορίτσι μου!!!!!! 🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Θετικοοοοοοο!!!!! 124!!!!

Αχ δεν το πιστευω!!!!

Ακόμα στο προηγούμενο απαντούσα χαχαχα!!!!!Όχι ότι είχα καμιά αμφιβολία για εσένα αλλά.....και επίσημα συγχαρητήρια ρε κορίτσι......όλα καλά να μας πάνε μέχρι τέλους και σύντομα να κρατάμε τα μωράκια μας αγκαλιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

Ωοληψία  🤗

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@Nefeliap --> 15/06

@Lily94 --> 17/06

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki --> Ιούνιος

@nik_02 --> Ιούνιος

@lactaki --> Αύγουστος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@kaposetsi --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Maria2904 --> 18/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

@dimsea

@Hope19

@Tokyo

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν έχω λαικ

@Hope19 συγχαρητήρια κοπέλα μου

@Tokyo κοριτσαρα μου τι άλλο να σου γράψω,μπράβο και πάλι μπράβο.Σου στέλνω όλη μου την αγάπη,θα γίνεις μανούλα!

Καλές και τελειομηνες εγκυμοσύνες και οι δύο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Θετικοοοοοοο!!!!! 124!!!!

Αχ δεν το πιστευω!!!!

Χριστέ μου Χριστέ μου Χριστέ μ!! Τι χαρά είναι αυτή!!! Όλες κορίτσια όλες!!!! Με το καλό κορίτσι μου!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...