Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αντί για filicine εγώ συνεχίζω τις pregnacare. Δε με πείραξαν τα cyclacur αν εξαιρέσεις το πρησμένο στήθος που πονάει και καθόλου μα καθόλου όρεξη για σεξ. Προγεστερονη και salospir ξεκινάω την Πέμπτη όποτε τότε θα σας πω παρενέργειες.

Μακάρι να μην έχεις τπτ... Εντωμεταξύ η κοιλιά πρησμένη ήδη 3μηνων έτσι;;;; χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ακριβως ! Δηλαδη μου εδινε παντα απο τη μερα της εμβρυομεταφορας και μετραγα 8 μερες!!!για αυτο απορησα ψαχνωντας κ λεω οκ παραπάει κ κορτιζονη 8 μερες ;!

κορτιζόνη έχει κια μένα σιγουρα για 10 μερες ως τη χοριακη, μετα δεν ξερω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo & @melodyy νομίζω ότι κάθε γιατρός λέει τα δικά του... Εμένα μου είπε να κάνω βράδυ την ένεση γιατί απορροφούνται καλύτερα οι ορμόνες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melodyy είπε:

Μακάρι να μην έχεις τπτ... Εντωμεταξύ η κοιλιά πρησμένη ήδη 3μηνων έτσι;;;; χαχα

Όλως παραδόξως όχι.. Μετά την ωοληψια είχα τρελό πρήξιμο εγώ.. Μετά την περίοδο έστρωσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

και μενα πρωι.... δεν μου ειπε για περπατημα αλλα σου λεω εγινα κουδουνι. Απλα ξαπλωσα!

Πω πω υπέροχα... Ηδη είμαι στην καρακοσμαρα μου με τα φάρμακα... Εύχομαι να γίνει η εξαίρεση και να μην κανω παρενέργεια σε αυτή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Όλως παραδόξως όχι.. Μετά την ωοληψια είχα τρελό πρήξιμο εγώ.. Μετά την περίοδο έστρωσα. 

Αλήθεια;;;; εγώ ξεφουσκωσα μετά την ωοληψια και τώρα από την ώρα που έκανα arvecap και ξεκίνησα πρωτόκολλο εμβρυομεταφορας ξαναεγινα νταούλι... 3 κιλά πάνω κατακράτηση..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Tokyo & @melodyy νομίζω ότι κάθε γιατρός λέει τα δικά του... Εμένα μου είπε να κάνω βράδυ την ένεση γιατί απορροφούνται καλύτερα οι ορμόνες..

Κάνεις ένεση προγεστερονης; εγώ κολπική κρέμα... Και χάπια κορτιζόνης... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορτιζόνη έχει κια μένα σιγουρα για 10 μερες ως τη χοριακη, μετα δεν ξερω...

Περιεργα πραγματα παντως.αλλος λεει ναι στην αντιβιωση αλλος οχι ,αλλοι λενε ναι στη κορτιζονη αλλοι οχι.οτι ναναι..εμενα η αιματολογος μου ειπε να μη παρω κορτιζονη παντως ,οποτε δε θα παρω σιγουρα την επομενη φορα.τωρα για την αντιβιωση δε ξερω για αυτό ρωταω.και ναι ειναι too much 8 μερες σιγα πια ενω η αννυ λεει 3 και αλλες κοπελες 3-4 μου ειπανε.κ στη τελική μηπως στην ετ επηρεαζει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Δίνουν και στην ετ αντιβίωση. Μικρή είναι. Εμένα έχει 3 χάπια συνολικά 

Δηλαδη ποτε θα παρεις το πρωτο χαπι  αντιβιωσης; τη μερα της ωοληψιας ; Και συνεχιζεις και μετα την ετ; Πως λεγεται η εταιρια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Περιεργα πραγματα παντως.αλλος λεει ναι στην αντιβιωση αλλος οχι ,αλλοι λενε ναι στη κορτιζονη αλλοι οχι.οτι ναναι..εμενα η αιματολογος μου ειπε να μη παρω κορτιζονη παντως ,οποτε δε θα παρω σιγουρα την επομενη φορα.τωρα για την αντιβιωση δε ξερω για αυτό ρωταω.και ναι ειναι too much 8 μερες σιγα πια ενω η αννυ λεει 3 και αλλες κοπελες 3-4 μου ειπανε.κ στη τελική μηπως στην ετ επηρεαζει;

Εγώ πήρα 3 μέρες στην ωοληψια και τώρα στην εμβρυομεταφορα ακόμη δε ξέρω δε μ είπαν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Εγώ πήρα 3 μέρες στην ωοληψια και τώρα στην εμβρυομεταφορα ακόμη δε ξέρω δε μ είπαν.. 

Για να δουμε..τι εταιρια ; Και απο ποτε την αρχισες ; Απο τη μερα της ωοληψιας; vibramycin  σε εμενα δινει ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Αλήθεια;;;; εγώ ξεφουσκωσα μετά την ωοληψια και τώρα από την ώρα που έκανα arvecap και ξεκίνησα πρωτόκολλο εμβρυομεταφορας ξαναεγινα νταούλι... 3 κιλά πάνω κατακράτηση..... 

Δεν ξέρω κορίτσι μου, ίσως παίζει ρόλο η ένεση καταστολής. Εγώ δεν έκανα.. Τι να πω. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Ναι ένεση προγεστερονης. Ούτε κρέμες ούτε χάπια. 
 

@Nefeliap κάθε γιατρός απ ότι φαίνεται άλλες οδηγίες δίνει. Εμένα δεν μου ανέφερε κάτι για κορτιζόνη. Ίσως παίζουν ρόλο και οι εξετάσεις της κάθε μιας, ο λόγος της εξωσωματικής, το ορμονικό προφίλ, η ηλικία.. Τι να πω δεν ξέρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

@annie! Και @Nefeliap Ξεκίνησα με cyclacur και τώρα παίρνω 5 τη μέρα... Με πειράζουν πολύ... Από αύριο mentrol και vasclor... Συν filicine, salospir και clexane 4000...εχω απόπροσανατολισμό, ναυτιες και πονοκέφαλο... Κάποιες μέρες χειρότερα από άλλες... Εσύ; το κακό είναι ότι πρέπει να συνεχιστούν για το πρώτο τρίμηνο μ είπε... @Tokyo αχ μη μ λες έτσι θα με κάνει σκατα και η κρέμα;;;; εντωμεταξύ δε ξέρω γτ μου είπε να την παίρνω 4 το μεσημέρι ακριβώς και να περπατάω 15 λεπτα... Δε ξέρω γτ όχι βράδυ... 

Μια χαρά είμαι εγώ περιμένω να ξανακάνω διέγερση τον Ιούνιο... περνάει γρήγορα ο καιρός...  Όταν θα ξεκινήσεις τα medrol θα έχεις και υπνηλία. Θα κουτουλας από την νύστα... Υπομονή! Τα καλά κοποις κτωνται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Δηλαδη ποτε θα παρεις το πρωτο χαπι  αντιβιωσης; τη μερα της ωοληψιας ; Και συνεχιζεις και μετα την ετ; Πως λεγεται η εταιρια;

Στην ωοληψια  το Φλεβάρη πήρα zinadol. Τώρα θα ξεκινήσω μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα την Azibactron

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Δεν ξέρω κορίτσι μου, ίσως παίζει ρόλο η ένεση καταστολής. Εγώ δεν έκανα.. Τι να πω. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Ναι ένεση προγεστερονης. Ούτε κρέμες ούτε χάπια. 
 

@Nefeliap κάθε γιατρός απ ότι φαίνεται άλλες οδηγίες δίνει. Εμένα δεν μου ανέφερε κάτι για κορτιζόνη. Ίσως παίζουν ρόλο και οι εξετάσεις της κάθε μιας, ο λόγος της εξωσωματικής, το ορμονικό προφίλ, η ηλικία.. Τι να πω δεν ξέρω..

Μακαρι αλλα δυστυχως στο κεντρο που ειμαι εγω δινουν σε ολες τα ιδια..στανταρακι πρωτοκολλο απλα αν ειναι κατεψυγμενα σου δινουν προλουτεξ ενεση αντι για χαπι προγεστερονης κατι τετοιο καταλαβα μονο οτι αλλαζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Στην ωοληψια  το Φλεβάρη πήρα zinadol. Τώρα θα ξεκινήσω μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα την Azibactron

Ευχαριστω Αννυ μου.να πανε ολα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Μακαρι αλλα δυστυχως στο κεντρο που ειμαι εγω δινουν σε ολες τα ιδια..στανταρακι πρωτοκολλο απλα αν ειναι κατεψυγμενα σου δινουν προλουτεξ ενεση αντι για χαπι προγεστερονης κατι τετοιο καταλαβα μονο οτι αλλαζει

Σε ποιου κέντρο είσαι Νεφέλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nefeliap είπε:

Μακαρι αλλα δυστυχως στο κεντρο που ειμαι εγω δινουν σε ολες τα ιδια..στανταρακι πρωτοκολλο απλα αν ειναι κατεψυγμενα σου δινουν προλουτεξ ενεση αντι για χαπι προγεστερονης κατι τετοιο καταλαβα μονο οτι αλλαζει

Κατάλαβα.. Όχι στο κέντρο που είμαι εγώ δεν δίνουν τα ίδια σε όλες... Είναι άλλη μια κοπέλα εδώ στον ίδιο γιατρό με μένα και θα κάνουν άλλο πρωτόκολλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μια χαρά είμαι εγώ περιμένω να ξανακάνω διέγερση τον Ιούνιο... περνάει γρήγορα ο καιρός...  Όταν θα ξεκινήσεις τα medrol θα έχεις και υπνηλία. Θα κουτουλας από την νύστα... Υπομονή! Τα καλά κοποις κτωνται

Αντε ωραία να ξαναμπαίνεις σε σειρά!!! Εύχομαι να είναι κ η τυχερή σου φορά!!! Να είμαστε όλες τυχερές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Για να δουμε..τι εταιρια ; Και απο ποτε την αρχισες ; Απο τη μερα της ωοληψιας; vibramycin  σε εμενα δινει ..

 Και μενα την ίδια από την ώρα της ωοληψιας κ για 3 μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris να σε βάλω στο πινακακι;; 
 

@Nefeliap ρε συ όσο το σκέφτομαι τρελαίνομαι ίδιο πρωτόκολλο σε όλες;!;! Φασόν και όποιον πάρει ο χάρος; Ή είναι τόσο σίγουροι ότι αυτή η μέθοδος δουλεύει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σε ποιου κέντρο είσαι Νεφέλη;

Στο γεννεσις ,απλα εχω συγκρινει με κοπελες και δινουν και σε εκεινες τα ιδια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Taggeris να σε βάλω στο πινακακι;; 
 

@Nefeliap ρε συ όσο το σκέφτομαι τρελαίνομαι ίδιο πρωτόκολλο σε όλες;!;! Φασόν και όποιον πάρει ο χάρος; Ή είναι τόσο σίγουροι ότι αυτή η μέθοδος δουλεύει;

Για αυτο και εγώ απορω Και σας ρωταω γιατί μιλησα με μια αιματολογο και με τον οικονομου τον φαρμακογενετιστη κ μου ειπαν και οι 2 οτι δεν πρεπει να παρω κορτιζονη γιατί δεν υπαρχει λογος..ο οικονομου μου ειπε οτι μου κανει και κακό ..και επισης ο οικονομου ειπε οτι αν παρω αντιβιωση να τη κοψω 5 μερες πριν την ετ ενω η αιματολογος ειπε δεν εχει αποψη οτι πει ο γιατρος μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@Taggeris να σε βάλω στο πινακακι;; 
 

@Nefeliap ρε συ όσο το σκέφτομαι τρελαίνομαι ίδιο πρωτόκολλο σε όλες;!;! Φασόν και όποιον πάρει ο χάρος; Ή είναι τόσο σίγουροι ότι αυτή η μέθοδος δουλεύει;

Ναι γλυκιά μου διέγερση μετά τις 15 Ιουνίου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

@lactaki --> 15/5

@Katerinaki83 --> 18/5

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψια 🤗

@Lily94 --> ? Ιούνιος

@Hope19 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> ?

@elena0212 --> ?

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@ViKcy --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@melodyy -->18/05

@annie! --> 19/5

@Tokyo --> ?

@Antelope --> ?

@Kukki-->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Anna32 --> ?

@Niki94 --> Νοέμβριος 

Χοριακή 🤞

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

  •  
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...