Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 54 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια ξέρει καμιά πόσο καθοριστικό είναι άγχος στην διαδικασία της διέγερσης; Εγώ δυστυχώς έχω από χθες τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο και είναι σοβαρά και όλο αυτό μου έχει δημιουργησει όπως είναι λογικό πολύ άγχος!αλλά τώρα ξεκίνησα τις ενέσεις και δεν μπορώ να σταματήσω!!φοβάμαι μην πάνε όλα χάλια λόγω άγχους !

Κορίτσι μου περαστικά του μπαμπά σου.. εγώ λοιπόν όταν έκανα διέγερση πέρασα και περναω μια στεναχωρεί κατασταση και είχα άγχος και έκλαιγα αλλά τελικά τους έδωσα 8 ωαρια και γονιμοποιηθηκαν τα 6 ειμαι ευχαριστημένη αλλά αν δεν περνούσα αυτή τη κατασταση πιστεύω να τα πήγαινα καλυτερα .. δεν θα σου πω να μην έχεις άγχος και να μην στεναχωριέσαι γιατί δεν γίνετε θα σου πω όμως να κανεις προσευχη και ο  θεος θα σε βοηθήσει να έχεις πολλά και καλά ωαριακια . Καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κορίτσι μου περαστικά του μπαμπά σου.. εγώ λοιπόν όταν έκανα διέγερση πέρασα και περναω μια στεναχωρεί κατασταση και είχα άγχος και έκλαιγα αλλά τελικά τους έδωσα 8 ωαρια και γονιμοποιηθηκαν τα 6 ειμαι ευχαριστημένη αλλά αν δεν περνούσα αυτή τη κατασταση πιστεύω να τα πήγαινα καλυτερα .. δεν θα σου πω να μην έχεις άγχος και να μην στεναχωριέσαι γιατί δεν γίνετε θα σου πω όμως να κανεις προσευχη και ο  θεος θα σε βοηθήσει να έχεις πολλά και καλά ωαριακια . Καλή επιτυχία!!!

Πιστεύω και το λένε ότι δεν παίζει ρόλο το άγχος στα ποσά αυγουλακια θα κανείς αυτό είναι καθαρά με της ενέσεις και την δόση φαρμάκου και τον οργανισμό κάθε κοπέλας.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσες πάμε για διέγερση αυτό το μήνα; Εγώ εχθές πήρα την απόφαση επιτέλους, Δευτέρα πάω φαρμακείο και περιμένω περίοδο για να ξεκινήσω. @ViKcy περαστικά!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Πόσες πάμε για διέγερση αυτό το μήνα; Εγώ εχθές πήρα την απόφαση επιτέλους, Δευτέρα πάω φαρμακείο και περιμένω περίοδο για να ξεκινήσω. @ViKcy περαστικά!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Καλή αρχή σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Πιστεύω και το λένε ότι δεν παίζει ρόλο το άγχος στα ποσά αυγουλακια θα κανείς αυτό είναι καθαρά με της ενέσεις και την δόση φαρμάκου και τον οργανισμό κάθε κοπέλας.! 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...καλη επιτυχία στο κορίτσι κ περαστικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Πιστεύω και το λένε ότι δεν παίζει ρόλο το άγχος στα ποσά αυγουλακια θα κανείς αυτό είναι καθαρά με της ενέσεις και την δόση φαρμάκου και τον οργανισμό κάθε κοπέλας.! 

Ναι πιο βάσιμο μου φαίνετε αυτό που λες. Το ψυχολογικό κομμάτι ίσως είναι για την εμβρυομεταφορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Πόσες πάμε για διέγερση αυτό το μήνα; Εγώ εχθές πήρα την απόφαση επιτέλους, Δευτέρα πάω φαρμακείο και περιμένω περίοδο για να ξεκινήσω. @ViKcy περαστικά!!! Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!

Κι εγώ λέω να ξεκινήσω αυτό το μήνα.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια ξέρει καμιά πόσο καθοριστικό είναι άγχος στην διαδικασία της διέγερσης; Εγώ δυστυχώς έχω από χθες τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο και είναι σοβαρά και όλο αυτό μου έχει δημιουργησει όπως είναι λογικό πολύ άγχος!αλλά τώρα ξεκίνησα τις ενέσεις και δεν μπορώ να σταματήσω!!φοβάμαι μην πάνε όλα χάλια λόγω άγχους !

Οπως ακριβως στο λενε τα κοριτσια. Ο μόνος λόγος το άγχος να επηρεάσει τη διεγερση ειναι αν επηρεαστει η συμπεριφορά σου από αυτό. Πχ να σταματήσεις τις ενέσεις. Αφού όμως είσαι αποφασισμένη δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα γιατί είναι τελείως ελεγχόμενη διαδικασία, μιας και σου χορηγούνται εξωγενώς οι κατάλληλες ορμόνες. Σε προσπαθεια φυσικής σύλληψης αλλάζει. Φαντάσου υπάρχουν γυναίκες που λόγω χρόνιου άγχους δεν έχουν περίοδο για μήνες. (Τα αυξημένα επίπεδα κορτιζολης που σχετιζονται με το άγχος παρεμποδιζουν τη φυσική διαδικασία της ωορρηξίας). Μακάρι να γίνει καλά ο μπαμπάς σου σύντομα γιατί τον περιμένει και το εγγονάκι του σε λίγους μήνες! 

Πάντως βρε κορίτσια δεν ξέρω για εσάς, αλλά εμένα η φράση "μην αγχώνεσαι" μου προκαλεί από μόνη της άγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@ViKcy και @sokola4 καλή επιτυχία στις διεγερσεις σας κορίτσια! Η πρώτη σας φορά είναι; 

Ευχαριστώ κορίτσι! Όχι είναι η 4η απλά αυτή την φορά άλλαξα γιατρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κι εγώ λέω να ξεκινήσω αυτό το μήνα.   

Καλή αρχή κορίτσι!! Πότε περιμένεις περίοδο για να ξεκινήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλή αρχή κορίτσι!! Πότε περιμένεις περίοδο για να ξεκινήσεις;

Λογικά τέλη της άλλης βδομάδας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλημετα κοριτσακιααα! Πως ειστε? 

Καλημέρα καραμελάκι μου τί κάνεις; Πες μας τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέρει κάποια ποια μέρα του κύκλου γίνεται η ωοληψία; Επίσης μετά από τι εξαρτάται αν η εμβρυομεταφορά γίνει στον ίδιο κύκλο η σε επόμενο; Μετράνε κάποιες ορμόνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Ξέρει κάποια ποια μέρα του κύκλου γίνεται η ωοληψία; Επίσης μετά από τι εξαρτάται αν η εμβρυομεταφορά γίνει στον ίδιο κύκλο η σε επόμενο; Μετράνε κάποιες ορμόνες;

Αν δεν κάνω λάθος η ωοληψία γίνεται γύρω στη 12η-15η μέρα του κύκλου και για την εμβρυομεταφορά μετράνε σίγουρα την οιστραδιόλη. Αν είναι πολύ αυξημένη (δεν ξέρω από ποιο νούμερο και πάνω) πάει η εμβρυομεταφορά σε άλλο μήνα. Δεν ξέρω αν μετράνε και κάτι άλλο.. 

Σκέψου ότι εμένα από το 1ο ραντεβού μου είπε ο γιατρός, αφού μου έκανε υπέρηχο, ότι δε θα κάνουμε μεταφορά στον ίδιο κύκλο αλλά σε επόμενο για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Εσένα σου έχει πει τίποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αν δεν κάνω λάθος η ωοληψία γίνεται γύρω στη 12η-15η μέρα του κύκλου και για την εμβρυομεταφορά μετράνε σίγουρα την οιστραδιόλη. Αν είναι πολύ αυξημένη (δεν ξέρω από ποιο νούμερο και πάνω) πάει η εμβρυομεταφορά σε άλλο μήνα. Δεν ξέρω αν μετράνε και κάτι άλλο.. 

Σκέψου ότι εμένα από το 1ο ραντεβού μου είπε ο γιατρός, αφού μου έκανε υπέρηχο, ότι δε θα κάνουμε μεταφορά στον ίδιο κύκλο αλλά σε επόμενο για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Εσένα σου έχει πει τίποτα;

Όντως έτσι είναι! Κ μενα μου το ειχε πει γιατι ειχα ξεκινήσει με 22 ωοθυλακια οπότε ήταν σίγουρος οτι θα πάει στο Θεό κ οντως πέρασε τις 3000... καλύτερα θα ηρεμήσεις κ ψυχολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Όντως έτσι είναι! Κ μενα μου το ειχε πει γιατι ειχα ξεκινήσει με 22 ωοθυλακια οπότε ήταν σίγουρος οτι θα πάει στο Θεό κ οντως πέρασε τις 3000... καλύτερα θα ηρεμήσεις κ ψυχολογικά!

Προφανώς γι αυτό μου το είπε και μένα, είχε μετρήσει 26 ωοθυλάκια σ εκείνο τον κύκλο, άντε να δούμε.. Κοντοζυγώνουν οι μέρες.. 1η φορά που θέλω τόσο πολύ να μου έρθει η περίοδος.. Εσύ κορίτσι περιμένεις τώρα να πας για ετ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Αν δεν κάνω λάθος η ωοληψία γίνεται γύρω στη 12η-15η μέρα του κύκλου και για την εμβρυομεταφορά μετράνε σίγουρα την οιστραδιόλη. Αν είναι πολύ αυξημένη (δεν ξέρω από ποιο νούμερο και πάνω) πάει η εμβρυομεταφορά σε άλλο μήνα. Δεν ξέρω αν μετράνε και κάτι άλλο.. 

Σκέψου ότι εμένα από το 1ο ραντεβού μου είπε ο γιατρός, αφού μου έκανε υπέρηχο, ότι δε θα κάνουμε μεταφορά στον ίδιο κύκλο αλλά σε επόμενο για να ηρεμήσει ο οργανισμός μου. Εσένα σου έχει πει τίποτα;

Είναι πολύ νωρίς ακόμα ...σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω διέγερση αλλά θέλω να ξέρω κάποια πράγματα πριν ξεκινήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Είναι πολύ νωρίς ακόμα ...σε λίγες μέρες θα ξεκινήσω διέγερση αλλά θέλω να ξέρω κάποια πράγματα πριν ξεκινήσω...

Σε καταλαβαίνω απόλυτα, εύχομαι να πάμε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σταυρι @annie! @Antelope κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!μου δώσατε πολύ κουράγιο!!!Τώρα εφόσον ξεκίνησα τις ενέσεις δεν τις σταματαω  δεν υπάρχει περιθώριο οικονομικό να τα Χαραμίσω τα φάρμακα και να ξαναρχίσω αργότερα!!!!Την τρίτη θα πάω για υπέρηχο και θα δούμε πως πάω!!!Πάντως από το άγχος έχει επηρεαστεί η περίοδος είναι 4 μέρα και σχεδόν έχω καθαρίσει!!Θα δούμε!!!Εύχομαι να τα καταφέρω έστω να πάρω κάποια ποιοτικά ωάρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση: Σας έχει τύχει ποτέ να κρατήσει η περίοδός σας 1 μέρα; Δεν ξέρω τι να σκεφτώ.

Κανείς διεργεση.;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...