Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλούς διπλασιασμούς για σήμερα στα κορίτσια που περιμένουν!!! Να ρωτήσω κάτι είναι καμία εδώ μέσα που να έχει ζάχαρο εκ γενετής; Τα επίπεδα ζαχάρου μου και γλυκοζημιομένης πριν την εγκυμοσύνη ήταν φυσιολογικά. Τον πρώτο μήνα είχα πάθει υπογλυκαιμία και όντως το ζάχαρο στο πρώτο 3μηνο ήταν κάτω απο τα όρια.Εχθές το βράδυ ξανά έπαθα υπογλυκαιμία. Αν ξέρει καμία ας μου πει τι πρέπει να προσέχω για να μην μου πέφτει το ζάχαρο.

Καλημερα!!Σου δωσανε γλουκοφαζ κ σενα;; Πηγα σε 2 ενδοκρι ο ενας μου δωσε κατευθειαν και ο αλλος οχι αντε βγαλε ακρη Παντως δεν το παιρνω προς το παρων τουλαχιστον..το δινουν σαν καραμελες κ σχετικα προσφατα εγκριθηκε απο εοφ(μου ειπα ο δευτερος που τον εμπιστευομαι κ πιο πολυ) κανω μεταγευματικες υπογλυκαιμιες λεει..οποτε προσπαθω να μη τρωω βλακειες(σοκολατες ,ψωμι,μακαρονια κλπ) κ να εχω 5 γευματα τη μερα.περυσι ειχα 0:96 60:138 και 120:87 φετος:0:98 60:139 και 120:62   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλούς διπλασιασμούς για σήμερα στα κορίτσια που περιμένουν!!! Να ρωτήσω κάτι είναι καμία εδώ μέσα που να έχει ζάχαρο εκ γενετής; Τα επίπεδα ζαχάρου μου και γλυκοζημιομένης πριν την εγκυμοσύνη ήταν φυσιολογικά. Τον πρώτο μήνα είχα πάθει υπογλυκαιμία και όντως το ζάχαρο στο πρώτο 3μηνο ήταν κάτω απο τα όρια.Εχθές το βράδυ ξανά έπαθα υπογλυκαιμία. Αν ξέρει καμία ας μου πει τι πρέπει να προσέχω για να μην μου πέφτει το ζάχαρο.

Να συμβουλευτείς ενδοκρινολόγο κόριτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Μην φοβάσαι κορίτσι μου! Μπορεί να είναι και απο παλιές περιόδους. Και εγώ είχα λίγο αίμα στην αρχή και μετά πάλι στην 8η με 9η βδομάδα. Να ξεκουράζεσαι και όλα καλά θα πάνε.

Και ήθελα να σου στείλω!!!!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Καλημερα!! Τι σου δωσανε γλουκοφαζ κ σενα;; Πηγα σε 2 ενδοκρι ο ενας μου δωσε κατευθειαν και ο αλλος οχι αντε βγαλε ακρη Παντως δεν το παιρνω προς το παρων τουλαχιστον..το δινουν σαν καραμελες κ σχετικα προσφατα εγκριθηκε απο εοφ(μου ειπα ο δευτερος που τον εμπιστευομαι κ πιο πολυ) κανω μεταγευματικες υπογλυκαιμιες λεει..οποτε προσπαθω να μη τρωω βλακειες(σοκολατες ,ψωμι,μακαρονια κλπ) κ να εχω 5 γευματα τη μερα.περυσι ειχα 0:96 60:138 και 120:87 φετος:0:98 60:139 και 120:62   

Ακόμα δεν έχω κάνει καμπύλη σακχάρου. Εμένα η χαμηλότερη τιμή ήταν 59. Το είχα συζητήσει με τον γιατρό στην αρχή αλλά μου είχε πει ότι οι περισσότερες έγκυες έχουν υπογλυκαιμίες και είναι φυσιολογικό και δεν μου έδωσε κάτι.Τώρα το πόσο φυσιλογικό είναι που στα καλά καθούμενα βραδιάτικα αρχίζω να τρέμω και μόνο αν σηκωθώ και φάω ένα  σοκολατάκι περνάνε όλα δεν μπορώ να το καταλάβω. Με βλέπω να πηγαίνω σε ενδοκρινολόγο όπως λέει και η @Papadakis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλέ 5 like έβαλα και πάλι δεν με αφήνει να βάλω άλλα! Καλή επιτυχία και σε εσένα κορίτσι 😘 αντε το βράδυ να έχουμε οοοοολες ( κάποια ξέχασα σίγουρα) μόνο ευχάριστα! 

Καλή επιτυχία κορίτσι !!!!Ευχαριστώωωωω κορίτσια ναι ναι θα ενημερώσω!! Αυτό με τα like είναι απαράδεκτο!!!! Δεν είναι κατάσταση αυτή...😭😭😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@sokola4 οπωσδηποτε να πας σε ενδοκρινολογο-διαβητολογο! Εχει δικιο η @Papadakis 

Ναι αυτό θα κάνω. Αν πάω σε έναν απλό ενδοκρινολόγο θα ξέρει να με κατευθύνει ή θα πρέπει να έχει την ειδικότητα και του διαβητολόγου. Το λέω αυτό επειδή ζω σε επαρχεία και δεν υπάρχει γιατρός και με τις δύο ειδικότητες.   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Ακόμα δεν έχω κάνει καμπύλη σακχάρου. Εμένα η χαμηλότερη τιμή ήταν 59. Το είχα συζητήσει με τον γιατρό στην αρχή αλλά μου είχε πει ότι οι περισσότερες έγκυες έχουν υπογλυκαιμίες και είναι φυσιολογικό και δεν μου έδωσε κάτι.Τώρα το πόσο φυσιλογικό είναι που στα καλά καθούμενα βραδιάτικα αρχίζω να τρέμω και μόνο αν σηκωθώ και φάω ένα  σοκολατάκι περνάνε όλα δεν μπορώ να το καταλάβω. Με βλέπω να πηγαίνω σε ενδοκρινολόγο όπως λέει και η @Papadakis

Ναι εννοειται και άμεσα, γιατί ανεβαινει σε εγκυμοσυνη ,λογικα θα σου δωσουν & μηχανακι να μετρας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Επιτροπή 🎫

@kaounmar --> 12/6

Ωοληψία  🤗

@Hope19 --> 1/06

@PAPA EVA --> Ιούνιος

@lactaki --> Ιούνιος

@Katerinaki83 --> Ιούνιος

@ioannastr --> Ιούνιος

@Lily94 --> Ιούνιος

@Taggeris --> Ιούνιος

@JoyCat --> Ιούλιος

@Miti85 --> ?

@Ριρίκα --> ?

@Steli --> ?

Εμβρυομεταφορα 😍

@elena0212 --> 01/06

@dimsea --> ?

@Tokyo --> Ιούνιος

@Antelope --> Ιούνιος 

@Kukki -->Ιούνιος

@nik_02 -->Ιούνιος

@Nefeliap --> Ιούλιος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Niki94 --> Σεπτέμβριος 

Χοριακή 🤞

@Giannouli2013 --> 5/06

@santaloxilo --> 6/06

Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

 

Συνχαρητηρια χαίρομαι παρά πολύ που  σιγά σιγά περνάνε όλες στο τέλος !!!annie να σε ρωτήσω βλαστοκυστες έβαλες ;ήταν η πρώτη εξωσωματική με φρέσκα ;γιατί είμαι τώρα σε δίλημμα για φρέσκα η κατεψυγμένα και αν είναι καλύτερα 3ης η βλαστοκυστες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie!, @melodyy, @anna23  (Συγνώμη αν έκανα λάθος κάποιο όνομα αλλά δεν σας προλαβαίνω βρε κορίτσια😄 έλεγα να μπω να διαβάσω τι γίνεται αλλά σήμερα που μπόρεσα έπρεπε να γυρίσω πίσω 10 σελίδες!Πραγματικά είστε hot! ) Πολλά πολλά συγχαρητήρια λοιπόν κι από εμένα! Σας εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη και υπέροχη εγκυμοσύνη. Με το καλό να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας! 

@Papadakis με το καλό και σε εσένα κορίτσι μου! Διάβασα ότι άκουσες καρδούλα! Τι υπέροχα νέα!

Εγώ πάντως είμαι σίγουρη ότι και ο επόμενος μήνας θα είναι τέλειος! Καλή επιτυχία σε όλες μας!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά από ότι είδα στο πινακακι το έκανα το λαθάκι μου!😄

Άρα το σωστό είναι @Anna32

Τι 32! Τι 23! Εκτός αν πρόκειται για ηλικία! Ε! Εκεί παίζει κάποιο ρόλο! Σε έκανα μικρότερη! Δεν μπορείς να πεις;😆 Και πάλι συγχαρητήρια κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μπραβο κοριτσακι μου τελειααα!!

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!!! Τι σου είπε τώρα πότε θα ξανακάνεις???? 

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου !! Δε θέλει άλλη ο γιατρός. Περιμένω τηλέφωνο να μου κλείσει ραντεβού για υπέρηχο.

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Συνχαρητηρια χαίρομαι παρά πολύ που  σιγά σιγά περνάνε όλες στο τέλος !!!annie να σε ρωτήσω βλαστοκυστες έβαλες ;ήταν η πρώτη εξωσωματική με φρέσκα ;γιατί είμαι τώρα σε δίλημμα για φρέσκα η κατεψυγμένα και αν είναι καλύτερα 3ης η βλαστοκυστες .

Ευχαριστώ πολύ!!! Είναι η 1η μου εξωσωματική. 2 βλαστοκυστες έβαλα από κατάψυξη. Εξ αρχής πήγαμε για freeze all. Συζήτησε το με το γιατρό σου και δες τι προτείνει για την δική σου περίπτωση.

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

@annie!, @melodyy, @anna23  (Συγνώμη αν έκανα λάθος κάποιο όνομα αλλά δεν σας προλαβαίνω βρε κορίτσια😄 έλεγα να μπω να διαβάσω τι γίνεται αλλά σήμερα που μπόρεσα έπρεπε να γυρίσω πίσω 10 σελίδες!Πραγματικά είστε hot! ) Πολλά πολλά συγχαρητήρια λοιπόν κι από εμένα! Σας εύχομαι ολόψυχα μια τελειομηνη και υπέροχη εγκυμοσύνη. Με το καλό να κρατήσετε αγκαλιά τα μωράκια σας! 

@Papadakis με το καλό και σε εσένα κορίτσι μου! Διάβασα ότι άκουσες καρδούλα! Τι υπέροχα νέα!

Εγώ πάντως είμαι σίγουρη ότι και ο επόμενος μήνας θα είναι τέλειος! Καλή επιτυχία σε όλες μας!🥰

Να σαι καλά κορίτσι μου!!! Με το καλό και στα δικά σου !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!!!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου !! Δε θέλει άλλη ο γιατρός. Περιμένω τηλέφωνο να μου κλείσει ραντεβού για υπέρηχο.

Ευχαριστώ πολύ!!! Είναι η 1η μου εξωσωματική. 2 βλαστοκυστες έβαλα από κατάψυξη. Εξ αρχής πήγαμε για freeze all. Συζήτησε το με το γιατρό σου και δες τι προτείνει για την δική σου περίπτωση.

Να σαι καλά κορίτσι μου!!! Με το καλό και στα δικά σου !!! 

Ωραία οπότε πας για υπέρηχο κατευθείαν τέλεια!!!! Με το καλό κορίτσι μου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Συνχαρητηρια χαίρομαι παρά πολύ που  σιγά σιγά περνάνε όλες στο τέλος !!!annie να σε ρωτήσω βλαστοκυστες έβαλες ;ήταν η πρώτη εξωσωματική με φρέσκα ;γιατί είμαι τώρα σε δίλημμα για φρέσκα η κατεψυγμένα και αν είναι καλύτερα 3ης η βλαστοκυστες .

Εάν θέλεις την δίκη μου άποψη βλαστοκύστες ..... για να ξέρεις τι έμβρυα έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Ναι αυτό θα κάνω. Αν πάω σε έναν απλό ενδοκρινολόγο θα ξέρει να με κατευθύνει ή θα πρέπει να έχει την ειδικότητα και του διαβητολόγου. Το λέω αυτό επειδή ζω σε επαρχεία και δεν υπάρχει γιατρός και με τις δύο ειδικότητες.   

Λογικα θα ξερει απλα ο διαβητολογος ειναι ο πιο ειδικος πλεον γιατρος για τον διαβητη, υπογλυκαιμιες κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου 

470 σήμερα!!!! Είμαι τρελαμένη!!!!! @annie14 @annie! Μωρέ μ μπήκε καταλαθος η άλλη κοπέλα!!! Αντε συγχαρητήρια μας κ επίσημα!!! Στην καρδούλα τώρα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η melodyy είπε:

Κορίτσια μου 

470 σήμερα!!!! Είμαι τρελαμένη!!!!! @annie14 @annie! Μωρέ μ μπήκε καταλαθος η άλλη κοπέλα!!! Αντε συγχαρητήρια μας κ επίσημα!!! Στην καρδούλα τώρα!!!! 

Ωωωωω αντε βρε κορίτσι μου όλα καλά και σε σένα!!!! Κατευθείαν για υπέρηχο τώρα??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@sokola4 κοριτσάκι μου επειδη έχω μανούλα με διαβήτη τύπου 1, το μόνο που μπορώ να σου πω είναι πήγαινε σ ένα διαβητολόγο. Όχι απλό ενδοκρινολόγο. Καλός ο γυναικολόγος και η ενδοκρινολόγος αλλά καθένας στην ειδικότητα του 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

Ωωωωω αντε βρε κορίτσι μου όλα καλά και σε σένα!!!! Κατευθείαν για υπέρηχο τώρα??? 

Ναι ναι μετά του Αγίου πνεύματος βουρ για καρδούλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...