Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

8η μέρα είμαι νωρίς βρε συ δεν νομίζω ότι θα έδειχνε κάτι. Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ δεν άντεξα και έκανα τεστ αλλά μια μέρα πριν τη χοριακη. Μην αγχώνεσαι θα δεις όλα θα πάνε καλά κανε κουράγιο. Είναι η πρώτη σου φορά;;;

Εγω θεωρησα οτι οκ 8η μερα κατι θα δειξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλώς σας βρήκα κι εγώ! Σας διαβάζω καιρό, αλλά γράφτηκα μόλις τώρα.

Έχω πάρει θετικό στις πρώτες δυο χοριακές που έκανα αυτή την εβδομάδα κι αύριο πάω την ελέγξουμε για τελευταία φορά. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα, είναι η πρώτη μου εξωσωματική. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Κοντευει ναι! Το θεμα μου δεν ειναι το αγχος που νιωθω τωρα που ειμαι στην αναμονη, το αγχος μου ειναι αν η χοριακη ειναι μηδεν πως θα την παλεψω. Τοχω δεδομενο για καποιο λογο το 0.

Δέσποινα πρώτα από όλα σκεφτόμαστε θετικά. Δεν υπάρχει λόγος να είναι 0. Να έχεις εμπιστοσύνη στα εμβρυάκια σου. Κάποιο/α θα τα καταφέρουν. 

Ακόμα όμως και να μην έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα θα είσαι δυνατή όπως όλες μας που το έχουμε περάσει. Δεν έρχεται η καταστροφή του κόσμου. 

Εγώ πιστεύω και εύχομαι θα πάει πολύ καλά. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα.

Δε θέλω ηττοπάθειες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Πιου-πιου είπε:

Δέσποινα πρώτα από όλα σκεφτόμαστε θετικά. Δεν υπάρχει λόγος να είναι 0. Να έχεις εμπιστοσύνη στα εμβρυάκια σου. Κάποιο/α θα τα καταφέρουν. 

Ακόμα όμως και να μην έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα θα είσαι δυνατή όπως όλες μας που το έχουμε περάσει. Δεν έρχεται η καταστροφή του κόσμου. 

Εγώ πιστεύω και εύχομαι θα πάει πολύ καλά. Υπομονή λίγες μέρες ακόμα.

Δε θέλω ηττοπάθειες!!!!

Πιου μου δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Οταν λεω καθολου καθολου! Καθε μερα εχω κρισεις πανικου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Ειναι η πρωτη μου φορα, ομως ταλαιπωρηθηκα 11 μηνες με φυσικο τροποποιημενο για να καταφερω να μαζεψω 5 εμβρυα. Εβαλα τελικα 4 εμβρυα 3ης μερας.

Να σου πω και καλά να μην πάει είναι πρώτη φορά σκέψου ότι υπάρχουν τόσες κοπέλες με πολλές αποτυχημένες προσπάθειες, αυτές τι να πουν! Εγώ αυτό σκεφτόμουν κι έλεγα αν δεν πάει καλά θα συνεχίσω την προσπάθεια δεν θα το βάλω κάτω μέχρι να το πετύχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Skiouros83 είπε:

Να σου πω και καλά να μην πάει είναι πρώτη φορά σκέψου ότι υπάρχουν τόσες κοπέλες με πολλές αποτυχημένες προσπάθειες, αυτές τι να πουν! Εγώ αυτό σκεφτόμουν κι έλεγα αν δεν πάει καλά θα συνεχίσω την προσπάθεια δεν θα το βάλω κάτω μέχρι να το πετύχω 

Δεν εχουμε λεφτα για αλλη προσπαθεια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Δεν εχουμε λεφτα για αλλη προσπαθεια :(

Κάτι θα γίνει μωρε με τα λεφτά σε κανένα δεν του τρέχουν να είσαι αισιόδοξη! Όσο για τις κρίσεις πανικού επίσης σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ ήμουν τα τελευταία χρόνια έτσι... σου μιλάω για πολυ άγχος για άλλους λίγους βέβαια αλλά έχω καταλήξει ότι αυτό ήταν η αιτία που δεν εμένα έγκυος γιατί κάτι άλλο δεν είχαμε. Θα σε συμβούλευα να δεις κάποιον ειδικό για να νιώσεις καλυτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Κάτι θα γίνει μωρε με τα λεφτά σε κανένα δεν του τρέχουν να είσαι αισιόδοξη! Όσο για τις κρίσεις πανικού επίσης σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ ήμουν τα τελευταία χρόνια έτσι... σου μιλάω για πολυ άγχος για άλλους λίγους βέβαια αλλά έχω καταλήξει ότι αυτό ήταν η αιτία που δεν εμένα έγκυος γιατί κάτι άλλο δεν είχαμε. Θα σε συμβούλευα να δεις κάποιον ειδικό για να νιώσεις καλυτερα 

Βλεπω ειδικο εδω και 3 χρονια. Μετα απο μια αποβολη κ με μετατραυματικο σοκ, επαθα διαταραχη πανικου. # χρονια τωρα λοιπον ταλαιπωρουμαι με κρισεις με ειδικο κ με θεραπεια! Αστα αλλο δραμα αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Βλεπω ειδικο εδω και 3 χρονια. Μετα απο μια αποβολη κ με μετατραυματικο σοκ, επαθα διαταραχη πανικου. # χρονια τωρα λοιπον ταλαιπωρουμαι με κρισεις με ειδικο κ με θεραπεια! Αστα αλλο δραμα αυτο!

Εδώ πρώτη στης κρίσεις.... Και στο αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εδώ πρώτη στης κρίσεις.... Και στο αγχος

Οποτε με καταλαβαινεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Οποτε με καταλαβαινεις!

Σκέψου ότι όλα θα πάνε καλά κοπέλα.μου.. Και εγώ κοπέλα μου έτσι είναι και λέω δ2ν θα πα2ι καλά και τέτοια αλλά λέω τι στο καλό ότι είναι να γίνει θα γίνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα, καλώς σας βρήκα κι εγώ! Σας διαβάζω καιρό, αλλά γράφτηκα μόλις τώρα.

Έχω πάρει θετικό στις πρώτες δυο χοριακές που έκανα αυτή την εβδομάδα κι αύριο πάω την ελέγξουμε για τελευταία φορά. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα, είναι η πρώτη μου εξωσωματική. :)

Καλώς ήρθες κούκλα μου και συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Ο μήνας αυτός πήγε τέλεια μέχρι στιγμής! Σου εύχομαι μία υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

Είστε η ελπίδα μας κορίτσια!!! ?????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλώς ήρθες κούκλα μου και συγχαρητήρια για την επιτυχία σου! Ο μήνας αυτός πήγε τέλεια μέχρι στιγμής! Σου εύχομαι μία υπέροχη τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

Είστε η ελπίδα μας κορίτσια!!! ?????????????????????

Αχ μακάρι κάποια στιγμή να γράψουμε και εμείς τα ευχάριστα μας εδώ!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Δεν εχουμε λεφτα για αλλη προσπαθεια :(

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορείς να κάνεις δωρεάν....ψάξτο αν χρειαστεί...εύχομαι να έχεις θετική χοριακή και να μη χρειαστεί κι άλλη προσπάθεια!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liveloula88 είπε:

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που μπορείς να κάνεις δωρεάν....ψάξτο αν χρειαστεί...εύχομαι να έχεις θετική χοριακή και να μη χρειαστεί κι άλλη προσπάθεια!❤

Σε ευχαριστω κοπελα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ριρίκα είπε:

Αχ μακάρι κάποια στιγμή να γράψουμε και εμείς τα ευχάριστα μας εδώ!!! ?????

Θα έρθει η στιγμή! Είμαι σίγουρη! Για όλες μας! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα, καλώς σας βρήκα κι εγώ! Σας διαβάζω καιρό, αλλά γράφτηκα μόλις τώρα.

Έχω πάρει θετικό στις πρώτες δυο χοριακές που έκανα αυτή την εβδομάδα κι αύριο πάω την ελέγξουμε για τελευταία φορά. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα, είναι η πρώτη μου εξωσωματική. :)

Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι μια υπεριχη εγκυμοσυνη. Ηταν ωραιος μηνας αυτος κ ευχομαι να συνεχιστει ολο αυτο!!! Εγω μονο δυο χοριακες εκανα κ την Δευτέρα παω για τον 1ο υπερηχο. Καλη επιτυχία σε ολες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα, καλώς σας βρήκα κι εγώ! Σας διαβάζω καιρό, αλλά γράφτηκα μόλις τώρα.

Έχω πάρει θετικό στις πρώτες δυο χοριακές που έκανα αυτή την εβδομάδα κι αύριο πάω την ελέγξουμε για τελευταία φορά. Δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα, είναι η πρώτη μου εξωσωματική. :)

Συγχαρητήρια! Άντε βρε κορίτσια γυρίζει!!!!

Τελειομηνες εγκυμοσύνες σε όλες τις φρεκοεγκυουλες. 

Καλή επιτυχία στα κορίτσια που προσπαθούν! Τεράστιες χοριακες μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Πιου μου δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Οταν λεω καθολου καθολου! Καθε μερα εχω κρισεις πανικου!

Αχ μωρέ Δέσποινα. Εμείς γιατί αν θυμάμαι καλά έχουμε ίδια ηλικία έχουμε περάσει τόσα! Ξέρουμε πια τις δυσκολίες της ζωής σε αυτά και άλλα θέματα. Και ξέρουμε να επιβιώνουμε κιόλας! 

Όλα θα πάνε καλά! Σκέψου το θετικό αποτέλεσμα! 

Και ακόμα και αν έρθει το αρνητικό (ξου ξου ξου) θα προχωρήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marillia είπε:

Βασικά να είναι τυπικοί αυτοί απ το μικροβιολογικό!!Γτ μπορεί να μην θέλει περίπου!!Είναι συγκεκριμένη εξέταση!!!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Το διαβασα κοριτσακι μου κ χαρηκα τοσο πολυ για σενα! Συγχαρητηρια να εχεις καταρχην εναν μεγαλο υπερδιπλασιασμο και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη. Οσο για μενα δεν την παλευω καθολου! Εκανα μια βλακεια την 8η μερα της ετ και απο τοτε ειμαι χαλια. Εκανα τεστ φαρμακειου κ βγηκε αρνητικο! 

Δεσποινακι μου καλησπέρα. Μην το λαβεις υπόψιν σου αυτό το τεστ. Μπες να διαβάσεις ακόμη και σε ξένα site, ότι δεν το συστήνει κανένας. Δεν γνωρίζεις πότε έγινε η εμφύτευση και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην μπορεί το τεστ να πιάσει την Β χοριακη. Διάβαζα κυρίως ξένα αρθρα και τόνιζαν ότι πολλές κοπέλες είχαν αρνητικως λανθασμένα αποτελέσματα ακόμη και μία ημέρα πριν την χοριακη. Θα σου πρότεινα να δεις βίντεο από κοπέλες το πώς πέρασαν αυτές τις 2 εβδομάδες αναμονής. 2 weeks wait after IVF τα ονομάζουν στο YouTube και με βοήθησαν αρκετά. Όσο μπορείς ηρέμησε και πέρασε ένα όμορφο ΣΚ. Κάθε ημέρα είναι μία νέα ημέρα. Επίσης, θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να δεις βιντεάκια του Δημήτρη Παπαδημητριαδη σε σχέση με κρίσεις πανικού. Είναι καταπληκτικός γιατρός. Εύχομαι να σε βοήθησα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kit1982 είπε:

 

Δεσποινακι μου καλησπέρα. Μην το λαβεις υπόψιν σου αυτό το τεστ. Μπες να διαβάσεις ακόμη και σε ξένα site, ότι δεν το συστήνει κανένας. Δεν γνωρίζεις πότε έγινε η εμφύτευση και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην μπορεί το τεστ να πιάσει την Β χοριακη. Διάβαζα κυρίως ξένα αρθρα και τόνιζαν ότι πολλές κοπέλες είχαν αρνητικως λανθασμένα αποτελέσματα ακόμη και μία ημέρα πριν την χοριακη. Θα σου πρότεινα να δεις βίντεο από κοπέλες το πώς πέρασαν αυτές τις 2 εβδομάδες αναμονής. 2 weeks wait after IVF τα ονομάζουν στο YouTube και με βοήθησαν αρκετά. Όσο μπορείς ηρέμησε και πέρασε ένα όμορφο ΣΚ. Κάθε ημέρα είναι μία νέα ημέρα. Επίσης, θα σου πρότεινα ανεπιφύλακτα να δεις βιντεάκια του Δημήτρη Παπαδημητριαδη σε σχέση με κρίσεις πανικού. Είναι καταπληκτικός γιατρός. Εύχομαι να σε βοήθησα ❤

Να εισαι καλα κοριτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna5190 είπε:

Συγχαρητηρια!!! Ευχομαι μια υπεριχη εγκυμοσυνη. Ηταν ωραιος μηνας αυτος κ ευχομαι να συνεχιστει ολο αυτο!!! Εγω μονο δυο χοριακες εκανα κ την Δευτέρα παω για τον 1ο υπερηχο. Καλη επιτυχία σε ολες μας! 

Ευχαριστώ πολύ! Κι εσύ το ίδιο! Ήταν όντως τυχερός ο μήνας προς το παρόν! Μακάρι να συνεχιστεί έτσι! Για όλες μας ?

Ο πρώτος υπέρηχος πότε πρέπει να γίνει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τα φώτα σας πλιζ με έχει φάει το άγχος η ε2 και η προγεστερόνη που κάνουμε πριν αρχίσουμε τι μας δείχνει; από αυτή εξαρτάτε αν θα ξεκινήσουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2019 at 5:10 ΜΜ, ο/η Geo2009 είπε:

Να σε ρωτήσω γιατί πάτε για εξωσωματική? 

Γιατί είχαμε διακοπή λόγω ΜΑ στον 4ο μήνα και δεν θέλουμε να το ξαναπεράσουμε, τουλάχιστον όσο περνάει από το χέρι μας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...