Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Ευχαριστώ @lactaki μου, αν είναι τόσο σύντομα και πέφτει όλα καλά!  Εσύ έκλεισες επιτροπή από ότι διάβασα; Άντε καλή αρχή κοριτσι μου. Επιτέλους 😁

Θα είμαστε όλες κοντά λογικά..

Εσύ ποιο πρωτόκολλο θα κάνεις;

Ναι κ πιο νωρίς μπορεί να είχε πέσει.. οι ορμόνες φτιάχνονται πολύ εύκολα...

βραχύ με ανταγωνιστές θα κάνω.. αύριο λογικά θα αδιαθετήσω, ξεκινάω προετοιμασία με duphaston κ πρώτα ο θεος Ιούνη θα κάνω ωοληψία... 

Ναι θα έρχονται τα ευχαριστα μαζεμένα!!! δε πειράζει ευκαιρία να μεταφερθούμε όλες μαζί σε άλλο θεματάκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι κ πιο νωρίς μπορεί να είχε πέσει.. οι ορμόνες φτιάχνονται πολύ εύκολα...

βραχύ με ανταγωνιστές θα κάνω.. αύριο λογικά θα αδιαθετήσω, ξεκινάω προετοιμασία με duphaston κ πρώτα ο θεος Ιούνη θα κάνω ωοληψία... 

Ναι θα έρχονται τα ευχαριστα μαζεμένα!!! δε πειράζει ευκαιρία να μεταφερθούμε όλες μαζί σε άλλο θεματάκι!!!

Αντε καλή αρχή και σε σένα και κάθε επιτυχία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακή και είναι όντως αρνητική...

Λυπάμαι πάρα πολύ @Kukki μου!!! Έχεις άλλη μια ευκαιρία με τα κατεψυγμένα σου, πάρε το χρόνο σου και όταν είσαι ψυχολογικά και σωματικά έτοιμη ξαναδοκιμαζεις!!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Ναι κ πιο νωρίς μπορεί να είχε πέσει.. οι ορμόνες φτιάχνονται πολύ εύκολα...

βραχύ με ανταγωνιστές θα κάνω.. αύριο λογικά θα αδιαθετήσω, ξεκινάω προετοιμασία με duphaston κ πρώτα ο θεος Ιούνη θα κάνω ωοληψία... 

Ναι θα έρχονται τα ευχαριστα μαζεμένα!!! δε πειράζει ευκαιρία να μεταφερθούμε όλες μαζί σε άλλο θεματάκι!!!

Α δηλαδή ξεκινάς με duphaston κάποιο διάστημα και μετά εντάσσεται και η διέγερση; Αυτό παίρνει ένα μήνα περίπου; Άρα κοντά θα είμαστε!! Κι εγώ εκεί υπολογίζω οωληψια τέλος Μάη αρχές Ιουνίου..😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακή και είναι όντως αρνητική...

Λυπάμαι πολύ! Όμως έχεις αλλά δύο εμβρυακια κορίτσι μου... Πάρε το χρόνο σου και πάμε δυνατά.  Θα τα καταφέρεις με τα άλλα δύο είμαι σίγουρη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Α δηλαδή ξεκινάς με duphaston κάποιο διάστημα και μετά εντάσσεται και η διέγερση; Αυτό παίρνει ένα μήνα περίπου; Άρα κοντά θα είμαστε!! Κι εγώ εκεί υπολογίζω οωληψια τέλος Μάη αρχές Ιουνίου..😊

Ναι μετά την ωορρηξία ξεκινάω τη προγεστερόνη για 14 μέρες κ έπειτα διέγερση.. ναι σχεδόν μαζί θα προχωράμε... Όλες είμαστε πολύ κοντά μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακή και είναι όντως αρνητική...

Λυπάμαι πολύ αλλά μην χάνεις τις ελπίδες σου... έχεις τα κατεψυγμένα σου πάμε δυνατά για την επόμενη τυχερή φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Ναι μετά την ωορρηξία ξεκινάω τη προγεστερόνη για 14 μέρες κ έπειτα διέγερση.. ναι σχεδόν μαζί θα προχωράμε... Όλες είμαστε πολύ κοντά μακάρι να έχουμε ευχάριστα νέα!!!

Κορίτσι μου τι είναι το duphaston??? Δεν το πηρα ποτε..Για ποιο λογο θα παρεις Επί σης  προγεστερόνη;;; εχω κανει 3 διέγερσεις αλλά δεν τα πηρα αυτά ποτε ....απλα 2η μερα ξεκινουσα ενέσεις... κ τωρα θα ξεκινησω παλι στο μητερα....περιμένω να αδιαθετησω στις 11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακή και είναι όντως αρνητική...

Πόσο σε καταλαβαίνω ειλικρινα .. λυπάμαι κορίτσι μου πραγματικά λυπάμαι!!! Όμως εμείς οι γυναίκες ήμαστε δυνατες να το θυμάσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Κορίτσι μου τι είναι το duphaston??? Δεν το πηρα ποτε..Για ποιο λογο θα παρεις Επί σης  προγεστερόνη;;; εχω κανει 3 διέγερσεις αλλά δεν τα πηρα αυτά ποτε ....απλα 2η μερα ξεκινουσα ενέσεις... κ τωρα θα ξεκινησω παλι στο μητερα....περιμένω να αδιαθετησω στις 11

Έχουμε τον ίδιο γιατρό με το @lactakiκ τα πήρα κ γω. Μου εξήγησε ο γιατρός ότι προετοιμαζουν τα ωάρια του επόμενου κύκλου ώστε να είναι συντονισμένα ως προς το μέγεθος, οπότε μεγαλώνουν όλα μαζί κ δεν έχεις απώλειες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Κορίτσια μου βγήκε η χοριακή και είναι όντως αρνητική...

Τα κατεψυγμενα σου θα πάνε καλύτερα θα το δεις κοπέλα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Έχουμε τον ίδιο γιατρό με το @lactakiκ τα πήρα κ γω. Μου εξήγησε ο γιατρός ότι προετοιμαζουν τα ωάρια του επόμενου κύκλου ώστε να είναι συντονισμένα ως προς το μέγεθος, οπότε μεγαλώνουν όλα μαζί κ δεν έχεις απώλειες.

Εννοεις και η προγεστερόνη μαζι με το φάρμακο;;; να ρωτήσω το γιατρό κ εγω;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dimitra75 είπε:

Εννοεις και η προγεστερόνη μαζι με το φάρμακο;;; να ρωτήσω το γιατρό κ εγω;;;;

Την προγεστερονη την παίρνεις στον κύκλο πριν τη διέγερση ως προετοιμασία. Δεν ξέρω αν άλλοι γιατροί το κάνουν... Τώρα ως προς το αν θα ρωτήσεις ή όχι μάλλον εξαρτάται από τη σχέση που έχετε κ τι λέτε να δείτε... Μπορεις να το αναφέρεις κ βλέπεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ για τη θετική σας ενέργεια! Είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες από χτες 😂 αλλά θα μου περάσει, τι να κάνω δε γίνεται κ αλλιώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τη θετική σας ενέργεια! Είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες από χτες 😂 αλλά θα μου περάσει, τι να κάνω δε γίνεται κ αλλιώς.

Αχχχ βρε κοριτσάκι... Λυπάμαι τόσο πολύ.. τώρα διάβαζα όλα τα νέα.. Ευχομουν τόσο πολύ να σου πάνε όλα καλά.. Στην επόμενη προσπάθεια να πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τη θετική σας ενέργεια! Είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες από χτες 😂 αλλά θα μου περάσει, τι να κάνω δε γίνεται κ αλλιώς.

Κοριτσάκι μου όμορφο κουράγιο. Θα ηρεμήσεις, θα μαζέψεις τα κομμάτια σου και όταν θα είσαι έτοιμη έχεις τα αλλά 2 στην κατάψυξη που σε περιμένουν!! Και είναι πολύ σημαντικό αυτό!! Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Kukki είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τη θετική σας ενέργεια! Είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες από χτες 😂 αλλά θα μου περάσει, τι να κάνω δε γίνεται κ αλλιώς.

Όλα καλά θα πάνε!!! Εδώ όλες μαζί θα τα καταφέρουμε!!!💖❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Μήνα αγαπημένες μου!!! Μόνο ευχαριστα αυτό το μήνα να έχουμε... Εύχομαι συντομα , να προχωρήσουμε κ να μεταφερθούμε σε άλλο θεματακι!!!❤️👶👣🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια! Είναι ο μήνας που αρχίζουν όλα ξανά, ραντεβού, προετοιμασίες κ διαδικασίες! Μακάρι να πάει καλά για όλες μας κ να έρχονται ευχάριστα!

@Kukki είναι πολύ τυχαίο ποια έμβρυα θα μπουν πρώτα! Σίγουρα μέσα σε 4 θα υπάρχει ένα παιδάκι! Εύχομαι το καλοκαιράκι να έχεις ευχάριστα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kukki είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ για τη θετική σας ενέργεια! Είμαι να με κλαίνε οι ρέγγες από χτες 😂 αλλά θα μου περάσει, τι να κάνω δε γίνεται κ αλλιώς.

Αχ βρε κόριτσι μου ποσό λυπάμαι ......λογικό να αισθάνεσαι έτσι !!! Η επόμενη θα Είναι και τυχερή ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. θέλω τη βοήθεια όσων κοριτσιών έχουν περάσει επιτροπή η γνωρίζουν..

Όταν περάσω επιτροπή, πάω μετά στο φαρμακείο του Εοππυ κ παίρνω τα φάρμακα? Ο γιατρός δε πρέπει να Μ πει ακριβώς τι να πάρω?? Ποια είναι η διαδικασία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. θέλω τη βοήθεια όσων κοριτσιών έχουν περάσει επιτροπή η γνωρίζουν..

Όταν περάσω επιτροπή, πάω μετά στο φαρμακείο του Εοππυ κ παίρνω τα φάρμακα? Ο γιατρός δε πρέπει να Μ πει ακριβώς τι να πάρω?? Ποια είναι η διαδικασία??

Καλημέρα κορίτσι μου...

Λοιπόν, πας στο γιατρό σου με την απόφαση και σου δίνει τη συνταγή των ενέσεων.  Μετά πας και τα παίρνεις στο φαρμακείο στο Μαρούσι...

 

Α επίσης στο φαρμακείο θέλουν την πρωτότυπη απόφαση, μια φωτοτυπία της , βιβλιάριο, ταυτότητα, συνταγή... Δεν θέλουν β χοριακη εκτός κι αν αργήσεις  να πας να τα πάρεις.. δλδ αν περάσει μήνας από την απόφαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου...

Λοιπόν, πας στο γιατρό σου με την απόφαση και σου δίνει τη συνταγή των ενέσεων.  Μετά πας και τα παίρνεις στο φαρμακείο στο Μαρούσι...

 

Α επίσης στο φαρμακείο θέλουν την πρωτότυπη απόφαση, μια φωτοτυπία της , βιβλιάριο, ταυτότητα, συνταγή... Δεν θέλουν β χοριακη εκτός κι αν αργήσεις  να πας να τα πάρεις.. δλδ αν περάσει μήνας από την απόφαση

εγώ ότΑΝ θα περάσω επιτροπή θα είμαι στη φάση της προετοιμασίας...θα ξέρει ο γιατρός δλδ τι δόση θα μ δώσει?? η γράφουν μια δοση που πιστεύει πως θα μ καλύψει? .... 8 το πρωί περνάω επιτροπή οπότε πιστεύω έχω χρόνο να τα κάνω γιατί μια μέρα θα μείνω Αθήνα.

βιβλιάριο δεν έχουμε πλέον... με το αμκα υποθέτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα κ καλό μήνα!Εύχομα αυτός ο μήνας να είναι πραγματικά  τυχερός για όλες!Καλή αρχή κ καλά αποτελέσματα!Εγώ είμαι στο pause αλλά συμμετέχω στην αγωνία σας.

Λυπάμαι @Kukki για την έκβαση της προσπάθειας σου.Εχεις κ άλλα εμβρυακια απ'οτι διάβασα οπότε θα ξαναπροσπαθησεις γρήγορα!Σκέψου θετικά!♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...