Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Πόσο θα 'θελα να ακολουθήσουμε κι εμείς σύντομα!! Όλες :) να είμαστε ένα τυχερό γκρουπάκι που τα καταφέρνει!!

Είναι πολύ καλό που τα λέμε κορίτσια! Είναι δύσκολα τα πράγματα εκεί έξω και τουλάχιστον έχουμε αυτό, στηρίζουμε η μία την άλλη!! 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Αχ μωρε κοριτσακι μου γλυκο...υπηρχε μια κοπελα παλια εδω η @Rosemary  που ειχε αντιστοιχη εμπειρια. Δε ξερω αν μπαινει ακομα στο φορουμ...ελπιζω να το δει και να σε βοηθησει, ισως ξερει κατι παραπανω. 

Εγω εκανα χοριακη σημερα.. 429 βγηκε, ειμαι συγκρατημενη...την πεμπτη εχω ξανα χοριακη. 

Κορίτσι μου πόσο χάρηκα!!! συγχαρητήρια.. εύχομαι όλα να πάνε κατ ευχήν!!🙏🙏🙏😘😘😘

@Taggeris ελπίζω να ξεμπερδεψεις κ εσύ γρήγορα..σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Ένταξει αυτό που ζω δεν υπάρχει! Δεν λέει να τελειώσει... πάνω που έλεγα ωραία ξεμπέρδεψα μου ήρθε περίοδος το Σάββατο με χοριακή 155 την Παρασκευή... πάω σήμερα με κανονική περίοδο και αίμα κάνω χοριακή και έχω 255!!! Άλλο σοκ!! Με είδαν με υπέρηχο και ο γιατρός μου και ο Μαστ....και τώρα πλέον υποψιάζονται εξωμήτριο... Αύριο πάω για απόξεση και ξανά χοριακή κι αν δεν πέσει μου παν ότι θα μου δώσουν κάτι χάπια μεθοτρεξατης κάτι τέτοιο.... Ρε Παναγία μου!!! @Karamela! Βοήθεια!! Σε σένα τί έκαναν και ξεμπέρδεψες; Τα χω παίξει

Κορίτσι μου! Μην τα παρεις αυτα τα χαπια μ εμενα ο γιατρος μ εκανε υστεροσκοπηση για να μην τραβματησει την μητρα. Αφου δεν βρηκαμε τιποτα. Μ εδωσε αντισυλληπτικά κ ετσι επεσε η χοριακη. Με τοσο χαμηλη χοριακη μ ειχαν πει οτι δεν προκειται να μ συμβρο κάτι. Γιαυτο κ με πήγαν με υπομονη σιγα σιγα. Αν παρεις αυτα τα χαπια θα μπορεις να ξαναπροσπαθησει μετα απο 6 μηνες κ εκτος απο αυτο ρίχνουν πολυ το ανοσοποιητικο αυτο π ειχαν πει εμενα τουλαχιστον κ το ειχα διαβασει κιολλας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

@sokola4 και @Taggeris ευχαριστω πολυ! ❤❤

Γλυκο μ κοριτσι! Συνχαρητηρια να πανε ολα καλα γλυκια μ το αξιζεις κ με το παραπανω!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Ένταξει αυτό που ζω δεν υπάρχει! Δεν λέει να τελειώσει... πάνω που έλεγα ωραία ξεμπέρδεψα μου ήρθε περίοδος το Σάββατο με χοριακή 155 την Παρασκευή... πάω σήμερα με κανονική περίοδο και αίμα κάνω χοριακή και έχω 255!!! Άλλο σοκ!! Με είδαν με υπέρηχο και ο γιατρός μου και ο Μαστ....και τώρα πλέον υποψιάζονται εξωμήτριο... Αύριο πάω για απόξεση και ξανά χοριακή κι αν δεν πέσει μου παν ότι θα μου δώσουν κάτι χάπια μεθοτρεξατης κάτι τέτοιο.... Ρε Παναγία μου!!! @Karamela! Βοήθεια!! Σε σένα τί έκαναν και ξεμπέρδεψες; Τα χω παίξει

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου !!!! Ειλικρινά δεν ξέρω 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια πόσο δύσκολος είναι ο δρόμος μας.Διαβαζω κ τις δικές σας τις ιστορίες κ στεναχωριέμαι.Εμενα ενα εμβρυακι μου εμεινε μόνο τελικα 3ης μέρας.Καλο ειναι μου είπαν αλλά θα το δούμε κ αύριο.

Ένα και τυχερό σου εύχομαι 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσι δε με πήρε κανείς τηλ να με ενημερώσει.Εγω πήρα τηλ στις 3:30 μιας κ ξέρω ότι 4 κλείνουν.Με μια κοπέλα μιλησα η οποία μ'ενημερωσε αλλά δν ξέρω αν ήταν εμβρυολογος.Θα επικοινωνήσω με τον γιατρό μετά.

Έπρεπε να σε πάρει είτε π γιατρός είτε π εκβρυολογος .....

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αχ μωρε κοριτσακι μου γλυκο...υπηρχε μια κοπελα παλια εδω η @Rosemary  που ειχε αντιστοιχη εμπειρια. Δε ξερω αν μπαινει ακομα στο φορουμ...ελπιζω να το δει και να σε βοηθησει, ισως ξερει κατι παραπανω. 

Εγω εκανα χοριακη σημερα.. 429 βγηκε, ειμαι συγκρατημενη...την πεμπτη εχω ξανα χοριακη. 

Τι νέα διαβάζω Παναγία μου ;;;;;; Είσαι έγκυος ;;;;;;;;; Τέλεια !!!!!! Μπράβο αγάπη μου γλυκιά 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κορίτσι μου! Μην τα παρεις αυτα τα χαπια μ εμενα ο γιατρος μ εκανε υστεροσκοπηση για να μην τραβματησει την μητρα. Αφου δεν βρηκαμε τιποτα. Μ εδωσε αντισυλληπτικά κ ετσι επεσε η χοριακη. Με τοσο χαμηλη χοριακη μ ειχαν πει οτι δεν προκειται να μ συμβρο κάτι. Γιαυτο κ με πήγαν με υπομονη σιγα σιγα. Αν παρεις αυτα τα χαπια θα μπορεις να ξαναπροσπαθησει μετα απο 6 μηνες κ εκτος απο αυτο ρίχνουν πολυ το ανοσοποιητικο αυτο π ειχαν πει εμενα τουλαχιστον κ το ειχα διαβασει κιολλας. 

Και πολύ καλά έκανε ..... όχι σαν τον άχρηστο τον δικό μου που με κατέστρεψε !!!!!!! Μπράβο του !! Κορίτσια ποτέ δεν θα κάτσετε να κάνετε αποξυση ....... ποτεεεεεεε 

παρτε παράδειγμα εμένα ! Με τη. Πρώτη εξωσωματική και γεννά !!!!! Και τώρα είμαι στην 10 φορά :(((((

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Τι άγχος τραβάνε κ αυτοί!Κ εμένα ο δικός μου πολύ δύσκολα έδωσε δείγμα.Ελπιζω να καταφέρω να συζητήσω από αύριο κάτι πιο συγκεκριμένο γιατί την επόμενη της ωοληψιας με ενημέρωσαν για την πορεία των ωαριων χωρίς να ξέρουν  τι πάει στραβά κ δε γονιμοποιούνται.

Συγγνώμη, θα πω κάτι προσωπικό. Νομίζω ότι το καλύτερο στις περιπτώσεις αυτές είναι να είστε μαζί τους όταν πρέπει να δώσουν δείγμα. Έτσι χαλαρώνουν και ίσως όλα πάνε καλύτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis Με τρομάζεις λίγο μ'αυτό που λες. Εννοείς ότι η απόξεση δεν κάνει ποτέ καλό ή σε κάποιες περιπτώσεις;

Εγώ πχ είχα καμιά δεκαριά πολύποδες, μου τους έκοψε κι έκανε απόξεση μετά. Είναι αρνητικό αυτό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αχ μωρε κοριτσακι μου γλυκο...υπηρχε μια κοπελα παλια εδω η @Rosemary  που ειχε αντιστοιχη εμπειρια. Δε ξερω αν μπαινει ακομα στο φορουμ...ελπιζω να το δει και να σε βοηθησει, ισως ξερει κατι παραπανω. 

Εγω εκανα χοριακη σημερα.. 429 βγηκε, ειμαι συγκρατημενη...την πεμπτη εχω ξανα χοριακη. 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου..ηρθε η ωρα νομίζω να βάλεις μια χαρούμενη φωτο προφιλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια επειδή έχω χάσει αυτές τις μέρες τα νέα μας, και εσύ @Takira δίδυμα έχεις; αν κατάλαβα καλά κ κάτσει κ της @koukou84 θα έχει γίνει ρεκόρ ❤️❤️❤️

Επίσης νομίζω ότι εκείνο το πινακάκι δεν έχει νόημα σε αυτή τη φάση, ας βάλουμε μόνο τις έγκυες να βλέπουμε τα ευχάριστα! 

@kppm πως είσαι;;; πως πάει η εγκυμοσυνη; @konstantinaVEεσύ; ελπίζω κορίτσια όλα καλά! 

Καλημέρα @Tokyo!!!Καλά είμαι...έφτασα στον 5ο μήνα αισίως!!!Όλα καλά με την εγκυμοσύνη...Μόνο οι εμετοί συνεχίζουν ακάθεκτοι αλλά αυτό ούτε που με νοιάζει,αρκεί να είναι ο μπέμπης μου καλά!!!!εσυ περιμενεις να περάσει η μπόρα με τις απαγορεύσεις τωρα??διαβάζω κάποια νέα σας....Αλλά δεν τα προλαβαίνω όλα....Εύχομαι κορίτσια μου γρήγορα σε όλες τα καλύτερα!!!!❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Soulful είπε:

Κορίτσια έχει σημασία η κινητικότητα;Αφού δν διαλεγουν τα σπερματοζωάρια οι εμβρυολογοι κ τα τοποθετούν; Δν ξερω,έχω στο μυαλό μου ότι το θέμα σπέρμα είναι το μόνο εύκολο να λυθεί στην υποβοηθούμενη.Κ εμείς περνάμε κ οι δύο βιταμίνες τις onelife απ'τον Δεκέμβριο.

Αυτό ήταν το παράδειγμα της δικής μου περίπτωσης, γιατί αναρωτιοσουν αν περιμενε κάποια 2 μέρες για να μάθει. 

Μιλούσα με την εμβρυολόγο συνέχεια και ήθελα συγκεκριμένη απάντηση του γιατί συνέβη. Σε απλά λόγια μου είπε πως ναι μεν διάλεξαν το φαινομενικά καλυτερο να βαλουν όμως ήταν αδύναμο και δεν κατάφερε να ενεργοποιησει το ωάριο. Επεμεινα για το αν ήταν θέμα ωαριου αλλά όχι. 

Σε κάθε περίπτωση πρέπει να πάρεις απάντηση για το λόγο που συνέβη, η εξωσωματική έχει και διαγνωστική ιδιότητα, μπορούν να δουν κάτι που σε καμία εξέταση πρακτικά δεν φαίνεται.Πως είδαν στην @Tokyoπχ.Εμείς είδαμε ακόμη ότι η βλεννη που είχε φυσιολογικές τιμές στα σπερμοδιαγράμματα,στην πραγματικότητα είχε πιο πυκνή σύσταση και δυσκολευε την κίνηση. 

Ελπίζω βέβαια να μη σου χρειαστει και το ένα που έχεις να γίνει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αχ μωρε κοριτσακι μου γλυκο...υπηρχε μια κοπελα παλια εδω η @Rosemary  που ειχε αντιστοιχη εμπειρια. Δε ξερω αν μπαινει ακομα στο φορουμ...ελπιζω να το δει και να σε βοηθησει, ισως ξερει κατι παραπανω. 

Εγω εκανα χοριακη σημερα.. 429 βγηκε, ειμαι συγκρατημενη...την πεμπτη εχω ξανα χοριακη. 

Μπράβο! !!Ένα καλό νέο μεσα στη μαυρίλα! !

Να μην είσαι συγκρατημένη ασυγκρατητη να είσαι και να περιμένεις όλο χαρά το διπλασιασμό. 

Να σου πω την αλήθεια όταν έγραψες για τα υγιή στον προεμφυτικο ήμουν σίγουρη για εγκυμοσύνη γιατί τα ποσοστά εμφύτευση τους είναι μεγάλα, αλλά δεν ήθελα να σου γράψω κάτι μη τυχόν και πέσω έξω. 

 

Κι αλλαξε πλέον την εικόνα όπως σου έγραψαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Συγγνώμη, θα πω κάτι προσωπικό. Νομίζω ότι το καλύτερο στις περιπτώσεις αυτές είναι να είστε μαζί τους όταν πρέπει να δώσουν δείγμα. Έτσι χαλαρώνουν και ίσως όλα πάνε καλύτερα...

den ξέρω αν επιτρέπεται ακόμα και στην εξέταση να πας μέσα... αλλά στην ωοληψία δεν γίνεται, όταν δίνουν το δείγμα είσαι στην ανάνηψη... όταν ήρθε ο δικός μου πίσω μετά το δείγμα μόλις που είχα αρχίσει να συνέρχομαι, τους παίρνουν όταν δίνεις τα ωάρια για να συντονίσουν τα "υλικά":-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Μπράβο! !!Ένα καλό νέο μεσα στη μαυρίλα! !

Να μην είσαι συγκρατημένη ασυγκρατητη να είσαι και να περιμένεις όλο χαρά το διπλασιασμό. 

Να σου πω την αλήθεια όταν έγραψες για τα υγιή στον προεμφυτικο ήμουν σίγουρη για εγκυμοσύνη γιατί τα ποσοστά εμφύτευση τους είναι μεγάλα, αλλά δεν ήθελα να σου γράψω κάτι μη τυχόν και πέσω έξω. 

 

Κι αλλαξε πλέον την εικόνα όπως σου έγραψαν! 

Ναι @peacock βάλε μια χαρούμενη..... ήρθε η άνοιξη και σου φέρνει... ένα; Δύο; Μωράκια; Αχχχ τί ωραία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα.Δυστυχως για μένα το εμβρυακι που είχα δν προχωρησε, φαίνεται να έχει  χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Μίλησα με την εμβρυολογο,κάποια στιγμή θα με πάρει κ ο γιατρός.Δε φαίνεται κάτι στο σπέρμα αλλά στα ωάρια.

Συγχαρητήρια στην @peacock για την εγκυμοσύνη της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Soulful Μην απογοητεύεσαι κορίτσι!! Υπομονή να μάθεις περισσότερα. Πολλές κοπέλες δεν είχαν αποτέλεσμα την πρώτη φορά, αλλά μετά τα κατάφεραν!

@Tokyo Εμένα νομίζω ο γιατρός μου είπε ότι παίρνουν δείγμα απ'τον άντρα μια ώρα μετά. Δεν προλαβαίνεις ίσως και πάλι να συνέλθεις :( Βασικά το είπα γιατί τον άντρα μου τον βοήθησε πολύ όταν ήμουν μαζί του όταν έδωσε δείγμα για την σπερματέγχυση. Είναι όντως δύσκολο και για εκείνους αυτό που περνάνε, ψυχρό και απρόσωπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Soulful Μην απογοητεύεσαι κορίτσι!! Υπομονή να μάθεις περισσότερα. Πολλές κοπέλες δεν είχαν αποτέλεσμα την πρώτη φορά, αλλά μετά τα κατάφεραν!

@Tokyo Εμένα νομίζω ο γιατρός μου είπε ότι παίρνουν δείγμα απ'τον άντρα μια ώρα μετά. Δεν προλαβαίνεις ίσως και πάλι να συνέλθεις :( Βασικά το είπα γιατί τον άντρα μου τον βοήθησε πολύ όταν ήμουν μαζί του όταν έδωσε δείγμα για την σπερματέγχυση. Είναι όντως δύσκολο και για εκείνους αυτό που περνάνε, ψυχρό και απρόσωπο. 

Σ'ευχαριστω πολύ..η απογοήτευση είναι μεγάλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Soulful Σε καταλαβαίνω, αλλά είναι πολλές οι κοπέλες που δεν τα κατάφεραν με τη μία, αλλά με επιμονή και πείσμα πήγαν πολύ καλά!! Για παράδειγμα, δεν ξέρω ποιο πρωτόκολλο έκανες, ίσως να σε βοηθούσε περισσότερο ο τροποποιημένος φυσικός κύκλος; Βγάζεις λιγότερα ωάρια, αλλά είναι καλής ποιότητας γιατί είναι κοντά στον φυσικό τρόπο. Σίγουρα είναι πιο ακριβά, γιατί λογικά δεν θα κάνεις μόνο ένα κύκλο, αλλά ίσως αξίζει! Για να σε περιμένουν εμβρυάκια!! Σου εύχομαι σύντομα να πάνε όλα πολύ καλά και να τα αφήσεις πίσω σου αυτά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Soulful πρεπει οπωσδήποτε να μιλήσεις με το γιατρό... δεν έβγαλες λίγα ωάρια! Στα 35 τα 12 είναι πάρα πάρα πολλά! κάτι άλλο συμβαίνει κ πρέπει να το δεις. Για τις χρωμοσωμικές δεν φαίνεται από τώρα... εγώ έστειλα για έλεγχο τέλειες βλαστοκύστες και η μια είχε θέμα κ ήταν άριστη. Δεν έχει να κάνει... δείχνει δυναμική να προχωρήσει αυτό το στάδιο... ξέρω πως νιώθεις αυτή τη στιγμή αλλά αν πρόκειται να προχωρήσεις παρακάτω πρέπει να ξέρεις!!!

@JoyCat και τις 2 φορές μέχρι να συνέρθω ο άντρας μου ήρθε... οπότε σε καμιά περίπτωση δεν γίνεται αυτό που λες γιατί δεν σου επιτρέπουν και να σηκωθείς. Έρχεται ο άντρας σου και μόνο με συνοδεία φεύγεις. 

Κ ρε κορίτσια, εννοείται είμαστε μαζί ως ζευγάρι σε όλο αυτό κ στηρίζουμε ο ένας τον άλλο. ΑΛΛΑ τρώμε νάρκωση, μας περνάνε ό,τι μας περνάνε για βγάλουν ωάρια από ΜΕΣΑ μας, τρώμε ενέσεις κ ορμόνες και είναι πολύ δύσκολο για τα γλυκά αυτά αγόρια να κάνουν 15 λεπτών δουλειά;;; σοβαρά τώρα;;; συγνώμη βρε κορίτσια που ακούγομαι κάπως αλλά δεν μπορώ άλλο το δράμα του αρσενικού τη στιγμή που εμείς περνάμε όλα αυτά...  (ο δικός μου δεν έχει διαμαρτυρηθεί καν - ίσως δεν τόλμησε 😂 - αλλά έχω βαρεθεί να το ακούω γύρω γύρω)

@peacock μέχρι το τέλος της εβδομάδας βάλε φωτό με χαμόγελο ΝΑΑΑ χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η peacock είπε:

Αχ μωρε κοριτσακι μου γλυκο...υπηρχε μια κοπελα παλια εδω η @Rosemary  που ειχε αντιστοιχη εμπειρια. Δε ξερω αν μπαινει ακομα στο φορουμ...ελπιζω να το δει και να σε βοηθησει, ισως ξερει κατι παραπανω. 

Εγω εκανα χοριακη σημερα.. 429 βγηκε, ειμαι συγκρατημενη...την πεμπτη εχω ξανα χοριακη. 

Τέλεια!!!! Να πάνε όλα καλά!!! Εύχομαι να συνεχίσεις ετσι και να αποκτήσετε επιτέλους το μωράκι σας ή τα μωράκια σας!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Soulful είπε:

Σ'ευχαριστω πολύ..η απογοήτευση είναι μεγάλη

Σε νιώθω τι να σου γραψω....τρεις μέρες δεν είχα κουράγιο να σηκωθώ από το κρεββάτι από την απογοήτευση. 

Όμως έτσι είναι κάνεις δεν εγγυηθηκε πώς με την εξωσωματική πιάνεις αμέσως. 

Θέλει προσπάθεια και επιμονή. Και σίγουρα θα ρθει. Σκέψου ότι είμαστε τυχερές πριν 20 χρόνια θα ήμασταν καταδικασμενες να μην κάνουμε παιδί, τώρα η επιστήμη μας δίνει ευκαιρία. 

Κι εγώ θα συμφωνήσω με το φυσικό αφού σου δώσουν μια τεκμηριωμένη απάντηση τι ακριβώς έφταιξε στα ωάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Soulful πρεπει οπωσδήποτε να μιλήσεις με το γιατρό... δεν έβγαλες λίγα ωάρια! Στα 35 τα 12 είναι πάρα πάρα πολλά! κάτι άλλο συμβαίνει κ πρέπει να το δεις. Για τις χρωμοσωμικές δεν φαίνεται από τώρα... εγώ έστειλα για έλεγχο τέλειες βλαστοκύστες και η μια είχε θέμα κ ήταν άριστη. Δεν έχει να κάνει... δείχνει δυναμική να προχωρήσει αυτό το στάδιο... ξέρω πως νιώθεις αυτή τη στιγμή αλλά αν πρόκειται να προχωρήσεις παρακάτω πρέπει να ξέρεις!!!

@JoyCat και τις 2 φορές μέχρι να συνέρθω ο άντρας μου ήρθε... οπότε σε καμιά περίπτωση δεν γίνεται αυτό που λες γιατί δεν σου επιτρέπουν και να σηκωθείς. Έρχεται ο άντρας σου και μόνο με συνοδεία φεύγεις. 

Κ ρε κορίτσια, εννοείται είμαστε μαζί ως ζευγάρι σε όλο αυτό κ στηρίζουμε ο ένας τον άλλο. ΑΛΛΑ τρώμε νάρκωση, μας περνάνε ό,τι μας περνάνε για βγάλουν ωάρια από ΜΕΣΑ μας, τρώμε ενέσεις κ ορμόνες και είναι πολύ δύσκολο για τα γλυκά αυτά αγόρια να κάνουν 15 λεπτών δουλειά;;; σοβαρά τώρα;;; συγνώμη βρε κορίτσια που ακούγομαι κάπως αλλά δεν μπορώ άλλο το δράμα του αρσενικού τη στιγμή που εμείς περνάμε όλα αυτά...  (ο δικός μου δεν έχει διαμαρτυρηθεί καν - ίσως δεν τόλμησε 😂 - αλλά έχω βαρεθεί να το ακούω γύρω γύρω)

@peacock μέχρι το τέλος της εβδομάδας βάλε φωτό με χαμόγελο ΝΑΑΑ χαχαχαχα 

Συμφωνώ μαζί σου στο θέμα του συζύγου.... Εμένα απ την αρχή έλεγε κ ξαναελεγε ότι εγώ τα τραβάω όλα φάρμακα ενέσεις άγχος πόνο.... Επίσης θεωρώ επίσης ότι το να δώσουν δείγμα δεν είναι κ κάτι το φοβερό.... Εμένα ίσα ίσα κάθε φορά στα σπέρμοδιαγράμματα (το ένα απ τα δύο που έγινε στο Ρέα) και στα δείγματα για τη σπερματεγχυση κ τη μέρα της ωολυψιας συζυτουσαμε μετά τι είδε στα "βίντεο" κ γελαγαμε...ίσα ίσα μ έλεγε θυμάμαι βγαίνοντας αγάπη μου το γέμισα το μπουκαλάκι... Κ εγώ γέλαγα...Θυμάμαι στο πρώτο σπέρμοδιάγραμμα πριν 3 χρόνια έγινε στο σπίτι ή λήψη κ του είχα πει να "βοηθήσω" κ δεν ήθελε, ντρεπόταν να το κάνει μπροστά μου για άλλο λόγω πέραν της προσωπικής επαφής μας... Όσο για το αν είναι μέσα την ώρα της ωολυψιας κ πότε πήραν το δείγμα από εκείνον εγώ πχ στο Ιασω έμεινα στο δωμάτιο ανάνηψης κ μόλις μου είπαν να σηκωθώ να περπατήσω κ είδαν ότι είμαι οκ μ έδωσαν τα ρούχα ντύθηκα κ βγήκα έξω μόνη μου.... Τον συνάντησα περίπου μιση ωρα μετά που συνηλθα κ είχε ήδη δώσει το δείγμα.... Απλά μας είπαν περιμένετε να δούμε αν επαρκεί η ποσότητα του σπέρματος κ μέχρι να με δουν οι μαίες του γιατρού να συζυτησουμε τι θα κάνω μέχρι την επόμενη περίοδο μας είπαν το οκ απ το σπέρμα κ φύγαμε..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo κ @JoyCat το απόγευμα θα πάω να μιλήσω με τον γιατρό.Η εμβρυολογος μου είπε κάποιες πιθανές αιτίες που τα ωάρια δν ανταποκρίθηκαν,όπως να μη μου ταίριαζε το πρωτόκολλο.Εκανα βραχυ με ανταγωνιστές.Κ για τις χρωμοσωμικες μου ανέφερε ότι ίσως οφείλεται εκεί στο ότι δε συνεχίζει ομαλά το έμβρυο.Ετσι φαίνεται μου είπε.Τωρα ελπίζω ο γιατρός να μου πει περισσότερα κ να μου προτείνει κάτι διαφορετικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Συμφωνώ μαζί σου στο θέμα του συζύγου.... Εμένα απ την αρχή έλεγε κ ξαναελεγε ότι εγώ τα τραβάω όλα φάρμακα ενέσεις άγχος πόνο.... Επίσης θεωρώ επίσης ότι το να δώσουν δείγμα δεν είναι κ κάτι το φοβερό.... Εμένα ίσα ίσα κάθε φορά στα σπέρμοδιαγράμματα (το ένα απ τα δύο που έγινε στο Ρέα) και στα δείγματα για τη σπερματεγχυση κ τη μέρα της ωολυψιας συζυτουσαμε μετά τι είδε στα "βίντεο" κ γελαγαμε...ίσα ίσα μ έλεγε θυμάμαι βγαίνοντας αγάπη μου το γέμισα το μπουκαλάκι... Κ εγώ γέλαγα...Θυμάμαι στο πρώτο σπέρμοδιάγραμμα πριν 3 χρόνια έγινε στο σπίτι ή λήψη κ του είχα πει να "βοηθήσω" κ δεν ήθελε, ντρεπόταν να το κάνει μπροστά μου για άλλο λόγω πέραν της προσωπικής επαφής μας... Όσο για το αν είναι μέσα την ώρα της ωολυψιας κ πότε πήραν το δείγμα από εκείνον εγώ πχ στο Ιασω έμεινα στο δωμάτιο ανάνηψης κ μόλις μου είπαν να σηκωθώ να περπατήσω κ είδαν ότι είμαι οκ μ έδωσαν τα ρούχα ντύθηκα κ βγήκα έξω μόνη μου.... Τον συνάντησα περίπου μιση ωρα μετά που συνηλθα κ είχε ήδη δώσει το δείγμα.... Απλά μας είπαν περιμένετε να δούμε αν επαρκεί η ποσότητα του σπέρματος κ μέχρι να με δουν οι μαίες του γιατρού να συζυτησουμε τι θα κάνω μέχρι την επόμενη περίοδο μας είπαν το οκ απ το σπέρμα κ φύγαμε..... 

Ακριβώς!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια πραγματικα! Ολες σας ευχαριστω!

Ειμαι λιγο φοβισμενη...τοσα χρονια αποτυχημενων προσπαθειων και δε μπορω να το πιστεψω ακομα, ευχομαι να εχω καλη χοριακη την πεμπτη. 

@Soulful οι εμβρυολογοι με βαση καποιες ενδειξεις στα μορφολογικα κριτηρια των εμβρυων υποθετουν χρωμοσωμικες χωρις βεβαια και να ειναι σιγουροι αφου μονο ο προεμφυτευτικος ελεγχος δινει σιγουρη απαντηση. Προτεινω να μιλησεις με τον γιατρο σου κσι νσ δειτε τι εξετασεις εχετε κανει και τι δεν εχετε κανει.. Ξερω πως νιωθεις απογοητευση ομως μη το βαλεις κατω, θα βρεθει η ακρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...