Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Κάποια κοπέλα ρώτησε αν δεν κάνω λάθος για Παράσχο αν θέλει ας μου στείλει ένα μνμ.! Έχω κάποιες πληροφορίες αλλά δεν έχω πει εγώ έχουν πάει γνωστές μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Ευτυχώς να μην έχουμε κ αυτό το άγχος!! Άντε μια μια να παίρνουμε σειρά κ να έχουμε μόνο θετικά αποτελέσματα!!!! 🙏🙏

Αμήν Παναγία μου με το καλό όλες μας! 👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Takira είπε:

Εγώ καλύτερα λίγο όλη μέρα πονούσε η κοιλιά μου χαμηλά που σου είπα το πρωί και ήρθε η μαμά μου ευτυχώς γιατί μόνη μου δεν θα την παλευα όλη μερα.υπομονη και όσο για τα ψιχολογικα άστο μεγάλο κομματι!

Υπομονή γλυκιά μου... πλησιάζει η ώρα.... Όλα θα πάνε καλά αυτό να σκέφτεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η bebe2 είπε:

Όχι αφού δεν ξανά είχα κάτι δεν το πήρα! Εσύ ?

Καλημέρα!!!!με πήρε ο ύπνος εχθες.οχι δεν τον πήρα γιατί αύριο θα πάω για την χοριακη και λέω τι να μου πει και από το τηλέφωνο αλλά ευτυχώς είμαι καλύτερα σήμερα.το αίμα μπορεί να έγινε η εμφύτευση αγάπη έτσι έχω διαβάσει και να είναι το μωράκι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Αυτό εννοούσα το 4 ημερών ....... συνήθως δεν βάζουν ..... εγώ βέβαια με 4 μέρας έχω τον γιο μπυ δίπλα μου και δεν κοιμάται με τίποτα 

Ναι δεν βάζουν αλλά εγώ είχα 3 γονιμοποιημένα τα άφησε 3 η μέρα και την 4η μέρα μου έβαλαν τα 2.μπορει να φοβηθηκε για 5η μέρα.δεν μου το εξηγεισαι η εμβρυολογος και εγώ το μόνο που την ρωτήσαμε εκείνη την ώρα αν είναι καλά τα εβρυακια και αν είναι τον ίδιο αν τα βάζαμε είτε 3η είτε 5η.και μου είπε ότι το περιβάλλον της μήτρας είναι πολύ πιο φιλικό για τα εβρυα οπότε δεν έχεις να φοβάσαι κάτι και ότι ήταν καλά τα εβρυα.πολλες κάνανε παιδί με 4ης μέρας και δεν ξέρω γιατί το απέφευγαν.Να σου ζήσει αγάπη μου ο κούκλος να είναι γερός και καλότυχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Υπομονή γλυκιά μου... πλησιάζει η ώρα.... Όλα θα πάνε καλά αυτό να σκέφτεσαι!

Ευχαριστώ πολύ ναι πλησιάζει τουλάχιστον να φύγει αυτό το άγχος από πάνω μου να ηρεμήσω.μια μέρα έμεινε θα περάσει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Takira είπε:

Καλημέρα!!!!με πήρε ο ύπνος εχθες.οχι δεν τον πήρα γιατί αύριο θα πάω για την χοριακη και λέω τι να μου πει και από το τηλέφωνο αλλά ευτυχώς είμαι καλύτερα σήμερα.το αίμα μπορεί να έγινε η εμφύτευση αγάπη έτσι έχω διαβάσει και να είναι το μωράκι σου!!

Καλημέρα κορίτσι μου ! Άντε μια μέρα έμεινε ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Είχα να γράψω μέρες αλλά έτρεχα με τα τελευταία χαρτιά για την επιτροπή. Σας διάβαζα όμως.

Εγώ περνάω αύριο στο Αιγάλεω.

Κορίτσια ήθελα να σας πω επειδή χθες βρέθηκα με την κοπέλα που με βοηθάει με το φάκελο και μου έκλεισε και το ραντεβού με την επιτροπή. Μου είπε να προσπαθήσω να πάρω τα φάρμακα όσο πιο νωρίς γίνεται αν είναι δυνατο και την ίδια μέρα. Εγώ μάλλον θα μπορέσω Τρίτη να τα πάρω όχι νωρίτερα.  Ενδέχεται να κλείσουν οι επιτροπές και τα φαρμακεία εοπυυ μου είπε. Αλλά αν συμβει κάτι τέτοιο θα βγάλουν ανακοίνωση 2-3 μέρες πριν. Λόγο του κορονοϊού.

Δεν ειναι και σιγουρο αλλα ετσι μου ειπε και είπα να σας το πω να είστε προετοιμασμένες όσες έχετε επιτροπή.

Μια ερωτησούλα προς τα κορίτσια που πήρα πρόσφτα τα φαρμακα. Μου είπε τα παίρνω απο το φαρμακειου του Εοπυυ στο Μαρουσι. Με ταυτότητα, εγκριση και συνταγή σωστά? Θελει τίποτ αλλο? Κι επειδή θα πάω πρωί πριν τη δουλειά. Ανοιγει στις 8. Να παω κατα τις 7μιση να περιμενω , εχει κοσμο πολύ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Είχα να γράψω μέρες αλλά έτρεχα με τα τελευταία χαρτιά για την επιτροπή. Σας διάβαζα όμως.

Εγώ περνάω αύριο στο Αιγάλεω.

Κορίτσια ήθελα να σας πω επειδή χθες βρέθηκα με την κοπέλα που με βοηθάει με το φάκελο και μου έκλεισε και το ραντεβού με την επιτροπή. Μου είπε να προσπαθήσω να πάρω τα φάρμακα όσο πιο νωρίς γίνεται αν είναι δυνατο και την ίδια μέρα. Εγώ μάλλον θα μπορέσω Τρίτη να τα πάρω όχι νωρίτερα.  Ενδέχεται να κλείσουν οι επιτροπές και τα φαρμακεία εοπυυ μου είπε. Αλλά αν συμβει κάτι τέτοιο θα βγάλουν ανακοίνωση 2-3 μέρες πριν. Λόγο του κορονοϊού.

Δεν ειναι και σιγουρο αλλα ετσι μου ειπε και είπα να σας το πω να είστε προετοιμασμένες όσες έχετε επιτροπή.

Μια ερωτησούλα προς τα κορίτσια που πήρα πρόσφτα τα φαρμακα. Μου είπε τα παίρνω απο το φαρμακειου του Εοπυυ στο Μαρουσι. Με ταυτότητα, εγκριση και συνταγή σωστά? Θελει τίποτ αλλο? Κι επειδή θα πάω πρωί πριν τη δουλειά. Ανοιγει στις 8. Να παω κατα τις 7μιση να περιμενω , εχει κοσμο πολύ?

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση.. μακάρι να πάνε όλα καλά τί να πω δεν εξαρτάται πλέον από εμάς.. εγώ περνάω 3 Απριλίου έχω ακόμα καιρό... κ εγώ στο Αιγάλεω είμαι..κάνε μια ερώτηση να δεις σε τι κατάσταση βρίσκονται κ αν έχουν κάποια σχετική ενημέρωση. 

εντωμεταξύ αν ακυρωθούν τι θα γίνει πότε ξανά?? κ αν λήξουν οι εξετάσεις ξανά απ την αρχή? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Είχα να γράψω μέρες αλλά έτρεχα με τα τελευταία χαρτιά για την επιτροπή. Σας διάβαζα όμως.

Εγώ περνάω αύριο στο Αιγάλεω.

Κορίτσια ήθελα να σας πω επειδή χθες βρέθηκα με την κοπέλα που με βοηθάει με το φάκελο και μου έκλεισε και το ραντεβού με την επιτροπή. Μου είπε να προσπαθήσω να πάρω τα φάρμακα όσο πιο νωρίς γίνεται αν είναι δυνατο και την ίδια μέρα. Εγώ μάλλον θα μπορέσω Τρίτη να τα πάρω όχι νωρίτερα.  Ενδέχεται να κλείσουν οι επιτροπές και τα φαρμακεία εοπυυ μου είπε. Αλλά αν συμβει κάτι τέτοιο θα βγάλουν ανακοίνωση 2-3 μέρες πριν. Λόγο του κορονοϊού.

Δεν ειναι και σιγουρο αλλα ετσι μου ειπε και είπα να σας το πω να είστε προετοιμασμένες όσες έχετε επιτροπή.

Μια ερωτησούλα προς τα κορίτσια που πήρα πρόσφτα τα φαρμακα. Μου είπε τα παίρνω απο το φαρμακειου του Εοπυυ στο Μαρουσι. Με ταυτότητα, εγκριση και συνταγή σωστά? Θελει τίποτ αλλο? Κι επειδή θα πάω πρωί πριν τη δουλειά. Ανοιγει στις 8. Να παω κατα τις 7μιση να περιμενω , εχει κοσμο πολύ?

τα παίρνεις από συγκεκριμένα φαρμακεία? δε μ έχουν πει κάτι τέτοιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

τα παίρνεις από συγκεκριμένα φαρμακεία? δε μ έχουν πει κάτι τέτοιο....

Από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ τα παίρνεις στο Μαρούσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

τα παίρνεις από συγκεκριμένα φαρμακεία? δε μ έχουν πει κάτι τέτοιο....

Από το Μαρούσι τα παίρνεις κορίτσι στο κεντρικο φαρμακείου του ΕΟΠΥΥ. Κι εγώ δεν το ήξερα. Χθες το έμαθα. Νόμιζα σε οποιαδήποτε φαρμακείο ΕΟΠΥΥ. Εννοείτε θα ρωτήσω αύριο και θα σας πω τι γίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, @Anni94 καλά αποτελέσματα!!!! Θεωρώ πολύ δύσκολο να κλείσουν τα φαρμακεία του ΕΟΠΥΥ. Εαν τα κλείσουν θα πρέπει να διοχετεύσουν τα φάρμακα στην αγορά καθώς δεν δίνονται στα απλά φαρμακεία.. . Δεν είναι μόνο οι ενέσεις της εξωσωματικής αλλά και οι ασθενείς με χρόνια νοσήματα από που θα πάρουν τα φάρμακα τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, @Anni94 καλά αποτελέσματα!!!! Θεωρώ πολύ δύσκολο να κλείσουν τα φαρμακεία του ΕΟΠΥΥ. Εαν τα κλείσουν θα πρέπει να διοχετεύσουν τα φάρμακα στην αγορά καθώς δεν δίνονται στα απλά φαρμακεία.. . Δεν είναι μόνο οι ενέσεις της εξωσωματικής αλλά και οι ασθενείς με χρόνια νοσήματα από που θα πάρουν τα φάρμακα τους;

Να σου πω την αλήθεια αυτό με τα φαρμακεία και εγώ δεν το πιστεύω. Γιατί είναι αυτό που λες. Πχ παίρνουν τα φάρμακα του ασθενείς όπως καρκινοπαθείς. Νομίζω ότι είναι υπερβολή που αποκλείεται να γίνει. Μόνο για τις επιτροπές δεν ξέρω.. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μη συμβεί τίποτα από τα δύο..

Πείτε μου λίγο εκεί στο Μαρούσι επειδή θέλω να προλάβω να έρθω και στη δουλειά, αν πάω όταν ανοίγει λέτε να γίνεται χαμός? Πως είναι αυτά τα φαρμακεία σήμερα. Γιατί θυμάμαι παλιά γινόταν χαμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Να σου πω την αλήθεια αυτό με τα φαρμακεία και εγώ δεν το πιστεύω. Γιατί είναι αυτό που λες. Πχ παίρνουν τα φάρμακα του ασθενείς όπως καρκινοπαθείς. Νομίζω ότι είναι υπερβολή που αποκλείεται να γίνει. Μόνο για τις επιτροπές δεν ξέρω.. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μη συμβεί τίποτα από τα δύο..

Πείτε μου λίγο εκεί στο Μαρούσι επειδή θέλω να προλάβω να έρθω και στη δουλειά, αν πάω όταν ανοίγει λέτε να γίνεται χαμός? Πως είναι αυτά τα φαρμακεία σήμερα. Γιατί θυμάμαι παλιά γινόταν χαμός.

εγω ειχα παει αργα το απογευμα  κ δεν ειχε καθολου αναμονη.εξυπηρετηθηκα αμεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Να σου πω την αλήθεια αυτό με τα φαρμακεία και εγώ δεν το πιστεύω. Γιατί είναι αυτό που λες. Πχ παίρνουν τα φάρμακα του ασθενείς όπως καρκινοπαθείς. Νομίζω ότι είναι υπερβολή που αποκλείεται να γίνει. Μόνο για τις επιτροπές δεν ξέρω.. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να μη συμβεί τίποτα από τα δύο..

Πείτε μου λίγο εκεί στο Μαρούσι επειδή θέλω να προλάβω να έρθω και στη δουλειά, αν πάω όταν ανοίγει λέτε να γίνεται χαμός? Πως είναι αυτά τα φαρμακεία σήμερα. Γιατί θυμάμαι παλιά γινόταν χαμός.

Εγώ όταν πήγα είχα μπροστά μου σχεδόν 20 άτομα πήγα αργά βέβαια και δεν ξέρω πόσο νωρίς πανε για πάρουν αριθμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να τα πάρετε από αυτά τα φάρμακεια???? Δεν αρκεί δλδ να δείξετε συνταγή κ απόφαση σε απλό φαρμακείο που μπορεί να τα έχει (πχ δίπλα στο ιασω στο golden hall μέσα-εγώ εκεί είχα πάει κ επειδή μ έδιναν μόνο μια γτ κ καλά δεν δικαιούνταν άλλη για εκείνο το μήνα  κ εγώ ήθελα 3 σύνολο μίλησε η γραμματέας του γιατρού με την εταιρεία κ μ έστειλαν στο όνομα μου τις άλλες 2 στο φαρμακείο)!!! Εγώ δεν τα είχα πάρει μέσω επιτροπής οπότε συγχωρέστε με.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Miti85 είπε:

εγω ειχα παει αργα το απογευμα  κ δεν ειχε καθολου αναμονη.εξυπηρετηθηκα αμεσα!

Φοβαμαι μη και δεν προλαβω γιατι σχολαω 5 απο κεντρο αθηνας. Μεχρι Μαρουσι ειναι αποσταση με κινηση και κλεινουν 7 Δευτερα με Πεμπτη.. Για αυτο ελεγα 8 το πρωι.. Αλλα θα το δω , βλεποντας και κανοναντας. Γιατι εχουμε και την δουλεια και ειναι ενα πρόβλημα..

 

@bebe2 Α !έχουν αριθμό προτερ. δεν το ήξερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Φοβαμαι μη και δεν προλαβω γιατι σχολαω 5 απο κεντρο αθηνας. Μεχρι Μαρουσι ειναι αποσταση με κινηση και κλεινουν 7 Δευτερα με Πεμπτη.. Για αυτο ελεγα 8 το πρωι.. Αλλα θα το δω , βλεποντας και κανοναντας. Γιατι εχουμε και την δουλεια και ειναι ενα πρόβλημα..

 

@bebe2 Α !έχουν αριθμό προτερ. δεν το ήξερα..

Ναι είναι λίγο σαν τράπεζα επισης μαζι σου να έχεις παγοκυστες η καποιο cooler γιατί είναι ψυγείου τα φάρμακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Φοβαμαι μη και δεν προλαβω γιατι σχολαω 5 απο κεντρο αθηνας. Μεχρι Μαρουσι ειναι αποσταση με κινηση και κλεινουν 7 Δευτερα με Πεμπτη.. Για αυτο ελεγα 8 το πρωι.. Αλλα θα το δω , βλεποντας και κανοναντας. Γιατι εχουμε και την δουλεια και ειναι ενα πρόβλημα..

 

@bebe2 Α !έχουν αριθμό προτερ. δεν το ήξερα..

Τα φαρμακα πρεπει επισης να μπουν αμεσα στο ψυγειο....οποτε σκεψου αν θα πας απευθειας δουλεια αν θα εχεις τη δυνατοτητα να τα προφυλαξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope19 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια. Είχα να γράψω μέρες αλλά έτρεχα με τα τελευταία χαρτιά για την επιτροπή. Σας διάβαζα όμως.

Εγώ περνάω αύριο στο Αιγάλεω.

Κορίτσια ήθελα να σας πω επειδή χθες βρέθηκα με την κοπέλα που με βοηθάει με το φάκελο και μου έκλεισε και το ραντεβού με την επιτροπή. Μου είπε να προσπαθήσω να πάρω τα φάρμακα όσο πιο νωρίς γίνεται αν είναι δυνατο και την ίδια μέρα. Εγώ μάλλον θα μπορέσω Τρίτη να τα πάρω όχι νωρίτερα.  Ενδέχεται να κλείσουν οι επιτροπές και τα φαρμακεία εοπυυ μου είπε. Αλλά αν συμβει κάτι τέτοιο θα βγάλουν ανακοίνωση 2-3 μέρες πριν. Λόγο του κορονοϊού.

Δεν ειναι και σιγουρο αλλα ετσι μου ειπε και είπα να σας το πω να είστε προετοιμασμένες όσες έχετε επιτροπή.

Μια ερωτησούλα προς τα κορίτσια που πήρα πρόσφτα τα φαρμακα. Μου είπε τα παίρνω απο το φαρμακειου του Εοπυυ στο Μαρουσι. Με ταυτότητα, εγκριση και συνταγή σωστά? Θελει τίποτ αλλο? Κι επειδή θα πάω πρωί πριν τη δουλειά. Ανοιγει στις 8. Να παω κατα τις 7μιση να περιμενω , εχει κοσμο πολύ?

Καλημέρα! Θέλει και μία πρόσφατη εξέταση χοριακής απ' ότι θυμάμαι... Καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...