Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Ξέρω γω; Γιατί απορρυθμιστηξε ο κύκλος; Είναι καλό αυτό;

Δεν παίζει κανένα ρόλο ποτέ θα έρθει η περίοδος με την διεργεση δλδ αν έρθει νωρίτερα ή καθυστέρησει! Εσένα αυτό που σε νοιάζει είναι ποτέ θα ξεκινήσεις ενέσεις που ξεκινάς 2η ή 3η ημέρα του κύκλου.! Τα καφέ δεν τα μετράς μόνο όταν έχεις κανονικά αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Περιμενε, βγηκε η χοριακη; η ακομα; όπως και να χει και μια ανωμαλια του κύκλου να είναι συμβαίνει ξεκάθαρα απο το αγχος. Παλια μου τεχνη κόσκινο. Στην ιδια φαση είμαι και γω, με καθυστέρηση. Αλλα ξερω τι να  γίνει με μενα, ό,τι συμβαίνει 3 χρονια τώρα. 

Χοριακη να μας πεις!!!! 

Έχεις δίκιο..... κάτι γίνεται με τον κύκλο... βγήκε η χοριακή και είναι αρνητική... Άρα τα τέστ είναι χαλασμένα η ληγμένα και κάτι παίζει με την περίοδο... όπως και να χει πάμε βουρ για διέγερση Στελακι μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Δεν παίζει κανένα ρόλο ποτέ θα έρθει η περίοδος με την διεργεση δλδ αν έρθει νωρίτερα ή καθυστέρησει! Εσένα αυτό που σε νοιάζει είναι ποτέ θα ξεκινήσεις ενέσεις που ξεκινάς 2η ή 3η ημέρα του κύκλου.! Τα καφέ δεν τα μετράς μόνο όταν έχεις κανονικά αίμα 

Σευχαριστω πολύ γτ είμαι άσχετη και αγχώθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Σευχαριστω πολύ γτ είμαι άσχετη και αγχώθηκα

δεν χρειάζεται να βάλεις και επιπλέον άγχος..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχεις δίκιο..... κάτι γίνεται με τον κύκλο... βγήκε η χοριακή και είναι αρνητική... Άρα τα τέστ είναι χαλασμένα η ληγμένα και κάτι παίζει με την περίοδο... όπως και να χει πάμε βουρ για διέγερση Στελακι μου...

Αυτό είναι καλό. Βουρ όπως είπες. Με δικά σου ολα! Διεγερση κι αγιος ο θεος. Προχώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ριρίκα είπε:

Καλή αρχή κοριτσάκι και καλή επιτυχία! Εμένα το prezolon μου το ξεκινούσε πάντα μετά την ωοληψία, εσένα πως και το ξεκινάει τόσο νωρίς; Από την ημέρα που το ξεκινούσα έκοβα τελείως το αλάτι και τη ζάχαρη! 

Ευχαριστώ πολύ! Δεν ξέρω γιατι μου το ξεκίνησε απο τώρα.Πάντος έτσι που με βλέπω μέχρι το τέλος του μήνα θα είμαι -5 κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Κακή αρχή με το καλό 

Γλυκιά μου ξεκίνησες ;;; Ποσό χαίρομαι ..... με το καλό το 2020 θα δείτε θα είναι η χρόνια για όλες μας 

Ναι ξεκίνησα...Σήμερα ξεκινάω και την διέγερση. Εσυ σε τι φάση βρίσκεσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλή αρχή εύχομαι!!και εγώ χθες έκανα την πρώτη ένεση!Εγώ κάνω βράδυ προτοκολο εύχομαι τα καλύτερα!!!💖💪

Α! Ωραία λογικά μαζί θα είμαστε😊 Καλή αρχή και σε σένα και καλή επιτυχία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Έχεις δίκιο..... κάτι γίνεται με τον κύκλο... βγήκε η χοριακή και είναι αρνητική... Άρα τα τέστ είναι χαλασμένα η ληγμένα και κάτι παίζει με την περίοδο... όπως και να χει πάμε βουρ για διέγερση Στελακι μου...

Κρίμα για τη χοριακή, είχα μια ελπίδα... η τιμη της ηταν 0 στρογγυλό ή κάτι τις παραπανω; μπορεί να παίζει κι αυτό το ρόλο του γιατί κάτι λίγο ανιχνευσε το τεστ. Εκτός αν ήταν χαλασμένο τι να πω. Μιας και θα έχεις επικοινωνία με το κέντρο αν θες ανέφερε τους κι αυτό να δούμε τι θα σου πουν. Πάντως τη διέγερση την ξεκινάς κανονικά λαμβάνοντας υπόψη ως πρώτη μέρα της περιόδου την ημέρα που θα δεις κανονική ροή. Μάλιστα αν έρθει το κόκκινο αίμα αργά το βράδυ μετράς ως πρώτη μέρα την επόμενη. Εφοσον έχεις ήδη τα φαρμακα της διέγερσης θα ξεκινήσεις ότι μέρα σου είπαν, συνήθως δεύτερη, ανεξάρτητα αν είναι Κυριακή, αργία κλπ. Δεν χρειάζεται να σε ξαναδεί πριν Εκτός αν σου έδωσαν διαφορετικές οδηγίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Δεν ξέρω γιατι μου το ξεκίνησε απο τώρα.Πάντος έτσι που με βλέπω μέχρι το τέλος του μήνα θα είμαι -5 κιλά.

Αν κόψεις αλάτι και ζάχαρη δεν θα πάρεις καθόλου κιλά...εγώ αντιθέτως σε εκείνη τη φάση έχασα κιόλας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Κρίμα για τη χοριακή, είχα μια ελπίδα... η τιμη της ηταν 0 στρογγυλό ή κάτι τις παραπανω; μπορεί να παίζει κι αυτό το ρόλο του γιατί κάτι λίγο ανιχνευσε το τεστ. Εκτός αν ήταν χαλασμένο τι να πω. Μιας και θα έχεις επικοινωνία με το κέντρο αν θες ανέφερε τους κι αυτό να δούμε τι θα σου πουν. Πάντως τη διέγερση την ξεκινάς κανονικά λαμβάνοντας υπόψη ως πρώτη μέρα της περιόδου την ημέρα που θα δεις κανονική ροή. Μάλιστα αν έρθει το κόκκινο αίμα αργά το βράδυ μετράς ως πρώτη μέρα την επόμενη. Εφοσον έχεις ήδη τα φαρμακα της διέγερσης θα ξεκινήσεις ότι μέρα σου είπαν, συνήθως δεύτερη, ανεξάρτητα αν είναι Κυριακή, αργία κλπ. Δεν χρειάζεται να σε ξαναδεί πριν Εκτός αν σου έδωσαν διαφορετικές οδηγίες.

Δεν ξέρω την τιμή ακριβώς γτ η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε δεν είστε έγκυος είναι μηδενική η τιμή Δευτέρα τώρα θα πάω να πάρω και το χαρτί...  Πιθανόν να είναι χαλασμένα η ληγμένα τα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν ξέρω την τιμή ακριβώς γτ η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε δεν είστε έγκυος είναι μηδενική η τιμή Δευτέρα τώρα θα πάω να πάρω και το χαρτί...  Πιθανόν να είναι χαλασμένα η ληγμένα τα τεστ

Τώρα πας φουλ για διεργεση και μετά θα έρθει το νινακι σας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris μήπως εχεις πετρούλες στα νεφρα; καμια φορα βγαζει θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Επίσης και αλλα φαρμακα το επηρεάζουν. Εσυ θα έχεις οδηγό τη χοριακη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Steli είπε:

@Taggeris μήπως εχεις πετρούλες στα νεφρα; καμια φορα βγαζει θετικό τεστ εγκυμοσύνης. Επίσης και αλλα φαρμακα το επηρεάζουν. Εσυ θα έχεις οδηγό τη χοριακη. 

Πώς θα το κοιτάξω αυτό; Πιθανόν να συμβαίνει κάτι με τα νεφρά μου γτ συνέχεια κατουριέμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Πώς θα το κοιτάξω αυτό; Πιθανόν να συμβαίνει κάτι με τα νεφρά μου γτ συνέχεια κατουριέμαι....

Με υπέρηχο το βλέπεις. Δεν ειναι κατι όμως που χρειάζεται να κοιτάξεις εφόσον δεν εχεις ενοχλήσεις. Μπορεί να πίνεις πολλούς καφέδες πχ. γι αυτό να πηγαίνεις τουαλέτα συχνα. Εγώ στέκομαι στο οτι σου κανει εντύπωση που βγήκε η γραμμούλα. Τη στιγμή όμως που πας για διέγερση δεν υπάρχει κάτι να σε αγχώνει. Θα μπεις σε σειρά με τις ορμονες και εύχομαι να δεις μια θετικάρα ΝΑ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Steli είπε:

Με υπέρηχο το βλέπεις. Δεν ειναι κατι όμως που χρειάζεται να κοιτάξεις εφόσον δεν εχεις ενοχλήσεις. Μπορεί να πίνεις πολλούς καφέδες πχ. γι αυτό να πηγαίνεις τουαλέτα συχνα. Εγώ στέκομαι στο οτι σου κανει εντύπωση που βγήκε η γραμμούλα. Τη στιγμή όμως που πας για διέγερση δεν υπάρχει κάτι να σε αγχώνει. Θα μπεις σε σειρά με τις ορμονες και εύχομαι να δεις μια θετικάρα ΝΑ. 

Δεν πινω καφέδες μόνο ένα το πρωί... τι να πώ..... ανεξήγητο φαινόμενο.... χαχαχαχα δεν πειράζει προχωράμε δυνατά εύχομαι να πάρω πολλά δυνατά έμβρυα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@ViKcy και @sokola4 καλή επιτυχία στις διεγερσεις σας κορίτσια! Η πρώτη σας φορά είναι; 

Ναι εμένα είναι η πρώτη φορά!!!! Ελπίζω να πάνε για όλες μας καλά!!💗💗💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξέρει καμιά πόσο καθοριστικό είναι άγχος στην διαδικασία της διέγερσης; Εγώ δυστυχώς έχω από χθες τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο και είναι σοβαρά και όλο αυτό μου έχει δημιουργησει όπως είναι λογικό πολύ άγχος!αλλά τώρα ξεκίνησα τις ενέσεις και δεν μπορώ να σταματήσω!!φοβάμαι μην πάνε όλα χάλια λόγω άγχους !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν πινω καφέδες μόνο ένα το πρωί... τι να πώ..... ανεξήγητο φαινόμενο.... χαχαχαχα δεν πειράζει προχωράμε δυνατά εύχομαι να πάρω πολλά δυνατά έμβρυα

Λειτουργούν τζετ τα νεφρά σου λοιπόν 😂. Θα εχεις πολλά και δυνατά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια ξέρει καμιά πόσο καθοριστικό είναι άγχος στην διαδικασία της διέγερσης; Εγώ δυστυχώς έχω από χθες τον μπαμπά μου στο νοσοκομείο και είναι σοβαρά και όλο αυτό μου έχει δημιουργησει όπως είναι λογικό πολύ άγχος!αλλά τώρα ξεκίνησα τις ενέσεις και δεν μπορώ να σταματήσω!!φοβάμαι μην πάνε όλα χάλια λόγω άγχους !

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπαμπά σου κοπέλα μου δεν παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στην διεργεση όσο παίζει ρόλο στην ευριομεταφορα.! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Steli είπε:

Λειτουργούν τζετ τα νεφρά σου λοιπόν 😂. Θα εχεις πολλά και δυνατά! 

Χαχαχαχα μπα σε καλό σου..κατουρηθηκα..... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με τον μπαμπά σου κοπέλα μου δεν παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στην διεργεση όσο παίζει ρόλο στην ευριομεταφορα.! 

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!! Μακάρι !μου έπεσαν όλα μαζί και δυσκολεύομαι ψυχολογικά!Προς στο παρόν σκέφτομαι να πάνε όλα καλά να έχω έμβρυα και να τα βάλω κατάψυξη και μετά να δω πότε θα προχωρήσω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!! Μακάρι !μου έπεσαν όλα μαζί και δυσκολεύομαι ψυχολογικά!Προς στο παρόν σκέφτομαι να πάνε όλα καλά να έχω έμβρυα και να τα βάλω κατάψυξη και μετά να δω πότε θα προχωρήσω!!

Κορίτσι καταρχήν περαστικά!

Βάσει μελετών (είχα διαβάσει πολλές χαχα) φαίνεται ότι το άγχος δεν παίζει ιδιαίτερο ρόλο στην εξωσωματική αντίθετα επηρεάζει στη φυσιολογικη σύλληψη (τουλάχιστον σε ενα βαθμό). Πάντως να ξέρεις η κατάψυξη είναι γενικά καλή επιλογή γιατί θα καθαρίσει κ το σώμα από τις ορμόνες. Και πάλι περαστικά εύχομαι κ να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!!! Μακάρι !μου έπεσαν όλα μαζί και δυσκολεύομαι ψυχολογικά!Προς στο παρόν σκέφτομαι να πάνε όλα καλά να έχω έμβρυα και να τα βάλω κατάψυξη και μετά να δω πότε θα προχωρήσω!!

Θα έχεις κοπέλα μου..!!!! Όλα καλά θα πάνε..!! Όποτε εσυ νιώσεις έτοιμη θα προχωρήσεις γιατί θέλει ηρεμία όλοι αυτή η διαδικασία ιδικα μετά από ευριομεταφορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...