Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

@Papadakis έχεις απόλυτο δίκιο!!δεν τα παρατάμε για κανένα λόγο!!!!το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν έχω άλλες βλαστοκυστες...έχω 2των 4ημερων και 1 των 3 ημερών...έχω καμία ελπίδα με αυτά;;;στο Ναυτικό είμαι, μίλησα με τον γιατρό και θα αργήσω να την κανω... τουλάχιστον 2 μήνες..πρώτα υπέρηχο, ξανά ορμόνες και έχω δρόμο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ τώρα ξεκινάω..

Ε τώρα πρέπει να τριτωσουν κ τα θετικα @Niki94 @Σελίνα !

περιμένει καμιά άλλη κοπέλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia35 είναι καλό που θέλει λίγο να ψάχνει παραπάνω ο γιατρός γιατί εχω ακούσει περίπτωσεις που απλά προχωράνε στην επόμενη. Καλύτερα να ξέρεις αν υπάρχει κάτι που θέλει διόρθωση για να πας με πιο σίγουρα βήματα! Τα εμβρυακια σου είναι μια χαρά! Αναλόγως τι θα αποφασίσουν οι εμβρυολογοι μπορεί να στα βάλουν απευθείας μόλις ξεπαγωσουν, ή να τα αφήσουν να προχωρήσουν σε βλαστοκυστες και να τα βάλουν τότε. 

@Tokyoμακαρι το εύχομαι για όλες μας να είναι αυτή η φορά τυχερή και καμιά να μην περιμένει την επόμενη! 

@Niki94 εσύ ξεκινάς για ετ ή διεγερση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Papadakis έχεις απόλυτο δίκιο!!δεν τα παρατάμε για κανένα λόγο!!!!το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι δεν έχω άλλες βλαστοκυστες...έχω 2των 4ημερων και 1 των 3 ημερών...έχω καμία ελπίδα με αυτά;;;στο Ναυτικό είμαι, μίλησα με τον γιατρό και θα αργήσω να την κανω... τουλάχιστον 2 μήνες..πρώτα υπέρηχο, ξανά ορμόνες και έχω δρόμο...

Kalhmera! κορίτσι αν λίγο ψάξεις στο φόρουμ θα δεις πάρα πολλές ιστορίες με τέλειες βλαστοκύστες που δεν έπιασαν (ή έπιασαν) και μέτρια έμβρυα 3-4 ημερών που έγιναν υγιή μωρά (ή και όχι...). Τι θέλω να πω, σε αυτή τη διαδικασία εγγυήσεις (δυστυχώς) δεν υπάρχουν μόνο πιθανότητες! Το πως θα αντιδράσει το σώμα σου και πότε θα αναγνωρίσει ένα έμβρυο ως το σωστό δεν το ξέρεις ποτέ! Το πιστεύω για σένα θα το δεις, είναι θέμα χρόνου!

Να ξέρεις γενικά ότι η κατάψυξη έχει περισσότερες πιθανότητες επειδή ξεκουράζεται το σώμα από τις ορμόνες της διέγερσης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σελίνα  η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός απόρησε με το αποτέλεσμα και με ρωτούσε συνεχώς αν κατάλαβα καλά...θα το ψάξουμε όλο από την αρχή μου είπε... περιμένω να αδιαθετήσω για να ξανακάνω υπέρηχο... πάντως για ΕΤ απευθείας ούτε καν το συζητάει..

@Tokyo μου ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!! Σήμερα ξύπνησα πιο αποφασισμένη από ποτέ!!!

@Niki94 καλή επιτυχία κοπέλα μου!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Ε τώρα πρέπει να τριτωσουν κ τα θετικα @Niki94 @Σελίνα !

περιμένει καμιά άλλη κοπέλα;

Και εγώ 2 μέρες ακόμα!!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα μετά από τόσες αποτυχίες λέω πως το ότι είμαστε καπνιστές κ εγώ κ ο σύζυγος είναι η αιτία που είμαστε τ δυο μας μόνο όταν κάνω εμβρύομεταφορα το κοβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Κορίτσια καλημέρα μετά από τόσες αποτυχίες λέω πως το ότι είμαστε καπνιστές κ εγώ κ ο σύζυγος είναι η αιτία που είμαστε τ δυο μας μόνο όταν κάνω εμβρύομεταφορα το κοβω

κορίτσι μου αν θες φυσικά να πεις, σου έχουν πει ποτέ κάτι για τα έμβρυα; δλδ μεταφέρουν πάντα άριστα έμβρυα τα οποία όμως δεν εμφυτεύονται; Έχουν ίσως δει κάτι στην προετοιμασία του ενδομητρίου ή κάτι που να εμποδίζει γενικά; Σε ρωτάω γιατί πραγματικά μου φαίνεται ανεξήγητο αυτό που συμβαίνει... Τώρα για το τσιγάρο τι να σου πω, καλό δεν είναι σίγουρα αλλά τόσο πολύ; ο γιατρός βασικά μπορεί να σου πει μόνο... Μήπως να έπαιρνες και μια δεύτερη γνώμη πάντως; Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Ε τώρα πρέπει να τριτωσουν κ τα θετικα @Niki94 @Σελίνα !

περιμένει καμιά άλλη κοπέλα;

Μακάρι 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

@Σελίνα  η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός απόρησε με το αποτέλεσμα και με ρωτούσε συνεχώς αν κατάλαβα καλά...θα το ψάξουμε όλο από την αρχή μου είπε... περιμένω να αδιαθετήσω για να ξανακάνω υπέρηχο... πάντως για ΕΤ απευθείας ούτε καν το συζητάει..

@Tokyo μου ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!!!! Σήμερα ξύπνησα πιο αποφασισμένη από ποτέ!!!

@Niki94 καλή επιτυχία κοπέλα μου!!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σελίνα είπε:

@Sofia35 είναι καλό που θέλει λίγο να ψάχνει παραπάνω ο γιατρός γιατί εχω ακούσει περίπτωσεις που απλά προχωράνε στην επόμενη. Καλύτερα να ξέρεις αν υπάρχει κάτι που θέλει διόρθωση για να πας με πιο σίγουρα βήματα! Τα εμβρυακια σου είναι μια χαρά! Αναλόγως τι θα αποφασίσουν οι εμβρυολογοι μπορεί να στα βάλουν απευθείας μόλις ξεπαγωσουν, ή να τα αφήσουν να προχωρήσουν σε βλαστοκυστες και να τα βάλουν τότε. 

@Tokyoμακαρι το εύχομαι για όλες μας να είναι αυτή η φορά τυχερή και καμιά να μην περιμένει την επόμενη! 

@Niki94 εσύ ξεκινάς για ετ ή διεγερση? 

Ευριομεταφορα.. διέγερση έχω κάμει από τον Ιούνιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Κορίτσια καλημέρα μετά από τόσες αποτυχίες λέω πως το ότι είμαστε καπνιστές κ εγώ κ ο σύζυγος είναι η αιτία που είμαστε τ δυο μας μόνο όταν κάνω εμβρύομεταφορα το κοβω

Φίλη μου καλό είναι να το κόψουμε ούτως ή άλλως και φυσικά όταν κάνουμε ετ και φυσικά στην εγκυμοσύνη. Εμείς είμαστε και οι δύο καπνιστές και κάπνιζα μέχρι 5 μέχρι την ημέρα της χοριακης. Τωρα έχω τα διδυμακια μου. Με στραβοκοιταξε ο γιατρός αλλα μου είπε μέχρι 5 το προτιμά από το να τρελαθώ στην αναμονή της χοριακης και φυσικά μαχαίρι μετά. 

Δε στα λέω αυτά για να μην το κόψεις αλλά για να μην αυτομαστιγωνεσαι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ampempa είπε:

Και εγώ 2 μέρες ακόμα!!!!! ❤️

Ελπίζω να είναι όλα τέλεια και να πάρεις μία θετική χοριακή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Κορίτσια καλημέρα μετά από τόσες αποτυχίες λέω πως το ότι είμαστε καπνιστές κ εγώ κ ο σύζυγος είναι η αιτία που είμαστε τ δυο μας μόνο όταν κάνω εμβρύομεταφορα το κοβω

Εκατομμυρια ζευγαρια σε ολο το κοσμο καπνιζουν και κανουν παιδια...μη κατηγορεις τον εαυτο σου για το καπνισμα, ανθρωπος εισαι! 

Μιλα μαζι του για intralibids..εμενα παντως αυτα με βοηθησαν και ειδα θετικο στη 4η εμβρυομεταφορα...και επισης η @nikona στην 3η της εμβρυομεταφορα πετυχε το αγορακι της και της ειχαν βαλει intralibids. Μιλησε μαζι του μηπως δοκιμασετε κατι αλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Εκατομμυρια ζευγαρια σε ολο το κοσμο καπνιζουν και κανουν παιδια...μη κατηγορεις τον εαυτο σου για το καπνισμα, ανθρωπος εισαι! 

Μιλα μαζι του για intralibids..εμενα παντως αυτα με βοηθησαν και ειδα θετικο στη 4η εμβρυομεταφορα...και επισης η @nikona στην 3η της εμβρυομεταφορα πετυχε το αγορακι της και της ειχαν βαλει intralibids. Μιλησε μαζι του μηπως δοκιμασετε κατι αλλο. 

Συγνώμη να σε ρωτήσω κάτι...τι ακριβώς είναι τα intralibits και σε τι περιπτωσεις τα δινουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Ελπίζω να είναι όλα τέλεια και να πάρεις μία θετική χοριακή...

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Καλή δύναμη και καλή επιτυχία σε όλα τα κοριτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εκατομμυρια ζευγαρια σε ολο το κοσμο καπνιζουν και κανουν παιδια...μη κατηγορεις τον εαυτο σου για το καπνισμα, ανθρωπος εισαι! 

Μιλα μαζι του για intralibids..εμενα παντως αυτα με βοηθησαν και ειδα θετικο στη 4η εμβρυομεταφορα...και επισης η @nikona στην 3η της εμβρυομεταφορα πετυχε το αγορακι της και της ειχαν βαλει intralibids. Μιλησε μαζι του μηπως δοκιμασετε κατι αλλο. 

Τι είναι αυτό αν θέλεις Μ εξηγείς ευχαριστω πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι μου αν θες φυσικά να πεις, σου έχουν πει ποτέ κάτι για τα έμβρυα; δλδ μεταφέρουν πάντα άριστα έμβρυα τα οποία όμως δεν εμφυτεύονται; Έχουν ίσως δει κάτι στην προετοιμασία του ενδομητρίου ή κάτι που να εμποδίζει γενικά; Σε ρωτάω γιατί πραγματικά μου φαίνεται ανεξήγητο αυτό που συμβαίνει... Τώρα για το τσιγάρο τι να σου πω, καλό δεν είναι σίγουρα αλλά τόσο πολύ; ο γιατρός βασικά μπορεί να σου πει μόνο... Μήπως να έπαιρνες και μια δεύτερη γνώμη πάντως; Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σου!

Όλα λένε πως είναι τέλεια κ τίποτα δεν γίνεται με τ σπέρμα είχαμε θεμα κινητικότητα κ υποτίθεται λύθηκε σκέφτομαι γ αιματολογο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Όλα λένε πως είναι τέλεια κ τίποτα δεν γίνεται με τ σπέρμα είχαμε θεμα κινητικότητα κ υποτίθεται λύθηκε σκέφτομαι γ αιματολογο

τι να σου πω, νομίζω ότι όντως από τη στιγμή που λύθηκε η κινητικότητα (που οκ δεν είναι κ το πιο φοβερό θέμα) και τα έμβρυα είναι καλά δεν εξηγείται αυτό το πράγμα που γίνεται... Νομίζω ότι καλά το σκέφτεσαι γιατί εφόσον τα έμβρυα είναι καλά κάτι άλλο τα εμποδίζει να εμφυτευτούν... 

όσο για αυτό που αναφέρθηκε πιο πάνω το γκουγκλαρα και φαίνεται ότι πρόκειται για χορήγηση ενός υγρού που βοηθά στην εμφύτευση https://www.assistingnature.gr/blog/?p=235

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Sugarmam είπε:

Τι είναι αυτό αν θέλεις Μ εξηγείς ευχαριστω πολύ

https://www.onmed.gr/ygeia/story/316337/o-apisteftos-tropos-na-epityxei-i-eksosomatiki-gonimopoiisi-to-kolpo-ton-giatron

@Ριρίκα στο link παραπανω διαβασε τι είναι..

Δε ξερω αν ήταν αυτό... αλλά τις αλλες φορές βάζαμε αριστες βλαστοκύστες και οι τελευταίες μας που είχαμε και εμφύτευση ήταν 5ΒC φαντασου.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...