Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια για παιδί.


Recommended Posts

Καλησπέρα στην ομάδα!!!! Εδω και αρκετα χρονια προσπαθω με τον συζυγο μου να κανουμε παιδί. Μέχρι και περυσι με φυσιολογικό τρόπο. Να σημειωσω ότι στο ιστορικό μου έχω προδιάθεση θρομβοφιλιας και μια αποβολη. Στο ιστορικό του συζύγου μου, χρόνια προστατιτιδα, e coli (το οποιο ειναι σε υφεση) και εξιδεικευμενα σπερμοδιαγραμματα εδειξαν οξειδωτικο στρες και χαμηλη κινητικοτητα σπερματοζωαρίων. Μετα απο πολυαριθμες αντιβιωσεις και αγωγες ειχαμε και μια αποτυχημενη σπερματεγχυση. Επισης μετα απο παροτρυνση ειδικων αποφασισαμε να προχωρησουμε στη διαδικαδια εξωσωματικης μιας που μας ανεφεραν οτι το μικροβιο του συζυγου δυσκολα φεύγει αλλα με τη βοήθεια της επιστημης δεν θα σταθει εμποδιο σε πιθανη συλληψη. Θα ηθελα λοιπον εαν κάποια κοπέλα είχε παρόμοια εμπειρία με τη δική μας να μου πει τη γνώμη της και ποιον δρόμο ακολούθησε.  Αν η εξωσωματικη ειναι μονοδρομος Και αν έχει κάποια πρόταση για κέντρο κατά προτίμηση στην Κρήτη. Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/4/2024 at 10:51 ΜΜ, ο/η Mommy2024 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα!!!! Εδω και αρκετα χρονια προσπαθω με τον συζυγο μου να κανουμε παιδί. Μέχρι και περυσι με φυσιολογικό τρόπο. Να σημειωσω ότι στο ιστορικό μου έχω προδιάθεση θρομβοφιλιας και μια αποβολη. Στο ιστορικό του συζύγου μου, χρόνια προστατιτιδα, e coli (το οποιο ειναι σε υφεση) και εξιδεικευμενα σπερμοδιαγραμματα εδειξαν οξειδωτικο στρες και χαμηλη κινητικοτητα σπερματοζωαρίων. Μετα απο πολυαριθμες αντιβιωσεις και αγωγες ειχαμε και μια αποτυχημενη σπερματεγχυση. Επισης μετα απο παροτρυνση ειδικων αποφασισαμε να προχωρησουμε στη διαδικαδια εξωσωματικης μιας που μας ανεφεραν οτι το μικροβιο του συζυγου δυσκολα φεύγει αλλα με τη βοήθεια της επιστημης δεν θα σταθει εμποδιο σε πιθανη συλληψη. Θα ηθελα λοιπον εαν κάποια κοπέλα είχε παρόμοια εμπειρία με τη δική μας να μου πει τη γνώμη της και ποιον δρόμο ακολούθησε.  Αν η εξωσωματικη ειναι μονοδρομος Και αν έχει κάποια πρόταση για κέντρο κατά προτίμηση στην Κρήτη. Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Εγώ πάντως ειχα παει στο παντο στο γενεσις αθηνα και ναι μεν δεν ειχα τρομερη επαφη με το γιατρο ειχα με τις μαιες κ μου τα αναλύανε ολα.ερχεται κρητη εκεινος αν θες να παρεις πληροφοριες .πηγα λογω ονόματος κ εγω κ λογω εμπειρίας του. Genesis crete ηρακλειο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Και εγώ αυτή τη κλινική θα σου πρότεινα.. απλά εγώ ήμουν με άλλο γιατρό το σφακ. Εφόσον λες ότι προσπαθείτε πολλά χρόνια ίσως ήρθε η ώρα να προχωρήσετε στο επόμενο βήμα μη το φοβάσαι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...