Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Έχω φυλή μου την έκοψα στα 40 επειδή δεν έκανε σπερμματεγχυση απλά εγώ το είπα καθαρά από εμπειρία.. Και με συζητήσεις κοπέλες 

Δυο φορες εχω περασει επιτροπη...και τις δυο φορες συναντησα κοπελες 37,38,40, που περασαν μια χαρα χωρις προηγουμενες σπερματεγχυνσεις. Και μενα μου ελεγαν στα 28 που περασα επιτροπη 1η φορα οτι δε θα με περνουσαν γιατι ειχαμε μια προσπαθεια σπερματεγχυνσης και ο λογος της υπογονιμοτητας ηταν το σπω. Τελικα περασα μπαμ μπαμ χωρις δευτερη σκεψη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δυο φορες εχω περασει επιτροπη...και τις δυο φορες συναντησα κοπελες 37,38,40, που περασαν μια χαρα χωρις προηγουμενες σπερματεγχυνσεις. Και μενα μου ελεγαν στα 28 που περασα επιτροπη 1η φορα οτι δε θα με περνουσαν γιατι ειχαμε μια προσπαθεια σπερματεγχυνσης και ο λογος της υπογονιμοτητας ηταν το σπω. Τελικα περασα μπαμ μπαμ χωρις δευτερη σκεψη! 

Οπότε εδώ παίζει..!!!! Είναι στην Κρίση καθαρά της Επιτροπής..!!!! Εγώ απλά είπα τι ξέρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Οπότε εδώ παίζει..!!!! Είναι στην Κρίση καθαρά της Επιτροπής..!!!! Εγώ απλά είπα τι ξέρω.. 

Πολυ σπανια να κοψουν για τετοιους λογους...πρεπει να εχουν στραβοκοιμηθει για να αντιδρασουν ετσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Πολυ σπανια να κοψουν για τετοιους λογους...πρεπει να εχουν στραβοκοιμηθει για να αντιδρασουν ετσι. 

Δεκτό κοπέλα μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mydream είπε:

Ναι προσπαθούμε. Ναι ρέζους έχουμε το ίδιο κ ομάδα αίματος.

Με το καλό κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα να μάθουμε ευχάριστα! Ειλικρινά πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Οταν λες πολυ ασχημα? 

Ας περιμένουμε την Τετάρτη και μετά θα σου γράψω. Δεν θέλω να έχεις το χειρότερο στο μυαλό σου. Ο γιατρός μου μου είχε πει τότε ότι έχει δει κύηση να εξελίσσεται τέλεια με πρώτη χοριακη 7! Μείνε με την θετική σκέψη και όλες είμαστε εδώ για να σε στηρίξουμε! Δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Εύχομαι σύντομα να μάθουμε ευχάριστα! Ειλικρινά πάντως δεν νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα τότε. 

Χίλια ευχαριστώ! Εσείς σε ποια φάση είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Χμμμ θα έλεγα ότι εάν την Παρασκευή είναι ακόμα 34 τα πράγματα δεν είναι καλά.. Από εμπειρία προσωπική το λέω.. Πρέπει σύντομα να πάρει τα πάνω του για να είναι θετικό.. Ο μαντουδης πάντως μου είχε πει ότι έχει δει να εξελίσσεται κύηση με πρώτη χοριακη 7. Υπάρχουν ελπίδες!

Α, δεν έχω τόση εμπειρία, το νούμερο το υπέθεσα λόγω διπλασιασμων!

Βρε ας είναι όλα καλά και ας είναι ότι νούμερο θέλει! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Α, δεν έχω τόση εμπειρία, το νούμερο το υπέθεσα λόγω διπλασιασμων!

Βρε ας είναι όλα καλά και ας είναι ότι νούμερο θέλει! ???????

Καλύτερα που δεν έχεις εμπειρία! Και εγώ εάν είχα την επιλογή θα προτιμούσα να μην είχα την συγκεκριμένη εμπειρία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Magaiver είπε:

Καλύτερα που δεν έχεις εμπειρία! Και εγώ εάν είχα την επιλογή θα προτιμούσα να μην είχα την συγκεκριμένη εμπειρία...

Σου εύχομαι να μην χρειαστεί ποτέ ξανά να έχεις ανάλογη, ή όποια άλλη δυσάρεστη εμπειρία κοριτσάκι μου! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @Niki94 @peacock σας ευχαριστώ κ τις 2! Νικη δεν είναι ιδιωτική, νομίζω καμία ασφάλιση δεν καλύπτει υπογονιμότητα, αν κ δεν το  λεω 100%! Απλά ο ασφαλιστικός μου φορέας δεν έχει υπαχθεί στον εοπυ κ έχει δικές του διαδικασίες, ευτυχώς πιο απλές. Τελοσπαντων έχω ήδη πάρει έγκριση οπότε από αυτή την άποψη είμαι οκ.

@wild lavender απαντά άμεσα κ αυτός κ η μαία/βοηθός. Του στέλνω viber είναι πάντα on-line κ απαντά άμεσα. Τηλ δεν παίρνω γιατί δε με βολεύει, προτιμώ το γραπτό ή αν θέλω κάτι του λέω τι ώρα να πάρω επειδή πχ μπορεί να ειναι σε τοκετό. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη σε αυτό, απαντά άμεσα κ σκ ή ακόμα κ αργά... Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί του γιατί υπάρχει αμεσότητα. Τον είχα συστήσει σε κάποια που πρώτη φορά την είδε κ μου έλεγε (η.κοπελα) ότι τον έπαιρνε κινητό κ μίλαγαν άμεσα. Αυτή ειναι βέβαια η δική μου εμπειρία, εσυ θα δεις τι βολεύει εσένα! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

 @Niki94 @peacock σας ευχαριστώ κ τις 2! Νικη δεν είναι ιδιωτική, νομίζω καμία ασφάλιση δεν καλύπτει υπογονιμότητα, αν κ δεν το  λεω 100%! Απλά ο ασφαλιστικός μου φορέας δεν έχει υπαχθεί στον εοπυ κ έχει δικές του διαδικασίες, ευτυχώς πιο απλές. Τελοσπαντων έχω ήδη πάρει έγκριση οπότε από αυτή την άποψη είμαι οκ.

@wild lavender απαντά άμεσα κ αυτός κ η μαία/βοηθός. Του στέλνω viber είναι πάντα on-line κ απαντά άμεσα. Τηλ δεν παίρνω γιατί δε με βολεύει, προτιμώ το γραπτό ή αν θέλω κάτι του λέω τι ώρα να πάρω επειδή πχ μπορεί να ειναι σε τοκετό. Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη σε αυτό, απαντά άμεσα κ σκ ή ακόμα κ αργά... Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη μαζί του γιατί υπάρχει αμεσότητα. Τον είχα συστήσει σε κάποια που πρώτη φορά την είδε κ μου έλεγε (η.κοπελα) ότι τον έπαιρνε κινητό κ μίλαγαν άμεσα. Αυτή ειναι βέβαια η δική μου εμπειρία, εσυ θα δεις τι βολεύει εσένα! :-)

Μπράβο κοπέλα μου όλα Μα όλα Καλά να πάνε εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Magaiver είπε:

Ας περιμένουμε την Τετάρτη και μετά θα σου γράψω. Δεν θέλω να έχεις το χειρότερο στο μυαλό σου. Ο γιατρός μου μου είχε πει τότε ότι έχει δει κύηση να εξελίσσεται τέλεια με πρώτη χοριακη 7! Μείνε με την θετική σκέψη και όλες είμαστε εδώ για να σε στηρίξουμε! Δύναμη!

Υπάρχει περίπτωση να χρειαστει αποξεση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Υπάρχει περίπτωση να χρειαστει αποξεση? 

Καλό μου κορίτσι μη βάζεις τέτοια πράγματα στο μυαλό σου ακόμα κάτσε να δεις πώς θα εξελιχθεί... μπορεί να μην πήρες το νούμερο που φανταζόσουν αλλά το τεστ βγήκε θετικό... Περίμενε να δεις πως θα πάει και μη βάζεις στο μυαλό σου το χειρότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Υπάρχει περίπτωση να χρειαστει αποξεση? 

Γιατί βάζεις τέτοια βρε στο κεφαλάκι σου κοπέλα μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Υπάρχει περίπτωση να χρειαστει αποξεση? 

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια κούκλα μου! Μη σκέφτεσαι αρνητικά! Κάτσε να δούμε πως θα εξελιχθούν τα πράγματα! Είναι πολύ νωρίς ακόμα! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Όσες κάνατε Έμβρυομεταφορα σε διαφορετικό κύκλο από την ωοληψια σε ποια μέρα περίπου του κύκλου κάνατε ΕΤ;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η wild lavender είπε:

Μία ήταν @Χρυσάφω μου, μου την ψαλίδισε και από πάνω και από κάτω ώστε να μην ξανασχηματιστεί. Ο κοινός γιατρός μας με την @Tokyo μου είπε ότι συνήθως μετά τοποθετούν σπιράλ για να σχηματιστεί σωστά το ενδομήτριο, χωρίς συμφύσεις, αλλά ο δικός μου γιατρός δε μου έβαλε, οπότε αναρωτιέμαι τελικά τι γίνεται εκεί μέσα. Άλλο κι αυτό να πρέπει να ξανακάνω υστεροσκόπηση...

Καλό μεσημέρι κορίτσι μου!Τι να πω..ο καθε γιατρός τα δικά του.Εμένα μου είπαν για αντιβιώσεις κολπικες και τα συναφή ,αλλά εφόσον λεει το πάμε με εξωσωματική μπορεί και να μην χρειάζεται.Δεν ξέρω τι θα μου πουν παρακάτω.Ας ελπισουμε να μην χρειαστεί κατι και να προχωρήσουμε.  Θα με παει πισω 2 μήνες αν χρειαστεί τΝα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Υπάρχει περίπτωση να χρειαστει αποξεση? 

Αποξεση όχι. Πως το σκέφτηκες αυτό? Σου είπε κάτι ο γιατρός σου? 

Αυτό που λένε τα κορίτσια κάνε! Μην σκέφτεσαι μέχρι αύριο να δούμε τι είναι.. Υπάρχουν ελπίδες! Αυτό σκέψου! Και ο γιατρός μου μου το είχε πει και τόσα κορίτσια εδώ σου έγραψαν ιστορίες με πολύ ευχάριστη εξέλιξη παρότι ξεκίνησαν με χαμηλή χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια πως ειστε? 

Εγώ καλά.μετράω αντίστροφα...Εσύ πώς είσαι;

Κάνε υπομονή μέχρι αύριο που θα ξεκαθαρίσουν όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Όσες κάνατε Έμβρυομεταφορα σε διαφορετικό κύκλο από την ωοληψια σε ποια μέρα περίπου του κύκλου κάνατε ΕΤ;;;;;

Σε μενα εβγαινε την 15η μερα περιπου.. Απο γυναικα σε γυναικα ομως αλλαζει..εξαρταται ποσο γρηγορα παχαινει το ενδομητριο απο τα οιστρογονα, οταν δει ο γιστρος οτι εινσι στο παχος που επιθυμει θα ξεκινησεις προγεστερονη και μετα απο λιγες μερες θα γινει η εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Όσες κάνατε Έμβρυομεταφορα σε διαφορετικό κύκλο από την ωοληψια σε ποια μέρα περίπου του κύκλου κάνατε ΕΤ;;;;;

Εμένα τώρα που τις μέτρησα, 21η μέρα μου τα έβαλαν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Κορίτσια πόσο το θέλουν το ενδομήτριο να είναι για να προχωρήσουν;

Απο 8 εως 12 ειναι το ιδανικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...