Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

@Geo2009 ότι θα πάω σε άλλη κλινική τουλάχιστον να ρωτήσω είναι σίγουρο... Αλλά έχω απελπιστεί μωρέ ?? διαβάζω διαβαζω αυτές τις μέρες και όλο και κάτι διαφορετικό βρίσκω. Και θολωνω γιατί ξεκινάω και σκεφτομαι μήπως έφταιγε αυτό; μήπως έχω κι αυτό; αυτό γιατί δν το έλεγξαν; το μυαλό μου σε λίγο θα βγάλει καπνούς... Και σε άλλη κλινική να πάω φοβάμαι μήπως κάτι πάλι δεν μου πουν κάτι μην αμέλησω... Αλλά δεν είμαι γιατρός γαμωτο. Έλεος εγώ να κάτσω να κάνω ότι και να μου πούνε αλλά και πάλι να σκέφτομαι αν όλα τα έχουμε δει; υπάρχουν άπειρα θέματα και εξετάσεις που εγώ δεν έκανα. Μόνο τις απαραίτητες έχω κάνει της επιτροπής.Το ότι δεν εμπιστεύομαι τον ουρολογο της προηγούμενης κλινικής μου έχει δημιουργήσει τόση ανασφάλεια για τα επόμενα βήματα. Πόσες κλινικές μπορώ να αλλάξω και πόσες φορές θα μπορέσω να προσπάθησω. Αντε με τις κλάψες μου σας επριξα και εσάς... Σορρυ. 

Να μη διαβάζεις τίποτα!Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική....το θέμα ειναι τώρα να βρεις άλλον γιατρό και να τον εμπιστευτείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Silver26 είπε:

Η οιστραδιολη ήταν 2000 και κάτι και οι ωοθήκες φυσιολογικές όπως μου είπαν στην ωοληψια απλά επειδή μεσολαβουσαν 3 μέρες μέχρι την εμβρυομεταφορά και είμαι μικρή φοβήθηκαν μήπως κάτι πήγε στραβά και υπερδιπλασιαστηκαν. Εγώ το μόνο που ήξερα τότε ήταν ότι υπέφερα από πόνους αλλά ήταν διάχυτοι και δεν καταλαβαίνα από που.. Χαμηλά στην κοιλιά αλλά από που; έντερο, κύστη, ωοθήκες; πονουσαν όλα. Γι αυτό φοβήθηκαν αλλά εξετάσεις δεν μου έκαναν κόψανε τα cyclacur και η αλήθεια είναι ότι ήρεμησα μέσα σε ένα 24ωρο.

Λογικό μου φαίνεται γιατί όταν έχεις υπερδιέγερση καλό είναι να μην μπενουμε σε διαδικασίες ευριομεταφορα.. το ξέρω ότι είμαστε ανυπόμονες για αυτό αλλά μπροστά.στην υγεία μας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η satya είπε:

Μην ξεχνάς ότι είναι σχετικά καινούργια εξέταση οπότε λογικό να μην είναι κοινώς αποδεκτή. Επίσης δεν μας εγγυάται ποτέ κανείς τπτ για την επιτυχή έκβαση στην εξωσωματική. Αλλά συμφωνώ ότι ο καθένας κρίνει για τον εαυτ του τι είναι καλό και τι όχι γι αυτο εξάλλου υπάρχουν τόσοι γιατροί και τόσες γνώμες. 

Σχετικά καινούργια εξέταση δε θα την έλεγα γιατί είναι τουλάχιστον δεκαετίας...

Εχεις και σε αυτό κοριτσι μου δίκιο, κανείς δεν εγγυάται την επιτυχία αλλά καλό είναι σε επαναλλαμβανόμενες αποτυχίες εμφύτευσης να γίνεται έλεγχος και για άλλα πράγματα και να μην κολλάμε σε χρόνιες ενδομητρίτιδες γιατί ξέρω περίπτωση που εκανε ξανα και ξανα και ξανα και τελικά δεν ήταν θέμα χρόνιας φλεγμονης, άλλαξε γιατρό και έκανε αλλες εξετασεις και ανακάλυψε κατι αλλο που στο τελος την οδηγηγησε σε εγκυμοσύνη.

Έχω διαφορετική άποψη αλλά σέβομαι την γνώμη σου και εκτιμώ ότι είναι καλό να υπάρχουν θέσεις και από τις δύο πλευρές.

Σου ευχομαι ολοψυχα ενα γερό μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια! Ειχατε καθολου συμπτώματα μετα την εμβρυομεταφορα? 

Μη δίνεις σημασία σε συμπτώματα κτλ με τόοοσα φαρμακα ειλικρινα είναι σκετο μπερδερμα.

Προσφατα εκανες ετ; Σε ποια μερα είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Μη δίνεις σημασία σε συμπτώματα κτλ με τόοοσα φαρμακα ειλικρινα είναι σκετο μπερδερμα.

Προσφατα εκανες ετ; Σε ποια μερα είσαι;

Την Παρασκευή την εκανα! Διαβαζω οτι ειχαν πολλες γυναικες πρησμενο στηθος κλπ εγω βρε κοριτσι δεν εχει πρηστει δεν ποναει καθολου εχω αρχισει να ανχονομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Σχετικά καινούργια εξέταση δε θα την έλεγα γιατί είναι τουλάχιστον δεκαετίας...

Εχεις και σε αυτό κοριτσι μου δίκιο, κανείς δεν εγγυάται την επιτυχία αλλά καλό είναι σε επαναλλαμβανόμενες αποτυχίες εμφύτευσης να γίνεται έλεγχος και για άλλα πράγματα και να μην κολλάμε σε χρόνιες ενδομητρίτιδες γιατί ξέρω περίπτωση που εκανε ξανα και ξανα και ξανα και τελικά δεν ήταν θέμα χρόνιας φλεγμονης, άλλαξε γιατρό και έκανε αλλες εξετασεις και ανακάλυψε κατι αλλο που στο τελος την οδηγηγησε σε εγκυμοσύνη.

Έχω διαφορετική άποψη αλλά σέβομαι την γνώμη σου και εκτιμώ ότι είναι καλό να υπάρχουν θέσεις και από τις δύο πλευρές.

Σου ευχομαι ολοψυχα ενα γερό μωράκι!

Κι εγώ συμφωνώ με αυτό που λες και εννοείται το σέβομαι! Σίγουρα δεν υπάρχει πάντα μια εξήγηση για όλες τις περιπτώσεις. Νομίζω ότι κάποια στιγμή στο μέλλον θα καλύψουν το μεγαλύτερο μέρος των προβλημάτων μιας εμφύτευσης και μιας ομαλής εγκυμοσύνης. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

@Liveloula88 καλη επιτυχια κοριτσι μου! 

Σε ευχαριστώ πολύ Καραμέλα μου!Μετράμε αντίστροφα τώρα και οι δύο!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Την Παρασκευή την εκανα! Διαβαζω οτι ειχαν πολλες γυναικες πρησμενο στηθος κλπ εγω βρε κοριτσι δεν εχει πρηστει δεν ποναει καθολου εχω αρχισει να ανχονομαι! 

4 ετ εχω κανει και ενα θα σου πω τοσο σε αρνητική οσο και σε θετική χοριακή είχα τα ίδια συμπτώματα..τιποτα διαφορετικό, πέρα από τη νυχτερινή εφίδρωση που και αυτό δεν ειναι δεδομένο, αναλογα τη γυναίκα.

Πολλές κοπέλες δεν είχαν πρησμένο στήθος, δεν λεει τιποτα αυτό, μην σε προβληματίζει.

Σε καταλαβαίνω, ξερω πολύ καλα πως είναι η αναμονή... υπομονή μεχρι να περάσουν οι μερες!

Σου ευχομαι τριψηφιο νουμερακι με διπλασιασμους! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

4 ετ εχω κανει και ενα θα σου πω τοσο σε αρνητική οσο και σε θετική χοριακή είχα τα ίδια συμπτώματα..τιποτα διαφορετικό, πέρα από τη νυχτερινή εφίδρωση που και αυτό δεν ειναι δεδομένο, αναλογα τη γυναίκα.

Πολλές κοπέλες δεν είχαν πρησμένο στήθος, δεν λεει τιποτα αυτό, μην σε προβληματίζει.

Σε καταλαβαίνω, ξερω πολύ καλα πως είναι η αναμονή... υπομονή μεχρι να περάσουν οι μερες!

Σου ευχομαι τριψηφιο νουμερακι με διπλασιασμους! ;)

Σε ευχαριστω πολυ! Κ σε εσενα οτι καλυτερο απο δω και περα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ Καραμέλα μου!Μετράμε αντίστροφα τώρα και οι δύο!❤❤❤

Γυρισες λιβελουλα μ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Silver26 είπε:

@Geo2009 ότι θα πάω σε άλλη κλινική τουλάχιστον να ρωτήσω είναι σίγουρο... Αλλά έχω απελπιστεί μωρέ ?? διαβάζω διαβαζω αυτές τις μέρες και όλο και κάτι διαφορετικό βρίσκω. Και θολωνω γιατί ξεκινάω και σκεφτομαι μήπως έφταιγε αυτό; μήπως έχω κι αυτό; αυτό γιατί δν το έλεγξαν; το μυαλό μου σε λίγο θα βγάλει καπνούς... Και σε άλλη κλινική να πάω φοβάμαι μήπως κάτι πάλι δεν μου πουν κάτι μην αμέλησω... Αλλά δεν είμαι γιατρός γαμωτο. Έλεος εγώ να κάτσω να κάνω ότι και να μου πούνε αλλά και πάλι να σκέφτομαι αν όλα τα έχουμε δει; υπάρχουν άπειρα θέματα και εξετάσεις που εγώ δεν έκανα. Μόνο τις απαραίτητες έχω κάνει της επιτροπής.Το ότι δεν εμπιστεύομαι τον ουρολογο της προηγούμενης κλινικής μου έχει δημιουργήσει τόση ανασφάλεια για τα επόμενα βήματα. Πόσες κλινικές μπορώ να αλλάξω και πόσες φορές θα μπορέσω να προσπάθησω. Αντε με τις κλάψες μου σας επριξα και εσάς... Σορρυ. 

Κι εγώ το ίδιο έκανα, διάβαζα διάφορα από εδώ κι από εκεί! Το μόνο που καταφέρνουμε είναι να τρελαινόμαστε και να αγχωνομαστε χωρίς λόγο! Η κάθε γυναίκα είναι ξεχωριστή και ο κάθε γιατρός ακολουθεί διαφορετική μέθοδο! Σε 10 να πάμε, 10 διαφορετικές οδηγίες θα δώσουν! 

Να σου πω την αλήθεια... Βαρέθηκα! Άμα είναι να έρθει θα έρθει... Δεν έχω σκοπό να αρρωστήσω ψυχολογικά και σωματικά ψάχνοντας για τα πάντα! ?????

Ναι, θα πάρω άλλη μια γνώμη, αλλά ως εκεί! Και αυτό όχι άμεσα! Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να ηρεμήσεις κι εσύ και ο άντρας σου και τη λύση θα τη βρείτε! Γνώμη μου, ότι είπε και η αγαπημένη @Liveloula88, μη διαβάζεις άλλο! Βγες έξω με τον αντρουλη σου, κάντε ότι σας ευχαριστεί, βρείτε τον εαυτό σας και όλα θα πάρουν το δρόμο τους στην ώρα τους!❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Και μην ξαναπείς ότι μας ζάλισες! Όλες τα ίδια κάνουμε! ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liveloula88καλη επιτυχία!!!!!

@Silver26 η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική οπότε μην σκέφτεσαι τι έκανε η καθεμία από μας γιατί όλες έχουμε διαφορετικά προβλήματα.απ ότι κατάλαβα δεν εμπιστεύεσαι τους γιατρούς σου άρα αυτό είναι το βασικό πρόβλημα...πάρε το χρόνο σου να ηρεμήσεις και ψυχολογικά και κυρίως και σωματικά και πάρε κι άλλες γνώμες... κοπέλα μου μην αγχώνεσαι καθόλου εδώ είμαστε για να βοηθάει η μία την άλλη με τις αγωνίες και τους φόβους μας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν! 

Γνώμη μου είναι όχι άγχος τώρα για το τί έγινε! 

Εμπιστοσύνη στα εμβρυακια μας και σε μας χρειάζεται τώρα! 

Είναι σκληρή η αναμονή. Εύχομαι να έχετε στο τέλος το θετικό αποτέλεσμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/10/2019 at 10:27 ΠΜ, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσια καλημέρα σε όλες! Σήμερα ξύπνησα αγκαλιά με την ευτυχία. 

Χτες γεννήθηκαν δύο υπέροχα μωράκια που κάποτε ήταν δυο κατεψυγμένες βλαστοκυστες και λίγες μέρες πριν ένα ωάριο που γονιμοποιηθηκε σε κάποιο εργαστήριο! 

Όσες έχετε μείνει έγκυες με το καλό να πάτε μέχρι τέλους και να σφίξετε τα μωρά σας στην αγκαλιά σας. 

Όσες ακόμη δεν τα έχετε καταφέρει να ξέρετε η ώρα είναι κοντά. Και να μην το βάζετε κάτω. 

Στις αγαπημένες μου φίλες που βρήκα εδώ όταν άρχισα την προσπάθεια μου εύχομαι στη @nikona και @Zeta. μια ακόμα φορά να τους ζήσουν τα μωρά μια τους. Χτες πέρασα απέναντι μαζί σας κορίτσια. 

Στις αγαπημένες μου @satya @Bloublou85 καλή λευτεριά εύχομαι όπως και σε άλλα κορίτσια που δε συμμετέχουν πια αλλά περιμένουν τα μωράκια τους. 

Στις αγαπημένες μου @Magaiver, @eleni75, @sansa @bebe2 @jazz και όλα τα κορίτσια που βρήκα όταν ξεκίνησα και ακόμα προσπαθούν εύχομαι γρήγορα τα επιθυμητά αποτελέσματα. 

Σε όλες τις κοπέλες που προσπαθούν, όσο γνωριστηκα μαζί τους εδώ λιγότερο ή περισσότερο, παλιότερα ή τώρα πια εύχομαι να ζήσετε σύντομα τη δική σας φωτεινή μέρα. 

 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια! ΛιγοΚ καθυστερημένα αλλά τώρα το είδα! Διδυμακια ειχες; δεν το είχα καταλάβει! Να ζήσουν κ κάθε ευτυχία στη ζωή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@Liveloula88καλη επιτυχία!!!!!

@Silver26 η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική οπότε μην σκέφτεσαι τι έκανε η καθεμία από μας γιατί όλες έχουμε διαφορετικά προβλήματα.απ ότι κατάλαβα δεν εμπιστεύεσαι τους γιατρούς σου άρα αυτό είναι το βασικό πρόβλημα...πάρε το χρόνο σου να ηρεμήσεις και ψυχολογικά και κυρίως και σωματικά και πάρε κι άλλες γνώμες... κοπέλα μου μην αγχώνεσαι καθόλου εδώ είμαστε για να βοηθάει η μία την άλλη με τις αγωνίες και τους φόβους μας....

Σε ευχαριστώ πολύ!❤?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Καλη επιτυχια @Liveloula88

Tι οδηγειες σ έδωσαν εσενα? 

Σε ευχαριστώ και σε σένα!

3 μέρες εσωκλειστη στο σπίτι...Καναπέ, κρεβάτι, κουζίνα και μπαλκόνι...Προσοχή με τις σκάλες κ μετά να μη κουράζομαι...

Πώς είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Σε ευχαριστώ και σε σένα!

3 μέρες εσωκλειστη στο σπίτι...Καναπέ, κρεβάτι, κουζίνα και μπαλκόνι...Προσοχή με τις σκάλες κ μετά να μη κουράζομαι...

Πώς είσαι;

Ωχ αυτό σκέφτομαι εγώ πως θα αντέξω τόσες μέρες μέσα θα με πιάσουν τα ψυχολογικά και ιδικά αν πρέπει να είμαι κα ξάπλα..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Ωχ αυτό σκέφτομαι εγώ πως θα αντέξω τόσες μέρες μέσα θα με πιάσουν τα ψυχολογικά και ιδικά αν πρέπει να είμαι κα ξάπλα..!!!

Δε χρειάζεται να είσαι τελείως ξάπλα, θα περπατάς και λίγο μέσα στο σπίτι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...