Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Σε 15-20 μέρες.
Κορίτσια, ξέρω ότι θα ακουστώ κάπως, αλλά ποια πίστη να έχω;;;
Πέρυσι τέτοια εποχή, ούσα έγκυος, τί προσευχή έκανα, τι εκκλησία πήγαινα, τί προσπαθούσα να κοιτάω μπροστά....
Και το αποτέλεσμα;;; Διακοπή. 
Θύμωσα, είπα για άλλη μία φορά ο Θεός με έχει χεσμένη....
Μετά άλλαξα, μια και πιστεύω γενικά στο "κάθε εμπόδιο για καλό" και το πήρα αλλιώς. Είπα να μάθω μέσα από όλο αυτό.
Περίμενα έναν χρόνο να βρεθεί έστω κι ένα χιλιάρικο να πείσω τον άντρα μου να ξεκινήσουμε. Το έκανα και με πολλή χαρά, αισιοδοξία κι υπομονή. 
Και το αποτέλεσμα; Να κρέμομαι από 2 καλά και 2 άστα-να-πάνε έμβρυα, ποιο δε θα έχει Μεσογειακή και ποιο θα αντέξει την απόψυξη να δω καμιά εγκυμοσύνη.... 
Συγγνώμη, αλλά βαρέθηκα. Ήλπιζα ότι με τόσα λεφτά και φάρμακα θα είχα γερά έμβρυα για 2-3 προσπάθειες. Όχι να παίζω πάλι ρώσικη ρουλέτα. 
Από το μεσημέρι σκέφτομαι να πάρω δανεικά ωάρια, θα με πονάει μια ζωή, μια και δεν έχω θέμα γονιμότητας. 
Να πάω πάλι φυσιολογικά; Και πόσες εκτρώσεις να κάνω, αν δεν είναι γερό πάλι;;;
Να μην κάνω καθόλου παιδιά; Είναι μία λύση.... 
Αλλά όταν πας με πρωτόκολλο για "σίγουρα" αποτελέσματα και παίζεις λες και πήγες σε φυσικό κύκλο, ε, δεν έχω ψυχολογία... 
Ποια πίστη και ποια αισιοδοξία....
Στη ζωή μου, τουλάχιστον από τα 6 μου που θυμάμαι, όλο εμπόδια και δυσκολίες. Δε θυμάμαι να έχω υπάρξει ξέγνοιαστη.... 
Κουράστηκα....

Δε μας πρήζεις για αυτό ειμαστε εδώ!συνήθως ετσι συμβαίνει στη ζωη, σε άλλους έρχονται ολα βολικά πάντα κ σε αλλους απο μικρή ηλικία δυσκολίες!μιλαω απο προσωπικη πειρα!λοιπόν τιποτα ακομα δεν εχει χαθεί, αύριο είναι της Αγίας Ειρήνης της χρυσοβαλαντου, κανε μια προσευχουλα!πιστεψε σε αυτο το ενα το γερό!σε όλους δοκιμάζεται η πίστη!εκείνος ομως ξέρει πότε πρέπει να έρθει!Ελα κοριτσακι μου έχεις δίκιο Αλλά μην τα παρατάς δεν εχει τελειώσει ακόμα τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσι μου γλυκό δικαιολογημένα είσαι θυμωμένη και οργισμένη...Είναι αδικία κάποιες να γεννάνε παιδιά και να τα πετάνε στα σκουπίδια και εμείς να παλεύουμε χρόνια διαλύοντας την ψυχική και σωματική μας υγεία και να μην μπορούμε να τα καταφέρουμε...Εγώ το Σεπτέμβριο πάω για την 4η μου εξωσωματική και όλες με φάρμακα γιατί ποτέ δε μένουν έμβρυα για κατάψυξη.? Προσπάθησε όμως να ηρεμήσεις και μην προτρέχεις διότι 1ον έχεις πιθανότητες να βρεθεί έστω και ένα υγιέστατο εμβρυάκι και να εμφυτευτεί ακόμη και αν δεν συγκαταλέγεται στις άριστες βλαστοκύστες και αν στη χειρότερη περίπτωση δε συμβεί δε σημαίνει ότι δεν θα είσαι πιο τυχερή την επόμενη φορά...Είναι δύσκολος ο δρόμος αλλά πρέπει να έχουμε υπομονή και επιμονή! 

Μια πολύ καλή μου φίλη είχε το ίδιο θέμα με σένα και ταλαιπωρήθηκε κι εκείνη αρκετά, με δύο εγκυμοσύνες που διέκοψε καθώς τα μωρά νοσούσαν, με δύο εξωσωματικές που η πρώτη απέτυχε αλλά στη δεύτερη έγινε το θαυματάκι και τώρα χαίρεται την πανέμορφη κορούλα της! Γι' αυτό κορίτσι μου μην απελπίζεσαι και να σκέφτεσαι αυτό που είπες...Δεν είσαι υπογόνιμη γι' αυτό θα τα καταφέρεις σίγουρα!!!

konstantina μου θα συμφωνήσω με τη ριρίκα. Το πόσο σε καταλαβαίνω δεν λέγεται ειδικά αυτό που είπες με τις ατυχίες μία ζωής με άγγιξε βαθύτατα. Αλλες παλεύουν με την υπογονιμότητα άλλες με την τύχη τους άλλες με κακούς συντρόφους άλλες με αποτυχημένους γάμους άλλες με προβλήματα υγείας. Υπάρχει και ένα όριο στο πόσα χρόνια μπορεί να αντέξει ένας άνθρωπος να του έρχονται όλο αναποδιές και κακουχίες. Πόση δύναμη πια να έχει κανείς κάποτε λυγίζει. Για αυτό σου λέω ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα που σε έχει πάρει από κάτω. Είναι και αυτό ένα στάδιο που πιστεύω οι περισσότερες το έχουνε περάσει της απογοήτευσης του θυμού.. εγώ όταν κατάλαβα ότι είχα πιάσει πάτο με τα όριά μου απευθύνθηκα σε ένα ψυχολόγο Γιατί δεν άντεχα άλλο. Ένιωθα ότι κανείς Δεν με καταλαβαίνει. δεν θα σου πω να κάνεις το ίδιο γιατί αυτό είναι κάτι που θεώρησα εγώ ότι εκείνη τη στιγμή θα με βοηθήσει και όντως με βοήθησε. Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός και αντιμετωπίζει τις δυσκολίες διαφορετικά. Και σε φίλους να απευθυνθείς αν δεν υπάρχει κάποιος που έχει περάσει το ίδιο λόγια παρηγοριάς σου λένε και δύσκολα μπορουν να σε καταλάβουν. πρέπει να βρεις τη δύναμη μέσα σου με όποιο τρόπο νομίζεις εσύ καλύτερο και να συνεχίσεις με το κεφάλι ψηλά. Να αρχίσεις να βλέπεις το θετικό και όχι το αρνητικό. Μισογεμάτο το ποτήρι και όχι μισοάδειο. Δεν σου λέω ότι είναι εύκολο.... σου λέω όμως ότι είναι ο μόνος τρόπος να τα καταφέρεις. Να μην πετάς στα σύννεφα να είσαι συγκρατημένα αισιόδοξη και να σχεδιάζεις τα επόμενα βήματά σου με ηρεμία. Ακούγεται κλισέ το ξέρω αλλά πιστεύω ότι όλες οι γυναίκες μπορούν να τα καταφέρουν να γίνουν μητέρες με τον έναν ή τον άλλον τρόπο, απλά για κάποιες είναι πολύ δύσβατο αυτό το μονοπάτι... Κουράγιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ροζ είπε:

Δε μας πρήζεις για αυτό ειμαστε εδώ!συνήθως ετσι συμβαίνει στη ζωη, σε άλλους έρχονται ολα βολικά πάντα κ σε αλλους απο μικρή ηλικία δυσκολίες!μιλαω απο προσωπικη πειρα!λοιπόν τιποτα ακομα δεν εχει χαθεί, αύριο είναι της Αγίας Ειρήνης της χρυσοβαλαντου, κανε μια προσευχουλα!πιστεψε σε αυτο το ενα το γερό!σε όλους δοκιμάζεται η πίστη!εκείνος ομως ξέρει πότε πρέπει να έρθει!Ελα κοριτσακι μου έχεις δίκιο Αλλά μην τα παρατάς δεν εχει τελειώσει ακόμα τίποτα!

Κ εγω δεν εχω τίποτα κατάψυξη!το εχω κάνει ολο 2 φορές απο την αρχή!Έχουμε χαλάσει ενα σωρό λεφτά οπως κ εσύ αλλα το πίστεψα αυτό το γερό!του έδινα θετική ενέργεια!το ονειρευόμουν το βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Κορίτσι μου γλυκό δικαιολογημένα είσαι θυμωμένη και οργισμένη...Είναι αδικία κάποιες να γεννάνε παιδιά και να τα πετάνε στα σκουπίδια και εμείς να παλεύουμε χρόνια διαλύοντας την ψυχική και σωματική μας υγεία και να μην μπορούμε να τα καταφέρουμε...Εγώ το Σεπτέμβριο πάω για την 4η μου εξωσωματική και όλες με φάρμακα γιατί ποτέ δε μένουν έμβρυα για κατάψυξη.? Προσπάθησε όμως να ηρεμήσεις και μην προτρέχεις διότι 1ον έχεις πιθανότητες να βρεθεί έστω και ένα υγιέστατο εμβρυάκι και να εμφυτευτεί ακόμη και αν δεν συγκαταλέγεται στις άριστες βλαστοκύστες και αν στη χειρότερη περίπτωση δε συμβεί δε σημαίνει ότι δεν θα είσαι πιο τυχερή την επόμενη φορά...Είναι δύσκολος ο δρόμος αλλά πρέπει να έχουμε υπομονή και επιμονή! 

Μια πολύ καλή μου φίλη είχε το ίδιο θέμα με σένα και ταλαιπωρήθηκε κι εκείνη αρκετά, με δύο εγκυμοσύνες που διέκοψε καθώς τα μωρά νοσούσαν, με δύο εξωσωματικές που η πρώτη απέτυχε αλλά στη δεύτερη έγινε το θαυματάκι και τώρα χαίρεται την πανέμορφη κορούλα της! Γι' αυτό κορίτσι μου μην απελπίζεσαι και να σκέφτεσαι αυτό που είπες...Δεν είσαι υπογόνιμη γι' αυτό θα τα καταφέρεις σίγουρα!!!

Θα τα καταφέρεις κ εσυ Ριρικα μου!πιστεύω θα ειναι η χρονιά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ που έστω μπαίνετε στον κόπο να απαντήσετε στα "σεντόνια" μου....
Ειλικρινά, πήγα με δανεικά λεφτά στην Αθήνα για την εξωσωματική και δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει δεύτερη. Ήταν η μοναδική μου ευκαιρία. Μετά έχω την επιλογή να πάω σε δημόσιο, αλλά μία κάτι ινοαδενώματα στο στήθος, μία το ψυχολογικό, δεν ξέρω κατά πόσο θα υποβάλλω τον εαυτό μου σε άλλη μία ορμονοθεραπεία. 
Έλεγα ότι λόγω καλής ΑΜΗ και προηγούμενης κύησης θα πετυχαίναμε απόθεμα εμβρύων. Τώρα η μόνη λύση που μου μένει αν αποτύχει αυτή η εμβρυομεταφορά, είναι η φυσιολογική σύλληψη με ό,τι συνεπάγεται αυτό.... ?
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Σας ευχαριστώ που έστω μπαίνετε στον κόπο να απαντήσετε στα "σεντόνια" μου....
Ειλικρινά, πήγα με δανεικά λεφτά στην Αθήνα για την εξωσωματική και δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει δεύτερη. Ήταν η μοναδική μου ευκαιρία. Μετά έχω την επιλογή να πάω σε δημόσιο, αλλά μία κάτι ινοαδενώματα στο στήθος, μία το ψυχολογικό, δεν ξέρω κατά πόσο θα υποβάλλω τον εαυτό μου σε άλλη μία ορμονοθεραπεία. 
Έλεγα ότι λόγω καλής ΑΜΗ και προηγούμενης κύησης θα πετυχαίναμε απόθεμα εμβρύων. Τώρα η μόνη λύση που μου μένει αν αποτύχει αυτή η εμβρυομεταφορά, είναι η φυσιολογική σύλληψη με ό,τι συνεπάγεται αυτό.... ?
 

Εγώ νομίζω ότι τα εμβρυακια που άντεξαν θα είναι όλα καλά. Εσυ έφτασες σε βλαστοκύστη άλλοι δεν φτάνουν . Επίσης νομίζω ότι αν πας σε κρατικό όταν υπάρχει θέμα ο προεμφυτευτικος είναι δωρεάν . Επίσης καταλαβαίνω αυτό με τις ορμόνες κλπ μη σε παίρνει από κάτω . Άδειασε το νου σου και ο, τι βρέξει ας κατεβάσει . Το στρες δε βοηθάει ούτε πριν τη διέγερση ούτε και μετά . Χαλάρωσε και περίμενε ! Δε σου λέω να προσεύχεσαι όλη μέρα αλλά σκέψου ότι έφτασες μέχρι εδώ και λύσεις υπάρχουν για όλα . Έχεις σύμμαχο το χρόνο και αυτό είναι πολύ σημαντικό ! Καλό βράδυ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Θα τα καταφέρεις κ εσυ Ριρικα μου!πιστεύω θα ειναι η χρονιά σου!

Μακάρι κοριτσάκι μου! Εχώ κουραστεί και εγώ πολύ αλλά θα το παλέψω γιατί το θέλω πολύ! Να προσέχεις τον εαυτό σου και το μωράκι σου και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Littleme ,το χρόνο τον έχω σύμμαχο. Τίποτα άλλο όμως...

Και να σκεφτεις ότι ήθελα και 3 παιδιά τρομάρα μου... Κι ούτε ένα δεν έχω καταφέρει....

Και βλέπω στη δουλειά κοπέλες μικρότερες από μένα να έχουν 4-5 αβίαστα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Μακάρι κοριτσάκι μου! Εχώ κουραστεί και εγώ πολύ αλλά θα το παλέψω γιατί το θέλω πολύ! Να προσέχεις τον εαυτό σου και το μωράκι σου και όλα θα πάνε καλά!

Στο εύχομαι ολόψυχα!το ξέρω οτι έχεις κουραστεί!θα τα καταφέρεις αυτη τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

@Littleme ,το χρόνο τον έχω σύμμαχο. Τίποτα άλλο όμως...

Και να σκεφτεις ότι ήθελα και 3 παιδιά τρομάρα μου... Κι ούτε ένα δεν έχω καταφέρει....

Και βλέπω στη δουλειά κοπέλες μικρότερες από μένα να έχουν 4-5 αβίαστα...

Θα τα καταφέρεις αυτή τη φορά!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Littleme ,το χρόνο τον έχω σύμμαχο. Τίποτα άλλο όμως...

Και να σκεφτεις ότι ήθελα και 3 παιδιά τρομάρα μου... Κι ούτε ένα δεν έχω καταφέρει....

Και βλέπω στη δουλειά κοπέλες μικρότερες από μένα να έχουν 4-5 αβίαστα...

Ξέρω  τι λες αλλά δεν είμαστε όλοι το ίδιο . Σε άλλους έρχονται εύκολα και σε άλλους δύσκολα. Ο καθένας έχει τον τρόπο του να το αντιμετωπίζει . Ξέρει τι πρόσεξα μέσα στα χρόνια ; Ότι είσαι είναι ζαμαν  φου αυτοί Πάιρνανε καλύτερα σε αυτή τη ζωή από όλες τις απόψεις . Μη σκεφτεσαι πολύ και σταματά να κάνεις αυτό στον  εαυτό σου . Θύμωσε, ξέσπασε και όλα θα πάρουν  το δρόμο τους αργα ή γρήγορα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

@konstantinaVE μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου... Κ οι δυό μας κάναμε εξωσωματική για τον ίδιο καταραμένο λόγο «στίγμα μεσογειακής αναιμίας». Εμένα μου είχαν πάρει σχεδόν 50 ωάρια, λόγω πολυκυστικών ωοθηκών... Τεράστιο νούμερο, αλλά επειδή ηταν πολλά δεν ηταν κ καλής ποιότητας... Από αυτά γονημοποιήθηκαν τα 35, φτάσανε 3η μέρα τα 25 κ βλαστοκύστες έγιναν μόνο τα 7... Για καλή μας τύχη νοσούσε μόνο το ένα από αυτά, άρα μας έμειναν 6, ευτυχώς καλές βλαστοκύστες... Αλλά κ πάλι βάζοντας τις 2 πέρυσι τέτοια εποχή προσπαθούσα να ξεπεράσω την βιοχημική μου κύηση... Τον Οκτώβρη βάζοντας, άλλα 2 πήρα στην χοριακή μία τεράστια κουλούρα... κ τέλη Νοέμβρη όπως θα θυμάται η αγαπημένη @Πιου-πιου μαθαίνω πως είμαι έγκυος χωρίς να προσπαθούμε... Πιστεύω πως μετά από τόσες σφαλιάρες ήταν δώρο θεού, γιατί ευτυχώς ο μπεμπούλης μας είναι υγιής... Μην σε πέρνει από κάτω... Περίμενε να πάρεις τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικό... Μπορεί να είναι όλα υγιή... Κ επίσης μπορεί να μην πειάσεις με την καλή βλαστοκύστη, αλλά με την μέτρια... Τίποτα δεν έχει τελειώσει, αντίθετα τώρα αρχίζουν όλα. Όταν θα κάνεις την εμβρυομεταφορά κ θα μετράς το κάθε λεπτό στο 9ήμερο μεχρι την χοριακή θα χρειαστείς δύναμη... Δεν έχεις αποτύχει ακόμα γί αυτό μην σε πέρνει από κάτω...

Θυμάμαι Ζέτα μου  και τις αποτυχίες και τις αγωνίες.

Όπως θυμάμαι και τη μέρα που είχες τα τέλεια αποτελέσματα της βιοψίας!

Άντε με το καλό και να έρθει ο μπέμπης βλέπω έχει βολευτει για τα καλά! 

@konstantinaVE μην απογοητεύσαι κορίτσι μου. Όλες έχουμε περάσει πολλά. Θα έρθει η στιγμή που θα χαμογελάσεις και συ.  Βασικά θα έρθει η στιγμή που θα χαμογελάσουμε όλες μας.  Εύχομαι ολόψυχα να πετύχει αυτή τη φορά. Αλλά μην λες ότι είναι η τελευταία σου ευκαιρία. Έχω καταλάβει ότι έχεις καιρό ευτυχώς και υπάρχουν εναλλακτικές πολλές. Που όμως δεν συζητάμε τώρα. Τώρα ευχόμαστε να έχουμε καλά αποτελέσματα. Και να πετύχει αυτή η προσπάθεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσισ καλησπέρα!

Να σας ρωτήσω κατι;

Έχετε κ εσείς αρκετά υγρα; μετά από τη στιγμή που είδα το αιματακι, τα υγρα δεν έχουν σταματημό.  Φοράω σερβιετακι  αλλά επειδή προχτές με το αίμα  φοβήθηκα  μόλις νιώσω ότι κάτι τρέχει εκεί κάτω, τρέχω κ εγω στην τουαλέτα να τσεκάρω.  Και είναι υγρα.  Υγρα,και πάλι υγρα.

Έχετε κ εσείς το ιδιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Κοριτσισ καλησπέρα!

Να σας ρωτήσω κατι;

Έχετε κ εσείς αρκετά υγρα; μετά από τη στιγμή που είδα το αιματακι, τα υγρα δεν έχουν σταματημό.  Φοράω σερβιετακι  αλλά επειδή προχτές με το αίμα  φοβήθηκα  μόλις νιώσω ότι κάτι τρέχει εκεί κάτω, τρέχω κ εγω στην τουαλέτα να τσεκάρω.  Και είναι υγρα.  Υγρα,και πάλι υγρα.

Έχετε κ εσείς το ιδιο;

Καλησπέρα κορίτσι! Εγώ από τα ουτροτζεστάν έχω... Δεν ξέρω αν δεν έβαζα πώς θα ήταν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Κοριτσισ καλησπέρα!

Να σας ρωτήσω κατι;

Έχετε κ εσείς αρκετά υγρα; μετά από τη στιγμή που είδα το αιματακι, τα υγρα δεν έχουν σταματημό.  Φοράω σερβιετακι  αλλά επειδή προχτές με το αίμα  φοβήθηκα  μόλις νιώσω ότι κάτι τρέχει εκεί κάτω, τρέχω κ εγω στην τουαλέτα να τσεκάρω.  Και είναι υγρα.  Υγρα,και πάλι υγρα.

Έχετε κ εσείς το ιδιο;

Ναι κοπέλα μ εχω!εχω όμως κ τρελό ανακάτεμα!εδω κ τρεις ημέρες δυσκολεύομαι να φάω, δεν θελω να φαω τίποτα! Τρωω με το ζόρι.χτες έφαγα ενα τοστ κ ασπραδια αυγών. Σήμερα με τα χίλια ζόρια τοστ κ το μεσημέρι μια μπουκια δεν μπορουσα να συνεχίσω!Σκεφτείτε εχω χασει σε δυο ημέρες ενα κιλό!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Εγώ από τα ουτροτζεστάν έχω... Δεν ξέρω αν δεν έβαζα πώς θα ήταν! 

Κ εγώ βάζω utrogestan.  Οπότε μπορεί να είναι και από αυτό.  Απλά τις 2 τελευταίες μέρες είναι εντονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Ναι κοπέλα μ εχω!εχω όμως κ τρελό ανακάτεμα!εδω κ τρεις ημέρες δυσκολεύομαι να φάω, δεν θελω να φαω τίποτα! Τρωω με το ζόρι.χτες έφαγα ενα τοστ κ ασπραδια αυγών. Σήμερα με τα χίλια ζόρια τοστ κ το μεσημέρι μια μπουκια δεν μπορουσα να συνεχίσω!Σκεφτείτε εχω χασει σε δυο ημέρες ενα κιλό!

 

Ωχ! Σε καταλαβαινω γλυκιά μου Ροζ!

Λίγη υπομονουλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Κ εγώ βάζω utrogestan.  Οπότε μπορεί να είναι και από αυτό.  Απλά τις 2 τελευταίες μέρες είναι εντονο

Ίσως να είναι τυχαίο, αν δεις ότι γίνεται ενοχλητικό ρώτα μία το γιατρό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω να ρωτήσω κ εγω κάτι, οταν πατε τουαλέτα για ούρα κανετε ποσότητα οπως πριν γιατί εμένα έχει μειωθεί η ποσότητα κ παντα νιωθω οτι θέλω κι άλλο. Εν τω μεταξύ με ρωτησε ο γιατρός μ οτι ρωταω εγω εσας κ του απάντησα οτι σας ειπα κ εσάς. Κ περιμένουμε τη Δευτέρα να βγουν κατι αιματολογικές να δούμε τι θα δείξουν για τις Κύστες!κ ήθελα να δω αν αυτό με τα ούρα ισχύει γενικα για τις εγκυουλες.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα °και καλές διακοπουλες!!!??????υπαρχει 1 κουτι gonal ληξη τον 09/19 900 μονάδες παραλαβή από Νίκαια Αττικής . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσισ μου!!!!!

Τελικά έκανα και σήμερα τη χοριακουλα μου και ηρέμησα. 17700 πήγε,οπότε αναμένω την Τετάρτη να δω το θαυματακι μου  στον υπέρηχο..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Κοριτσισ μου!!!!!

Τελικά έκανα και σήμερα τη χοριακουλα μου και ηρέμησα. 17700 πήγε,οπότε αναμένω την Τετάρτη να δω το θαυματακι μου  στον υπέρηχο..

 

Με το καλό.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, καλησπέρα. Ξέρω, ξέρω, έχω γίνει φορτική, αλλά έχουν βαλθεί να με τρελάνουν όλοι μαζί....
Προχτές η βιολόγος του κέντρου με πήρε τηλέφωνο να πει ότι από τα 9 γονιμοποιημένα, έμειναν 7 και τελικά καταλήγουμε με τις 4 βλαστοκύστες που σας περιέγραψα.
Όταν τη ρώτησα "Καλά από τα 9, 2 σταμάτησαν, αλλά από τα 7 πώς πήγαμε στα 4? πού πήγαν τα άλλα 3?" κόμπιασε κι άρχισε κάτι περί κατακερματισμένου DNA, κακή ποιότητα κλπ κι επέμεινε στα 4.
Σήμερα με παίρνει ο γιατρός μου και μου λέει "Μίλησα με τον γενετιστή που θα τα εξετάσει (σε άλλο κέντρο και συμπτωματικά ο ίδιος που βρήκε τη μεσογειακή στο περσινό μωρό μου) και είναι 7 τα έμβρυα.  ?
Σοκ εγώ!!!!
Λέω "μα μου είπαν 4"!!!
Τέλος πάντων, τηλέφωνο στο τηλέφωνο παίρνω και το γενετιστή και μου λέει "μισό λεπτό να δω επιτόπου" κι άρχισε να μετράει και τα έβγαλε 7!!!!
Τώρα 2 τινά:
΄Η όντως είναι πολύ κακής ποιότητας βλαστοκύστες και αυτός δεν το έχει δει
ή η άλλη είναι παντελώς ηλίθια και τα έβγαλε άχρηστα....
Δε διανοούμαι δε, να σκεφτώ ότι θα μπορούσε ποτέ να το κάνει εσκεμμένα γιατί φρικάρω....
Τώρα θα δούμε.....
Α! Κι ο γενετιστής είπε ότι τα αποτελέσματα του PGD θα τα έχουμε την Παρασκευή μάλλον κι αυτή μου έλεγε σε 15-20 μέρες....
Όπως και να χει, εγώ την Πέμπτη θα ανεβώ Αθήνα πάλι, μια και μου ζήτησαν 600 ευρώ παραπάνω από όσο είχαμε ενημερωθεί και 1.000 επιπλέον αν τα βάλω μέσω τραπέζης, οπότε λέω να γλυτώσω τίποτα....
Θα τρελαθώ όμως, να το ξέρετε.....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Ξέρω, ξέρω, έχω γίνει φορτική, αλλά έχουν βαλθεί να με τρελάνουν όλοι μαζί....
Προχτές η βιολόγος του κέντρου με πήρε τηλέφωνο να πει ότι από τα 9 γονιμοποιημένα, έμειναν 7 και τελικά καταλήγουμε με τις 4 βλαστοκύστες που σας περιέγραψα.
Όταν τη ρώτησα "Καλά από τα 9, 2 σταμάτησαν, αλλά από τα 7 πώς πήγαμε στα 4? πού πήγαν τα άλλα 3?" κόμπιασε κι άρχισε κάτι περί κατακερματισμένου DNA, κακή ποιότητα κλπ κι επέμεινε στα 4.
Σήμερα με παίρνει ο γιατρός μου και μου λέει "Μίλησα με τον γενετιστή που θα τα εξετάσει (σε άλλο κέντρο και συμπτωματικά ο ίδιος που βρήκε τη μεσογειακή στο περσινό μωρό μου) και είναι 7 τα έμβρυα.  ?
Σοκ εγώ!!!!
Λέω "μα μου είπαν 4"!!!
Τέλος πάντων, τηλέφωνο στο τηλέφωνο παίρνω και το γενετιστή και μου λέει "μισό λεπτό να δω επιτόπου" κι άρχισε να μετράει και τα έβγαλε 7!!!!
Τώρα 2 τινά:
΄Η όντως είναι πολύ κακής ποιότητας βλαστοκύστες και αυτός δεν το έχει δει
ή η άλλη είναι παντελώς ηλίθια και τα έβγαλε άχρηστα....
Δε διανοούμαι δε, να σκεφτώ ότι θα μπορούσε ποτέ να το κάνει εσκεμμένα γιατί φρικάρω....
Τώρα θα δούμε.....
Α! Κι ο γενετιστής είπε ότι τα αποτελέσματα του PGD θα τα έχουμε την Παρασκευή μάλλον κι αυτή μου έλεγε σε 15-20 μέρες....
Όπως και να χει, εγώ την Πέμπτη θα ανεβώ Αθήνα πάλι, μια και μου ζήτησαν 600 ευρώ παραπάνω από όσο είχαμε ενημερωθεί και 1.000 επιπλέον αν τα βάλω μέσω τραπέζης, οπότε λέω να γλυτώσω τίποτα....
Θα τρελαθώ όμως, να το ξέρετε.....?

Και τέσσερις βλαστοκύστες καλές να έχεις είναι πολύ μεγάλη υπόθεση είσαι σε πολύ καλό δρόμο.... Μην απογοητεύεσαι χαλάρωσε και όλα θα πάνε καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...