Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

@nik_02 @ioannastr σας ευχαριστώ πάρα πολύ 🥰! Ήδη νιώθω κάπως καλύτερα κι έχω αρχίσει να σκέφτομαι τα επόμενα βήματα. Σε όλη αυτήν τη διαδικασία μάλλον τελικά πρέπει να παίρνουμε ψυχρά κάποια πράγματα και να πεισμώνουμε παραπάνω μιας και από ένα σημείο και μετά δεν είναι στο χέρι μας.Τουλάχιστον έχω ήσυχη τη συνείδηση μου γιατί ξέρω ότι πάλεψα και έκανα το καλύτερο που μπορούσα για όσο αυτό κράτησε. Θα δώ και ποιά είναι τα επόμενα βήματα αύριο,εννοώ αν θα χρειαστεί απόξεση κλπ, και θα συνεχίσω τον αγώνα μου. Τουλάχιστον αν μπορώ να πώ ότι κάτι με χαροποιεί σε όλο αυτό είναι ότι σε αυτήν μου την προσπάθεια πέτυχα εμφύτευση! @ioannastr εύχομαι όλα να πάνε καλά και με το καλό να ακούσετε καρδούλα! 

κορίτσι μου διαβάζω αυτά που γράφεις και θυμάμαι εμένα πέρσι που μετά από κόπο και ενώ ήμασταν έτοιμοι για εξωσωματική πετύχαμε φυσική σύλληψη. Όλα ήταν καλά και κοντά στη 10η εβδομάδα αίμα που δεν μας άφησε μέχρι και τη 14η όπου τελικά έχοντας κάνει και αυχενική που ήταν καλή έσπασαν τα νερά ξαφνικά και χάσαμε το μωρό. Πέρασαν αρκετοί μήνες μέχρι να πω πάμε πάλι δυνατά από την αρχή! Εύχομαι για σένα αύριο να εξελιχθούν καλά όλα αλλά όπως είπες κράτα το θετικό της εμφύτευσης! Σε φιλώ και ό,τι θες εδώ είμαστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaounmar έχεις περάσει κι εσύ πολλά και σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μπα δεν έχω ελπίδες για αύριο.... απλά το ξέρω,το νιώθω...μακάρι δλδ να διαψευστώ και να με μουτζώνετε όλες μαζί αλλά δεν..... αυτό που σκεφτομαι τώρα ειλικρινά είναι αν θα χρειαστώ απόξεση και που θα πάω μετά γιατί θα αλλάξω γιατρό για ψυχολογικούς λόγους καθαρά. Πρέπει να μπούν τα πράγματα σε μια σειρά....γιατρό,επιτροπή ξανα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@kaounmar έχεις περάσει κι εσύ πολλά και σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μπα δεν έχω ελπίδες για αύριο.... απλά το ξέρω,το νιώθω...μακάρι δλδ να διαψευστώ και να με μουτζώνετε όλες μαζί αλλά δεν..... αυτό που σκεφτομαι τώρα ειλικρινά είναι αν θα χρειαστώ απόξεση και που θα πάω μετά γιατί θα αλλάξω γιατρό για ψυχολογικούς λόγους καθαρά. Πρέπει να μπούν τα πράγματα σε μια σειρά....γιατρό,επιτροπή ξανα......

Εγω εχω μια αισθηση οτι θα πανε ολα καλά και δεν το λεω ετσι ..αλλιως δε θα εγραφα τιποτα!! Κουραγιο κοριτσι μου να κοιμηθεις να ξεκουραςτεις αυριο ειναι μια αλλη μερα και ευχομαι να ειναι η καλυτερη σου!!!σε φιλώ κ σου στελνω ολη μου τη θετική ενεργεια μεσα απο τη καρδια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@kaounmar έχεις περάσει κι εσύ πολλά και σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Μπα δεν έχω ελπίδες για αύριο.... απλά το ξέρω,το νιώθω...μακάρι δλδ να διαψευστώ και να με μουτζώνετε όλες μαζί αλλά δεν..... αυτό που σκεφτομαι τώρα ειλικρινά είναι αν θα χρειαστώ απόξεση και που θα πάω μετά γιατί θα αλλάξω γιατρό για ψυχολογικούς λόγους καθαρά. Πρέπει να μπούν τα πράγματα σε μια σειρά....γιατρό,επιτροπή ξανα......

Κορίτσι μου εύχομαι μέσα απ την ψυχή μου μου να ναι εκεί το μωράκι σου κ να μεγαλώνει και να ακούσεις αύριο μια βροντερή καρδούλα (και να ρωτήσεις αν την ακούσεις πόσους χτύπους έχει το λεπτό-παίζει μεγάλο ρόλο στην βιωσιμότητα της κύησης) .... Ωστόσο αν θες τη γνώμη μου και επειδή είναι ακόμα νωρίς ζητά 2η γνώμη για το θέμα της αποξεσης αν (χτυπάω ξύλο) σε παραπέμψουν σε αυτή..... Ζήτα 2η γνώμη από άλλον γιατρό μήπως μπορείς με φάρμακα.... Η αποξεση μπορεί να εχει αρνητικές επιπτώσεις (πχ συμφυσεις) στην μήτρα σου κ επειδή δν έχεις ακόμα μωράκι δεν το θέλουμε επουδενι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Nefeliap μου σε ευχαριστώ αλλά και το να κοιμηθώ....μια κουβέντα είναι.....έχω τόσα πολλά στο κεφάλι μου αυτήν τη στιγμή που δεν το βλέπω.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εσένα και όλες σας αλλά ρε κορίτσια τώρα ειλικρινά εσείς θα είχατε ελπίδες?Εγώ δεν έχω καμία.....και το γελίο είναι πώς αν δεν πήγαινα εχθές τις εξετάσεις μου για να τις δεί (δεν είχαμε ραντεβού έτσι κι αλλιώς εχθές το ραντεβού μου ήταν για τις 15/07) ακόμα θα πίστευα ότι όλα είναι καλά......πόσο ειρωνικό όλο αυτό!Και μάλιστα πρίν τον υπέρηχο αφού τις είδε όλες πλήν της κυστικής που αργεί ακόμα μου λέει: θεά είσαι μια χαρά είναι όλες.

@ntinaki88 ο γυναικολόγος που έχω εδώ και 10χρ είναι.... πιστεύω ότι θα μου πεί ότι είναι καλύτερο αν δλδ δεν χρειάζεται εννοείται ότι θα μου το πει. Απόξεση έχω κάνει άλλη μια το 2018 για πολύποδα.  Τώρα όσο για τους χτύπους αν βλέπω καλά στον υπέρηχο στις 03/07 λέει 130......δεν νομίζω δλδ ότι αφορά κάτι άλλο τέτοιο νούμερο.Και πάλι όμως..... να τα αποτελέσματα! Μιλάω πολύ απόλυτα το ξέρω αλλά δεν θέλω άλλο πόνο ρε κορίτσια....ειμαι προετοιμασμένη για το χειρότερο που θα ακούσω και νιώθω ότι έτσι θα γίνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

@Nefeliap μου σε ευχαριστώ αλλά και το να κοιμηθώ....μια κουβέντα είναι.....έχω τόσα πολλά στο κεφάλι μου αυτήν τη στιγμή που δεν το βλέπω.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και εσένα και όλες σας αλλά ρε κορίτσια τώρα ειλικρινά εσείς θα είχατε ελπίδες?Εγώ δεν έχω καμία.....και το γελίο είναι πώς αν δεν πήγαινα εχθές τις εξετάσεις μου για να τις δεί (δεν είχαμε ραντεβού έτσι κι αλλιώς εχθές το ραντεβού μου ήταν για τις 15/07) ακόμα θα πίστευα ότι όλα είναι καλά......πόσο ειρωνικό όλο αυτό!Και μάλιστα πρίν τον υπέρηχο αφού τις είδε όλες πλήν της κυστικής που αργεί ακόμα μου λέει: θεά είσαι μια χαρά είναι όλες.

@ntinaki88 ο γυναικολόγος που έχω εδώ και 10χρ είναι.... πιστεύω ότι θα μου πεί ότι είναι καλύτερο αν δλδ δεν χρειάζεται εννοείται ότι θα μου το πει. Απόξεση έχω κάνει άλλη μια το 2018 για πολύποδα.  Τώρα όσο για τους χτύπους αν βλέπω καλά στον υπέρηχο στις 03/07 λέει 130......δεν νομίζω δλδ ότι αφορά κάτι άλλο τέτοιο νούμερο.Και πάλι όμως..... να τα αποτελέσματα! Μιλάω πολύ απόλυτα το ξέρω αλλά δεν θέλω άλλο πόνο ρε κορίτσια....ειμαι προετοιμασμένη για το χειρότερο που θα ακούσω και νιώθω ότι έτσι θα γίνει!

Οι παλμοί είναι πολύ καλοί..... Στην εβδομάδα που βρίσκεσαι πρέπει να έχει 100-120 κ εσένα έχει παραπάνω άρα είναι καλοι..... Επίσης παίζει και ρόλο η οπίσθια μήτρα σου.... Πργαματικα εύχομαι να συζυταμε άδικα και αύριο να ακούσεις μια βροντερη καρδούλα ❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ntinaki88 είπε:

Οι παλμοί είναι πολύ καλοί..... Στην εβδομάδα που βρίσκεσαι πρέπει να έχει 100-120 κ εσένα έχει παραπάνω άρα είναι καλοι..... Επίσης παίζει και ρόλο η οπίσθια μήτρα σου.... Πργαματικα εύχομαι να συζυταμε άδικα και αύριο να ακούσεις μια βροντερη καρδούλα ❤️❤️❤️❤️ 

Αν γίνει κάτι τέτοιο......θα σας πώ που μένω να έρθετε να με γιουχάρετε! Εν τω μεταξύ αύριο κανονικά πρέπει να κάνω κι αυτήν την εξέταση την anti xa......και δεν ξέρω να πάω ή τσάμπα θα με τρυπήσουν?Έστειλα μήνυμα στην αιματολόγο...ελπίζω να το δεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Αν γίνει κάτι τέτοιο......θα σας πώ που μένω να έρθετε να με γιουχάρετε! Εν τω μεταξύ αύριο κανονικά πρέπει να κάνω κι αυτήν την εξέταση την anti xa......και δεν ξέρω να πάω ή τσάμπα θα με τρυπήσουν?Έστειλα μήνυμα στην αιματολόγο...ελπίζω να το δεί.

Καν την.... Για παν ενδεχόμενο!!!!!!! Και έχε πίστη... 

Εφόσον η χοριακη σου ανέβηκε δεν μπορεί να πήγε κάτι τόσο λάθος.... Ειλικρινα εύχομαι μέσα απ την ψυχή μου να είναι εκεί μέσα το σπορακι σου κ να είναι τσάμπα όλο αυτό το άγχος...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimsea Ξέρουμε ότι και να σου πούμε σκέφτεσαι το χειρότερο. Δες το όμως λίγο διαφορετικά εάν είναι η 💓εκεί ακόμη το ξέρεις ότι δεν πρέπει να στεναχωριέσαι ☹️ Όλα θα πάνε καλά σου άναψα κεράκι στην Αγ.Ειρηνη την Χρυσοβαλάντου.Αυριο πάω για ωοληψια εγώ και δεν σου κρύβω εσένα σκέφτομαι όλοι την ημέρα σήμερα. Είμαι Σίγουρη αύριο θα ακούσετε 💓💓💞💓💓 στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim. σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Κι εγώ είχα πάει 01/07 εκει και προσευχήθηκα για όλες μας πείρα τη ζώνη,λάδι αγιασμό,έφαγα και το μυλαράκι! Τι να πώ..... ας βοηθήσει η χάρη της! Με το καλό βρε κορίτσι να έχεις ποιοτικά εμβρυάκια σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η dimsea είπε:

@nik_02 @ioannastr σας ευχαριστώ πάρα πολύ 🥰! Ήδη νιώθω κάπως καλύτερα κι έχω αρχίσει να σκέφτομαι τα επόμενα βήματα. Σε όλη αυτήν τη διαδικασία μάλλον τελικά πρέπει να παίρνουμε ψυχρά κάποια πράγματα και να πεισμώνουμε παραπάνω μιας και από ένα σημείο και μετά δεν είναι στο χέρι μας.Τουλάχιστον έχω ήσυχη τη συνείδηση μου γιατί ξέρω ότι πάλεψα και έκανα το καλύτερο που μπορούσα για όσο αυτό κράτησε. Θα δώ και ποιά είναι τα επόμενα βήματα αύριο,εννοώ αν θα χρειαστεί απόξεση κλπ, και θα συνεχίσω τον αγώνα μου. Τουλάχιστον αν μπορώ να πώ ότι κάτι με χαροποιεί σε όλο αυτό είναι ότι σε αυτήν μου την προσπάθεια πέτυχα εμφύτευση! @ioannastr εύχομαι όλα να πάνε καλά και με το καλό να ακούσετε καρδούλα! 

Αν κάτι δεν πάει καλά που ειλικρινά δε θέλω να το πιστευώ, σίγουρα δε φταις εσύ κορίτσι μου!!! Τι ώρα έχεις ραντεβού σήμερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannastr είπε:

Αν κάτι δεν πάει καλά που ειλικρινά δε θέλω να το πιστευώ, σίγουρα δε φταις εσύ κορίτσι μου!!! Τι ώρα έχεις ραντεβού σήμερα?

Καλημέρα. Στις 15.00 έχω ραντεβού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια Το πρώτο βήμα έγινε ωοληψια με 4 ωάρια😉μέχρι αύριο χοροπηδαμε για να μάθουμε τι γονιμόποιηθηκε... έτσι πολύ άγχος μέχρι αύριο πως θα περάσουν η ωρες.☹️☹️☹️

@dimsea όλα καλά θα πάνε θα πας και θα ακούσεις 💓 άντε και περιμένουμε νέα σου κορίτσακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα. Στις 15.00 έχω ραντεβού! 

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα στο ραντεβου!να ειναι το εμβρυακι σου δυνατο.κ.αγερωχο κ να ακουσεις την καρδουλα του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα. Στις 15.00 έχω ραντεβού! 

Περιμένουμε με αγωνία!!! Έχεις όλη τη θετική μας ενέργεια!!!! ✌️🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα. Στις 15.00 έχω ραντεβού! 

Εύχομαι κορίτσι μου να πάνε όλα καλά και να ακούσεις την καρδούλα του μωρού σου!Περιμένουμε νέα και σου στέλνουμε τη θετική μας ενέργεια🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια @Dim. @Miti85 @ioannastr @melodyy @Xrisa127 @Hope19....μακάρι αν και όπως σας είπα εχθές δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη......τι να πώ μακάρι να κάνει το εμβρυάκι μου την ανατροπή.Εννοείται μόλις φύγω από τον γιατρό θα σας πώ αμέσως τι έγινε!

@Dim. μια χαρά θα είναι και τα 4 και αύριο θα μας πείς τα ευχάριστα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα. Στις 15.00 έχω ραντεβού! 

Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια!!! Εύχομαι να είναι όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 🎫

Ωοληψία  🤗

@PAPA EVA --> Ιούλιος 

@JoyCat --> Ιούλιος

@Steli --> Ιούλιος

Εμβρυομεταφορα 😍

@Sunshine 88 --> 13/7

@Ριρίκα --> Ιούλιος

@lactaki --> Αύγουστος 

@Σταυρι --> Σεπτέμβριος

@Dim. --> ? 

@kaposetsi --> ?

Χοριακή 🤞

@Taggeris --> 13/7

@Tillandsia --> 14/7


Εγκυμοσύνη 🤰

@ntinaki88

@Katerina32

@sokola4

@Takira 

@koukou84 

@Papadakis

@Sweetie79

@melodyy

@annie!

@Anna32

@Giannouli2013

@dimsea

@Hope19

@Tokyo

@Maria2904

@Deni22

@Nefeliap

@nik_02

@Antelope

@ioannastr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dim. είπε:

Καλημέρα κορίτσια Το πρώτο βήμα έγινε ωοληψια με 4 ωάρια😉μέχρι αύριο χοροπηδαμε για να μάθουμε τι γονιμόποιηθηκε... έτσι πολύ άγχος μέχρι αύριο πως θα περάσουν η ωρες.☹️☹️☹️

@dimsea όλα καλά θα πάνε θα πας και θα ακούσεις 💓 άντε και περιμένουμε νέα σου κορίτσακι.

Καλές γονιμοποιήσεις κορίτσι!!! Προσπάθησε να απασχολείσαι με κάτι άλλο όλη μέρα για να ξεχαστείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μ μόλις ήρθα από τον 1ο υπερυχο 1 μωράκι έχω τελικά πάρα τις τόσο μεγάλες χοριακες. Είμαι 6 εβδομάδων σήμερα. Την άλλη Παρασκευή πάλι.. @dimsea

 περιμένουμε νέα σου κορίτσι μου. Ελπίζω όλα να είναι καλά τελικά και αυτό να ήταν μόνο μια κακία στιγμή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! @Sweetie79 @nik_02 σας ευχαριστώ πάρα πολύ κι εσάς. Με τόση θετική ενέργεια οι μισές ευχές να πιάσουν σήμερα θα ακούσω ταμπούρλα😍❤️. Μακάρι βρε κορίτσια μου μην πάει χαμένη όλη αυτή η προσπάθεια και τόσο κσθισιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...