Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η santaloxilo είπε:

xaxaxaxσυγγνωμη αλλα γελαω με το πρωτη σου φορα..

εχω κανεις 4 ετ μεχρι να ερθει η κορη μου(με φρεσκα κατεψυγμενα κτλ).Ειχα πριν απο αυτη 3 παλλινδρομες απο εξωσωματικη.Μετα την κορη μου εκανα 2 ετ με κατεψυγμενα που ειχα και ηταν παλλινδρομες και οι δυο.Μετα εκανα αλλον ενα κυκλο οπου ηταν βιοχημικη και τωρα παιζω το τελευταιο μου χαρτι...σε ολες εβαζα 2 και βλαστοκυστες εκτος απο την τελευταια που εβαλα 3 (δυο βλαστοκυστες και ενα μοριδιο) και τωρα αγνωστο ποσο θα βαλω ..εχω 3 (1 early βλαστοκυστη και δυο μο0ριδια που παγωσαν ολα την 5 μερα)τα βγαζουν λοιπον σημερα με την ελπιδα να προχωρησουν και να τα βαλω αυριο...

Πω πω ωωω σοκ! Χιιιιλια συγνώμη! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Όλα καλά θα πάνε θα δεις υπομονή αγάπη οι τελευταίες είναι οι χειρότερες 

Προς το παρόν την παλεύω.. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.. Οι γύρω μου δεν ξέρω αν με αντέχουν..😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Προς το παρόν την παλεύω.. Έτσι νομίζω τουλάχιστον.. Οι γύρω μου δεν ξέρω αν με αντέχουν..😂

Αχ τι να πω βρε κορίτσι μου είναι η χειρότερη φάση για εμένα .... όταν θα βρουν κάτι να ξέρεις άμεση θα έιναι όλα τελείως διαφορετικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Φιλη μπηκα στον νομο και εχεις απολυτο δικιο! Νομιζα οτι ανεφερε την εμβρυομεταφορα αλλα οντως δεν αναφερει κατι, ευτυχως που το διευκρινησες για να ξερουν και τα κοριτσια εδω. 😉

Παντως καλο ειναι να παιρνουμε αυτα που δικαιουμαστε! 

 

Εννοείται ότι πρέπει να τα παίρνουμε όλες τόσο αγώνα κάνουμε Δεν μας χαρίζεται τίποτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η santaloxilo είπε:

καμια δεν κανει μαζι μου;;; @Taggerisεσυ θα με ανεχτεις

Αγάπη μου όλη μου η θετική σκέψη μαζί σου..... Θέλω πολύ να τα καταφέρεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annie! είπε:

@peacock μακάρι κορίτσι μου!!! 
 

@santaloxilo Όχι, έχω την Πέμπτη χοριακη. Σήμερα κανονικά περίμενα περίοδο υπό φυσιολογικές συνθήκες. Έκανα ετ την Τρίτη με 2 βλαστοκυστες 

 Ωωωωωω θετικό τεστάκι μυρίζομαι.... Άντε κορίτσι περιμένουμε να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JoyCat είπε:

Εσύ δηλαδή θα πάρεις την άδεια και στις δύο περιπτώσεις; Και στην ωοληψία 7 μέρες και στην εμβρυομεταφορά άλλες 7 κι ας είναι η εμβρυμεταφορά 1-2 μήνες μετά; Μου ανοίγεις τα μάτια πραγματικά! Δεν είχα ιδέα γι'αυτά! Εγώ είχα κρατήσει άδειες κι έλεγα θα τις χρησιμοποιησω όλες γι'αυτό

ναι ακριβώς αυτό θα κάνω και για αυτό έχει προβλεφτεί ο νόμος για να καταστεί ασφαλής η διαδικασία υποβοηθούμενης αναπαραγωγής το γράφει ο ίδιος ο νόμος μέσα. Να πάρεις αυτά που δικαιούσαι ακριβώς Γιατί δεν τραβάμε και λίγα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@santaloxilo καλή επιτυχία αύριο!!

@Papadakis είσαι κινητή εγκυκλοπαίδεια!

@annie! κι εμένα για καλό μου φαίνεται, υπομονή και μεθαύριο θα ξερεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια συγνώμη για το θάρρος αλλά ήθελα να ρωτήσω κάτι. Υπάρχει κάποιο κορίτσι που θα ξεκινήσει τώρα διέγερση με gonal; Κι αν ναι υπάρχει περίπτωση να της περισσέψουν περίπου 150 με 200 μονάδες από ανοιγμένη ένεση; Αν υπάρξει τέτοια περίπτωση ενημερώστε με σας παρακαλώ ίσως χρειαστώ τις περισσευούμενες μονάδες σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Papadakis καλησπέρα κορίτσι μου, καλά είμαι.. είδα ακόμα λίγο καφέ αίμα στο σκούπισμα αλλά η αλήθεια είναι ότι ηρέμησα από χθες που μίλησα με το γιατρό. Τώρα πλησιάζει η αυριανή οπότε με έχει πιάσει η αγωνία της χοριακη πάλι!! Εσύ πώς είσαι???

@annie ελπίζω να είναι θετικό σημάδι και να έχεις τα καλύτερα νέα σύντομα!! Τι να λέμε τώρα είναι δύσκολη όλη αυτή η αναμονή, κουράγιο και να σκέφτεσαι θετικά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Taggeris  καλα σιγα πλακα κανουμε! Αν περιμεναμε κ από αυτά για να κανουμε πραγματα στη ζωη μας.. δεν θα καναμε κ πολλα!

 @Giannouli2013   @nik_02  @santaloxilo  Καλη επιτυχία κοριτσια!!! Ευχομαι να μας πειτε τα ευχαριστα σε λιγες μερες!

@Ginaak Αυτά είναι θαυμάσια νέα!!! Μπράβο!!!

@annie!  Εγω κοριτσι μου δεν ξερω να σου πω τι σημαινουν τα καφε υγρα, αλλα από ότι λενε τα κοριτσια είναι καλο! Με μια τεραστια χοριακη ευχομαι!!!

Κοριτσια εγω θα το πω μονο στην προισταμενη μου γιατι ειμαι μονη μου στο γραφειο κ δεν μπορω να της πω θα λειψω 1 εβδομαδα ετσι στο ξεκαρφωτο. Αλλα μονο σε αυτή κ σε κανεναν αλλον στη δουλεια! Λεω να κατσω την ημερα της ωοληψιας και την επομενη, γιατι δεν ξερω πως θα ειμαι απο τη μεθη και στην εμβρυομεταφορά να κατσω καμια εβδομαδα! Και εγω εχω κρατησει αδειες γιατι δεν θελω να μαθευτει στη δουλεια. Αργοτερα αν δεν εχω αποθεμα από αδειες θα χρησιμοποιησω τη νομιμη αδεια.

Κοριτσια εσεις που ειστε πιο εμπειρες, τα μοριδια τι είναι? Ειδα που τα εγραψε η @santaloxilo 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sweetie79 είπε:

@Papadakis καλησπέρα κορίτσι μου, καλά είμαι.. είδα ακόμα λίγο καφέ αίμα στο σκούπισμα αλλά η αλήθεια είναι ότι ηρέμησα από χθες που μίλησα με το γιατρό. Τώρα πλησιάζει η αυριανή οπότε με έχει πιάσει η αγωνία της χοριακη πάλι!! Εσύ πώς είσαι???

@annie ελπίζω να είναι θετικό σημάδι και να έχεις τα καλύτερα νέα σύντομα!! Τι να λέμε τώρα είναι δύσκολη όλη αυτή η αναμονή, κουράγιο και να σκέφτεσαι θετικά!!! 

Τι σου είπε ο γιατρός ;;;; Εγώ καλά είμαι σχεδόν τίποτα κάτι ανεπαίσθητο ροζ που το βλέπεις με Μεγεθυντικό φακό .... εγώ ανυπομονω  Για  την Τετάρτη ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

ναι ακριβώς αυτό θα κάνω και για αυτό έχει προβλεφτεί ο νόμος για να καταστεί ασφαλής η διαδικασία υποβοηθούμενης αναπαραγωγής το γράφει ο ίδιος ο νόμος μέσα. Να πάρεις αυτά που δικαιούσαι ακριβώς Γιατί δεν τραβάμε και λίγα.... 

Έχεις απόλυτο δίκιο και πραγματικά σ'ευχαριστώ πολύ που μου άνοιξες τα μάτια! Ήμουν έτοιμη να πάρω κανονική άδεια και να αφήσω το 7ημερο για την εμβρυμεταφορά.

Είναι κοπέλες που την ωοληψία την περνάνε άνετα κι άλλες που πονάνε πολύ!! Για μένα δεν ξέρω πώς θα είναι, αλλά επειδή οδηγώ πολύ για να φτάσω στη δουλειά μου και σε επικίνδυνους δρόμους, δεν θέλω να ρισκάρω να νιώσω αδιαθεσία λόγω των ορμονών την ώρα που οδηγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια επειδή μόλις γύρισα από αιματολογο και αναμένω τώρα τον υπέρηχο στον γυναικολόγο..

Έδειξα στον αιματολογο κάποιες εξετάσεις πήξης που έκανα. Μου πρόσθεσε να κάνω και έλεγχο για αντιφοσφολιδικο, αντιπηκτικο λύκου κάτι πρωτεϊνες και κάτι άλλες..

Το θέμα είναι ότι μου έγραψε επανέλεγχο και για τι χρόνο προθρομβινης και λοιπά δεν τα θυμάμαι ακριβώς και μου είπε ότι αυτό είναι αυξημένο αλλά δεν συμβαδίζει με τις άλλες τιμές όποτε κάνω επανέλεγχο και αν ξαναβγει έτσι η τιμή θα πρέπει να κάνω έλεγχο στους 13 παράγοντες.

Το θέμα είναι ότι αν ισχύει αυτή η αυξημένη τιμή στο χρόνο προθρομβινης δείχνει ότι έχω τάση για αιμορραγική διάθεση αρα η αντιπηκτικη αγωγη  που δίνουν φασον οι γιατροί σε όλες εμένα θα μου κάνει κακό αντί για καλό.

Κοριτσια προσέξτε.. ψάξτε τα όλα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

Η επτα εργασιμες μερες αδειας αφορουν μονο την εμβρυομεταφορα. 

Εγω την άδεια αυτη την παίρνω παντα κ σε διεγερση κ σε ετ.(δημοσιο)..εννοείται πως τωρα πού εκανα ωοληψια κ πιθανον ετ μαζί θα ζητησω μια φορά τις 7 μερες...πουθενά το άρθρο δεν ξεχωριζει φάσεις εξωσωματικής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@santaloxilo καλή επιτυχία!! Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά κ να είναι η τελευταία κ τυχερή!!!

@annie! ευχομαι και σε σένα με ένα θετικό!! Κορίτσια μου φαίνεται ότι μετά τον ιό μας ήρθε ένα κύμα καλής τύχης, εύχομαι να συνεχιστεί για όλες μας!!!

@Ginaak εντάξει βλέπεις τι ωάρια έχει το παρεάκι... μακάρι ειλικρινά να βρείτε δεύτερο!!!

@Papadakis πως τα πας;;; να ξέρεις από τότε που πήρες το θετικό μου έχεις αλλάξει την ψυχολογία. Μου απέδειξες ότι όποιος επιμένει νικά, γιατί ομολογώ εγώ δεν έχω μάλλον τόση πίστη... ειλικρινά μου έδωσες μάθημα! Επίσης να ρωτήσω, εμένα κάθε μηνα περα απο το κυρίαρχο ωάριο μεγαλωνει και δευτερο παντα, που ομως οταν το μεγαλο ειναι πχ 22 κ σκαει, αυτο αντε να ειναι 17-18. Όμως ποτέ δεν δίνει ωορρηξία, μένει εκεί και φεύγει με την περίοδο. Το Lupo που λες είναι δλδ άλλο; ωριμάζει και δίνει ωορρηξία αργότερα; τι μαθαίνει κανείς...

 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PAPA EVA είπε:

@Taggeris  καλα σιγα πλακα κανουμε! Αν περιμεναμε κ από αυτά για να κανουμε πραγματα στη ζωη μας.. δεν θα καναμε κ πολλα!

 @Giannouli2013   @nik_02  @santaloxilo  Καλη επιτυχία κοριτσια!!! Ευχομαι να μας πειτε τα ευχαριστα σε λιγες μερες!

@Ginaak Αυτά είναι θαυμάσια νέα!!! Μπράβο!!!

@annie!  Εγω κοριτσι μου δεν ξερω να σου πω τι σημαινουν τα καφε υγρα, αλλα από ότι λενε τα κοριτσια είναι καλο! Με μια τεραστια χοριακη ευχομαι!!!

Κοριτσια εγω θα το πω μονο στην προισταμενη μου γιατι ειμαι μονη μου στο γραφειο κ δεν μπορω να της πω θα λειψω 1 εβδομαδα ετσι στο ξεκαρφωτο. Αλλα μονο σε αυτή κ σε κανεναν αλλον στη δουλεια! Λεω να κατσω την ημερα της ωοληψιας και την επομενη, γιατι δεν ξερω πως θα ειμαι απο τη μεθη και στην εμβρυομεταφορά να κατσω καμια εβδομαδα! Και εγω εχω κρατησει αδειες γιατι δεν θελω να μαθευτει στη δουλεια. Αργοτερα αν δεν εχω αποθεμα από αδειες θα χρησιμοποιησω τη νομιμη αδεια.

Κοριτσια εσεις που ειστε πιο εμπειρες, τα μοριδια τι είναι? Ειδα που τα εγραψε η @santaloxilo 

Γλυκιά μου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά να μείνεις έγκυος και να μην ξανά χρειαστείς άδειες.... Να κάτσεις και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Λοιπόν κορίτσια επειδή μόλις γύρισα από αιματολογο και αναμένω τώρα τον υπέρηχο στον γυναικολόγο..

Έδειξα στον αιματολογο κάποιες εξετάσεις πήξη που έκανε.. μου πρόσθεσε να κάνω και έλεγχο για αντιφοσφολιδικο, αντιπικτικο λύκου και κάτι άλλες..

Το θέμα είναι ότι μου έγραψε επανέλεγχο και για τι χρόνο προθρομβινης και λοιπά δεν τα θυμάμαι ακριβώς και μου είπε ότι αυτό είναι αυξημένο αλλά δεν συμβαδίζει με τις άλλες τιμές όποτε κάνω επανέλεγχο και αν ξαναβγει έτσι η τιμή θα πρέπει να κάνω έλεγχο στους 13 παράγοντες.

Το θέμα είναι ότι αν ισχύει αυτή η αυξημένη τιμή στο χρόνο προθρομβινης δείχνει ότι έχω τάση για αιμορραγική διάθεση αρα η αντιπηκτικη αγωγη  που δίνουν φασον οι γιατροί σε όλες εμένα θα μου κάνει κακό αντί για καλό.

Κοριτσια προσέξτε.. ψάξτε τα όλα.. 

Σε ποιον αιματολόγο πήγες hope μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hope19 είπε:

Λοιπόν κορίτσια επειδή μόλις γύρισα από αιματολογο και αναμένω τώρα τον υπέρηχο στον γυναικολόγο..

Έδειξα στον αιματολογο κάποιες εξετάσεις πήξη που έκανε.. μου πρόσθεσε να κάνω και έλεγχο για αντιφοσφολιδικο, αντιπικτικο λύκου και κάτι άλλες..

Το θέμα είναι ότι μου έγραψε επανέλεγχο και για τι χρόνο προθρομβινης και λοιπά δεν τα θυμάμαι ακριβώς και μου είπε ότι αυτό είναι αυξημένο αλλά δεν συμβαδίζει με τις άλλες τιμές όποτε κάνω επανέλεγχο και αν ξαναβγει έτσι η τιμή θα πρέπει να κάνω έλεγχο στους 13 παράγοντες.

Το θέμα είναι ότι αν ισχύει αυτή η αυξημένη τιμή στο χρόνο προθρομβινης δείχνει ότι έχω τάση για αιμορραγική διάθεση αρα η αντιπηκτικη αγωγη  που δίνουν φασον οι γιατροί σε όλες εμένα θα μου κάνει κακό αντί για καλό.

Κοριτσια προσέξτε.. ψάξτε τα όλα.. 

Σου γράφω με πολύ μεγάλη επιφύλαξη γιατί είναι ένα πάρα πολύ ευαίσθητο θέμα και χρειάζεται οπωσδήποτε να εμπιστευτείς κάποιον γιατρό και ίσως να πάρεις και δεύτερη γνώμη. Αν δεν κάνω λάθος, αυτό για το οποίο σου μίλησε ο γιατρός είναι το φωσφολιπιδικό σύνδρομο.Νομίζω ότι και στην περίπτωση της αιμορραγικής διάθεσης χρειάζεται να κάνεις τις αντιπηκτικές, αλλά αν δεις ίχνος αίματος κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, τις κόβεις μαχαίρι. Επίσης ο επανέλεγχος συνιστάται γιατί μπορεί πριν την εγκυμοσύνη να μην έχεις και να το αποκτήσεις στη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

Καναβός λέγεται...

Έχει ιατρείο μαζί με τον Αναγνώστου στα Ιλίσια...

για τον Αναγνώστου έχω ακούσει τα καλύτερα αλλά επειδή Και εγώ πρέπει να επισκεφτώ άμεσα αιματολόγο να πάρω κάποιες απαντήσεις μπορείς να μου πεις πώς σου φάνηκε και ποιο ήταν το κόστος της επίσκεψης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια πάντως κ γω που δουλεύω τραπεζικό τομέα βασικά δικαιούμουν άδεια για ετ. Για ωοληψία οκ πήρα μια μέρα αναρρωτική με το χαρτί του γιατρού που έγραψε ότι ήμουν στο μητέρα για ιατρική πράξη. Είχε πεσει παρακευή και έκατσα σκ. Δευτέρα δουλειά... Δεν είμαι σίγουρη τι γίνεται δλδ με τις άδειες. Ρωτήστε το. Πάντως στην ετ δικαιούσαι νομίζω και παραπάνω εμένα μου είχε γράψει ως τη χοριακή! (αλλο οτι τελικα δεν εκανα ετ κ δεν χρειαστηκε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...