Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες 2021 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

κορίτσια τελικά ενημερώθηκα από το γιατρό μου ότι εμβρυομεταφορά θα κάνω τον επόμενο κύκλο καθώς έφτασα στα όρια της υπερδιέγερσης και πρέπει να ηρεμήσει ο οργανισμός! Δεν το είπε το πρωί για να μην αγχωθώ αλλά να πω την αλήθεια κάτι κατάλαβα και εγώ όταν πριν κάποιες μέρες που ελάττωσε τη δόση των ενέσεων. Ατυχία αλλά οκ τι να πω

Μη στενοχωροεσαι, ένας μήνας δεν είναι τίποτα. Το σημαντικό είναι να είσαι ήρεμη και έτοιμη ψυχικά κ σωματικά να δεχθείς τα εμβρυακια σ. Εγώ υπερδιέγερση δεν είχα πάθει αλλά ο γιατρός μ είχε συστήσει τη μεταφορα σε άλλο κύκλο, μ είχε πει ότι δεν έχω να χάσω τίποτα και ότι αυξάνονται λίγο οι πιθανότητες οπότε το προτίμησα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

κορίτσια τελικά ενημερώθηκα από το γιατρό μου ότι εμβρυομεταφορά θα κάνω τον επόμενο κύκλο καθώς έφτασα στα όρια της υπερδιέγερσης και πρέπει να ηρεμήσει ο οργανισμός! Δεν το είπε το πρωί για να μην αγχωθώ αλλά να πω την αλήθεια κάτι κατάλαβα και εγώ όταν πριν κάποιες μέρες που ελάττωσε τη δόση των ενέσεων. Ατυχία αλλά οκ τι να πω

Καθε εμποδιο για καλό! Μετα θα ειναι καλυτερα εξαλλου τι νομιζεις περνά τοσο γρηγορα ο καιρος ..Δε θα το καταλαβεις καν και θα προετοιμαστεις και καλυτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

κορίτσια τελικά ενημερώθηκα από το γιατρό μου ότι εμβρυομεταφορά θα κάνω τον επόμενο κύκλο καθώς έφτασα στα όρια της υπερδιέγερσης και πρέπει να ηρεμήσει ο οργανισμός! Δεν το είπε το πρωί για να μην αγχωθώ αλλά να πω την αλήθεια κάτι κατάλαβα και εγώ όταν πριν κάποιες μέρες που ελάττωσε τη δόση των ενέσεων. Ατυχία αλλά οκ τι να πω

Κορίτσι μου δεν είναι ατυχία!!! Ίσα ίσα θα πάνε πολύ καλύτερα τα πράγματα όταν ηρεμήσει ο οργανισμός σου...κ εγώ χωρίς υπερδιέγερση είμαι σε φάση διάλειμματος όπως κ εσύ!!περνάει γρήγορα ο καιρός μην αγχώνεσαι 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lily94 είπε:

Εμένα μου πήραν 10ωαρια. Τα 9 ήταν ώριμα. Γονιμοποιήθηκαν τα 4  τα υπόλοιπα Οχι αλλα  Κοιτούσαν 2 ακόμη μπας και....αλλα δε τα κατάφεραν Γιατι είχαν αργή εξέλιξη κ 2 κύτταρα. Οποτε μας έμειναν 4 γονιμοποιημένα. Μου είπαν για να μη το ρισκάρουμε γιατι δεν ξέρανε αν θα φτάσουν οοολα βλαστοκυστες να βάλουμε τα 2 των 3 ημερών ( που αποτύχαμε με αυτα ) και να αφήσουμε τα αλλα να δούμε αν φτάσουν βλαστοκυστες. Και με πήρανε την 6η ημέρα κ μου είπαν οτι ολα ειναι καλα!! 2 βλαστοκυστες 4ΒΒ & 4ΒC. (Με καθυστέρηση μιας μέρας αλλα ήταν καλές βλαστοκυστες)
τωρα θα κανω την δεύτερη μου προσπάθεια με φυσικό κύκλο. Θα βάλω μια βλαστοκύστη απο κατάψυξη κ μια βλαστοκύστη με το φρέσκο ωάριο που θα μου πάρουν! 
Ωστε να μας μεινει άλλη μια βλαστοκύστη κατάψυξη. 

Αχ τι να πω βρε κορίτσι μου! Και λόγω της ηλικίας μου πήγαιναν όλα τόσο καλά.. Μακάρι να εξελιχθουν έστω αυτά τα 3 που πάνε αργά ελπίζω να ξέρω το Σάββατο ... Καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

κορίτσια τελικά ενημερώθηκα από το γιατρό μου ότι εμβρυομεταφορά θα κάνω τον επόμενο κύκλο καθώς έφτασα στα όρια της υπερδιέγερσης και πρέπει να ηρεμήσει ο οργανισμός! Δεν το είπε το πρωί για να μην αγχωθώ αλλά να πω την αλήθεια κάτι κατάλαβα και εγώ όταν πριν κάποιες μέρες που ελάττωσε τη δόση των ενέσεων. Ατυχία αλλά οκ τι να πω

Κοριτσάκι μου μη στεναχωριέσαι. Όλα γίνονται για κάποιο λόγο και για καλό!! Σκέψου πως πολλοί γιατροί πλέον επιλέγουν να πάνε σε μεταφορά σε επόμενο κύκλο για να ηρεμήσει ο οργανισμός και να είναι πιο δεκτικό το ενδομήτριο. Και γω με παύση πήγα, λίγο μεγαλύτερη λόγω κορονοϊού και τώρα έχω τα διδυμάκια στην κοιλιά!! Κάθε εμπόδιο σε καλό!! Ούτε που θα καταλάβεις πως θα περάσει ο κύκλος αυτός !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Χθες ήμουν χάλια. Το βράδυ είχα καφέ και πονακια λίγο πιο έντονα. Ένιωθα ότι έχει γίνει εμφύτευση και το χάνω... Δεν ξέρω γιατί μου έχει κολλήσει στο μυαλό αυτή η μαύρη σκέψη. Σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ που είχα στο σπίτι αν και ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς (3 μέρες πριν τη χοριακη) και έχοντας το παράδειγμα της @dimsea Που δεν έδειξε το early ενώ ήταν στα ύψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, μόλις με πήραν από το μικροβιολογικο  χοριακη 850!περιττο να σας πω το κλάμα και τη συγκίνηση! Εύχομαι να εξελιχθεί καλά και όλες οι κοπέλες σύντομα να πάρουν το πολοποθυτο αποτέλεσμα.

 

Tέλεια νέα!!! Συγχαρητηρια!!! Και εγω και διδυμακια σε βλεπω!!! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

κορίτσια τελικά ενημερώθηκα από το γιατρό μου ότι εμβρυομεταφορά θα κάνω τον επόμενο κύκλο καθώς έφτασα στα όρια της υπερδιέγερσης και πρέπει να ηρεμήσει ο οργανισμός! Δεν το είπε το πρωί για να μην αγχωθώ αλλά να πω την αλήθεια κάτι κατάλαβα και εγώ όταν πριν κάποιες μέρες που ελάττωσε τη δόση των ενέσεων. Ατυχία αλλά οκ τι να πω

Κοριτσι μου μη στεναχωριεσαι! Ξερω οτι περιμενες πιο νωρίς να γίνει αλλα σκεψου οτι ειναι για το καλο σου! Ο γιατρος σου θελει να προστατεψει και την υγεια σου για να μην παθεις σοβαρη υπερδιεγερση και πας στο νοσοκομειο και απο την αλλη για να πετυχει και η εγκυμοσυνη! Καλυτερα να χαλαρωσεις και στον επομενο κυκλο που θα ειναι και μια χαρα το ενδομητριο θα κανεις τη μεταφορα και να δεις οτι θα εχεις θετικα αποτελεσματα! Καλη επιτυχια σου ευχομαι! Τωρα κοιταξε να ηρεμησεις και να προσεξεις τη διατροφη σου για να μην πρηστεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Χθες ήμουν χάλια. Το βράδυ είχα καφέ και πονακια λίγο πιο έντονα. Ένιωθα ότι έχει γίνει εμφύτευση και το χάνω... Δεν ξέρω γιατί μου έχει κολλήσει στο μυαλό αυτή η μαύρη σκέψη. Σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ που είχα στο σπίτι αν και ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς (3 μέρες πριν τη χοριακη) και έχοντας το παράδειγμα της @dimsea Που δεν έδειξε το early ενώ ήταν στα ύψη

Καλημέρα κορίτσι μου, μη σκέφτεσαι έτσι. Τα καφέ 5-6 μέρες μετά την ετ συνήθως είναι εμφύτευση. Και γω είχα και με είχε πάρει από κάτω και μου έλεγαν οι παλιές είναι εμφύτευση και είχαν δίκιο!! Μην παίζει με τα τεστ είναι πολύ νωρίς. Αν δεν μπορείς να περιμένεις τη Δευτέρα πήγαινε την Κυριακή σ ένα νοσοκομείο να κάνεις χοριακή. Ένα τεράαααστιο νούμερο σου εύχομαι κορίτσι μου!!! Θα το δεις είσαι έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antelope είπε:

Αχ @annie! μου το έκανα....

 

20200703_080526.jpg

Αχ θα τρελαθώ!!!!!!!! Κορίτσι μου συγχαρητήριααααααα!!!!!! Μπράβοοοοοο!!!! Πωωωωωωωωω!!!! Βαρβάτη η γραμμή!!!!!!! Θα πας για χοριακή; 2 βλαστοκύστες έβαλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τώρα κάθομαι με ένα κατουρημενο στικ στα χέρια και δεν ξέρω τι να κάνω! Ο άντρας μου κοιμάται ακόμα. Να πάω σήμερα για χοριακή για να βλέπω πως ανεβαίνει ή αν πέφτει; Ρε θέλω να χαρώ και δεν μπορώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήταν να βάλω τη 1 βλαστοκυστη αλλα οταν ηταν να τις ξεπαγωσουμε και με ρωτησε ο γιατρός του κεντρου, πώς μου ηρθε και του ειπα "εσεις τι λετε;" και αυτος πρότεινε τις 2 γιατί αυξανουμε τις πιθανοτητες και γιατί δεν έχω κανέναν λόγο να μην υποστηρίξω δίδυμη κύηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Και τώρα κάθομαι με ένα κατουρημενο στικ στα χέρια και δεν ξέρω τι να κάνω! Ο άντρας μου κοιμάται ακόμα. Να πάω σήμερα για χοριακή για να βλέπω πως ανεβαίνει ή αν πέφτει; Ρε θέλω να χαρώ και δεν μπορώ

Όπως αισθάνεσαι. Πως κρατιέσαι και δεν τον ξυπνάς;;;; Χαρά στο κουράγιο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ @annie! μου το έκανα....

 

20200703_080526.jpg

Κοριτσάρα μου ααααχχχχχχχ τελειαααα!!! Είσαι εγκυουλα σίγουρα...... Μπράβο κορίτσι μου... χαλάρωσε λίγο τώρα ηρέμησε και πήγαινε να κάνεις τη χοριακή σου πιο ήρεμη αυτή τη φορά για το θετικό την ημέρα που σου είπε ο γιατρός σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η nik_02 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, μόλις με πήραν από το μικροβιολογικο  χοριακη 850!περιττο να σας πω το κλάμα και τη συγκίνηση! Εύχομαι να εξελιχθεί καλά και όλες οι κοπέλες σύντομα να πάρουν το πολοποθυτο αποτέλεσμα.

 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

κορίτσια τελικά ενημερώθηκα από το γιατρό μου ότι εμβρυομεταφορά θα κάνω τον επόμενο κύκλο καθώς έφτασα στα όρια της υπερδιέγερσης και πρέπει να ηρεμήσει ο οργανισμός! Δεν το είπε το πρωί για να μην αγχωθώ αλλά να πω την αλήθεια κάτι κατάλαβα και εγώ όταν πριν κάποιες μέρες που ελάττωσε τη δόση των ενέσεων. Ατυχία αλλά οκ τι να πω

Καλημέρα κορίτσι μου!Μην στεναχωριέσαι καθόλου ,αυτό είναι το καλύτερο για εσένα αυτή τη στιγμή και σημασία εχει να γίνουν όλα σωστά  και όχι απαραίτητα γρήγορα.Εμενα ο γιατρός μου είπε ότι σχεδόν σίγουρα η εμβρυομεταφορα θα γίνει σε άλλο κύκλο γιατί φοβάται την υπερδιέγερση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Αχ @annie! μου το έκανα....

 

20200703_080526.jpg

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Τρέχα για χοριακή τώρα... Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Πιου-πιου είπε:

Γλυκούλα μου συγχαρητήρια!!!

 

Ευχαριστώ πιου-πιου μου! Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια. Μου τελειωσαν τα like οπως ήταν αναμενόμενο. 

Είναι πολύ νωρίς ακόμα για να μιλάμε για σιγουρη κυηση, οπότε αποφασίσαμε να πάω τη Δευτέρα σύμφωνα με το πρόγραμμα. 

Αν σας έχω νούμερο βέβαια αύριο μην ξαφνιαστειτε χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Ήταν να βάλω τη 1 βλαστοκυστη αλλα οταν ηταν να τις ξεπαγωσουμε και με ρωτησε ο γιατρός του κεντρου, πώς μου ηρθε και του ειπα "εσεις τι λετε;" και αυτος πρότεινε τις 2 γιατί αυξανουμε τις πιθανοτητες και γιατί δεν έχω κανέναν λόγο να μην υποστηρίξω δίδυμη κύηση

Ειναι φουλ θετικό τρεχα για χοριακη!! Συγχαρητηρια!! Κι αλλα διδυμα ! Παναγια μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ioannastr είπε:

Δεν μας έμεινε τίποτα κατάψυξη. Προχώρησαν 5 έμβρυα κ απο αυτά μόνο 2 τα κατάφεραν. Κ τα 2 ήταν βλαστοκύστες 4ΑΑ κ 3ΑΒ. Εμάς το θέμα μας είναι το σπέρμα. Κατά τα άλλα εγώ είμαι σε όλα οκ αλλά φαίνεται οτι τελικά δεν είναι κ τόσο ασήμαντο το θέμα του σπέρματος. 

Ιωάννα μου με βιοψία είχατε πάει θυμάμαι σωστά?

Το φαινόμενο των παλινδρομων είναι πολύ συχνο,ακόμη και σε περιπτώσεις με σούπερ σπέρμα ή σούπερ ωάρια.

Πολλές κοπέλες εδώ μέσα κι όχι μόνο με εξωσωματική βίωσαν παλινδρομες τις πρώτες εβδομάδες.Σκεψου ότι ακόμη κι αυτές που δεν κάνουν εξωσωματική και δεν κοιτάζουν πριν την καθυστέρηση μπορεί να είχαν παλινδρομη κι ούτε καν να το καταλάβουν.

Μην προεξοφλεις ότι επειδή συνέβη τώρα θα συμβεί και στο μέλλον.

Αν μπορείς δες το θετικό κομμάτι,πέτυχες εμφύτευση,που σημαίνει ότι η μήτρα σου είναι δεκτική σε εγκυμοσύνη.Και στο κομμάτι της εμφύτευσης οι γιατροί δεν μπορούν να κάνουν σχεδόν τίποτα για να βοηθήσουν.

Σε κάθε περίπτωση ελπίζω να εκπλαγεις ευχάριστα στην επόμενη χοριακη.

Αλλά αν δεν συμβεί μάζεψεδυνάμεις και πίστεψε πως την επόμενη φορά θα πετύχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Μακάρι να πάνε όλα καλά!!! Ας είναι να ηρεμήσω και να έχουμε θετική έκβαση μετά!

Δόξα το θεό να λες κορίτσι μου! Είναι για καλό... Έχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας σε ξεκούραστους οργανισμούς!!! Με το καλό να υποδεχτείς τα μωράκια σου τον άλλο μήνα! Απόλαυσε το μήνα αυτό όσο δύσκολο κ αν σου φαίνεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Αχ @annie! μου το έκανα....

 

20200703_080526.jpg

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!!! Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Με το καλό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...