Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι ο γιατρός μου ήταν ξεκάθαρος ότι η μέθοδος ενδείκνυται όταν υπάρχει πολύ καλό σπέρμα και κανένα θέμα στη γυναίκα. Με τα θέματα που περιγράφεις απορώ με ποια λογική σε έμπλεξε σε αυτό... κ σε μένα οριακά ταιριάζει επειδή είμαι 37 αλλά επειδή έχω γενικά καλό προφίλ μου είπε οκ να δοκιμάσω αλλά να γνωρίζω ότι είναι απλά μια ενισχυμένη φυσική. Από το γιατρό μου δεν έχω κανένα παράπονο, δεν με έχει καθυστερήσει καθόλου κ με  ενημερώνει πάντα σωστά. Είμαι τυχερή γιατί ο γυναικολόγος μου ασχολείται ο ίδιος με εξωσ κλπ κ έτσι ήξερε να με καθοδηγήσει δεν με άφησε καθόλου να χάσω χρόνο. Μου είπε επίσης ότι στην ανεξήγητη το σωστό είναι να κάνω ενέσεις για τη διαδικασία αλλιώς δεν αυξάνω τις πιθανότητες μου... Εκτός απροόπτου με βλέπω για Σεπτέμβρη!

Κοριτσι μου ευτυχως αλλαξα γιατρο κ δεν τον αλλαζω με τπτ. Αυτος με καθοδηγησε σωστα ευτυχως ειμαι κ 29 οποτε ειμαι καλα!!! Κ εγω στις σπερματεγχυσεις εκανα ενεσεις αλλα μικρες δοσεις. Το θεμα ειναι οτι εκεινη ήθελε μόνο χρημα κ φανηκε αυτο. Ευτυχως κ πηγα αλλου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κοριτσι μου ευτυχως αλλαξα γιατρο κ δεν τον αλλαζω με τπτ. Αυτος με καθοδηγησε σωστα ευτυχως ειμαι κ 29 οποτε ειμαι καλα!!! Κ εγω στις σπερματεγχυσεις εκανα ενεσεις αλλα μικρες δοσεις. Το θεμα ειναι οτι εκεινη ήθελε μόνο χρημα κ φανηκε αυτο. Ευτυχως κ πηγα αλλου!!! 

ναι ρε συ αν είναι δυνατόν καταρχήν κ μόνο που είχατε θέμα κινητικότητας είναι απαγορευτικό... γιατί οκ οι πολυκυστικές δεν είναι τόσο θέμα κ με φάρμακα λύνεται. Απλά ήθελε να πάρει τα λεφτά όπως το λες κ επειδή ακριβώς είσαι μικρή σου λέει έχω περιθώριο να την τραβολογάω... έλεος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ναι κορίτσι μου το ξέρω για αυτό κ στους 6 μήνες ακριβώς κάναμε εξετάσεις. Απλά επειδή βγήκαν όλα μια χαρά μας αφήνει να φτάσουμε χρόνο... Η παρακολούθηση από ότι μου λέει κ ο ίδιος θα είχε να προσφέρει κάτι αν είχα θέμα ωορρηξίας (οπότε να πάρω κάποιο χάπι) ή αν δεν ήξερα πότε ακριβώς έχω... εμένα είναι σαν ρολόι κάθε μήνα (μην το ματιάσω χαχαχα) οπότε  οι επαφές μου είναι σωστές... μάλιστα αυτό το μήνα έτυχε να πάω εκείνες τις μέρες κ μου το επιβεβαίωσε κ στον υπέρηχο. Η μέθοδος αυτή βοηθάει αν υπάρχει ένα θέμα ωορρηξίας ή πολυκυστικές κλπ. Επίσης ακριβώς επειδή είμαστε υγιείς λέμε για σπεργματέγχυση (με βοήθεια φαρμάκων πάντα) ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες. Προφανώς η εξωσ είναι η τελευταία λύση όμως δεν θέλω να εθελοτυφλώ... είμαι σίγουρη ότι πολλές εδώ έφτασαν εκεί χωρίς να έχουν πρόβλημα αλλά ως ανεξήγητη. Πριν την κρίση ακόμη και το ΙΚΑ την αναγνώριζε, τώρα βέβαια από ότι έχω ακούσει αυτό άλλαξε. Τελοσπάντων να πω την αλήθεια εμπιστεύομαι το γιατρό και για αυτό θα ακολουθήσω τη συμβουλή του... καμιά φορά το να το ρίχνουμε στο άγχος κάνει μεγάλο κακό γιατί καταλήγουμε να χάνουμε πολύτιμο χρόνο!

Ακριβός από ότι είδα εμπιστεύεστε τον ιατρό σου οπότε κάντε ότι σας λέει ακριβός και εύχομαι σύντομα με καλά αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Ακριβός από ότι είδα εμπιστεύεστε τον ιατρό σου οπότε κάντε ότι σας λέει ακριβός και εύχομαι σύντομα με καλά αποτελεσματα

Ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και σε σένα σύντομα ένα θετικό αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

ναι ρε συ αν είναι δυνατόν καταρχήν κ μόνο που είχατε θέμα κινητικότητας είναι απαγορευτικό... γιατί οκ οι πολυκυστικές δεν είναι τόσο θέμα κ με φάρμακα λύνεται. Απλά ήθελε να πάρει τα λεφτά όπως το λες κ επειδή ακριβώς είσαι μικρή σου λέει έχω περιθώριο να την τραβολογάω... έλεος...

Ναι ασε ταλαιπωρία σκετη!!! Κ χρημα πολυ χωρις να αξιζει τλκ. Τωρα φαντασου η εξωσωματικη μου πετυχε με την πρωτη κ σημερα εχω τον 1ο υπερηχο αλλα εχω αιμα κ δεν ξερω πως θα εξελιχθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Ναι ασε ταλαιπωρία σκετη!!! Κ χρημα πολυ χωρις να αξιζει τλκ. Τωρα φαντασου η εξωσωματικη μου πετυχε με την πρωτη κ σημερα εχω τον 1ο υπερηχο αλλα εχω αιμα κ δεν ξερω πως θα εξελιχθει. 

Nai είδα τα μνμ σου! Δεν έχω εμπειρία αλλά αν κρίνω από αυτά που γράφουν κ τα άλλα κορίτσια όλα καλά θα πάνε!!! Σου εύχομαι να γράψεις σύντομα τα ευχάριστα κ σε λίγο καιρό πια να έχεις το μικράκι σου!

Αθήνα είσαι; που έκανες προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κοριτσι μου ευτυχως αλλαξα γιατρο κ δεν τον αλλαζω με τπτ. Αυτος με καθοδηγησε σωστα ευτυχως ειμαι κ 29 οποτε ειμαι καλα!!! Κ εγω στις σπερματεγχυσεις εκανα ενεσεις αλλα μικρες δοσεις. Το θεμα ειναι οτι εκεινη ήθελε μόνο χρημα κ φανηκε αυτο. Ευτυχως κ πηγα αλλου!!! 

Αννούλα μου πώς είσαι κοριτσάκι μου?! 

Αν θέλεις μας λες σε ποιο γιατρό έκανες την προσπάθειά σου? Ίσως το έχεις αναφέρει, αλλά δεν θυμάμαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Nai είδα τα μνμ σου! Δεν έχω εμπειρία αλλά αν κρίνω από αυτά που γράφουν κ τα άλλα κορίτσια όλα καλά θα πάνε!!! Σου εύχομαι να γράψεις σύντομα τα ευχάριστα κ σε λίγο καιρό πια να έχεις το μικράκι σου!

Αθήνα είσαι; που έκανες προσπάθεια;

Ευχαριστω κοριτσι μου κ εσυ συντομα να εχεις καλα νεα. Οχι θεσσαλονικη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Αννούλα μου πώς είσαι κοριτσάκι μου?! 

Αν θέλεις μας λες σε ποιο γιατρό έκανες την προσπάθειά σου? Ίσως το έχεις αναφέρει, αλλά δεν θυμάμαι... 

Αρχισε παλι το αιμα δεν ξερω πως ειμαι αν δεν παω για εξεταση δεν θα ησυχασω. Στην θεσνικη την εκανα. Εσυ πως εισαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna5190 είπε:

Αρχισε παλι το αιμα δεν ξερω πως ειμαι αν δεν παω για εξεταση δεν θα ησυχασω. Στην embryoclinic την εκανα. Εσυ πως εισαι? 

Αγαπούλα μου υπομονή! Λιγουλάκι έμεινε για να δεις το σποράκι σου και να ηρεμήσεις! 

Εγώ στην αναμονή για αύριο!!! ?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Αγαπούλα μου υπομονή! Λιγουλάκι έμεινε για να δεις το σποράκι σου και να ηρεμήσεις! 

Εγώ στην αναμονή για αύριο!!! ?????

Εχω μια αγωνια δεν σου λέω τπτ. Ελπίζω κ εγω να ειναι ολα καλα κ να μην ειναι τπτ το αιμα αλλα να σου πω την αληθεια προσπαθω να ειμαι ετοιμη για όλα. Οσο μπορω τουλαχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Εχω μια αγωνια δεν σου λέω τπτ. Ελπίζω κ εγω να ειναι ολα καλα κ να μην ειναι τπτ το αιμα αλλα να σου πω την αληθεια προσπαθω να ειμαι ετοιμη για όλα. Οσο μπορω τουλαχιστον.

Σε καταλαβαίνω! Εύχομαι να βγούμε αληθινές και να μην είναι τίποτα απολύτως! Να είναι εκεί το σποράκι σου! Και να φύγεις από εκεί με ένα τεράστιο χαμόγελο! ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Geo2009 είπε:

Σε καταλαβαίνω! Εύχομαι να βγούμε αληθινές και να μην είναι τίποτα απολύτως! Να είναι εκεί το σποράκι σου! Και να φύγεις από εκεί με ένα τεράστιο χαμόγελο! ???????????

Αχ ποσο πολυ θελω να γινει αυτο!!! Μακαρι να ειναι εκει κ ας μου πει να μεινω ξαπλωμενη δεν με νοιαζει αρκεί να ειναι ολα καλα. Τωρα θα κανω ενα ντουζάκι κ θα ετοιμαστω σιγα σιγα. Θα σας γραψω μετα να σας πω τα νεα!!! Φιλια πολλα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Εχω μια αγωνια δεν σου λέω τπτ. Ελπίζω κ εγω να ειναι ολα καλα κ να μην ειναι τπτ το αιμα αλλα να σου πω την αληθεια προσπαθω να ειμαι ετοιμη για όλα. Οσο μπορω τουλαχιστον.

Φιλη πριν λιγο ειδα κ γω παλι αιμα στο χαρτι κ στην σερβιετα!τωρα εγινε ροζ!αντε λιηο μας εμεινε για τον υπερηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Φιλη πριν λιγο ειδα κ γω παλι αιμα στο χαρτι κ στην σερβιετα!τωρα εγινε ροζ!αντε λιηο μας εμεινε για τον υπερηχο!

Κ εγω κ στο χαρτι κ στη σερβιετα κ στη λεκανη ηταν αρκετουτσικο σκουρο κοκκινο. Ολα καλα να μας πανε αγαπη μου. Καλα νεα να εχουμε κ οι δυο μας!!! Τι ωρα πας εσυ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κ εγω κ στο χαρτι κ στη σερβιετα κ στη λεκανη ηταν αρκετουτσικο σκουρο κοκκινο. Ολα καλα να μας πανε αγαπη μου. Καλα νεα να εχουμε κ οι δυο μας!!! Τι ωρα πας εσυ? 

Εγω 8 θα φυγω απ το σπιτι 8.30 εχουμε!εσυ?με το καλο θα μας πανε ολα μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marillia είπε:

Εγω 8 θα φυγω απ το σπιτι 8.30 εχουμε!εσυ?με το καλο θα μας πανε ολα μια χαρα!

Εγω 7 αλλα θελουμε κ μια ωρα να φτασουμε οποτε κατα τις 6 παρα θα φυγουμε. Αντε με καλα νεα κ οι δυο. Θα τα πουμε μετα!!! Καλη τυχη❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Εγω 7 αλλα θελουμε κ μια ωρα να φτασουμε οποτε κατα τις 6 παρα θα φυγουμε. Αντε με καλα νεα κ οι δυο. Θα τα πουμε μετα!!! Καλη τυχη❤️❤️

Ωραια να ετοιμαστειτε σιγα σιγα!θα τα πουμε το βραδυ!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/6/2019 at 5:38 ΜΜ, ο/η Karamela! είπε:

@Niki94 αδιαθετησες ξεκινας? Καλη επιτυχια κοριτσι! @Ροζ και σε εσενα ευχομαι τα καλύτερα ολα να πανε καλα κοριτσια!! 

Ευχαριστώ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Skiouros83 είπε:

Κορίτσια μου έκανα δεύτερη φορά χοριακη και βγήκε 1085... την Πέμπτη πάω για υπέρηχο 

Συγχαρητήρια όλα να πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Skiouros83 είπε:

Κορίτσια μου έκανα δεύτερη φορά χοριακη και βγήκε 1085... την Πέμπτη πάω για υπέρηχο 

Μπραβο συγχαρητηρια!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τον γιατρο. Ειδα κ τις 2 κουκιδες μου μεσα. Το ενα μια χαρά ειναι το αλλο μαλλον εχει αρχισει να αποβαλεται γι αυτο εχω κ αυτη τη ροή!!! Μπορεί κ για 15μερες να εχω αιμορραγια λογω αυτου!!! Βεβαια μου ειπε οτι μπορει κ να κρατηθει κ το 2ο αλλα θα δουμε την ερχονενη Τρίτη στο επομενο ραντεβου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τον γιατρο. Ειδα κ τις 2 κουκιδες μου μεσα. Το ενα μια χαρά ειναι το αλλο μαλλον εχει αρχισει να αποβαλεται γι αυτο εχω κ αυτη τη ροή!!! Μπορεί κ για 15μερες να εχω αιμορραγια λογω αυτου!!! Βεβαια μου ειπε οτι μπορει κ να κρατηθει κ το 2ο αλλα θα δουμε την ερχονενη Τρίτη στο επομενο ραντεβου!!! 

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Μακάρι κ τα δύο να προχωρήσουν καλά!!! Άκουσες κ καρδούλες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κοριτσια μου μολις γυρισα απο τον γιατρο. Ειδα κ τις 2 κουκιδες μου μεσα. Το ενα μια χαρά ειναι το αλλο μαλλον εχει αρχισει να αποβαλεται γι αυτο εχω κ αυτη τη ροή!!! Μπορεί κ για 15μερες να εχω αιμορραγια λογω αυτου!!! Βεβαια μου ειπε οτι μπορει κ να κρατηθει κ το 2ο αλλα θα δουμε τβην ερχονενη Τρίτη στο επομενο ραντεβου!!! 

μπραβο κοριτσι μου που ειδατε τα μωρακια!ευχομαι κ τα δυο να πανε υπεροχα!εμενα χαλασε το ανσασερ του γιατρου κ θα παω αυριο για υπερηχο!κ παλι συγχαρητηρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...