Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Μια απο τα ιδια μ σκεψεις πολλες απο χθες με εχει πιασει δυσπνοια κ εγω ανχονομαι για την επιτροπη πολυ! 

Μην αγχωνεσαι καθολου, αν ειναι οκ ολα τα χαρτια σου δεν υπαρχει λογος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Θα τα τσεκαρει η μαια την Τετάρτη το απογευμα! Εχετε κανει εξεταση για ΜΑ? 

Τί εννοείς; Ηλεκτροφόρηση αιμοσφαιρίνης να δείχνει αν είμαστε φορείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτές τις είχαμε κάνει από πριν, καθότι κι οι δύο φορείς ΜΑ. Την κυστική ινωση την ψάξαμε όταν κάναμε λήψη τροφοβλάστης και βγήκε θετικό το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Αυτές τις είχαμε κάνει από πριν, καθότι κι οι δύο φορείς ΜΑ. Την κυστική ινωση την ψάξαμε όταν κάναμε λήψη τροφοβλάστης και βγήκε θετικό το μωρό.

Οταν λες θετικο? Φορεας η νοσουσε? Φυσιολογικη συληψη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Οταν λες θετικο? Φορεας η νοσουσε? Φυσιολογικη συληψη? 

Ήταν φορέας Κυστικής Ίνωσης, αλλά νοσούσε από Μεσογειακή Αναιμία, κι έτσι έγινε διακοπή. Φυσιολογική σύλληψη, πρώτη εγκυμοσύνη. 
Την Κυστική Ίνωση πρώτη φορά την έμαθα στο ιστορικό μου, αλλά όσο ζεις μαθαίνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

Ήταν φορέας Κυστικής Ίνωσης, αλλά νοσούσε από Μεσογειακή Αναιμία, κι έτσι έγινε διακοπή. Φυσιολογική σύλληψη, πρώτη εγκυμοσύνη. 
Την Κυστική Ίνωση πρώτη φορά την έμαθα στο ιστορικό μου, αλλά όσο ζεις μαθαίνεις....

Αχ κοπελα μου! Οσο ζεις μαθαινεις ακριβως πραγματα που δεν σ ειχαν περασει ποτε απο το μυαλό! Εγω εννοουσα μυικη Ατροφια βεβαια αλλα ολα αυτα ειναι εξησου σημαντικα! Εμεις κ οι δυο φορεις κυστικής! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ναι οπως ειναι για κυστικη ινωση η μεσογιακη αναιμια! 

Εγώ έχω κάνει αλλά δεν την ζητάνε στην επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου πηγα τουαλετα κ ειχα αιμα!!!! Ο γιατρος μου ειπε να σταματησω το salospir. Θα ξαναμιλήσουμε το μεσημερι για να δω πως θα ειμαι. Εχω ανησυχησει πολυ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κοριτσια μου πηγα τουαλετα κ ειχα αιμα!!!! Ο γιατρος μου ειπε να σταματησω το salospir. Θα ξαναμιλήσουμε το μεσημερι για να δω πως θα ειμαι. Εχω ανησυχησει πολυ!!! 

Κοκκινο κοπελα μ νομιζω παιζει ρολο τι χρωμα έχει! Ξεκουρασου υπομονη κ μην ανχονεσαι οσο μπορεις δεν βοηθαει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sofiefin1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ εδώ σπίτι φυλάω το κρεβάτι κ ζεσταίνομαι!!!????

 

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Κοκκινο κοπελα μ νομιζω παιζει ρολο τι χρωμα έχει! Ξεκουρασου υπομονη κ μην ανχονεσαι οσο μπορεις δεν βοηθαει! 

Ηταν σκουρο κοκκινο κ μονο κατα την ουρηση στη σερβιετα τπτ. Ο γιατρος μου ειπε να ξαπλωσω σημερα κ θα μιλησουμε κ αργοτερα. Ειπε μπορει ναειναι κ απο την εμφυτευση ή απο το σαλοσπιρ ή καποια αγγεια να ματωσαν επειδη μεγαλώνει η μητρα. Δεν ξερω. Ηταν καθυσηχαστικος αλλα εγω φοβαμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δν έχεις λογο να φοβασαι αν ηταν κατι θα στο ελεγε οπως σ ειπε ηρεμισε ξαπλωσε κ ολα θα πανε καλα. Εγω επισης ξερω απο γνωστη μ ότι αν ειναι σκουρο ειναι λενε κ παλιο αιμα π δεν ειχε αποβληθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

 

Ηταν σκουρο κοκκινο κ μονο κατα την ουρηση στη σερβιετα τπτ. Ο γιατρος μου ειπε να ξαπλωσω σημερα κ θα μιλησουμε κ αργοτερα. Ειπε μπορει ναειναι κ απο την εμφυτευση ή απο το σαλοσπιρ ή καποια αγγεια να ματωσαν επειδη μεγαλώνει η μητρα. Δεν ξερω. Ηταν καθυσηχαστικος αλλα εγω φοβαμαι. 

Να κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός κοριτσάκι μου και να ξεκουραστείς! Μην ανησυχείς για να στο λεει ο άνθρωπος κάτι θα ξέρει! ?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Δν έχεις λογο να φοβασαι αν ηταν κατι θα στο ελεγε οπως σ ειπε ηρεμισε ξαπλωσε κ ολα θα πανε καλα. Εγω επισης ξερω απο γνωστη μ ότι αν ειναι σκουρο ειναι λενε κ παλιο αιμα π δεν ειχε αποβληθει! 

Ετσι κ αλλιως δεν μπορω να κανω κτ μεχρι την Δευτέρα π εχω το ραντεβου. Το μονο που θελω ειναι να σταματησει το αιμα. Αχ μακαρι να πανε ολα καλα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Να κάνεις ότι σου λέει ο γιατρός κοριτσάκι μου και να ξεκουραστείς! Μην ανησυχείς για να στο λεει ο άνθρωπος κάτι θα ξέρει! ?????????

Μακαρι κοριτσι μου αλλα το μυαλο κατευθειαν στο κακο παει. Ελπιζω να πανε ολα καλα κ να μην απογοητευτω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna5190 είπε:

Μακαρι κοριτσι μου αλλα το μυαλο κατευθειαν στο κακο παει. Ελπιζω να πανε ολα καλα κ να μην απογοητευτω! 

Όλα καλά θα πάνε μη μου αγχώνεσαι μαναράκι μου και αγχώνεται και το μωράκι μας! Ή τα μωράκια μας?!!! ???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Δέσποινα, αν και άτομο με ανεπτυγμένη διαίσθηση, έχω να σου πω πως ό,τι είναι να γίνει θα γίνει, είτε εμείς αγχωθούμε είτε όχι. Σαφώς και δε θέλουμε ένα αρνητικό αποτέλεσμα (και στο λέω εγώ που κοιτάω με δανεικά να κάνω μία και μοναδική εξωσωματική), αλλά είναι πάνω από τις δυνάμεις μας κάποιες φορές. Κοίτα να περάσεις όμορφα το ΣΒΚ, βγες μια βόλτα, ψώνισε, πιες ένα χυμό κάπου όμορφα και κράτα το μυαλό σου απασχολημένο αλλού. Εγώ έχω 2 μέρες ψυχοσωματικά από το άγχος κι ανυπομονώ να ξυπνήσει ο σύζυγος να πάμε για μπάνιο μπας και ξεχαστώ.....

@Πλατανακη Δεσποινα @konstantinaVE Καλημέρα κορίτσια!!! Σας νιώθω όσο δε φαντάζεστε! Είμαι σχεδόν 40 και έχω κάνει 3 αποτυχημένες προσπάθειες όλες με φάρμακα...Μέχρι τώρα το κόστος έχει πάει γύρω στις 7.000 € και συνεχίζουμε...δουλεύει μόνο ο άντρας μου, μένουμε σε ενοίκιο και σε επαρχία που σημαίνει ότι και τα έξοδα των μετακινήσεων πολλά... Τον Σεπτέμβριο πάμε για την 4η προσπάθεια και είμαι στην εύρεση νέου γιατρού μήπως αλλάξει και η τύχη μου...Ας προσπαθήσουμε όλες μαζί να είμαστε αισιόδοξες και η μία να δίνει κουράγιο στην άλλη!!! Καλή επιτυχία κορίτσια μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας κι απο μενα! Εχω πολυ καιρο να γραψω στο φορουμ. Ταυτιστηκα ομως με το θεμα που ανοιξατε κ θελω να ευχηθω καλη τύχη με τελειομηνες εγκυμοσυνες κ γερα μωρα για ολες σας!!! 

@konstantinaVEεμεις ειχαμε μιλησει κ παλιοτερα. Εχουμε παρόμοιο γονιδιακο ιστορικο, εμεις κουβαλαμε κάτι πιο σπανιο, με 50% πιθανοτητες να νοσησει το μωρο, ομως στην 1η εγκυμοσυνη που ηρθε μετα απο 2 χρονια κ ενω περιμενα να ερθει περιοδος για να ξεκινήσω εξωσωματικη (ειχα ηδη περασει επιτροπη κ ειχα βαλει φαρμακα ατο ψυγειο) εμεινα εγκυος φυσιολογικα κ μετα απο 3 μηνες μεγαλης αγωνιας η ληψη τροφοβλαστη μας επιβεβαιωσε οτι το μωρο ειναι γερο! Κ τωρα εχω ενα γιο 2 ετων που γεμιζει καθε μερα τις καρδιες μας με πολλη αγαπη κ χαρα! Ξεκιναμε σε λιγο καιρο προσπάθειες για 2ο με ivf αυτη τη φορά στα σιγουρα, περασαμε παλι επιτροπη, αλλα εχουμε αρκετο τρεξιμο με τους γενετιστες κ ετσι ειμαστε στην αναμονη μεχρι το Σεπτεμβρη σιγουρα!

Εύχομαι να κυλησουν ολα ομορφα κ να ανακοινωνουμε η 1 στην αλλη μονο χαρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

@Πλατανακη Δεσποινα @konstantinaVE Καλημέρα κορίτσια!!! Σας νιώθω όσο δε φαντάζεστε! Είμαι σχεδόν 40 και έχω κάνει 3 αποτυχημένες προσπάθειες όλες με φάρμακα...Μέχρι τώρα το κόστος έχει πάει γύρω στις 7.000 € και συνεχίζουμε...δουλεύει μόνο ο άντρας μου, μένουμε σε ενοίκιο και σε επαρχία που σημαίνει ότι και τα έξοδα των μετακινήσεων πολλά... Τον Σεπτέμβριο πάμε για την 4η προσπάθεια και είμαι στην εύρεση νέου γιατρού μήπως αλλάξει και η τύχη μου...Ας προσπαθήσουμε όλες μαζί να είμαστε αισιόδοξες και η μία να δίνει κουράγιο στην άλλη!!! Καλή επιτυχία κορίτσια μου!!!

Με ποιον γιατρο εκανες τις προσπαθειες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Πλατανακη Δεσποινα είπε:

Με ποιον γιατρο εκανες τις προσπαθειες?

Τις έκανα στον Ζηκόπουλο στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων...Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Τις έκανα στον Ζηκόπουλο στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων...Εσύ;

Στο Γενεσις με τον Σφακιανουδη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κοριτσια μου πηγα τουαλετα κ ειχα αιμα!!!! Ο γιατρος μου ειπε να σταματησω το salospir. Θα ξαναμιλήσουμε το μεσημερι για να δω πως θα ειμαι. Εχω ανησυχησει πολυ!!! 

 Μη φοβασαι κοριτσι μου οσο γινεται!σχεδον ολα τα κοριτσια απο εξωσωματικη θα δουν ροζ!εγω μαλιστα πριν μια βδομαδα ειδα πολθ αιμα κ κομματι κ πηγα εκτακτα για υπερηχο ολα καλα ακουσαμε κ καρδια!θα κοψεις το σαλοσπιρ που ειπε ο ντοκ θα ξαπλωσεις κ ολα καλα!μπορει να μην ξαναδεις!μπορει να κανει κ δυο μερες να κοπει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η anna5190 είπε:

Κοριτσια μου πηγα τουαλετα κ ειχα αιμα!!!! Ο γιατρος μου ειπε να σταματησω το salospir. Θα ξαναμιλήσουμε το μεσημερι για να δω πως θα ειμαι. Εχω ανησυχησει πολυ!!! 

Αννούλα μου, ηρέμησε. Πράγματι όπως θα δεις, όλες μας είδαμε αίμα. Κόψε το salospir και πιάσε το κρεβάτι σου. Ξάπλωσε μέχρι την Δευτέρα και θα δεις ότι όλα θα είναι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...