Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Καλημέρα. Εδώ είμαστε για να μιλάει η μία στην άλλη κ να το βγάζει από μέσα της. Δε θα σου πει καμία κάτι οπότε καλά κάνεις!! Αρχικά δες να ηρεμήσεις, σκέψου με πόσο άγχος θα ήσουν αν προχωρούσες κανονικά κ έκανες την εμβρυομεταφορα.. θα είχες να νοιαστεις για 2 η για 3!! Μπορεί να μην έχουμε σαφή αποτελέσματα ερευνών αλλά ποτέ δε ξέρεις γιατί να το διακινδυνεύσεις?? Όταν περασει αυτή η αναμπουμπουλα που όλες ελπίζουμε σύντομα , θα προχωρήσουμε... 

Οσον αφορά την επιτροπή θα συμφωνήσω μαζί σου.. θα μπορούσαμε να περάσουμε επιτροπή κ να περιμένουμε, να έχουμε όμως τα φάρμακα.. 

Ο πρωθυπουργός αμφιβάλλω αν θα το δει χαχααχ καλύτερα να έχουμε επικοινωνία με την επιτροπή ..θα έλεγα να ενημερωνόμαστε κ γιατί όχι να προτεινουμε-πιεσουμε να γίνει η διαδικασία ηλεκτρονικα!!

Χαχαχα ευχαριστώ πολύ!  Τώρα είμαι πολύ καλύτερα τις πρώτες μέρες που το έμαθα 16-17/3 εκεί δεν με ηρεμούσε τπτ.. Συμφωνώ και αμφιβάλλω αν θα το δεί ο πρωθυπουργός (αυτό ακριβώς του ανέφερα και εγώ γιατί δεν λειτουργεί η επιτροπή έστω και ηλεκτρονικά μόνο πιο αναλυτικά και όμορφα) αλλά όταν το έμαθα με έπνιγε τέτοια αδικία που δεν έβλεπα τπτ άλλο μπροστά μου.. το χειρότερο ήταν η αντίδραση του συζύγου όπου με πείραζε χαριτολογώντας και με ενοχλούσε περισσότερο.. Αλήθεια ο/η σύντροφός σας πως το πήρε το όλο θέμα της καθυστέρησης τώρα με τον ιό; Γιατί ο δικός μου είναι πλήρως αδιάφορος..😓

Η όλη μου ανησυχία έγκειται στο γεγονός πως δεν υπάρχει καμία ενημέρωση όσων αφορά την επιτροπή και πως θα κινηθεί η διαδικασία μετά καραντίνας (όταν τελειώσει τελικά) και ότι δεν γνωρίζουμε κάν πως θα κινηθεί ο ίδιος ο ιός τους επόμενους μήνες ή ακόμα και μετά το καλοκαίρι.. Αν πάρουμε το παράδειγμα της Wuhan μόνο, όπου κλείσανε όλα το Δεκέμβριο και λένε ότι σε 2-3 εβδομάδες θα αρχίσουν να ξανανοίγουν δλδ σχεδόν 5 μήνες... ο νους μου πάει σε πιθανές εβδομάδες που θα τελειώσει και η δική μας καραντίνα... και ανχώνομαι. Απλώς θέλω κάποιος αρμόδιος να λάβει σοβαρά υπόψη το θέμα και να κάνει μια ενημέρωση ή και τροποποίηση του τρόπου λειτουργίας της επιτροπής ή και πώς αλλιώς θα μπορούσε να κινηθεί μια εξωσωματική με αυτά τα δεδομένα.. Πολλά ζητάω?!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

@Amica silentia Lune φιλη μου το @lactaki έχει δίκιο... διάβαζα μια συνέντευξη χτες της επικεφαλής της υποβοηθούμενης στη ελλάδα και έλεγε ότι δεν είναι ακόμα σαφής η επίδραση του ιού στο πρώτο τρίμηνο ενώ όντως φαίνεται να μην  επηρεάζει στην προχωρημένη εγκυμοσύνη. Μην ξεχνάς ότι οι γυναίκες που γέννησαν κόλλησαν στον 9ο... δλδ με σχηματισμένο ήδη μωρό. Λες αυτοί να ήθελαν στο κάτω κάτω να χάνουν τόσα λεφτά; γιατί και επιτροπή να περναγες πάλι δεν θα προχωρούσες, όλα τα κέντρα είναι κλειστά... Γι'αυτό υπομονή και μεγάλη προσοχή στα κορίτσια που έμειναν έγκυες! Προσοχή και καραντίνα και όλα θα πάνε καλά! :wub::wub::wub:

Μωρέ δεν είναι ότι δεν κατανοώ τις ανησυχίες τους καθώς ούτε οι ίδιοι οι επιστήμονες γνωρίζουν ακόμα καλά-καλά τις επιπτώσεις.. αλλά θα μπορούσαν να μεριμνήσουν για όσες γυναίκες περιμένουν να βγάλουν κάποια ενημέρωση ή και τροποποίηση στη λειτουργία τους.. Όσων τώρα αφορά τις κλινικές (χωρίς να ξέρω) δλδ όσες γυναίκες κάνουν σε δημόσιο νοσοκομείο δεν προχωράνε; Απλώς θυμάμαι που δήλωσαν ότι ΌΛΟΙ οι κλάδοι της υγείας θα λειτουργούν κανονικά και βλέπω πως ότι αφορά την εξωσωματική κλείνει.. και αναρωτιέμαι τώρα εγώ.. η εξωσωματική σαν κλάδος της ιατρικής είναι κατώτερος και κλείνει την λειτουργία του.. και όσες εγκυμοσύνες επιτυγχάνονται φυσικά..; Δεν έχω ακούσει κάτι, κάποια ανακοίνωση για προληπτικούς λόγους πχ να αποφεύγονται οι εγκυμοσύνες στο σπίτι...

Όχι δική μου καθαρά άποψη είναι ότι φοβούνται τόσο και οι ίδιοι οι επιστήμονες που προτιμούν να σε αφήνουν στην αναμονή.. και ας αγωνιάς εσύ ας περνάς 1002 ψυχολογικά.. ίσως είναι άδικο για αυτούς, αλλά ούτε ο δικός μου γιατρός δεν με ενημέρωσε, με πήρε η γραμματέας του μόνο και μου είπε ότι η διαδικασία για την ώρα θα παύσει μέχρι νεωτέρας.. ούτε πως, γιατί, πότε και αν.. τπτ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo μου συμφωνω απολυτα!

Κοριτσια υπομονη! Θα περασει ολο αυτο και θα ξεκινησετε δυναμικα! 

@Karamela! μου σε ευχαριστω! 😊💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα. Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Εγώ σήμερα έχω γενέθλια κ τα συναισθήματα είναι ποικίλα. Από τη μία χαρούμενη για τα τηλεφωνήματα κ τις ευχές εν μέσω καραντίνας, από την άλλη λίγο λυπημένη ομολογώ γιατί για ακόμη μια φορά σβήνω το κεράκι μου χωρίς να έχω μωρό στην αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Εγώ σήμερα έχω γενέθλια κ τα συναισθήματα είναι ποικίλα. Από τη μία χαρούμενη για τα τηλεφωνήματα κ τις ευχές εν μέσω καραντίνας, από την άλλη λίγο λυπημένη ομολογώ γιατί για ακόμη μια φορά σβήνω το κεράκι μου χωρίς να έχω μωρό στην αγκαλιά. 

Δε ξερεις πως σε νιωθω....ετσι λυπημενη ημουν κι εγω τα τελευταια χρονια στα γενεθλια μου, δεν εσβηνα κερακια γιατι δεν ηθελα να ευχομαι ξανα και ξανα το ιδιο...

Χρονια σου πολλα και καλα! Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου η ευχη σου να πραγματοποιηθει και να εισαι ευτυχισμενη στα επομενα γενεθλια σου! 💝😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Δε ξερεις πως σε νιωθω....ετσι λυπημενη ημουν κι εγω τα τελευταια χρονια στα γενεθλια μου, δεν εσβηνα κερακια γιατι δεν ηθελα να ευχομαι ξανα και ξανα το ιδιο...

Χρονια σου πολλα και καλα! Ευχομαι μεσα απο τη καρδια μου η ευχη σου να πραγματοποιηθει και να εισαι ευτυχισμενη στα επομενα γενεθλια σου! 💝😉

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Είναι κάποια πράγματα που σε στενοχωρουν. Όσο κι αν πρέπει να είσαι δυνατή, άνθρωπος είσαι με ευαισθησίες. Κι εγώ το έχω κιόλας να είμαι υπερευαίσθητη. Πολύ κακό αυτό γενικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Εγώ σήμερα έχω γενέθλια κ τα συναισθήματα είναι ποικίλα. Από τη μία χαρούμενη για τα τηλεφωνήματα κ τις ευχές εν μέσω καραντίνας, από την άλλη λίγο λυπημένη ομολογώ γιατί για ακόμη μια φορά σβήνω το κεράκι μου χωρίς να έχω μωρό στην αγκαλιά. 

Κοριτσάκι μου γλυκό χρόνια πολλά..  σε νιωθώ απόλυτα και εγώ μια απ τα ιδια δεν πρέπει όμως πάνω απ όλα η υγεία σωματική και ψυχική θα το παλέψουμε και θα έρθει την κατάλληλη στιγμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eiffel Δεν είσαι υπερευαίσθητη, έχεις κάθε δικαίωμα να το νιώθεις αυτό!! Να τα εκατοστήσεις και να έχεις το συντομότερο δυνατόν ένα όμορφο πλασματάκι στην αγκαλιά σου!! Μην το βάζεις κάτω! Ο χρόνος μας δοκιμάζει, όπως και πολλές, αλλά δεν σημαίνει ότι στο τέλος δεν έρχεται το μικρούλι!! Όπως στην @peacock και σε πολλές ακόμα! Με υπομονή γίνονται όλα!!

Και το σημαντικό είναι όταν έρθει να θυμάσαι και ποιος σε στήριξε σ'όλο αυτό, ο άντρας σου, και να είστε πολύ πολύ δεμένοι!! Όπως άλλα ζευγάρια που τους έχουν έρθει εύκολα δεν έχουν καταφέρει. Το βλέπω αυτό καθημερινά με χίλιους δυο κοντινούς. Να βλέπεις τα θετικά σε όλο αυτό και όλα θα γίνουν με το χρόνο τους!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό χρόνια πολλά..  σε νιωθώ απόλυτα και εγώ μια απ τα ιδια δεν πρέπει όμως πάνω απ όλα η υγεία σωματική και ψυχική θα το παλέψουμε και θα έρθει την κατάλληλη στιγμή. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μακάρι για όλες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η JoyCat είπε:

@Eiffel Δεν είσαι υπερευαίσθητη, έχεις κάθε δικαίωμα να το νιώθεις αυτό!! Να τα εκατοστήσεις και να έχεις το συντομότερο δυνατόν ένα όμορφο πλασματάκι στην αγκαλιά σου!! Μην το βάζεις κάτω! Ο χρόνος μας δοκιμάζει, όπως και πολλές, αλλά δεν σημαίνει ότι στο τέλος δεν έρχεται το μικρούλι!! Όπως στην @peacock και σε πολλές ακόμα! Με υπομονή γίνονται όλα!!

Και το σημαντικό είναι όταν έρθει να θυμάσαι και ποιος σε στήριξε σ'όλο αυτό, ο άντρας σου, και να είστε πολύ πολύ δεμένοι!! Όπως άλλα ζευγάρια που τους έχουν έρθει εύκολα δεν έχουν καταφέρει. Το βλέπω αυτό καθημερινά με χίλιους δυο κοντινούς. Να βλέπεις τα θετικά σε όλο αυτό και όλα θα γίνουν με το χρόνο τους!

 

Χίλια ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια κ το κουράγιο. Πολλές ευχές και από εμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Εγώ σήμερα έχω γενέθλια κ τα συναισθήματα είναι ποικίλα. Από τη μία χαρούμενη για τα τηλεφωνήματα κ τις ευχές εν μέσω καραντίνας, από την άλλη λίγο λυπημένη ομολογώ γιατί για ακόμη μια φορά σβήνω το κεράκι μου χωρίς να έχω μωρό στην αγκαλιά. 

Κοριτσάκι μου γλυκό χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα. Να είσαι γερή και δυνατή για να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις όλα σου τα όνειρα. Έχεις γενέθλια σήμερα μαζί με τον άντρα μου. το ίδιο συναίσθημα νιώθω και εγώ ακριβώς αλλά όχι την ημέρα των γενεθλίων μου τα Χριστούγεννα. Σου εύχομαι λοιπόν τα επόμενα κεράκια που θα σβήσεις να σε βρουν με ένα ή δύο μωράκια αγκαλιά γιατί το αξίζεις και θα τα καταφέρεις. Να σκέφτεσαι ότι κανείς και τίποτα δεν μπορεί να σε σταματήσει από το όνειρό σου. Μπορεί ο δρόμος να είναι μακρύς αλλά το τέλος θα σε αποζημιώσει. θα σου πω και εγώ και θα σου τονίσω αυτό που σου είπε μία άλλη κοπέλα εδώ μέσα να κάνεις το σταυρό σου και να νιώθεις ευλογημένη για τα πράγματα που έχεις ειδικά αν έχεις ένα σύντροφο που είναι δίπλα σου και στα καλά Και στα άσχημα να σε στηρίζει και να υπάρχει αγάπη μεταξύ σας όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν. Κρύβεις δύναμη ακόμα κι όταν κλαις γτ ήμαστε ανθρώπινες και θα τα καταφέρεις όπως η καθεμία εδώ μέσα και τότε όλες μαζί θα χαιρόμαστε πάλι και θα κλαίμε από χαρά!! Σε φιλώ γλυκά και σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά εξ αποστάσεως λόγω κορωνοιου... χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eiffel χρόνια σου πολλά με υγεία και με το καλό να περάσεις τα επόμενα γενέθλιά σου με ευχάριστη διάθεση και νέα!!
Σε νιώθουμε όλες εδώ!! 
Εγώ στην προπέρσινη εγκυμοσύνη μου είχα ΠΗΤ 6 μέρες πριν τα γενέθλιά μου.
Διέκοψα στις αρχές του 4ου μήνα λόγω Μεσογειακής αναιμίας και όταν έφτασε η ΠΗΤ μου δεν μπορούσα να μαζευτώ από το κλάμα.... 
Γεννάει δε ανήμερα των γενεθλίων μου μία γνωστή μου κοριτσάκι (σημ. κοριτσάκι είχα κι εγώ) και έγινα ράκος....
Ήταν νομίζω χειρότερη εβδομάδα κι από εκείνη της διακοπής... 
Θέλει όμως να βλέπεις μπροστά. 
Να λες πως "ναι, πέρασα άσχημα, έπεσα στα πατώματα, έκλαψα, αλλά θα σηκωθώ γιατί με τον έναν τρόπο ή τον άλλον έχω ένα στόχο και θα τον πετύχω".
Σου στέλνω θετική ενέργεια, ευχές και μια μεγάλη αγκαλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JoyCat , @konstantinaVE και @Taggeris τι ωραια που τα ειπατε! 

Σε ολες μας εδω αξιζει...και θα γινει... Ειναι σιγουρο! Το να πεφτουμε ειναι φυσιολογικο, το οτι συνεχιζουμε δειχνει τη δυναμη μας.

Υπομονη και επιμονη! Μην τα παρατατε κοριτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Εγώ σήμερα έχω γενέθλια κ τα συναισθήματα είναι ποικίλα. Από τη μία χαρούμενη για τα τηλεφωνήματα κ τις ευχές εν μέσω καραντίνας, από την άλλη λίγο λυπημένη ομολογώ γιατί για ακόμη μια φορά σβήνω το κεράκι μου χωρίς να έχω μωρό στην αγκαλιά. 

Να τα εκατοστήσεις κορίτσι μου και σου εύχομαι ολόψυχα του χρόνου τα γενέθλια σου να τα γιορτάσεις αγκαλιά με ένα η και δύο μωράκια αν το επιθυμεις!!!🎁♥️🎲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Εγώ σήμερα έχω γενέθλια κ τα συναισθήματα είναι ποικίλα. Από τη μία χαρούμενη για τα τηλεφωνήματα κ τις ευχές εν μέσω καραντίνας, από την άλλη λίγο λυπημένη ομολογώ γιατί για ακόμη μια φορά σβήνω το κεράκι μου χωρίς να έχω μωρό στην αγκαλιά. 

Αχ κορίτσι μου πόσο σε νιώθω κ εγώ! Αισθάνομαι έτσι σε κάθε γιορτή-χριστουγεννα, Πάσχα,στην επέτειο του γάμου μου... ευτυχώς που υπάρχουν παραδείγματα από γυναίκες που ήταν στη θέση μας κ τελικά τα κατάφεραν κ έτσι λέω θα έρθει κ για μας η ώρα 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Ελπίζω να είστε όλοι καλά.

Εγώ σήμερα έχω γενέθλια κ τα συναισθήματα είναι ποικίλα. Από τη μία χαρούμενη για τα τηλεφωνήματα κ τις ευχές εν μέσω καραντίνας, από την άλλη λίγο λυπημένη ομολογώ γιατί για ακόμη μια φορά σβήνω το κεράκι μου χωρίς να έχω μωρό στην αγκαλιά. 

Αχ γλυκό μου κορίτσι.... Χρόνια σου πολλά... Με ΥΓΕΙΑ... Όλα τα άλλα θα έρθουν μόνο αν έχεις την υγεία σου. Σε νιώθω απόλυτα... Τα τελευταία χρόνια εσβηνα την τούρτα μου κάνοντάς μία και μοναδική ευχή, και κάθε χρόνο που δεν εκπληρωνοταν, βυθιζομουν στη θλίψη. Φέτος ο Θεός με βοήθησε και η ευχή πραγματοποιήθηκε. Και το ίδιο θα γίνει για όλες... Ίσως σε κάποιες να πάρει παραπάνω χρόνο , όμως με υπομονή, και πίστη, θα γίνει. Και θα γίνει γιατί κάθε γυναίκα που παλεύει με όλο της το είναι, τη δύναμη και με όλη της την ψυχή, αξίζει να γίνει μανούλα και με το παραπάνω. Συγκινήθηκα μαζί σου απόψε... Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η ευχή σου να πραγματοποιηθεί και του χρόνου στα γενέθλια σου να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου... (ή έστω στην κοιλιτσα σου) ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα. Να είσαι γερή και δυνατή για να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις όλα σου τα όνειρα. Έχεις γενέθλια σήμερα μαζί με τον άντρα μου. το ίδιο συναίσθημα νιώθω και εγώ ακριβώς αλλά όχι την ημέρα των γενεθλίων μου τα Χριστούγεννα. Σου εύχομαι λοιπόν τα επόμενα κεράκια που θα σβήσεις να σε βρουν με ένα ή δύο μωράκια αγκαλιά γιατί το αξίζεις και θα τα καταφέρεις. Να σκέφτεσαι ότι κανείς και τίποτα δεν μπορεί να σε σταματήσει από το όνειρό σου. Μπορεί ο δρόμος να είναι μακρύς αλλά το τέλος θα σε αποζημιώσει. θα σου πω και εγώ και θα σου τονίσω αυτό που σου είπε μία άλλη κοπέλα εδώ μέσα να κάνεις το σταυρό σου και να νιώθεις ευλογημένη για τα πράγματα που έχεις ειδικά αν έχεις ένα σύντροφο που είναι δίπλα σου και στα καλά Και στα άσχημα να σε στηρίζει και να υπάρχει αγάπη μεταξύ σας όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν. Κρύβεις δύναμη ακόμα κι όταν κλαις γτ ήμαστε ανθρώπινες και θα τα καταφέρεις όπως η καθεμία εδώ μέσα και τότε όλες μαζί θα χαιρόμαστε πάλι και θα κλαίμε από χαρά!! Σε φιλώ γλυκά και σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά εξ αποστάσεως λόγω κορωνοιου... χαχαχαχα

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και για τα όμορφα λόγια!!! Η μια δίνει κουράγιο στην άλλη εδώ κ αυτό είναι πολύ βοηθητικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Eiffel χρόνια σου πολλά με υγεία και με το καλό να περάσεις τα επόμενα γενέθλιά σου με ευχάριστη διάθεση και νέα!!
Σε νιώθουμε όλες εδώ!! 
Εγώ στην προπέρσινη εγκυμοσύνη μου είχα ΠΗΤ 6 μέρες πριν τα γενέθλιά μου.
Διέκοψα στις αρχές του 4ου μήνα λόγω Μεσογειακής αναιμίας και όταν έφτασε η ΠΗΤ μου δεν μπορούσα να μαζευτώ από το κλάμα.... 
Γεννάει δε ανήμερα των γενεθλίων μου μία γνωστή μου κοριτσάκι (σημ. κοριτσάκι είχα κι εγώ) και έγινα ράκος....
Ήταν νομίζω χειρότερη εβδομάδα κι από εκείνη της διακοπής... 
Θέλει όμως να βλέπεις μπροστά. 
Να λες πως "ναι, πέρασα άσχημα, έπεσα στα πατώματα, έκλαψα, αλλά θα σηκωθώ γιατί με τον έναν τρόπο ή τον άλλον έχω ένα στόχο και θα τον πετύχω".
Σου στέλνω θετική ενέργεια, ευχές και μια μεγάλη αγκαλιά!!!!

Πωπω έχεις απόλυτο δίκιο. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές κ για τη θετική ενέργεια! Σου την ανταποδίδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ριρίκα είπε:

Να τα εκατοστήσεις κορίτσι μου και σου εύχομαι ολόψυχα του χρόνου τα γενέθλια σου να τα γιορτάσεις αγκαλιά με ένα η και δύο μωράκια αν το επιθυμεις!!!🎁♥️🎲

Χίλια ευχαριστώ!!! Πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Soulful είπε:

Αχ κορίτσι μου πόσο σε νιώθω κ εγώ! Αισθάνομαι έτσι σε κάθε γιορτή-χριστουγεννα, Πάσχα,στην επέτειο του γάμου μου... ευτυχώς που υπάρχουν παραδείγματα από γυναίκες που ήταν στη θέση μας κ τελικά τα κατάφεραν κ έτσι λέω θα έρθει κ για μας η ώρα 🙏🙏🙏

Ναι!!! Μακάρι για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Katerina32 είπε:

Αχ γλυκό μου κορίτσι.... Χρόνια σου πολλά... Με ΥΓΕΙΑ... Όλα τα άλλα θα έρθουν μόνο αν έχεις την υγεία σου. Σε νιώθω απόλυτα... Τα τελευταία χρόνια εσβηνα την τούρτα μου κάνοντάς μία και μοναδική ευχή, και κάθε χρόνο που δεν εκπληρωνοταν, βυθιζομουν στη θλίψη. Φέτος ο Θεός με βοήθησε και η ευχή πραγματοποιήθηκε. Και το ίδιο θα γίνει για όλες... Ίσως σε κάποιες να πάρει παραπάνω χρόνο , όμως με υπομονή, και πίστη, θα γίνει. Και θα γίνει γιατί κάθε γυναίκα που παλεύει με όλο της το είναι, τη δύναμη και με όλη της την ψυχή, αξίζει να γίνει μανούλα και με το παραπάνω. Συγκινήθηκα μαζί σου απόψε... Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου η ευχή σου να πραγματοποιηθεί και του χρόνου στα γενέθλια σου να έχεις αγκαλιά το μωράκι σου... (ή έστω στην κοιλιτσα σου) ❤️ 

Χίλια ευχαριστώ κοριτσάκι μου.

Μακάρι. Κι εσύ με το καλό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις ευχές κ για τα ενθαρρυντικά λόγια σας. Φέτος λόγω της καραντίνας η σκέψη ήταν πιο έντονη. Υγεία για όλες μας, υπομονή και επιμονή για όσες προσπαθούμε κ καλή λευτεριά στις εγκυουλες. Με έχετε συγκινήσει πολύ, σας ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eiffel είπε:

Χίλια ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια κ το κουράγιο. Πολλές ευχές και από εμένα.

Κορίτσι μου γλυκό .... το έχουμε περάσει όλες αυτό με τα κεράκια γενεθλίων και γενικά με τις γιορτές .... άλλες χρειάστηκαν να το ζήσουν μια φορά άλλες δυο άλλες τρεις αλλά θα έρθει εκείνη η τούρτα που θα είσαι τροφαντή με το μαλλί χαλίΑ  και θα είναι η αγκαλιά σου γεμάτη... ( αυτό συνέβη σε εμένα  καθώς ο μικρός ήταν τριών μηνών )

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό χρόνια σου πολλά και ευτυχισμένα. Να είσαι γερή και δυνατή για να μπορέσεις να πραγματοποιήσεις όλα σου τα όνειρα. Έχεις γενέθλια σήμερα μαζί με τον άντρα μου. το ίδιο συναίσθημα νιώθω και εγώ ακριβώς αλλά όχι την ημέρα των γενεθλίων μου τα Χριστούγεννα. Σου εύχομαι λοιπόν τα επόμενα κεράκια που θα σβήσεις να σε βρουν με ένα ή δύο μωράκια αγκαλιά γιατί το αξίζεις και θα τα καταφέρεις. Να σκέφτεσαι ότι κανείς και τίποτα δεν μπορεί να σε σταματήσει από το όνειρό σου. Μπορεί ο δρόμος να είναι μακρύς αλλά το τέλος θα σε αποζημιώσει. θα σου πω και εγώ και θα σου τονίσω αυτό που σου είπε μία άλλη κοπέλα εδώ μέσα να κάνεις το σταυρό σου και να νιώθεις ευλογημένη για τα πράγματα που έχεις ειδικά αν έχεις ένα σύντροφο που είναι δίπλα σου και στα καλά Και στα άσχημα να σε στηρίζει και να υπάρχει αγάπη μεταξύ σας όλα τα υπόλοιπα θα έρθουν. Κρύβεις δύναμη ακόμα κι όταν κλαις γτ ήμαστε ανθρώπινες και θα τα καταφέρεις όπως η καθεμία εδώ μέσα και τότε όλες μαζί θα χαιρόμαστε πάλι και θα κλαίμε από χαρά!! Σε φιλώ γλυκά και σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά εξ αποστάσεως λόγω κορωνοιου... χαχαχαχα

για εμένα λες αλλά εσυ ειλικρινά είσαι μοναδική ..... σε συγχαίρω για την δύναμη σου για τ α μήνυμα άκου γράφεις σε άλλες κοπέλες και για την δύναμη σου ..... 

το 2020 θα είναι η χρόνια σου ..... το ξέρω το νιώθω και  το πιστεύω 

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Eiffel χρόνια σου πολλά με υγεία και με το καλό να περάσεις τα επόμενα γενέθλιά σου με ευχάριστη διάθεση και νέα!!
Σε νιώθουμε όλες εδώ!! 
Εγώ στην προπέρσινη εγκυμοσύνη μου είχα ΠΗΤ 6 μέρες πριν τα γενέθλιά μου.
Διέκοψα στις αρχές του 4ου μήνα λόγω Μεσογειακής αναιμίας και όταν έφτασε η ΠΗΤ μου δεν μπορούσα να μαζευτώ από το κλάμα.... 
Γεννάει δε ανήμερα των γενεθλίων μου μία γνωστή μου κοριτσάκι (σημ. κοριτσάκι είχα κι εγώ) και έγινα ράκος....
Ήταν νομίζω χειρότερη εβδομάδα κι από εκείνη της διακοπής... 
Θέλει όμως να βλέπεις μπροστά. 
Να λες πως "ναι, πέρασα άσχημα, έπεσα στα πατώματα, έκλαψα, αλλά θα σηκωθώ γιατί με τον έναν τρόπο ή τον άλλον έχω ένα στόχο και θα τον πετύχω".
Σου στέλνω θετική ενέργεια, ευχές και μια μεγάλη αγκαλιά!!!!

Απίστευτη η ιστορία σου ..... και ο τρόπος που το αφηγήθηκες.... και ναι στο τέλος το πετυχαίνεις !!!!! Απλά για μερικές γυναίκες ο δρόμος είναι σύντομος για άλλες δυστυχώς χρειάζεται περισσότερος χρόνος ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eiffel χρόνια πολλά! Τα είπαν ήδη όλα τα άλλα κορίτσια, οπότε θα προσθέσω μόνο την ευχή του χρόνου την ίδια μέρα, η ίδια παρέα να συζητάμε κ να λέμε πόσο μας ξενύχτησαν, πόσο τρώνε, πότε ακριβώς γεννάμε κ νέα ευχάριστα και μόνο! Ας τελειώσει σύντομα αυτή η ιστορία και όλα θα μπουν σε σειρά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Amica silentia Lune είπε:

Μωρέ δεν είναι ότι δεν κατανοώ τις ανησυχίες τους καθώς ούτε οι ίδιοι οι επιστήμονες γνωρίζουν ακόμα καλά-καλά τις επιπτώσεις.. αλλά θα μπορούσαν να μεριμνήσουν για όσες γυναίκες περιμένουν να βγάλουν κάποια ενημέρωση ή και τροποποίηση στη λειτουργία τους.. Όσων τώρα αφορά τις κλινικές (χωρίς να ξέρω) δλδ όσες γυναίκες κάνουν σε δημόσιο νοσοκομείο δεν προχωράνε; Απλώς θυμάμαι που δήλωσαν ότι ΌΛΟΙ οι κλάδοι της υγείας θα λειτουργούν κανονικά και βλέπω πως ότι αφορά την εξωσωματική κλείνει.. και αναρωτιέμαι τώρα εγώ.. η εξωσωματική σαν κλάδος της ιατρικής είναι κατώτερος και κλείνει την λειτουργία του.. και όσες εγκυμοσύνες επιτυγχάνονται φυσικά..; Δεν έχω ακούσει κάτι, κάποια ανακοίνωση για προληπτικούς λόγους πχ να αποφεύγονται οι εγκυμοσύνες στο σπίτι...

Όχι δική μου καθαρά άποψη είναι ότι φοβούνται τόσο και οι ίδιοι οι επιστήμονες που προτιμούν να σε αφήνουν στην αναμονή.. και ας αγωνιάς εσύ ας περνάς 1002 ψυχολογικά.. ίσως είναι άδικο για αυτούς, αλλά ούτε ο δικός μου γιατρός δεν με ενημέρωσε, με πήρε η γραμματέας του μόνο και μου είπε ότι η διαδικασία για την ώρα θα παύσει μέχρι νεωτέρας.. ούτε πως, γιατί, πότε και αν.. τπτ! 

Κορίτσι όλες στα ίδια σκ....τα είμαστε χαχαχα οπότε σε νιώθουμε! 

Δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει, όμως χοντρικά ξέρω πως έχουν παγώσει τα πάντα. Δεν γίνεται κανένα προγραμματισμένο χειρουργείο ή εξετάσεις κ όχι μόνο οι εξωσωματική... Μόνο ότι είναι επικίνδυνο για τη ζωή συνεχίζει, όπως πχ οι θεραπείες καρκίνου. Τώρα οι εξωσωματική έχει σταματήσει για 2 λόγους, πρώτο την άγνοια για τις επιπτώσεις στο έμβρυο κ δεύτερο για να μην συνοστιζεται κόσμος. Έχεις δίκιο για τις φυσικές εγκυμοσύνες αλλά για να δωθεί μια τέτοια οδηγία πρέπει να υπάρχουν στοιχεία. Καλώς ή κακώς η εξωσωματική είναι ελεγχόμενη κ τη σταματούν. Δεν μπορείς να ελέγξεις τις φυσικές συλλήψεις αν κ ξέρω γιατρούς κ έχω δει άρθρα που συστήνουν αναβολή... Να θυμησω το ζικα κ πόσα παιδιά με φοβερές ανωμαλίες γεννήθηκαν πριν δώσουν σαφή απαγόρευση; 

Πίστεψε με κ γω ήθελα να είμαι έγκυος αλλά αν σκεφτώ ότι μπορεί ο αγώνας μου να πήγαινε στράφι αν κολλούσα προτιμώ την αναμονή. Αν είχα ήδη προλάβει προφανώς κ θα έκανα όλα τα μέτρα προφύλαξης κ όλα καλά θα πήγαιναν γιατί θα πρόσεχα, όπως το ίδιο θα κάνουν οι έγκυες της παρέας. Όμως σκεφτείτε πόσο λογικό είναι εν μέσω πανδημίας να δημιουργούμε ευπαθη άτομα σκοπίμως γιατί οι έγκυες αυτό είναι. Έπειτα μια φυσική εγκυμοσύνη έχει κ το άλλο, δεν ρίχνει μια γυναίκα το ανοσοποιητικο της με κορτιζόνη πχ όπως κάνουμε εμείς. 

Κ ειλικρινά για να βλέπετε να χάνουν λεφτά χωρίς διαμαρτυρία κάποιος λόγος υπάρχει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τι ωραιααααααααααα🥳🥳🥳🥳μπραβο κοριτσάκι μου πολύ ομορφα νεαααα❤️ απόλαυσε το σκ σου πιες και τα τελευταία κρασακια σου και την Δευτέρα θα γίνει χαμουλης με τα αυγουλακια σου🙏
    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...