Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@ViKcy καλή επιτυχία!

@Icecream1982 ρε συ μια απορία επειδή είδα ότι ψάχνεις φάρμακα... δεν πρέπει να κάνεις μια παύση κάποιων μηνών ανάμεσα στις διεγέρσεις; εμένα μου είχε πει 3... 

Εμένα από το κέντρο μου παν ότι μπορώ να μπω και από τον επόμενο μήνα... Αλλά θέλω να περάσει το Πάσχα και μετά για να πάρω μια ανάσα.. . Ούτως ή άλλως λεφτά δεν υπάρχουν τώρα οπότε αναμονή και πάμε γερά... Φάρμακα δικαιούμαι πάλι από Σεπτέμβρη για άλλες δύο προσπαθειες... Αλλά λόγω αμη μου παν να μην χάσουμε καιρό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annie! @Σταυρι @Tokyo @Ginaak σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Μόλις γύρισα σπίτι!πήγα και έβαλα το  ένα το τυχερό!!!μίλησα και με την εμβρυολογο μου είπε ότι πολύ καλό!και έχει 10 κυταρρα!!τώρα περιμένω!!!!Επίσης μίλησα με την γιατρό για να δω τι έγινε και μου είπε ότι είναι πολύ σπάνιο αλλά συμβαίνει  έχουμε στις ωοθήκες υποδοχείς ορμονών που σε μένα δεν λειτούργησαν σωστά!!τώρα πως πήρα και αυτό το ένα κάνεις δεν ξέρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Μόλις γύρισα σπίτι!πήγα και έβαλα το  ένα το τυχερό!!!μίλησα και με την εμβρυολογο μου είπε ότι πολύ καλό!και έχει 10 κυταρρα!!τώρα περιμένω!!!!Επίσης μίλησα με την γιατρό για να δω τι έγινε και μου είπε ότι είναι πολύ σπάνιο αλλά συμβαίνει  έχουμε στις ωοθήκες υποδοχείς ορμονών που σε μένα δεν λειτούργησαν σωστά!!τώρα πως πήρα και αυτό το ένα κάνεις δεν ξέρει!!!

Καληηηηηη επιτυχία αγάπη μου ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ViKcy μπράβο κοριτσάκι μου!!! Πότε σου είπαν για χοριακή;

Ρε κορίτσια, εχθές έκανα την 1η ένεση (puregon) είναι δυνατόν να αισθάνομαι ήδη τις ωοθήκες μου;; Έχει συμβεί σε καμία άλλη ή αρχίζω να τα χάνω η ξανθιά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@annie! @Σταυρι @Tokyo @Ginaak σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Μόλις γύρισα σπίτι!πήγα και έβαλα το  ένα το τυχερό!!!μίλησα και με την εμβρυολογο μου είπε ότι πολύ καλό!και έχει 10 κυταρρα!!τώρα περιμένω!!!!Επίσης μίλησα με την γιατρό για να δω τι έγινε και μου είπε ότι είναι πολύ σπάνιο αλλά συμβαίνει  έχουμε στις ωοθήκες υποδοχείς ορμονών που σε μένα δεν λειτούργησαν σωστά!!τώρα πως πήρα και αυτό το ένα κάνεις δεν ξέρει!!!

όντως είναι πολύ καλό!!! εγώ που τα είχα αφήσει αυτά με τα 10 κύτταρα έγιναν σφαίρα άριστες βλαστοκύστες!!! Μακάρι κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@annie! @Σταυρι @Tokyo @Ginaak σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Μόλις γύρισα σπίτι!πήγα και έβαλα το  ένα το τυχερό!!!μίλησα και με την εμβρυολογο μου είπε ότι πολύ καλό!και έχει 10 κυταρρα!!τώρα περιμένω!!!!Επίσης μίλησα με την γιατρό για να δω τι έγινε και μου είπε ότι είναι πολύ σπάνιο αλλά συμβαίνει  έχουμε στις ωοθήκες υποδοχείς ορμονών που σε μένα δεν λειτούργησαν σωστά!!τώρα πως πήρα και αυτό το ένα κάνεις δεν ξέρει!!!

Καλα αποτέλεσματα κοπελα μου!! Ενα τυχερο θέλουμε. Σου εύχομαι να είναι αυτο το εμβρυακι το τυχερουλι!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

@ViKcy μπράβο κοριτσάκι μου!!! Πότε σου είπαν για χοριακή;

Ρε κορίτσια, εχθές έκανα την 1η ένεση (puregon) είναι δυνατόν να αισθάνομαι ήδη τις ωοθήκες μου;; Έχει συμβεί σε καμία άλλη ή αρχίζω να τα χάνω η ξανθιά;;; 

Και γω η ξανθια τις ένιωθα 😂. Με τη πρώτη δε θυμάμαι αλλα μια χαρα τις ένιωθα!! Και όλοι μου ελεγαν δε μπορεί να νιώθεις κατι τόσο νωρίς ομως τα καταλάβαινα ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!! @Tokyo Και εγώ πιστεύω σε αυτό το ένα η εμβρυολογος μου είπε ότι αν είχα και αλλά θα το άφηνε και άλλο να προχωρήσει αλλά τώρα με το ένα δεν το ρίσκαρε!!! Ελπίζω μπορεί και να πετύχει! @annie! 22 Φεβρουαρίου θα πάω για χωριακη!!!!ελπίζω να περάσουν εύκολα οι μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου , καλησπέρα κ από μένα... Δεν είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά ήρθε κ μένα η ώρα μου να μπω στη δική σας παρέα...!!! Εν ολίγοις πριν 1,5 χρόνο ξεκινήσαμε προσπάθειες για μωράκι.. ανακαλύψαμε πέρυσι τέτοιο καιρό ενδομητριωση κ έκανα λαμπαροσκοπικη επέμβαση τον Μάρτιο του 2019.. συνεχίσαμε προσπάθειες αλλά Τζιφός.. Όλα αυτά στο νησί.

Τώρα βρίσκομαι στο Μητέρα πλέον κ 10 μήνες μετά ανακαλύψαμε πως η ενδομητριωση επέστρεψε πάλι... Ξεκινάω διαδικασίες εξωσωματικης κ θα πάρω τηλ από αύριο που γυρνάω για να κλείσω ραντεβού να περάσω επιτροπή.. ο γιατρός μου υπολογίζει τον Ιούνιο πρώτα θεός να γίνει η έμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

@Niki94 Σ'ευχαριστω πολύ κορίτσι μου!!!! @Tokyo Και εγώ πιστεύω σε αυτό το ένα η εμβρυολογος μου είπε ότι αν είχα και αλλά θα το άφηνε και άλλο να προχωρήσει αλλά τώρα με το ένα δεν το ρίσκαρε!!! Ελπίζω μπορεί και να πετύχει! @annie! 22 Φεβρουαρίου θα πάω για χωριακη!!!!ελπίζω να περάσουν εύκολα οι μέρες!!

ναι Βικυ εγώ είχα 5 όλα με 10 πυρήνες ή παραπάνω γι'αυτό το ρισκάραμε και κυρίως επειδή θέλαμε προεμφυτευτικό. Αλλιώς δεν έχει σημασία αν είναι να προχωρήσει είναι περισσότερο ασφαλές να γίνει στο σώμα σου! Καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Πείτε μου σας παρακαλώ που παίρνετε τηλ κ τι ώρες για να τους βρείτε? Επιτροπη Πειραιά Μ είπανε ότι ανήκουμε.. 

οοοοοοοο αυτή δεν είναι που έκλεισε;;; @Ginaak τα φώτα σου στη φίλη μας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

οοοοοοοο αυτή δεν είναι που έκλεισε;;; @Ginaak τα φώτα σου στη φίλη μας;

Α ναι κάτι Μ είπανε αλλά κάπου αλλού απευθυνόμαστε. Θα Μ πει κ η γιατρός στο νησί αλλά ναι θα ήθελα τη βοήθεια από κορίτσια που το πέρασαν .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Steli είπε:

Και γω η ξανθια τις ένιωθα 😂. Με τη πρώτη δε θυμάμαι αλλα μια χαρα τις ένιωθα!! Και όλοι μου ελεγαν δε μπορεί να νιώθεις κατι τόσο νωρίς ομως τα καταλάβαινα ολα!

Το ίδιο ένιωθα και εγώ κορίτσια μου και μου έλεγε η πεθερά"  άντε ιδέα σου είναι "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Πείτε μου σας παρακαλώ που παίρνετε τηλ κ τι ώρες για να τους βρείτε? Επιτροπη Πειραιά Μ είπανε ότι ανήκουμε.. 

Του Πειραιά δεν υπάρχει πλεων αλλά είναι στο Αιγάλεω.! Πρώτα μάζεψε τα χαρτιά και μετά κλείσε είναι η γνώμη μου φυσικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Του Πειραιά δεν υπάρχει πλεων αλλά είναι στο Αιγάλεω.! Πρώτα μάζεψε τα χαρτιά και μετά κλείσε είναι η γνώμη μου φυσικά 

Αααα καλά εγώ η άσχετη χθες Ελέα στον αδελφό μου Πειραιά Αιγάλεω κ γελούσε. Μ λέει στο ένα η στο άλλο??χαχαααα... Γιατί το λες αυτό?? Να μη κλείσω ραντεβού κ μέχρι τότε να τα μαζέψω? Γιατί θα Μ πάρει κάποιο χρονο κ μετά θα Μ κλείσουν έπειτα από 1 μήνα κ θα πρέπει να περιμένω κ άλλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lactaki είπε:

Αααα καλά εγώ η άσχετη χθες Ελέα στον αδελφό μου Πειραιά Αιγάλεω κ γελούσε. Μ λέει στο ένα η στο άλλο??χαχαααα... Γιατί το λες αυτό?? Να μη κλείσω ραντεβού κ μέχρι τότε να τα μαζέψω? Γιατί θα Μ πάρει κάποιο χρονο κ μετά θα Μ κλείσουν έπειτα από 1 μήνα κ θα πρέπει να περιμένω κ άλλο... 

Καλως ήρθες κορίτσι μου, κάποιες εξετάσεις είναι πολύ χρονοβόρες, εκτός αν τις έχετε κάνει ήδη. Θέλουν 2 σπερμοδιαγράμματα με απόσταση τουλάχιστον 75 ημερών μεταξύ τους κ όχι πάνω από χρόνο και να έχουν γίνει σε διαφορετικά εργαστήρια συμβεβλημένα με τον ΕΟΠΥΥ και τη σαλπιγγογραφία που αν θυμάμαι καλά την έχεις κάνει. Τα υπόλοιπα μαζεύονται γρήγορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Καλως ήρθες κορίτσι μου, κάποιες εξετάσεις είναι πολύ χρονοβόρες, εκτός αν τις έχετε κάνει ήδη. Θέλουν 2 σπερμοδιαγράμματα με απόσταση τουλάχιστον 75 ημερών μεταξύ τους κ όχι πάνω από χρόνο και να έχουν γίνει σε διαφορετικά εργαστήρια συμβεβλημένα με τον ΕΟΠΥΥ και τη σαλπιγγογραφία που αν θυμάμαι καλά την έχεις κάνει. Τα υπόλοιπα μαζεύονται γρήγορα..

Νομίζω σχετικά Μ αυτά που είπες είμαστε εντάξει. Το ένα σπερμοδιαγραμμα το έκανε ήδη χθες που πήγαμε να μιλήσουμε κ με το γιατρό.. έκανε κ ένα το καλοκαίρι δε ξέρω αν πιανεται. Θα δούμε θα μιλήσω κ Μ τη γιατρό μου στο νησί γιατί είπε θα Μ βοηθήσει με τα χαρτιά κ τις σφραγίδες.. 

Οπότε να σας ρωτήσω παίρνω τηλ κ λέω θέλω ραντεβού για να περάσω επιτροπή εξωσωματικης? Ρωτάνε Κατι?η απλά Μ λένε ημερομηνία κ γεια σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Νομίζω σχετικά Μ αυτά που είπες είμαστε εντάξει. Το ένα σπερμοδιαγραμμα το έκανε ήδη χθες που πήγαμε να μιλήσουμε κ με το γιατρό.. έκανε κ ένα το καλοκαίρι δε ξέρω αν πιανεται. Θα δούμε θα μιλήσω κ Μ τη γιατρό μου στο νησί γιατί είπε θα Μ βοηθήσει με τα χαρτιά κ τις σφραγίδες.. 

Οπότε να σας ρωτήσω παίρνω τηλ κ λέω θέλω ραντεβού για να περάσω επιτροπή εξωσωματικης? Ρωτάνε Κατι?η απλά Μ λένε ημερομηνία κ γεια σας...

Ρωτάνε τα στοιχεία σου και σου δίνουν ημερομηνία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

@annie! @Σταυρι @Tokyo @Ginaak σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!Μόλις γύρισα σπίτι!πήγα και έβαλα το  ένα το τυχερό!!!μίλησα και με την εμβρυολογο μου είπε ότι πολύ καλό!και έχει 10 κυταρρα!!τώρα περιμένω!!!!Επίσης μίλησα με την γιατρό για να δω τι έγινε και μου είπε ότι είναι πολύ σπάνιο αλλά συμβαίνει  έχουμε στις ωοθήκες υποδοχείς ορμονών που σε μένα δεν λειτούργησαν σωστά!!τώρα πως πήρα και αυτό το ένα κάνεις δεν ξέρει!!!

Πες με πως ηταν σαν διαδικασία??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Νομίζω σχετικά Μ αυτά που είπες είμαστε εντάξει. Το ένα σπερμοδιαγραμμα το έκανε ήδη χθες που πήγαμε να μιλήσουμε κ με το γιατρό.. έκανε κ ένα το καλοκαίρι δε ξέρω αν πιανεται. Θα δούμε θα μιλήσω κ Μ τη γιατρό μου στο νησί γιατί είπε θα Μ βοηθήσει με τα χαρτιά κ τις σφραγίδες.. 

Οπότε να σας ρωτήσω παίρνω τηλ κ λέω θέλω ραντεβού για να περάσω επιτροπή εξωσωματικης? Ρωτάνε Κατι?η απλά Μ λένε ημερομηνία κ γεια σας...

Αχ λακτακι μου..κ εσυ εδώ!!!! Κορίτσι μου σου εύχομαι κ εσένα καλή επιτυχία!!!! Όλα καλά θα πάνε!! Πάρε πρωί τηλ στο 2105319129. Είναι μια ευγενέστατη κυρία κ θα σου κλείσει ραντεβού!! Τα χαρτιά τα έχεις κατεβάσει; Ξέρεις τι εξετάσεις κλπ πρέπει να προσκομίσεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

Αχ λακτακι μου..κ εσυ εδώ!!!! Κορίτσι μου σου εύχομαι κ εσένα καλή επιτυχία!!!! Όλα καλά θα πάνε!! Πάρε πρωί τηλ στο 2105319129. Είναι μια ευγενέστατη κυρία κ θα σου κλείσει ραντεβού!! Τα χαρτιά τα έχεις κατεβάσει; Ξέρεις τι εξετάσεις κλπ πρέπει να προσκομίσεις;;

Μ έχει κατευθύνει ο γιατρός κ θα το πάω βήμα βήμα γιατί τώρα τα έχω όλα στο κεφάλι μου μπερδεμένα.. αν υπάρχουν κάπου όλα μαζί τα χαρτιά θα το ήθελα ..  το τηλ που Μ γραφές είναι Αιγάλεω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Αααα καλά εγώ η άσχετη χθες Ελέα στον αδελφό μου Πειραιά Αιγάλεω κ γελούσε. Μ λέει στο ένα η στο άλλο??χαχαααα... Γιατί το λες αυτό?? Να μη κλείσω ραντεβού κ μέχρι τότε να τα μαζέψω? Γιατί θα Μ πάρει κάποιο χρονο κ μετά θα Μ κλείσουν έπειτα από 1 μήνα κ θα πρέπει να περιμένω κ άλλο... 

Σου απάντησαν Ίδη τα κορίτσια.! Επίσης μπορεί να μην σου κλείσουν σε ένα μήνα αλλά πολύ νωρίτερα είναι ανάλογος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...