Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@Μπεμπελουκα να χαίρεστε το μωρακι σας!!! Γερό και τυχερό να είναι!!!

 

Ευχαριστουμεπολυ και σε εσας συντομα η τρελοθετικηχοριακηηη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Δεν ξέρω αν το έσβησε.... Εμένα πάντως με στήριζε πολύ με τα λόγια της.. . Εύχομαι να είναι καλά η κοπέλα

Καλά θα είναι, και εμείς καλύτερα... Ο καθένας πρέπει να κάνει το καλύτερο για τον εαυτό του! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Καλά θα είναι, και εμείς καλύτερα... Ο καθένας πρέπει να κάνει το καλύτερο για τον εαυτό του! 

Είχαμε μαι τον ίδιο γιατρό ναι τα λεγάμενος και σε inbox !!! Έγινε κάτι ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

@Fwtaki μπορεί να έχεις ξαναπεί την ιστορία σου αλλά ειλικρινά Δνε τα θυμάμαι όλα ...... το σπερμα είναι αστείο παράγοντας και το θέμα του άντρα πλην κάποιων εξαιρέσεων έχει λυθεί με την μικρογονιμοποοηση .....

Εσυ τι θέμα έχεις ;;;;

Εγώ με χαμηλή αμη αλλά μια χαρά ορμονικές εξετάσεις και με διεγέρσεις που έδειχναν τα ωοθηλακια όπως έπρεπε κλπ στην ωοληψια έπαιρνα νερό...ανοιγαν τα ωοθηλακια και δεν είχαν ούτε κύτταρο μέσα...και φυσικά τα ωάρια πολύ λίγα και μέτριας ποιότητας που κατέληγαν σε μέτρια εμβυα οποία κατέληγαν...έχω κάνει δύο προσπάθειες με διεγέρσεις και δεν καταφέραμε καμία κατάψυξη...τώρα ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να ξανακάνω διεγερση με ενέσεις κλπ ..θα πάω να μιλήσουμε και βλέπουμε..θέλω εξειδικευμένο ψάξιμο...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Είχαμε μαι τον ίδιο γιατρό ναι τα λεγάμενος και σε inbox !!! Έγινε κάτι ;;;

@misofeggaro @Papadakis @Taggeris κάποια στιγμή είπε ότι έχει κάποιες φλεγμονές κ ο γιατρός της την άφησε καιρό (αν δεν κάνω λάθος 6 μήνες - αλλά με κάθε επιφύλαξη το νούμερο) κ μετά θα άρχιζε αντιβίωση. Η @Niki94 τη ρώτησε γιατί, καθώς αντιμετώπισε το ίδιο θέμα κ ο γιατρός της ήταν κάθετος να ξεκινήσει άμεσα αλλιώς το πρόβλημα θα μεγάλωνε. Υποθέτω άλλωστε όπως με κάθε φλεγμονή στο σώμα αν δεν την αντιμετωπίσεις γιγαντώνεται... Τελοσπάντων τη ρώτησε η κοπέλα γιατί το άφησε τόσο κ μετά της είπα κ γω ότι βλέπω ότι γίνονται μαζί της απανωτά λάθη (δεν είχαν δει το διάφραγμα, της άφησαν τις φλεγμονές, δεν είχαν δει το σπέρμα του άντρα της μετά από τόσους μήνες κλπ) κ ότι πρέπει να δει τι συμβαίνει γιατί πραγματικά είναι άξιο απορίας.

Θεώρησε τα μνμ μας επίθεση κ τη ρώτησα ξεκάθαρα τι ακριβώς βρήκε επιθετικό. Δεν απάντησε ποτέ κ μετά έσβησε το προφίλ. Να είναι άσχετο με την παραπάνω στιχομυθία; μπορεί αλλά δεν μου φαίνεται τυχαίο να είμαι ειλικρινής. Δεν ξέρω αν βγάλατε εσείς κάποιο συμπέρασμα από όλο αυτό εγώ πάντως όχι. Αν πάτε λίγο πιο πίσω θα δείτε και τα μνμ που σας λέω... Όπως είπατε ας είναι καλά κ όλα οκ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Εγώ με χαμηλή αμη αλλά μια χαρά ορμονικές εξετάσεις και με διεγέρσεις που έδειχναν τα ωοθηλακια όπως έπρεπε κλπ στην ωοληψια έπαιρνα νερό...ανοιγαν τα ωοθηλακια και δεν είχαν ούτε κύτταρο μέσα...και φυσικά τα ωάρια πολύ λίγα και μέτριας ποιότητας που κατέληγαν σε μέτρια εμβυα οποία κατέληγαν...έχω κάνει δύο προσπάθειες με διεγέρσεις και δεν καταφέραμε καμία κατάψυξη...τώρα ο γιατρός μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να ξανακάνω διεγερση με ενέσεις κλπ ..θα πάω να μιλήσουμε και βλέπουμε..θέλω εξειδικευμένο ψάξιμο...!

κορίτσι δλδ τα ωοθυλάκια σου δεν είχαν μέσα ωάριο; κ τι εννοείς καμία κατάψυξη; έβαζες μόνο φρέσκα κ δεν έμεναν για παραπάνω ή ότι υπήρχε κ διέγερση που δεν έφτασε σε έμβρυο; Συγνώμη αν το έχεις ξαναπεί αλλά πόσων χρονων είσαι; Αν δεις πάντως εδώ πολλά κορίτσια είχαν κάτι αντίστοιχο αλλά συνήθως της δεύτερη φορά ή τρίτη φτιάχνει... οι ορμόνες κάνουν ένα restart ? Εύχομαι καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

κορίτσι δλδ τα ωοθυλάκια σου δεν είχαν μέσα ωάριο; κ τι εννοείς καμία κατάψυξη; έβαζες μόνο φρέσκα κ δεν έμεναν για παραπάνω ή ότι υπήρχε κ διέγερση που δεν έφτασε σε έμβρυο; Συγνώμη αν το έχεις ξαναπεί αλλά πόσων χρονων είσαι; Αν δεις πάντως εδώ πολλά κορίτσια είχαν κάτι αντίστοιχο αλλά συνήθως της δεύτερη φορά ή τρίτη φτιάχνει... οι ορμόνες κάνουν ένα restart ? Εύχομαι καλή επιτυχία!

Είμαι 32...κάποια ωοθηλακια ναι μέσα δεν είχαν καν ωάριο..και τις δύο φορές καταφέραμε να έχουμε μόνο ένα έμβρυο μέτριας ποιότητας...αυτό πίστευε και ο δεύτερος γιατρός που πήγα για την δεύτερη προσπάθεια ότι θα έφτιαχνε αλλά δεν και τώρα πάμε για άλλο ψάξιμο. Σ' ευχαριστώ πολύ! Επίσης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Είμαι 32...κάποια ωοθηλακια ναι μέσα δεν είχαν καν ωάριο..και τις δύο φορές καταφέραμε να έχουμε μόνο ένα έμβρυο μέτριας ποιότητας...αυτό πίστευε και ο δεύτερος γιατρός που πήγα για την δεύτερη προσπάθεια ότι θα έφτιαχνε αλλά δεν και τώρα πάμε για άλλο ψάξιμο. Σ' ευχαριστώ πολύ! Επίσης!!!

Έχω πάθει κάτι αντίστοιχο στην τελευταία μου διέγερση! Τι ακριβώς σου είπε ο γιατρός σου ότι πρέπει να ψαξετε; Το έχει αποδώσει κάπου αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ριρίκα είπε:

Έχω πάθει κάτι αντίστοιχο στην τελευταία μου διέγερση! Τι ακριβώς σου είπε ο γιατρός σου ότι πρέπει να ψαξετε; Το έχει αποδώσει κάπου αυτό;

Εγώ το έπαθα και στις δύο και μάλιστα η δεύτερη με αυξημένες δόσεις και με επιπλέον φάρμακα πήγε χειρότερα από ότι η πρώτη στο στάδιο της ωοληψιας...χτες πήρα την αρνητική χοριακη και τον πήρα και μου είπε ότι με περιμένει την επόμενη εβδομάδα να οργανωθούμε...ο εμβρυολογος πάντως είπε ότι ίσως απλά να μου λείπει κάποια βιταμινη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Εγώ το έπαθα και στις δύο και μάλιστα η δεύτερη με αυξημένες δόσεις και με επιπλέον φάρμακα πήγε χειρότερα από ότι η πρώτη στο στάδιο της ωοληψιας...χτες πήρα την αρνητική χοριακη και τον πήρα και μου είπε ότι με περιμένει την επόμενη εβδομάδα να οργανωθούμε...ο εμβρυολογος πάντως είπε ότι ίσως απλά να μου λείπει κάποια βιταμινη...

δεν πρέπει όλα αυτά να τα ελέγχουν από πριν? δλδ γιατί να το περνάμε όλο αυτό και μετά να εξετάζουν ένα ένα τα πράγματα? εκτός του οικονομικού, δε σκέφτονται την ψυχολογική φθορά???? αυτά με στεναχωρούν πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Εγώ το έπαθα και στις δύο και μάλιστα η δεύτερη με αυξημένες δόσεις και με επιπλέον φάρμακα πήγε χειρότερα από ότι η πρώτη στο στάδιο της ωοληψιας...χτες πήρα την αρνητική χοριακη και τον πήρα και μου είπε ότι με περιμένει την επόμενη εβδομάδα να οργανωθούμε...ο εμβρυολογος πάντως είπε ότι ίσως απλά να μου λείπει κάποια βιταμινη...

Τι να πω βρε κορίτσι μου υπομονή και δύναμη εύχομαι και να  βρεθεί σύντομα η αιτία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ioannastr είπε:

δεν πρέπει όλα αυτά να τα ελέγχουν από πριν? δλδ γιατί να το περνάμε όλο αυτό και μετά να εξετάζουν ένα ένα τα πράγματα? εκτός του οικονομικού, δε σκέφτονται την ψυχολογική φθορά???? αυτά με στεναχωρούν πολύ...

Κάνουν τις βασικές εξετάσεις συνήθως και με βάση αυτές προχωράνε και μετά ότι προκύπτει στην πορεία...δεν το λέω μόνο για μένα. Γενικά συμβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Τι να πω βρε κορίτσι μου υπομονή και δύναμη εύχομαι και να  βρεθεί σύντομα η αιτία! 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Το καλύτερο και σε σένα εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Fwtaki είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Το καλύτερο και σε σένα εύχομαι!

Και εγώ με τις μεγαλύτερες δόσεις φαρμάκων η διέγερση πήγε πιο χάλια από ποτέ! Πραγματικά δεν ξέρω γιατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Και εγώ με τις μεγαλύτερες δόσεις φαρμάκων η διέγερση πήγε πιο χάλια από ποτέ! Πραγματικά δεν ξέρω γιατι!

Θα πάω την άλλη εβδομάδα και θα τον τρελάνω στις ερωτήσεις! Χαχα. Εσένα δεν σου είπαν τίποτα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Είμαι 32...κάποια ωοθηλακια ναι μέσα δεν είχαν καν ωάριο..και τις δύο φορές καταφέραμε να έχουμε μόνο ένα έμβρυο μέτριας ποιότητας...αυτό πίστευε και ο δεύτερος γιατρός που πήγα για την δεύτερη προσπάθεια ότι θα έφτιαχνε αλλά δεν και τώρα πάμε για άλλο ψάξιμο. Σ' ευχαριστώ πολύ! Επίσης!!!

Καλησπερα, @Fwtaki κι εγω μια απο τα ιδια. Η διαφορα ειναι οτι εχω πολυ καλη αμη. Ειχα 3 ωοθηλακια μικρα 8 μεγαλα και τελικα πηραν μονο 2 ωαρια που τελικα δεν εμεινε κανενα. Τα υπολοιπα 6 ηταν κενα. Ηταν η πρωτη ετ και ειμαι 37. Εκανα ξανα ολες τις εξετασεις αιματος και βγηκαν πολυ καλες. Συνεχιζω να παιρνω φιλισιν και βιταμινη d. Ενδοκρινολογος, γυναικολογος και εξωσωματικος ειπαν οτι ηταν τυχαιο γεγονος, οτι κανενας κυκλος δεν ιδιος και οτι δεν υπαρχει αλλη εξεταση να κανω. Θα κανω την 2η τον Φεβρουαριο και θα ζητησω απο τον γιατρο να αλλαξουμε φαρμακα. Επαιρνα 250 μοναδες gonal και averkap.  Θα ηθελα να μαθω τι θα σου προτεινει ο γιατρος γιατι νομιζω οτι μοιαζει η περιπτωση μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Το καλύτερο και σε σένα εύχομαι!

Εισαι κ μικρή να πω οτι εχεις θέμα ηλικίας... οι περιπτώσεις που ελεγα ήταν 37 με 38  κ τελικά πέτυχαν... Πρέπει όντως να το ψάξουν... εγω πχ στα 38 όμως, εδωσα 6 ώριμα ωάρια που κατέληξαν σε 2 καλά κ 2 κακα έμβρυα. Αλλα ειμαι 38κ γενικά εχω δει οτι η ηλικία εκει παίζει. Είχα κ 3 ανώριμα, όμως όχι κενά. Μήπως δεν σου ταιριαξε το, φάρμακο; δοκίμασε να σου αλλάξει; σίγουρα πρέπει να το δουν πάντως γιατί έχεις κ πολύ καλή ηλικία. Εύχομαι να πανε ολα κατ'ευχην!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Θα πάω την άλλη εβδομάδα και θα τον τρελάνω στις ερωτήσεις! Χαχα. Εσένα δεν σου είπαν τίποτα??

Όχι τίποτα...μου είπαν απλά ότι ίσως να μην ήταν καλός ο κύκλος! Δεν με κάλυψαν με αυτο!!! Τώρα θα ξανά κάνω μετά τις γιορτές ή διέγερση ή προσπάθεια σε φυσικό κύκλο...θα δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εισαι κ μικρή να πω οτι εχεις θέμα ηλικίας... οι περιπτώσεις που ελεγα ήταν 37 με 38  κ τελικά πέτυχαν... Πρέπει όντως να το ψάξουν... εγω πχ στα 38 όμως, εδωσα 6 ώριμα ωάρια που κατέληξαν σε 2 καλά κ 2 κακα έμβρυα. Αλλα ειμαι 38κ γενικά εχω δει οτι η ηλικία εκει παίζει. Είχα κ 3 ανώριμα, όμως όχι κενά. Μήπως δεν σου ταιριαξε το, φάρμακο; δοκίμασε να σου αλλάξει; σίγουρα πρέπει να το δουν πάντως γιατί έχεις κ πολύ καλή ηλικία. Εύχομαι να πανε ολα κατ'ευχην!

Tα φάρμακα τα ίδια είναι πανω κάτω, οι εταιρείες αλλάζουν.

Συμβαίνει αυτό να υπάρχουν ωοθηλάκια και μέσα να έχουν υγρό αντί για ωάρια πάντως. Μπορεί @Ριρίκα μου όντως να έτυχε..

Ευχομαι να πάρεις απαντησεις παντως που θα σε βοηθήσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Κάνουν τις βασικές εξετάσεις συνήθως και με βάση αυτές προχωράνε και μετά ότι προκύπτει στην πορεία...δεν το λέω μόνο για μένα. Γενικά συμβαίνει.

Ναι προφανώς και δεν το λες μόνο για σένα, ούτε εγώ το λέω για σένα. Είναι στενάχωρο αυτό το θέμα όμως.

Θα έπρεπε να κάνουν εξετάσεις που να τα αποκλείουν όλα....να μην υπάρχει τπτ να δουν κατόπιν εορτής.

Πφφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η agapi82 είπε:

Καλησπερα, @Fwtaki κι εγω μια απο τα ιδια. Η διαφορα ειναι οτι εχω πολυ καλη αμη. Ειχα 3 ωοθηλακια μικρα 8 μεγαλα και τελικα πηραν μονο 2 ωαρια που τελικα δεν εμεινε κανενα. Τα υπολοιπα 6 ηταν κενα. Ηταν η πρωτη ετ και ειμαι 37. Εκανα ξανα ολες τις εξετασεις αιματος και βγηκαν πολυ καλες. Συνεχιζω να παιρνω φιλισιν και βιταμινη d. Ενδοκρινολογος, γυναικολογος και εξωσωματικος ειπαν οτι ηταν τυχαιο γεγονος, οτι κανενας κυκλος δεν ιδιος και οτι δεν υπαρχει αλλη εξεταση να κανω. Θα κανω την 2η τον Φεβρουαριο και θα ζητησω απο τον γιατρο να αλλαξουμε φαρμακα. Επαιρνα 250 μοναδες gonal και averkap.  Θα ηθελα να μαθω τι θα σου προτεινει ο γιατρος γιατι νομιζω οτι μοιαζει η περιπτωση μας

Καλησπέρα! Στην πρώτη προσπάθεια και μενα ο δεύτερος γιατρός που πήγα για να πάρω γνώμη αρχικά μου είπε ότι πολύ πιθανό να είναι τυχαίο γεγονός και του φάνηκαν και πολύ μικρές οι δόσεις που πήρα menopur 225. Και ξεκινήσαμε τη δεύτερη με το ίδιο φάρμακο αλλά πριν το πάρω έκανα μια έξτρα ένεση για καλύτερη προετοιμασία και μετά τις έκανα ταυτόχρονα με το menopur 300. Και εκανε και άλλες αλλαγές στα φάρμακα. Στην πρώτη είχα κάνει citrotide και στη δεύτερη prolutex. Αλλά χειρότερα! Όταν με το καλό πάω θα σου πω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εισαι κ μικρή να πω οτι εχεις θέμα ηλικίας... οι περιπτώσεις που ελεγα ήταν 37 με 38  κ τελικά πέτυχαν... Πρέπει όντως να το ψάξουν... εγω πχ στα 38 όμως, εδωσα 6 ώριμα ωάρια που κατέληξαν σε 2 καλά κ 2 κακα έμβρυα. Αλλα ειμαι 38κ γενικά εχω δει οτι η ηλικία εκει παίζει. Είχα κ 3 ανώριμα, όμως όχι κενά. Μήπως δεν σου ταιριαξε το, φάρμακο; δοκίμασε να σου αλλάξει; σίγουρα πρέπει να το δουν πάντως γιατί έχεις κ πολύ καλή ηλικία. Εύχομαι να πανε ολα κατ'ευχην!

Ναι άλλαξε αρκετά! Σ' ευχαριστώ πολύ! Επίσης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Tα φάρμακα τα ίδια είναι πανω κάτω, οι εταιρείες αλλάζουν.

Συμβαίνει αυτό να υπάρχουν ωοθηλάκια και μέσα να έχουν υγρό αντί για ωάρια πάντως. Μπορεί @Ριρίκα μου όντως να έτυχε..

Ευχομαι να πάρεις απαντησεις παντως που θα σε βοηθήσουν!

Μακάρι!!! Σ'ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Όχι τίποτα...μου είπαν απλά ότι ίσως να μην ήταν καλός ο κύκλος! Δεν με κάλυψαν με αυτο!!! Τώρα θα ξανά κάνω μετά τις γιορτές ή διέγερση ή προσπάθεια σε φυσικό κύκλο...θα δούμε!

Για την πρώτη φορά το ίδιο μου είπαν και μένα...θα δείξει κοπέλα μου ναι. Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...