Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εμένα πέρασε εξαμήνου όποτε πρέπει να ξανά κάνω ότι είχα κάνει.! Δλδ ορμονολογικές και για το hpv και τέτοια δεν ξέρω αν θα γίνει έχω αγχωθεί παρά πολύ και στεναχοριθει..!! 

Αχ βρε κοπέλα μου. Συγγνώμη και με όλο το θάρρος αλλά ο γιατρός σου δεν σε ενημέρωσε σχετικά ότι πρέπει να έχεις αυτές τι εξετάσεις? Τι σου είπε έλα να βάλουμε τα εμβρυακια έτσι?και εκτός αυτού υπάρχει και μια διαδικασία για την απόψυξη των εμβρυων, πότε περίμεναν να την ξεκινησουν.. Δε ξέρω αλλά όλο αυτό μου φαίνεται περίεργο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εδώ είναι στο εξάμηνο..!! 

Λογικό να στενοχωρηθείς κορίτσι μου!!! Αλλα κοιτα μπροστα! Εισαι στην τελικη ευθεία!!!! Ολα θα πανε μια χαρα! ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Niki94 συγνώμη αλλά η @Dimi80 έχει ένα δίκιο, δλδ μιλούσατε με το γιατρό, έκανες υπερήχους συχνά, σε είδε κ σε ξαναείδε κ δεν σου είπε για εξετάσεις; ξέρω ότι πρέπει σίγουρα να ελέγξεις οιστραδιόλη κ προγεστερόνη! Κ οκ ό,τι άλλο πει ο γιατρός... πως δεν στα είπε;;;; νομίζω ότι πρέπει να του κάνεις μια κουβέντα. Κ κάτι ακόμα, τα έμβρυα θέλουν μια διαδικασία για να ξεπαγώσουν, την έκαναν ή όχι;;;  Πότε δλδ πρέπει να την κάνεις; γιατί τα έμβρυα δεν μπορούν να μπουν οποτεδήποτε, εκτός κ αν οι εξετάσεις βγουν σε ένα δίωρο και προχωρήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Εγώ σήμερα πονάω από κάτω αρκετά και είχα έντονο ροζ...λέτε να αδιαθετω?

Κορίτσι μου δεν νομίζω μάλλον είναι τα τα φάρμακα... Άλλωστε όσο παίρνουμε αυτά τα φάρμακα δεν γίνεται να μας έρθει περίοδος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι αναρωτιέμαι κάτι... Είμαι πέμπτη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες. Σε αρκετές κοπέλες οι γιατροί λένε να πάνε στις 9 μέρες για χοριακή και όντως δείχνει κάτι τουλάχιστον πάνω από 50 μονάδες. Αν υποθέσουμε ότι η χοριακή διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες σήμερα πόσο θα έπρεπε να είναι η τιμή; Δεν θα έπρεπε να είναι θετικό δηλαδή πάνω από πέντε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσι αναρωτιέμαι κάτι... Είμαι πέμπτη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες. Σε αρκετές κοπέλες οι γιατροί λένε να πάνε στις 9 μέρες για χοριακή και όντως δείχνει κάτι τουλάχιστον πάνω από 50 μονάδες. Αν υποθέσουμε ότι η χοριακή διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες σήμερα πόσο θα έπρεπε να είναι η τιμή; Δεν θα έπρεπε να είναι θετικό δηλαδή πάνω από πέντε;

λογικά ναι... όμως στις οδηγίες του γιατρού μου γράφει να κάνω οβιτρελ μετα τη μεταφορά (να την έχω μαζί στο μητέρα), στις 5μέρες δεν ξέρεις τι θα πιάσει εγκυμοσύνη ή την οβιτρέλ! χοριακή είναι κ αυτή η ένεση! γιατί να ταλαιπωρείσαι ψυχολογικά με αυτό τον τρόπο; πήγαινε τη μέρα που σου είπε ο γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

λογικά ναι... όμως στις οδηγίες του γιατρού μου γράφει να κάνω οβιτρελ μετα τη μεταφορά (να την έχω μαζί στο μητέρα), στις 5μέρες δεν ξέρεις τι θα πιάσει εγκυμοσύνη ή την οβιτρέλ! χοριακή είναι κ αυτή η ένεση! γιατί να ταλαιπωρείσαι ψυχολογικά με αυτό τον τρόπο; πήγαινε τη μέρα που σου είπε ο γιατρός.

Η οβιτρελ είναι χοριακή γοναδοτροπίνη α ενώ στο αίμα ανιχνεύουν τη χοριακή β

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Η οβιτρελ είναι χοριακή γοναδοτροπίνη α ενώ στο αίμα ανιχνεύουν τη χοριακή β

αααα οκ νόμιζα ότι είναι η ίδια ορμόνη! Πάντως επιμένω άσε να πας όποτε είπε ο γιατρός, κάτι παραπάνω ξέρει ?

Πότε πρέπει να πας; σε καμιά βδομάδα ή νωρίτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσι αναρωτιέμαι κάτι... Είμαι πέμπτη μέρα μετά την εμβρυομεταφορά με βλαστοκύστες. Σε αρκετές κοπέλες οι γιατροί λένε να πάνε στις 9 μέρες για χοριακή και όντως δείχνει κάτι τουλάχιστον πάνω από 50 μονάδες. Αν υποθέσουμε ότι η χοριακή διπλασιάζεται κάθε δύο μέρες σήμερα πόσο θα έπρεπε να είναι η τιμή; Δεν θα έπρεπε να είναι θετικό δηλαδή πάνω από πέντε;

Καλησπέρα! Εγώ την Πέμπτη μέρα που έκανα είχε βγει αρνητικό!!!! Την 9 96!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

@Taggeris είναι πολύ νωρίς κοριτσακι μου.. Πότε σου είπε χοριακή; στις πόσες μέρες;

 

14 λέει πάντα αυτός... Αλλά εγώ θα πάω στις 11 όπως και να χει κάτι θα δείξει όπως τις προηγούμενες φορές... Ανεξάρτητα αν ήταν βιοχημικές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Καλησπέρα! Εγώ την Πέμπτη μέρα που έκανα είχε βγει αρνητικό!!!! Την 9 96!

Πώς γίνεται μέσα σε τέσσερις μέρες να έφτασε σχεδόν 100; Μέτρησες και την πέμπτη μέρα χοριακή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Η οβιτρελ είναι χοριακή γοναδοτροπίνη α ενώ στο αίμα ανιχνεύουν τη χοριακή β

Πιάνει κ αυτήν το τεστ....η χοριακη δε γνωριζω κοίτα εγώ έκανα 6 μέρα τεστ με βλαστοκυστες κ ήταν αρνητικό...προσωπικά το πιστεύω γιατί πάντα έδειχνε.η 5 μοιάζει πολύ νωρις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

14 λέει πάντα αυτός... Αλλά εγώ θα πάω στις 11 όπως και να χει κάτι θα δείξει όπως τις προηγούμενες φορές... Ανεξάρτητα αν ήταν βιοχημικές

Εμένα την πρώτη φορά που ήταν με βλαστοκυστες μου είχαν πει στις 10 μέρες να πάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πώς γίνεται μέσα σε τέσσερις μέρες να έφτασε σχεδόν 100; Μέτρησες και την πέμπτη μέρα χοριακή;

και γιατί όχι; αν την 5η μερα ηταν πχ 3 κ εκανε υπερδιπλασιασμό μπορεί να πηγε από 3 σε 40 κ από 40 σε 100... δεν ξερεις με τι ρυθμο αυξανεται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πώς γίνεται μέσα σε τέσσερις μέρες να έφτασε σχεδόν 100; Μέτρησες και την πέμπτη μέρα χοριακή;

Γίνεται γιατί μπορεί να θπερδιπλαδιαδτει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Θαύμα! είπε:

Γίνεται γιατί μπορεί να θπερδιπλαδιαδτει

μ'αρέσει γιατί απαντάμε ταυτόχρονα κ γράφουμε τα ίδια χαχα τα μεγάλα πνεύματα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πώς γίνεται μέσα σε τέσσερις μέρες να έφτασε σχεδόν 100; Μέτρησες και την πέμπτη μέρα χοριακή;

Και χοριακη και τεστ αρνητικό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Αχ βρε κοπέλα μου. Συγγνώμη και με όλο το θάρρος αλλά ο γιατρός σου δεν σε ενημέρωσε σχετικά ότι πρέπει να έχεις αυτές τι εξετάσεις? Τι σου είπε έλα να βάλουμε τα εμβρυακια έτσι?και εκτός αυτού υπάρχει και μια διαδικασία για την απόψυξη των εμβρυων, πότε περίμεναν να την ξεκινησουν.. Δε ξέρω αλλά όλο αυτό μου φαίνεται περίεργο.. 

Συμφωνώ απόλυτα...να πατήσεις πόδι κ να τους στολίσεις κατάλληλα...δεν ξέρω που είσαι σε ποιο κέντρο αλλά είναι δική τους δουλειά η ενημέρωση κ να δουν τα χαρτιά...έλεος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ampempa είπε:

Και χοριακη και τεστ αρνητικό! 

Είχες κάνει δηλαδή κ χοριακη κ ήταν εντελώς μηδέν; Εντυπωσιακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Αχ βρε κοπέλα μου. Συγγνώμη και με όλο το θάρρος αλλά ο γιατρός σου δεν σε ενημέρωσε σχετικά ότι πρέπει να έχεις αυτές τι εξετάσεις? Τι σου είπε έλα να βάλουμε τα εμβρυακια έτσι?και εκτός αυτού υπάρχει και μια διαδικασία για την απόψυξη των εμβρυων, πότε περίμεναν να την ξεκινησουν.. Δε ξέρω αλλά όλο αυτό μου φαίνεται περίεργο.. 

Μάλλον του ξέφυγε αλλά προορίσαμε και θα της κάνω σε λίγο 

 

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Niki94 συγνώμη αλλά η @Dimi80 έχει ένα δίκιο, δλδ μιλούσατε με το γιατρό, έκανες υπερήχους συχνά, σε είδε κ σε ξαναείδε κ δεν σου είπε για εξετάσεις; ξέρω ότι πρέπει σίγουρα να ελέγξεις οιστραδιόλη κ προγεστερόνη! Κ οκ ό,τι άλλο πει ο γιατρός... πως δεν στα είπε;;;; νομίζω ότι πρέπει να του κάνεις μια κουβέντα. Κ κάτι ακόμα, τα έμβρυα θέλουν μια διαδικασία για να ξεπαγώσουν, την έκαναν ή όχι;;;  Πότε δλδ πρέπει να την κάνεις; γιατί τα έμβρυα δεν μπορούν να μπουν οποτεδήποτε, εκτός κ αν οι εξετάσεις βγουν σε ένα δίωρο και προχωρήσεις. 

Νομίζαμε ότι δεν είχαν λήξει αλλά δεν έχουμε κανένα θέμα/.!! Τιπηκα είναι 

τωρα πέρασε μα αφού δεν είχαμε θέματα όποτε βάλαμε 2 χάσαμε και ένα κατά την αποψηξη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Μάλλον του ξέφυγε αλλά προορίσαμε και θα της κάνω σε λίγο 

 

Νομίζαμε ότι δεν είχαν λήξει αλλά δεν έχουμε κανένα θέμα/.!! Τιπηκα είναι 

τωρα πέρασε μα αφού δεν είχαμε θέματα όποτε βάλαμε 2 χάσαμε και ένα κατά την αποψηξη 

άρα κορίτσι μου όλα οκ;;; προχώρησες δλδ;;; με το καλό τώρα καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Μάλλον του ξέφυγε αλλά προορίσαμε και θα της κάνω σε λίγο 

 

Νομίζαμε ότι δεν είχαν λήξει αλλά δεν έχουμε κανένα θέμα/.!! Τιπηκα είναι 

τωρα πέρασε μα αφού δεν είχαμε θέματα όποτε βάλαμε 2 χάσαμε και ένα κατά την αποψηξη 

Με το καλοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

άρα κορίτσι μου όλα οκ;;; προχώρησες δλδ;;; με το καλό τώρα καλά αποτελέσματα!

Ναι ναι τα βάλαμε..!! Σε ευχαριστωωω 

 

στις Just now, ο/η Θαύμα! είπε:

Με το καλοοοο

Σε ευχαριστώ..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...