Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Μετά την εμβρυομεταφορά θα σου δωσει

Μπα έχω οκά τα χάπια που περνώ Ίδη για την ευριομεταφορα τα ίδια θα περνώ και μετά..!!

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Μετά την εμβρυομεταφορα το δίνουν! Περίμενε! Πάντως μην αγχώνεσαι!

δεν νομίζω να μου δώσει αλλά θα φανεί αύριο..!!! Το να μην αγχώνομαι δεν γίνεται παίζει να είμαι ο πιο αγχοδεις άνθρωπος στο πλανήτη γη...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Το glycophage είναι για την ρύθμιση της καμπύλης ζαχάρου ινσουλίνης. Η crinone είναι κολπική κρέμα προγεστερόνης.

Έχεις θέμα με το ζαχαρο,? Μπερδεύτηκα τώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Μπα έχω οκά τα χάπια που περνώ Ίδη για την ευριομεταφορα τα ίδια θα περνώ και μετά..!!

 

δεν νομίζω να μου δώσει αλλά θα φανεί αύριο..!!! Το να μην αγχώνομαι δεν γίνεται παίζει να είμαι ο πιο αγχοδεις άνθρωπος στο πλανήτη γη...!!! 

Me too...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Έχω ινσουλινοαντισταση όχι ζάχαρο

Ααα.. Μάλιστα.. Όχι ότι ξέρω τι είναι αλλά έχεις κάποιο θεματακι και στο έγραψε γιατί προς στιγμήν έπαθα σοκ με αυτό που σου εδωσε αλλά Οκ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimi80 είπε:

Ααα.. Μάλιστα.. Όχι ότι ξέρω τι είναι αλλά έχεις κάποιο θεματακι και στο έγραψε γιατί προς στιγμήν έπαθα σοκ με αυτό που σου εδωσε αλλά Οκ.. 

Αυτό μου το έδωσε ενδοκρινολόγος μαζί με παθολόγο αφού έκανα 2 φορές καμπύλη ζαχάρου και 1 φορά ινσουλίνης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πως ειστε? Καλη επιτυχια Νικη μ αυριο. Οπως θα σ βαλουν τα εμβρυακια σου εκει να γατζωθουν κοριτσακι μου ολα να πανε καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια πως ειστε? Καλη επιτυχια Νικη μ αυριο. Οπως θα σ βαλουν τα εμβρυακια σου εκει να γατζωθουν κοριτσακι μου ολα να πανε καλα. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..!!! Κι σε εσένα να πάνε όλα καλά κοπέλα μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Niki94 είπε:

Αχ κοπέλα μου...!!! Αλήθεια εγώ στο εύχομαι μα πετύχει και του χρόνου να κανείς γιορτές με το μωράκι σας / μωράκια σας..!!!
 

Κι εγώ αγαπάω πολύ τα μωράκια και το ανακάλυψα φέτος που θα γίνω νονά βλέπω αυτό το πλασματάκι και τρελαίνομαι μου χαμογελάει και γίνομαι ένα με το πατομα..!!! Το περνώ αγκαλίτσα και δεν θέλω να φύγει...!!!! Και όμως υπήρξαν άνθρωποι που ακόμη ως τώρα μας λένε κα το αφήσουμε για άλλη στιγμή να το δούμε και αυτό δεν το κρίνω με πόνεσε παρά πολύ γιατί δεν περίμενα τέτοια συμπεριφορά όταν τους είπαμε ξέρετε εμείς πρωχωρισαμε στην εξωσωματική και έχουμε 5 αυγούλακια που σε λίγες μέρες θα μπουν τα 2...!!! Αντίδραση καμία όμως ένα ξέρω α και άλλαξε συζήτηση..!!! Θα μου πεις καλά είσαι τρελή που το λες τι θες και το λες και αλλά τέτοια για εμένα αυτή η άνθρωποι που θα γίνουν παππούδες θα έπρεπε να χαρούν και όχι από το τηλ να λένε στον γιο τους να το αφήσουμε και αλλά τέτοια οδικά στην φάση που είμαστε τώρα με τόσα φαρμάκα ένα βήμα πριν γίνουμε γονείς...!!! Μπορεί αύριο για εμάς μα είναι η τελευταία Δευτέρα που θα κάνουμε οι δυο μας..!! Τα ψέματα πόλεων τελείωσαν..!!!! 5 χρόνια αναμονής στεναχώριας 5 χρόνια όνειρα 5 χρόνια πόνου και άγωνιας 5 χρόνια που περάσαμε τα πάντα και όμως κρατηθήκαμε στα πόδια μας και συνεχίσαμε..!!!! Μπορεί να πέρασα διαφορά αλλά ποτέ δεν έπαψα να ελπίζω για αυτό το παιδάκι γιατί ξέρω ένα παιδάκι η δυο η τρεια η και παραπάνω μας περιμένει να έρθει στην γη να του μάθουμε τα πάντα..!! Γιατί Έκτωρ ότι θα του μάθουμε εμείς πράγματα έχει να μας μάθει παρά πολλά..!!!!! Το πρώτο που θα μας μάθει είναι πως να είσαι γονιός.!!! Και το πρώτο που θα του μάθουμε είναι τι πει να πει αγάπη..!!!! 
 

εδω στο φόρουμ γράφω ακριβός 5 χρόνια σε λίγες μέρες κλείνω τα 5 χρόνια εδώ...από 14/12/2014 έχω μπει στην παρέα..!! Πέρασαν κοπέλες που γνώρισα πολλές και όμως όλες έγιναν μανούλες έχω γνωρίσει κοπέλες που τους βγάζω το καπέλο γιατί δεν έπαψαν να σταματήσουν να προσπαθούν ειμουν εκεί για κάθε χαρά τους για κάθε στεναχώρια τους που θα Συμεχισω μα το κάνω με πολύ αγαπάω να βοηθάω ανθρώπους που είναι στην ίδια φάση με εμένα και ποια φάση..; Όχι της εξωσωματικής μόνο αλλά και της φυσιολογικής συλιψης..!! 
μέσω ακούσει τόσες ιστορίες έχω δώσει τόσο θαρρώς σε κοπέλες που δεν έπαψαν να ελπίζουν έστω με τα εμπόδια..!!! Και όμως εγώ έμεινα πίσω ξεχασμένη σαν να μην υπήρξα ποτέ στης προσπάθειες:.!!! 
και τώρα ήρθε η σειρά μου να γίνω μανούλα Γιατί έχω μάθει τόσα πολλά για ένα παιδάκι που δεν το ξέρω για ένα πλασματάκι που από απλά μια νέα κοπέλα θα με κάνει μια νέα μανούλα..!!! 
 

ξερω κορίτσια με χειρότερη να το πω ιστορία (μην με Παρεξηγήσετε πως το λέω) από εμένα.!! Και θα μου πεις τότε γιατί κάθεσαι και Μήλας και όμως έμαθα να μιλάω να λέω την γνώμη μου και στο τέλος να πράττω για αυτό είμαι εδώ σήμερα 35 ώρες μακριά από το όνειρο μου και σας τα γράφω..!!! ξέρω αν πάω πίσω να αναζητήσω κοπέλες στης οποίες μιλάγαμε με της ώρες θα αναρωτισθουν τι έπαθα γιατί γιατί εγώ έλεγα κάποτε ότι εξωσωματική δεν θα κάνω δεν έχω την δύναμη αυτή που αρμόζει σε μια κοπέλα που κάνει όλο αυτό που βάζει ορμόνες στον οργανισμό της που τριπαει τον εαυτό της..!!! Και όμως εκείνο το πρωί της 24/06/2019 θα έκανα αυτόματα την 1η ένεση μου εκείνο το πρωί ξαφνικά ξύπνησα και στης 12 το μεσημέρι έκανα την ένεση μου που εγώ τρέμω της ενέσεις που έλεγα δεν θα τα καταφέρω πως θα κάνω αυτό σε εμένα και όμως μια δύναμη ήρθε και με βοήθησε..!!! Και όμως ήταν το όνειρο να γίνει επιτέλους πραγματικότητα..!!! 
 

ξερω σας κούρασα και σας ζητάω συγνώμη αλήθεια απλά θα ήθελα μέσα από εμένα και μέσα από εσάς να πάρετε την δύναμη και να κάνετε τα πάντα..!!! Μπορεί να μην είναι με τον μια (εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι με την μια) μην το βάλετε κάτω μην το παρατισετε εδώ θα είμαι να σας διαβάζω και ας δεν γράφω σας διαβάζω όλες μπορεί να σας μπερδεύω να μην θυμάμαι τα απαντά άνθρωπος είμαι..!!! Θα είμαι δίπλα σας σε ότι χρειαστείτε..!!! Και σας στέλνω την ποιο θετική σκέψη μου κορίτσια..!!!! 
 

θα μου πεις γιατί μας τα λες δεν μας νοιάζουν..!!! Έχετε Δίκιο..!!!! Καλή συνέχεια και εύχομαι να πάνε όλα μα όλα καλά σε όλες μας και να κάνουμε γιορτες με σπορακια στην κιλιτσα μας..!!!! 

Αλήθεια διάβασα το μήνυμα σου κ συγκινήθηκα...Μας δίνεις δύναμη! Εύχομαι ειλικρινά να πάνε όλα όπως ποθείτε!Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Niki94 είπε:

Μόνο εγώ αγαπάω την Προγεστερονη..;;; Κάνω τους καλύτερους ύπνους...!!!σε όλες σας έδωσε filicine..????? Εμένα δεν μου δίνει..!!! 

Σε μένα προκαλεί αϋπνίες!!! Αλλά το στήθος τσίτα!!! Το filicine μπορείς να το ξεκινήσεις και πριν την εγκυμοσύνη!!!! Κακό δεν κάνει!!! Ίσα ισα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Σε μένα προκαλεί αϋπνίες!!! Αλλά το στήθος τσίτα!!! Το filicine μπορείς να το ξεκινήσεις και πριν την εγκυμοσύνη!!!! Κακό δεν κάνει!!! Ίσα ισα

Πώς τα πας εσύ; Πρώτη χοριακη θετική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Αυτό μου το έδωσε ενδοκρινολόγος μαζί με παθολόγο αφού έκανα 2 φορές καμπύλη ζαχάρου και 1 φορά ινσουλίνης

OK.. Εννοείται ότι είναι για καλό σε κάθε κοπέλα.. Γι αυτό λέω ότι κάθε περίπτωση αντιμετωπιζεται ξεχωριστά και μοναδικά :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Θαύμα! είπε:

6 μέρες από την εμβριομεταφορα ( μετράω κ την ίδια μέρα ε;) Βλαστοκυατεων κ είμαι με 39,5... Δεν ξέρω τι κόλλησα κ που...έχω τεράστια απογοήτευση....μπορώ να πάρω μόνο ντεπον μου ειπα

Περαστικουλια! Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrita είπε:

Αλήθεια διάβασα το μήνυμα σου κ συγκινήθηκα...Μας δίνεις δύναμη! Εύχομαι ειλικρινά να πάνε όλα όπως ποθείτε!Καλή επιτυχία!

Χαίρομαι που σας δίνω δύναμη κοπέλα μου..!!

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Σε μένα προκαλεί αϋπνίες!!! Αλλά το στήθος τσίτα!!! Το filicine μπορείς να το ξεκινήσεις και πριν την εγκυμοσύνη!!!! Κακό δεν κάνει!!! Ίσα ισα

καλα από στήθος άστο κάπου στο διάστημα είναι..!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Πώς τα πας εσύ; Πρώτη χοριακη θετική;

Μία χαρά!!! 4 χοριακη 3500 και σήμερα πήγα στο γυναικολόγο!!! Εμβρυακι 11 χιλιοστά σχεδόν 6 εβδομάδων!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ampempa είπε:

Μία χαρά!!! 4 χοριακη 3500 και σήμερα πήγα στο γυναικολόγο!!! Εμβρυακι 11 χιλιοστά σχεδόν 6 εβδομάδων!!!! 

Ωωω τέλεια κοπέλα μου να πάνε όλα καλά..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Niki94 είπε:

Ωωω τέλεια κοπέλα μου να πάνε όλα καλά..!! 

Από το στόμα σου και στου Θεού τα αυτί!!!!! Γιατί ακόμα είναι νωρίς και ένα φόβο τον έχω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ampempa  Όλα καλά είναι!!! Μαζί μας βλέπω!!! Εγώ μετράω 7εβδ 4 ημ. αν κι ο υπέρηχος την Παρασκευή έδειξε το μωρό 2 μέρες μικρότερο.... Όπως λές, φόβο έχω κι εγώ... Αλλά πιστεύω ότι ο Θεός είναι μεγάλος και θα μας ανταμείψει...

@Niki94 Με το καλό η εμβρυομεταφορά αύριο και να έχεις μία τεράστια χοριακή μέσα στο μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinaVE είπε:

@Ampempa  Όλα καλά είναι!!! Μαζί μας βλέπω!!! Εγώ μετράω 7εβδ 4 ημ. αν κι ο υπέρηχος την Παρασκευή έδειξε το μωρό 2 μέρες μικρότερο.... Όπως λές, φόβο έχω κι εγώ... Αλλά πιστεύω ότι ο Θεός είναι μεγάλος και θα μας ανταμείψει...

@Niki94 Με το καλό η εμβρυομεταφορά αύριο και να έχεις μία τεράστια χοριακή μέσα στο μήνα!!!

Καλή επιτυχία κοριτσαρες!!!! Και εγώ λέω! Όλα καλά θα πάνε!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Μία χαρά!!! 4 χοριακη 3500 και σήμερα πήγα στο γυναικολόγο!!! Εμβρυακι 11 χιλιοστά σχεδόν 6 εβδομάδων!!!! 

Φανταστικά μπράβο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

@Ampempa  Όλα καλά είναι!!! Μαζί μας βλέπω!!! Εγώ μετράω 7εβδ 4 ημ. αν κι ο υπέρηχος την Παρασκευή έδειξε το μωρό 2 μέρες μικρότερο.... Όπως λές, φόβο έχω κι εγώ... Αλλά πιστεύω ότι ο Θεός είναι μεγάλος και θα μας ανταμείψει...

@Niki94 Με το καλό η εμβρυομεταφορά αύριο και να έχεις μία τεράστια χοριακή μέσα στο μήνα!!!

Από το στόμα σου και στου θεού το αυτή κοπέλα μου...!!!!! 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσαρες!!!! Και εγώ λέω! Όλα καλά θα πάνε!!!! 

Σε ευχαριστούμε:..!!!! Όλα καλά θα πάνε κορίτσια...!!!!! Του χρόνου θα κάνουμε εορτές με τα παιδάκια μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...