Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

2 μήνες αντιβίωση και κομπλέ

Τελεια!!!Παμε λοιπον κι εμεις!Να ξεμπερδεψουμε και μ αυτο και να παμε παρακατω!Εσυ;; Τι νεα σημερα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρυσάφω είπε:

Τελεια!!!Παμε λοιπον κι εμεις!Να ξεμπερδεψουμε και μ αυτο και να παμε παρακατω!Εσυ;; Τι νεα σημερα;;

ακριβός ολα θα γίνουν κορίτσι μου..!!! εγώ περιμένω προγεστερόνη και μετά τηλ το ιατρό μου να μου πει πότε προχωράμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

ακριβός ολα θα γίνουν κορίτσι μου..!!! εγώ περιμένω προγεστερόνη και μετά τηλ το ιατρό μου να μου πει πότε προχωράμε

Τελεια!Καλα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλημέρα, κορίτσια!! @Niki94 και @Χρυσάφω όλα καλά να σας πάνε!!!!!

Εγώ είχα μια μικρή αποκόλληση την προηγούμενη εβδομάδα, έμεινα σπιτι, αλλά από προχτές γύρισα στη δουλειά, γιατί δε βγάζω άκρη με το λογιστήριο και την άδεια μου. 

Προσέχω αρκετά, αλλά χτες το βράδυ κουβαλούσα μια τσάντα με φαγητά κι έχουμε μια χαζή σκάλα στη δουλειά με ένα ψηλό σκαλοπάτι και δε σας κρύβω ότι ζοριστηκα κι ανησυχησα, γιατί έτσι είχα ζοριστει και την Τρίτη και να τι έπαθα...

Ολο βραδυ ανησυχώ μην ξαναδώ αίμα... ? Άντε να περάσει η μέρα γιατί αύριο πάμε.να δούμε εμβρυακι και καρδούλα!!! 

Mε το καλο κοριτσακι σου! στο ευχομαι ολοψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας...είμαι καινούρια εδώ και φυσικά έχω την ίδια αγωνία με εσάς...είναι η δεύτερη προσπάθεια μου. Είμαι στην τρίτη ημέρα της έμβρυο μεταφοράς και πονάω χαμηλά όπως όταν περιμένω περίοδο...και γενικά κάθε φορά που περιμένω περίοδο πάντα τα πονακια ξεκινάνε από πολύ νωρίς και έτσι ήταν και την πρώτη φορά και ήταν αρνητικό το αποτέλεσμα..και φοβάμαι...συν ότι λόγω θέματος με τα ωάρια είχαμε μόνο ένα έμβρυο μέτριο...ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν έβλεπε εξέλιξη δεν θα προχωρούσε σε έμβρυο μεταφορά...έχετε περάσει κάτι παρόμοιο???

Επεξεργάστηκε από Fwtaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Καλημέρα σας...είμαι καινούρια εδώ και φυσικά έχω την ίδια αγωνία με εσάς...είναι η δεύτερη προσπάθεια μου. Είμαι στην πέμπτη ημέρα της έμβρυο μεταφοράς και πονάω χαμηλά όπως όταν περιμένω περίοδο...και γενικά κάθε φορά που περιμένω περίοδο πάντα τα πονακια ξεκινάνε από πολύ νωρίς και έτσι ήταν και την πρώτη φορά και ήταν αρνητικό το αποτέλεσμα..και φοβάμαι...συν ότι λόγω θέματος με τα ωάρια είχαμε μόνο ένα έμβρυο μέτριο...ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν έβλεπε εξέλιξη δεν θα προχωρούσε σε έμβρυο μεταφορά...έχετε περάσει κάτι παρόμοιο???

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου...!!! Δεν ξέρω καθόλου από αυτά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Κορίτσια εχω ευχαριστα νεα!!Μπορω να προχωρήσω κανονικα με το σπερμα του συζύγου και όλα καλα!Θα παμε με διεγερση .Το μόνο που χρειαζεται να παρω αντιβιώση για φλεγμονές που ειχαμε δει οτι υπάρχουν απο την υστεροσκόπηση που ειχα κανει.Οκ .Θα το κανω κι αυτο για να αυξηθούν οι πιθανότητες.Κάποια κορίτσια ξέρω είναι αντίθετα με εκχύσεις και αντιβιώσεις αλλά αποφάσισα να ακολουθήσω την γνώμη του γιατρού μου που μου εμπνεει σιγουριά και ασφάλεια! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΘΑΡΡΥΝΤΙΚΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ το πρωι! Να είστε καλα και όλα να πανε κατ ευχήν για όλες μας !!!!!

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που προχωράς! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Πιου-πιου είπε:

Κορίτσι μου χαίρομαι πολύ που προχωράς! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

Ευχαριστω πολυ!!!!Κι εγω ειμαι πολυ χαρουμενη!! Τι κανουν τα μωρα σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά κοπέλα μου...!!! Δεν ξέρω καθόλου από αυτά 

Σ' ευχαριστώ πολύ...είμαι περίεργη υπόθεση θεωρώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γύρισα από το νοσοκομείο και πραγματικά έχω μεγάλη χαρά. Μεταφέραμε δύο άριστες βλαστοκύστες και τώρα περιμένουμε. Έπιασαν οι ευχές όλων σας μακάρι να έχουμε και μία θετική χοριακή... Ας έχουμε ευχάριστα νέα αυτά τα Χριστούγεννα!! Χρυσάφω Χαίρομαι που τα νέα σου είναι ευχάριστα έτσι να ξεπερνιούνται όλα τα εμπόδια και να προχωράμε... Καλή μας επιτυχία!! Περιμένω τη Νίκη τώρα για να πάμε μαζί για ευχάριστα νέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fwtaki καλώς ήρθες στην παρέα μας! Δεν ξέρω ποιο ακριβώς είναι το θέμα αλλά να ξέρεις ότι τα έμβρυα που μεταφέρονται έχουν συγκεκριμένη διαβάθμιση. Έμβρυα με πολύ χαμηλή πιθανότητα εμφύτευσης απλά δεν μεταφέρονται γιατί θεωρείται ότι δεν αξίζει τον κόπο. Έμβρυο λοιπόν που σου μετέφεραν έχει πιθανότητες να πιάσει! Αν το ψάξεις θα δεις ότι λίγες οι διαφορές ανάμεσα σε έμβρυα τέλεια ή λίγο μέτρια (ξαναλέω τα κακά δεν μεταφέρονται) κ το ποιο θα πιάσει δεν το γνωρίζουμε ποτέ! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και μακάρι να έχεις ευχάριστα σε λίγες ημέρες!

@Taggeris μακάρι φέτος να κάνεις γιορτές έγκυος! Πραγματικά σου στέλνω όλες μου τις ευχές! πολλά φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από το νοσοκομείο και πραγματικά έχω μεγάλη χαρά. Μεταφέραμε δύο άριστες βλαστοκύστες και τώρα περιμένουμε. Έπιασαν οι ευχές όλων σας μακάρι να έχουμε και μία θετική χοριακή... Ας έχουμε ευχάριστα νέα αυτά τα Χριστούγεννα!! Χρυσάφω Χαίρομαι που τα νέα σου είναι ευχάριστα έτσι να ξεπερνιούνται όλα τα εμπόδια και να προχωράμε... Καλή μας επιτυχία!! Περιμένω τη Νίκη τώρα για να πάμε μαζί για ευχάριστα νέα...

Αχ κορίτσι μου είδες όλα καλά θα πάνε και θα έχεις ευχάριστα φέτος τις εορτές θα είστε 3 η και 4η φέτος κοπέλα μου..!!! 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια λύστε μου μια απορία από εχθές που αυξήσαμε τα cyclacur μιλάμε κλαίω ασταμάτητα και δεν ξέρω το γιατί..!! Έκανα δουλειά στο σπίτι και το κλάμα κλάμα όπως μαζί και νεύρα..!! Το είχε καμμία σας..;;; Η να πάω να με κλείσουν πουθενά..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Fwtaki καλώς ήρθες στην παρέα μας! Δεν ξέρω ποιο ακριβώς είναι το θέμα αλλά να ξέρεις ότι τα έμβρυα που μεταφέρονται έχουν συγκεκριμένη διαβάθμιση. Έμβρυα με πολύ χαμηλή πιθανότητα εμφύτευσης απλά δεν μεταφέρονται γιατί θεωρείται ότι δεν αξίζει τον κόπο. Έμβρυο λοιπόν που σου μετέφεραν έχει πιθανότητες να πιάσει! Αν το ψάξεις θα δεις ότι λίγες οι διαφορές ανάμεσα σε έμβρυα τέλεια ή λίγο μέτρια (ξαναλέω τα κακά δεν μεταφέρονται) κ το ποιο θα πιάσει δεν το γνωρίζουμε ποτέ! Σου εύχομαι καλή επιτυχία και μακάρι να έχεις ευχάριστα σε λίγες ημέρες!

@Taggeris μακάρι φέτος να κάνεις γιορτές έγκυος! Πραγματικά σου στέλνω όλες μου τις ευχές! πολλά φιλιά!

Αχ κοπέλα μου σ'ευχαριστώ πολύ πολύ...τώρα έβαλα θερμόμετρο γιατί δεν ένιωθα και πολύ καλά και έχω λίγα δέκατα...δεν ξέρω αν παίζει ρόλο σε κάτι..χαχα! Ο γιατρός επειδή είναι και γνωστός στην οικογένεια και ο εμβρυολογος είδαν ότι αναπτυσσόταν ανέλπιστα καλά γι' αυτό και προχώρησαν στην έμβρυο μεταφορά... Ο, τι καλύτερο εύχομαι και σένα! Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Καλημέρα σας...είμαι καινούρια εδώ και φυσικά έχω την ίδια αγωνία με εσάς...είναι η δεύτερη προσπάθεια μου. Είμαι στην πέμπτη ημέρα της έμβρυο μεταφοράς και πονάω χαμηλά όπως όταν περιμένω περίοδο...και γενικά κάθε φορά που περιμένω περίοδο πάντα τα πονακια ξεκινάνε από πολύ νωρίς και έτσι ήταν και την πρώτη φορά και ήταν αρνητικό το αποτέλεσμα..και φοβάμαι...συν ότι λόγω θέματος με τα ωάρια είχαμε μόνο ένα έμβρυο μέτριο...ο γιατρός μου είπε ότι αν δεν έβλεπε εξέλιξη δεν θα προχωρούσε σε έμβρυο μεταφορά...έχετε περάσει κάτι παρόμοιο???

Εγω απλα θα σου πω οτι οι πονοι περιοδου δεν ειναι απαραιτητα και περιοδος.... ?

Ευχομαι να εχεις θετικη χοριακουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Εγω απλα θα σου πω οτι οι πονοι περιοδου δεν ειναι απαραιτητα και περιοδος.... ?

Ευχομαι να εχεις θετικη χοριακουλα!!!

Το ξέρω απλά έτσι μου συμβαίνει πάντα...απλά τώρα είναι λίγο πιο έντονα ή τουλάχιστον έτσι νιώθω λόγω της πίεσης...θα δείξει...σ' ευχαριστώ πολύ! Ο, τι καλύτερο εύχομαι και σε σένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Fwtaki συμφωνώ κι εγώ με την @Tokyo ..αν το εμβρυακι σου δεν ήταν καλό δε θα το μετέφεραν εξαρχής.οποτε μη σε αγχωνει αυτό.. πολλές κοπέλες με μέτρια, υποτίθεται , έμβρυα μείνανε εγγυες!!!Καλά αποτελέσματα!!!πότε πας για χοριακη;

@Taggeris καλή επιτυχία!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Fwtaki συμφωνώ κι εγώ με την @Tokyo ..αν το εμβρυακι σου δεν ήταν καλό δε θα το μετέφεραν εξαρχής.οποτε μη σε αγχωνει αυτό.. πολλές κοπέλες με μέτρια, υποτίθεται , έμβρυα μείνανε εγγυες!!!Καλά αποτελέσματα!!!πότε πας για χοριακη;

@Taggeris καλή επιτυχία!!!!!

 

Ουου έχω μέρες...9/12... Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες τις κοπέλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από το νοσοκομείο και πραγματικά έχω μεγάλη χαρά. Μεταφέραμε δύο άριστες βλαστοκύστες και τώρα περιμένουμε. Έπιασαν οι ευχές όλων σας μακάρι να έχουμε και μία θετική χοριακή... Ας έχουμε ευχάριστα νέα αυτά τα Χριστούγεννα!! Χρυσάφω Χαίρομαι που τα νέα σου είναι ευχάριστα έτσι να ξεπερνιούνται όλα τα εμπόδια και να προχωράμε... Καλή μας επιτυχία!! Περιμένω τη Νίκη τώρα για να πάμε μαζί για ευχάριστα νέα...

Με το καλο βρε κοριτσακι μου να παρεις επιτελους θετικη χοριακουλα και οοοολα να πανε ετσι οπως θες! 

Υπομονη τωρα...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Fwtaki είπε:

Ουου έχω μέρες...9/12... Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ! Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες τις κοπέλες!!!

Έλα!!! μαζί θα κάνουμε χοριακή και θα πάρουμε και οι δύο θετικό αποτέλεσμα το πιστεύω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου γύρισα από το νοσοκομείο και πραγματικά έχω μεγάλη χαρά. Μεταφέραμε δύο άριστες βλαστοκύστες και τώρα περιμένουμε. Έπιασαν οι ευχές όλων σας μακάρι να έχουμε και μία θετική χοριακή... Ας έχουμε ευχάριστα νέα αυτά τα Χριστούγεννα!! Χρυσάφω Χαίρομαι που τα νέα σου είναι ευχάριστα έτσι να ξεπερνιούνται όλα τα εμπόδια και να προχωράμε... Καλή μας επιτυχία!! Περιμένω τη Νίκη τώρα για να πάμε μαζί για ευχάριστα νέα...

Μπράβο μπράβο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...