Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κ εγω ανηλω στου πειραια αλλα περασα κανονικα στο Μαρούσι κλεινουν πολυ γρηγορα στο Μαρούσι πηρες σημερα? 

Πήρα ναι, δεν το σήκωσαν ποτέ. Πήρα ξανά στον Πειραιά και ρώτησα αν γίνεται να παραπεμφθώ στο Μαρούσι και μου είπαν ναι αλλά όχι τώρα γιατί δεν έχει ούτε το Μαρούσι ραντεβού. Μου είπαν επίσης οτι ίσως έχει από Ιανουάριο...Εσύ πότε έκανες αυτή τη διαδικασία; Και τι ακριβώς χρειάζεται να κάνω προκειμένου να με δεχθούν στο Μαρούσι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PenelopeD είπε:

Πήρα ναι, δεν το σήκωσαν ποτέ. Πήρα ξανά στον Πειραιά και ρώτησα αν γίνεται να παραπεμφθώ στο Μαρούσι και μου είπαν ναι αλλά όχι τώρα γιατί δεν έχει ούτε το Μαρούσι ραντεβού. Μου είπαν επίσης οτι ίσως έχει από Ιανουάριο...Εσύ πότε έκανες αυτή τη διαδικασία; Και τι ακριβώς χρειάζεται να κάνω προκειμένου να με δεχθούν στο Μαρούσι;; 

Εγω περασα επιτροπη 1 Ιούλιου με βοηθησαν απο. Το κεντρο βεβαια. Κ κλειστηκε γρήγορα το ραντεβου. Καλα μωρε πανε καλα απο Γενάρη? Μας εχουν τρελανει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PenelopeD είπε:

Πήρα ναι, δεν το σήκωσαν ποτέ. Πήρα ξανά στον Πειραιά και ρώτησα αν γίνεται να παραπεμφθώ στο Μαρούσι και μου είπαν ναι αλλά όχι τώρα γιατί δεν έχει ούτε το Μαρούσι ραντεβού. Μου είπαν επίσης οτι ίσως έχει από Ιανουάριο...Εσύ πότε έκανες αυτή τη διαδικασία; Και τι ακριβώς χρειάζεται να κάνω προκειμένου να με δεχθούν στο Μαρούσι;; 

Εγώ Απρίλιο που πέρασα μέσα σε 10 μέρες μου έκλεισαν...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Εγω περασα επιτροπη 1 Ιούλιου με βοηθησαν απο. Το κεντρο βεβαια. Κ κλειστηκε γρήγορα το ραντεβου. Καλα μωρε πανε καλα απο Γενάρη? Μας εχουν τρελανει. 

Σε ποιό κέντρο πήγατε;; Μέχρι και τον Σεπτέμβρη που είχαμε τηλεφωνήσει έτσι απλά να δούμε τι παίζει ειχε ραντεβού κανονικά με αναμονή λίγες μέρες μόνο. Μετά δεν ξέρω τι παίχτηκε. Εσύ αλήθεια, τα κατάφερες; Δεν σε ρώτησα νωρίτερα..πέτυχε η εξωσωματική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Εγώ Απρίλιο που πέρασα μέσα σε 10 μέρες μου έκλεισαν...!!

Πραγματικά νομίζω οτι έπεσα στην πιο λάθος περίοδο...Και δεν ξέρω και κανέναν εκ των έσω να μάθω κάτι, μια πληροφορία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PenelopeD είπε:

Σε ποιό κέντρο πήγατε;; Μέχρι και τον Σεπτέμβρη που είχαμε τηλεφωνήσει έτσι απλά να δούμε τι παίζει ειχε ραντεβού κανονικά με αναμονή λίγες μέρες μόνο. Μετά δεν ξέρω τι παίχτηκε. Εσύ αλήθεια, τα κατάφερες; Δεν σε ρώτησα νωρίτερα..πέτυχε η εξωσωματική;

Ειχα θετικη χοριακη 8.32 ανεβηκε 45 μετα 73 μετα 113 μετα 248 κ τελικά ηταν βιοχιμικη  :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Papadakis είπε:

Μπράβο κοροτσι και εγω με την πρώτη έπιασα τον γιο μου !!! Σε ποιον γιατρό είσαι ;;;;

Ευχαριστώ πολύ!!! Στον κύριο Αρκουλη στη μιτωση στον Πειραιά!! Καταπληκτικός γιατρός!! Σήμερα εκανα και την δεύτερη χωριακη 150! Χτες 96!νομιζω καλά πάμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Πόσο στοιχίζει ο προεμφυτευτικος έχω αλλά 4κατσψυξη δεν ξέρω τι ν κάνω θ αποδοσουν άραγε την επόμενη φορά πολλά σκέφτομαι θ κόψω κ τ τσιγάρο ίσως είναι αυτό η αιτία που δεν εμφυτεύονται

900€ η βιοψια των εμβρυων και μετα 220€ για καθε εμβρυο. (Οι τιμες απο κεντρο σε κεντρο κυμαινονται)

Επισης ο προεμφυτευτικος προτιμαται σε φρεσκα εμβρυα πριν τα καταψυξουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Σήμερα έκανα το πρώτο ραντεβού με τον εξωσωματικο για να μας κατευθύνει με το σπέρμα του άντρα μου κ κάποιες εξετάσεις για μένα.Ο άντρας μου έχει κυρσοκηλη 2.8 κ περιμένουμε κ το ραντεβού στον ουρολόγο.Ξερετε αν γίνεται υποχρεωτικά επέμβαση ;;; 

Εγω δεν γνωρίζω καθόλου από τέτοια θέματα 

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ειχα θετικη χοριακη 8.32 ανεβηκε 45 μετα 73 μετα 113 μετα 248 κ τελικά ηταν βιοχιμικη  :(

Είναι πολύ καλό το ότι έγινε εμφύτευση !!!!

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Στον κύριο Αρκουλη στη μιτωση στον Πειραιά!! Καταπληκτικός γιατρός!! Σήμερα εκανα και την δεύτερη χωριακη 150! Χτες 96!νομιζω καλά πάμε!! 

Είναι τέλεια όλα θα πάνε καλά !!! Να ξέρεις Ότι γιατρός που θα μας κάνει μανούλες είναι για εμάς ο καλύτερος !!!! Με το καλό αυτό το ταξίδι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Εγω δεν γνωρίζω καθόλου από τέτοια θέματα 

Είναι πολύ καλό το ότι έγινε εμφύτευση !!!!

Είναι τέλεια όλα θα πάνε καλά !!! Να ξέρεις Ότι γιατρός που θα μας κάνει μανούλες είναι για εμάς ο καλύτερος !!!! Με το καλό αυτό το ταξίδι 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου...Ελπίζω να έχει εμπειρία κάποια άλλη κοπέλα εδώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η peacock είπε:

900€ η βιοψια των εμβρυων και μετα 220€ για καθε εμβρυο. (Οι τιμες απο κεντρο σε κεντρο κυμαινονται)

Επισης ο προεμφυτευτικος προτιμαται σε φρεσκα εμβρυα πριν τα καταψυξουν.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Κορίτσια όσες κάνετε φυσικό κύκλο ποσά Σας χρεώνει το κέντρο κάθε μήνα ;;;;

Εγώ στη Θεσσαλονίκη έκανα φυσικό τροποποιημένο.. υπέρηχος από 8η μέρα του κύκλου και οιστραδιόλη.. Όταν έπαιρνε μπρος το επικρατέστερο ωάριο του μήνα, στον κύκλο μου γύρω στη 12η-13η μέρα βάζαμε για 2 μέρες περίπου 150 μονάδες ότι φάρμακο είχα και ανταγωνιστές μαζί και 15-16η  περίπου ωοληψια.. Ολο το πακέτο του  μήνα μαζί με την ωοληψια την πρώτη φορά   μου βγήκε  500 ευρώ, μετά πήγε 400 και σε σε Κάποια  ωοληψια Κάποιου μήνα δεν πλήρωσα και τίποτα. Με είχαν μάθει γιατί συνολικά  έκανα εκεί  γύρω στις 8 ωοληψιες και καποιες συνεχόμενες κάθε μήνα. .
Μετα πλήρωσα έξτρα την Ετ 1000 ευρώ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Πήγα χθες στο γιατρό. Προγραμματίσαμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη αν ξεπαγώσουν και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες τα παγωτινια μου πρώτα ο Θεός. Είναι τα τελευταία που έχω.... ευχηθειτε μου καλή τύχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Πήγα χθες στο γιατρό. Προγραμματίσαμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη αν ξεπαγώσουν και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες τα παγωτινια μου πρώτα ο Θεός. Είναι τα τελευταία που έχω.... ευχηθειτε μου καλή τύχη.

Σου εύχομαι αυτά να είναι τα τυχερά σου!!! Κ να θυμάσαι όλα θα γίνουν! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Πήγα χθες στο γιατρό. Προγραμματίσαμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη αν ξεπαγώσουν και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες τα παγωτινια μου πρώτα ο Θεός. Είναι τα τελευταία που έχω.... ευχηθειτε μου καλή τύχη.

Καλημέρα! Καλή σου επιτυχία από τα βάθη της καρδιάς μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Σου εύχομαι αυτά να είναι τα τυχερά σου!!! Κ να θυμάσαι όλα θα γίνουν! Καλή επιτυχία!

@PenelopeD @Tokyo Φοβάμαι πολύ αυτή είναι η αλήθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Taggeris είπε:

@PenelopeD @Tokyo Φοβάμαι πολύ αυτή είναι η αλήθεια

έχεις απόλυτο δίκιο και ποια δεν θα φοβόταν; είναι ένα δρόμος αυτός γεμάτος αβεβαιότητα... δεν ξέρεις ποτέ τίποτα και αυτό μπορεί να σε τρελάνει εύκολα. Να ελπίζεις ότι τα εμβρυάκια θα προχωρήσουν και αν δεν προχωρήσουν να σκέφτεσαι ότι τουλάχιστον γλίτωσες το ψυχοφθόρο μιας ακόμα μεταφοράς και χοριακής... Πραγματικά σου εύχομαι να μείνεις έγκυος κ να μην πας ούτε για διέγερση ούτε για τίποτα άλλο... 

πότε θα ξέρεις αν προχωράνε; καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

έχεις απόλυτο δίκιο και ποια δεν θα φοβόταν; είναι ένα δρόμος αυτός γεμάτος αβεβαιότητα... δεν ξέρεις ποτέ τίποτα και αυτό μπορεί να σε τρελάνει εύκολα. Να ελπίζεις ότι τα εμβρυάκια θα προχωρήσουν και αν δεν προχωρήσουν να σκέφτεσαι ότι τουλάχιστον γλίτωσες το ψυχοφθόρο μιας ακόμα μεταφοράς και χοριακής... Πραγματικά σου εύχομαι να μείνεις έγκυος κ να μην πας ούτε για διέγερση ούτε για τίποτα άλλο... 

πότε θα ξέρεις αν προχωράνε; καλή επιτυχία!

Θα τα ξεπαγώσουμε δύο μέρες πριν και θα με ενημερώνει ο γιατρός πως πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Πήγα χθες στο γιατρό. Προγραμματίσαμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη αν ξεπαγώσουν και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες τα παγωτινια μου πρώτα ο Θεός. Είναι τα τελευταία που έχω.... ευχηθειτε μου καλή τύχη.

Καλή επιτυχία!!! Και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!! Στον εύχομαι από καρδιάς! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Ampempa είπε:

Καλή επιτυχία!!! Και να σκέφτεσαι μόνο θετικά!!! Στον εύχομαι από καρδιάς! ❤️

τι κάνεις κορίτσι εσύ; ξαναέκανες χοριακή ή δεν χρειάζεται άλλη; καλά αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Πήγα χθες στο γιατρό. Προγραμματίσαμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη αν ξεπαγώσουν και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες τα παγωτινια μου πρώτα ο Θεός. Είναι τα τελευταία που έχω.... ευχηθειτε μου καλή τύχη.

Καλή τύχη κοπέλα μου να πάνε όλα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα. Πήγα χθες στο γιατρό. Προγραμματίσαμε εμβρυομεταφορά την Πέμπτη αν ξεπαγώσουν και προχωρήσουν σε βλαστοκύστες τα παγωτινια μου πρώτα ο Θεός. Είναι τα τελευταία που έχω.... ευχηθειτε μου καλή τύχη.

Πολύ καλή τύχη κορίτσι μου!!!!Να προχωρήσουν τα παγωτινια σου και να γίνουν Υγιή εμβρυακια!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Xrita είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Σήμερα έκανα το πρώτο ραντεβού με τον εξωσωματικο για να μας κατευθύνει με το σπέρμα του άντρα μου κ κάποιες εξετάσεις για μένα.Ο άντρας μου έχει κυρσοκηλη 2.8 κ περιμένουμε κ το ραντεβού στον ουρολόγο.Ξερετε αν γίνεται υποχρεωτικά επέμβαση ;;; 

Κορίτσι μου είναι αναλόγως την περίπτωση!! Συνήθως παίζει ρόλο και η ηλικία σε άντρες ανώ των 35 δεν την κάνουν γιατί δεν έχει αποτέλεσμα καλύτερα είναι να πάρεις 2 3 γνώμες πριν πάρετε απόφαση για το χειρουργείο!!γιατί έχει και αρκετό καιρό αποκατάστασης για να δεις αποτέλεσμα περιμένεις 6 μήνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...