Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η PenelopeD είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούρια στην παρέα σας και προσπάθησα να διαβάσω τα τελευταία νέα σας για να "ταυτιστώ" όσο μπορώ μαζί σας. Κωνσταντίνα δεν ξέρω όλη την ιστορία σου, σίγουρα θα είναι μεγάλη και δύσκολη, εύχομαι να είναι όλα καλά με το μωρό σου!
Εγώ πρόκειται να κάνω την πρώτη μου προσπάθεια στο επόμενο διάστημα (ίσως κι αυτόν τον μήνα) . Η διαδικασία προχωράει ομαλά μέχρι στιγμής με εξαίρεση το οτι δεν βρίσκω με τίποτα εδώ και δύο μήνες ραντεβού για την επιτροπή εξωσωματικής! Ανήκω στην περιφέρεια Πειραιά και πραγματικά, δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά δεν έχει συσταθεί καν επιτροπή. Τηλεφωνώ κάθε βδομάδα. Κι είναι τόσο ακριβές οι ενέσεις... Θα μου πείτε, μπροστά στα τόσα που θα ξοδεύσετε γι'αυτόν τον σκοπό, τι είναι άλλα 1000+ ευρώ; 
Έχετε εσείς κάποια εμπειρία πάνω σε αυτό;

Κορίτσι μου καλώς ήρθες!!!Και εγώ αυτόν τον μήνα μάλλον θα αρχίσω διέγερση!!!Καλά είναι δυνατόν; Να μην έχει συσταθεί επιτροπή; Δεν μπορείς να περάσεις σε άλλη περιοχή; Δεν τα ξέρω καλά γιατί εγώ είμαι στην Θεσσαλονίκη!! Φυσικά και τα 1.000 ευρώ είναι πολλά είναι αμαρτία να ξοδέψεις τόσα χρήματα εφόσον μπορείς να τα πάρεις τζάμπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Αυτό θα σε ρωτούσα βρε Πηνελόπη, γιατί δεν πας στο Μαρούσι που λένε κι άλλες κοπέλες;

Δεν το ήξερα! Δηλαδή για να πάρω το παραπεμπτικό από τον Πειραιά για Μαρούσι, τι ακριβώς πρέπει να γίνει; Απλά παίρνω τηλ και το ζητάω; Βεβαια δεν ξέρω καν αν εχει ραντεβού τωρα στο Μαρούσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ViKcy είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες!!!Και εγώ αυτόν τον μήνα μάλλον θα αρχίσω διέγερση!!!Καλά είναι δυνατόν; Να μην έχει συσταθεί επιτροπή; Δεν μπορείς να περάσεις σε άλλη περιοχή; Δεν τα ξέρω καλά γιατί εγώ είμαι στην Θεσσαλονίκη!! Φυσικά και τα 1.000 ευρώ είναι πολλά είναι αμαρτία να ξοδέψεις τόσα χρήματα εφόσον μπορείς να τα πάρεις τζάμπα!

Σ' ευχαριστώ!!!Κι όμως... δυο μήνες τώρα παίρνω τηλέφωνα..! Αλλά απ'ότι λένε εδώ τα κορίτσια έχω ελπίδες μάλλον στο Μαρούσι. Θα δείξει αύριο! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Πρώτη προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2019 at 1:38 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

https://www.onmed.gr/ygeia/story/316337/o-apisteftos-tropos-na-epityxei-i-eksosomatiki-gonimopoiisi-to-kolpo-ton-giatron

@Ριρίκα στο link παραπανω διαβασε τι είναι..

Δε ξερω αν ήταν αυτό... αλλά τις αλλες φορές βάζαμε αριστες βλαστοκύστες και οι τελευταίες μας που είχαμε και εμφύτευση ήταν 5ΒC φαντασου.

 

  Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Ακούγεται ενθαρρυντικό αλλά δεν ξέρω αν ενδείκνυται για μένα που το πρόβλημα μου είναι κυρίως η κακής ποιότητας έμβρυα! Μακάρι να είναι η λύση για την επιτυχία όλων των γυναικών που παλεύουν να γίνουν μανούλες! Θα το ρωτήσω σίγουρα στον γιατρό μου! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PenelopeD είπε:

Σ' ευχαριστώ!!!Κι όμως... δυο μήνες τώρα παίρνω τηλέφωνα..! Αλλά απ'ότι λένε εδώ τα κορίτσια έχω ελπίδες μάλλον στο Μαρούσι. Θα δείξει αύριο! Καλή επιτυχία σου εύχομαι! Πρώτη προσπάθεια;

Ναι δοκίμασε και εκεί!Σίγουρα θα υπάρχει κάπου να μπορούν να εξυπηρετήσουν!!Ναι θα είναι η πρώτη προσπάθεια!!! ελπίζω να πάνε όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Κορίτσια δεν αντιστάθηκα και έκανα χωριακη μια μέρα πριν και έχω 96!!!!! Πείτε μου και εσείς???!!! Είναι θετικό έτσι δεν είναι???!! 

Επιτέλους καλά νέα !!!!!!!με το καλό κορίτσι μου γλυκό !!!! Πρώτη σου προσπάθεια ήταν ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PenelopeD είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούρια στην παρέα σας και προσπάθησα να διαβάσω τα τελευταία νέα σας για να "ταυτιστώ" όσο μπορώ μαζί σας. Κωνσταντίνα δεν ξέρω όλη την ιστορία σου, σίγουρα θα είναι μεγάλη και δύσκολη, εύχομαι να είναι όλα καλά με το μωρό σου!
Εγώ πρόκειται να κάνω την πρώτη μου προσπάθεια στο επόμενο διάστημα (ίσως κι αυτόν τον μήνα) . Η διαδικασία προχωράει ομαλά μέχρι στιγμής με εξαίρεση το οτι δεν βρίσκω με τίποτα εδώ και δύο μήνες ραντεβού για την επιτροπή εξωσωματικής! Ανήκω στην περιφέρεια Πειραιά και πραγματικά, δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά δεν έχει συσταθεί καν επιτροπή. Τηλεφωνώ κάθε βδομάδα. Κι είναι τόσο ακριβές οι ενέσεις... Θα μου πείτε, μπροστά στα τόσα που θα ξοδεύσετε γι'αυτόν τον σκοπό, τι είναι άλλα 1000+ ευρώ; 
Έχετε εσείς κάποια εμπειρία πάνω σε αυτό;

Καλή αρχή κορίτσι μου γλυκό !!! 

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλή αρχή και καλή υπομονή!!! Εγώ προσωπικά δεν πέρασα από επιτροπή, με βοηθήσε ένα άλλο μέλος με τις πρώτες ενέσεις και μετά αγόρασα τα υπόλοιπα. Είναι περίεργος ο δρόμος μου, σίγουρα όχι δυσκολότερος από των άλλων κοριτσιών, για να μην είμαι κι αχάριστη...

Απλώς επί της ουσίας έχω μόνο μια βλαστοκυστη, είμαι.στο 2ο μήνα, αλλά ακόμα φοβάμαι πολύ....

Και εγω είχα αίμα κάπου εκεί και όλα πήγαν καλά !!!εχεις Και Εσυ ένα παιδάκι καλά δεν θυμάμαι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Κορίτσια δεν αντιστάθηκα και έκανα χωριακη μια μέρα πριν και έχω 96!!!!! Πείτε μου και εσείς???!!! Είναι θετικό έτσι δεν 

Μπράβο σου!!!!Θετικό είναι!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Κορίτσια δεν αντιστάθηκα και έκανα χωριακη μια μέρα πριν και έχω 96!!!!! Πείτε μου και εσείς???!!! Είναι θετικό έτσι δεν είναι???!! 

Μπράβο κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Κορίτσια δεν αντιστάθηκα και έκανα χωριακη μια μέρα πριν και έχω 96!!!!! Πείτε μου και εσείς???!!! Είναι θετικό έτσι δεν είναι???!! 

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ampempa μπράβο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια! Πες μας αν θες σε ποιο κέντρο εκανες, τον γιατρό σου, τι φάρμακα πήρες κλπ μήπως βοηθηθουμε κ άλλες κοπέλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Papadakis είπε:

Επιτέλους καλά νέα !!!!!!!με το καλό κορίτσι μου γλυκό !!!! Πρώτη σου προσπάθεια ήταν ;;;;

Ευχαριστώ πολύ! Ναι πρώτη προσπάθεια!!! Νομίζω είμαι τυχερή πολύ και με τον γιατρό είναι πολύ καλός! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Dolphin είπε:

@Ampempa μπράβο κορίτσι μου!!! Συγχαρητήρια! Πες μας αν θες σε ποιο κέντρο εκανες, τον γιατρό σου, τι φάρμακα πήρες κλπ μήπως βοηθηθουμε κ άλλες κοπέλες.

Λοιπόν πήγα στην μιτωση στον Πειραιά! Στον αρκουλη! Ακολούθησα menopur 2 *600  και 6 centrodite μετά την εμβρυομεταφορα υποθετα utrogestan 3 φορές την ημέρα και το πρωί ένα λευκό χάπι cyclacur! Μου πήραν 6 ωάρια από τα 6 γονιμοποίηθηκαν τα 5 και τα 2 φτάσανε 4ΑΑ 6ΗΜΕΡΩΝ! ΑΥΤΆ! έκανα θρομβοφιλια, κυστική ινωση και καρυοτυπο ζεύγους και όλα ήταν καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2019 at 3:15 ΜΜ, ο/η peacock είπε:

Κι εγω με τη 4η εμβρυομεταφορά είχα θετικό... κρατησε τόσο λίγο η ευτυχία... σε νιώθω απίστευτα.. Μας το χρωστάει η ζωή, σε όλες μας το χρωστάει και θα το φέρει αργά η γρήγορα. Ο χρόνος θα σε βοηθήσει να μαζέψεις τα κομμάτια σου.

Τι τιμή είχες αν επιτρέπεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ampempa είπε:

Λοιπόν πήγα στην μιτωση στον Πειραιά! Στον αρκουλη! Ακολούθησα menopur 2 *600  και 6 centrodite μετά την εμβρυομεταφορα υποθετα utrogestan 3 φορές την ημέρα και το πρωί ένα λευκό χάπι cyclacur! Μου πήραν 6 ωάρια από τα 6 γονιμοποίηθηκαν τα 5 και τα 2 φτάσανε 4ΑΑ 6ΗΜΕΡΩΝ! ΑΥΤΆ! έκανα θρομβοφιλια, κυστική ινωση και καρυοτυπο ζεύγους και όλα ήταν καλά! 

Πολλα συγχαρητηρια! Ευχομαι ολα καλα να σου πανε!!! 

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sugarmam είπε:

Αααα πολύ καλά κ δυστυχώς έπεσε τώρα έχεις κατάψυξη τι θ κανεις

Απο 89 πηγε 140 και μετα μονο 160... 

Δεν εχω τιποτα καταψυξη πλεον.. Θα κανω νεα διεγερση και θα παμε με προεμφυτευτικο αυτη τη φορα. 

Εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η peacock είπε:

Απο 89 πηγε 140 και μετα μονο 160... 

Δεν εχω τιποτα καταψυξη πλεον.. Θα κανω νεα διεγερση και θα παμε με προεμφυτευτικο αυτη τη φορα. 

Εσυ; 

Πόσο στοιχίζει ο προεμφυτευτικος έχω αλλά 4κατσψυξη δεν ξέρω τι ν κάνω θ αποδοσουν άραγε την επόμενη φορά πολλά σκέφτομαι θ κόψω κ τ τσιγάρο ίσως είναι αυτό η αιτία που δεν εμφυτεύονται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Ampempa είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Ναι πρώτη προσπάθεια!!! Νομίζω είμαι τυχερή πολύ και με τον γιατρό είναι πολύ καλός! 

Μπράβο κοροτσι και εγω με την πρώτη έπιασα τον γιο μου !!! Σε ποιον γιατρό είσαι ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sugarmam είπε:

Πόσο στοιχίζει ο προεμφυτευτικος έχω αλλά 4κατσψυξη δεν ξέρω τι ν κάνω θ αποδοσουν άραγε την επόμενη φορά πολλά σκέφτομαι θ κόψω κ τ τσιγάρο ίσως είναι αυτό η αιτία που δεν εμφυτεύονται

Αυτο που λες κοροτσι μου δεν ισχύει συγγνώμη κιολας και μην κατηγορείς τον εαυτό σπυ για την μη εμφύτευση σε παρακαλώ !!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Papadakis είπε:

Αυτο που λες κοροτσι μου δεν ισχύει συγγνώμη κιολας και μην κατηγορείς τον εαυτό σπυ για την μη εμφύτευση σε παρακαλώ !!!!! 

Δεν τ κατηγορώ κορίτσια αλλά λέω μήπως φταίει κ αυτό τ ν πω ίσως είναι ένας παράγοντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2019 at 8:21 ΜΜ, ο/η PenelopeD είπε:

Δεν το ήξερα! Δηλαδή για να πάρω το παραπεμπτικό από τον Πειραιά για Μαρούσι, τι ακριβώς πρέπει να γίνει; Απλά παίρνω τηλ και το ζητάω; Βεβαια δεν ξέρω καν αν εχει ραντεβού τωρα στο Μαρούσι..

Κ εγω ανηλω στου πειραια αλλα περασα κανονικα στο Μαρούσι κλεινουν πολυ γρηγορα στο Μαρούσι πηρες σημερα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sugarmam είπε:

Δεν τ κατηγορώ κορίτσια αλλά λέω μήπως φταίει κ αυτό τ ν πω ίσως είναι ένας παράγοντας

Πάντως κορίτσι συγχαρητήρια που έκανες τόσα έμβρυα! Συγνώμη αλλα με μια ωοληψια ηταν όλα; τοσα πολλά κ καλά έμβρυα σίγουρα κάποιο θα πιάσει! Πραγματικά το πιστεύω αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Σήμερα έκανα το πρώτο ραντεβού με τον εξωσωματικο για να μας κατευθύνει με το σπέρμα του άντρα μου κ κάποιες εξετάσεις για μένα.Ο άντρας μου έχει κυρσοκηλη 2.8 κ περιμένουμε κ το ραντεβού στον ουρολόγο.Ξερετε αν γίνεται υποχρεωτικά επέμβαση ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...