Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα...!!!!!!!!! Βγήκαν η εξετάσεις όλα τέλεια.... Επιτέλους.......!!!!!!!!!! Πραμε το φως και προχωράμε.....!!!!!!!!!!

Μπράβο κοριτσάκι! Μα ήμουν σίγουρη! τόση προσπάθεια ΕΠΡΕΠΕ να ανταμειφθεί!!!! Καλή αρχή της καινούριας σας ζωής!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Μπράβο κοριτσάκι! Μα ήμουν σίγουρη! τόση προσπάθεια ΕΠΡΕΠΕ να ανταμειφθεί!!!! Καλή αρχή της καινούριας σας ζωής!!!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια να ρωτήσω... όσες κάνατε ωοληψία αλλά δεν πήγατε σε μεταφορά τον ίδιο μήνα, η περίοδος σας ήταν οκ; ήρθε κανονικά όπως συνήθως ή αργότερα/νωρίτερα κ ήταν κανονική ή πιο ελαφριά/βαριά; περιμένω κανονικά την Τρίτη με Τετάρτη και αναρωτιέμαι τι να περιμένω! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Κοριτσάκια να ρωτήσω... όσες κάνατε ωοληψία αλλά δεν πήγατε σε μεταφορά τον ίδιο μήνα, η περίοδος σας ήταν οκ; ήρθε κανονικά όπως συνήθως ή αργότερα/νωρίτερα κ ήταν κανονική ή πιο ελαφριά/βαριά; περιμένω κανονικά την Τρίτη με Τετάρτη και αναρωτιέμαι τι να περιμένω! Ευχαριστώ!

Εμένα μου ήρθε νωρίτερα από το φυσιολογικό δλδ στης 22 ημέρες και η ροή ήταν κομπλέ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Niki94 είπε:

Εμένα μου ήρθε νωρίτερα από το φυσιολογικό δλδ στης 22 ημέρες και η ροή ήταν κομπλέ.. 

υποψιάζομαι το ίδιο και για μένα γιατί έχω αρχίσει να έχω κάποια συμπτώματα ήδη! μάλλον οι ορμόνες θα κάνουν πάρτυ σε αυτόν τον κύκλο! σε ευχαριστώ κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

υποψιάζομαι το ίδιο και για μένα γιατί έχω αρχίσει να έχω κάποια συμπτώματα ήδη! μάλλον οι ορμόνες θα κάνουν πάρτυ σε αυτόν τον κύκλο! σε ευχαριστώ κοριτσάκι!

Σίγουρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σήμερα έκανα την 1η χοριακή, όπως μου είπε το κέντρο εξωσωματικής. Είχαμε κάνει εμβρυομεταφορά μίας βλαστοκύστης στις 29/10. Δυστυχώς τα αποτελέσματα απογοητευτικά: 28,8 .
Σάββατο θα την επαναλάβω σε άλλο εργαστήριο (μια κι εδώ επαρχία δεν ανοίγουν τα εργαστήρια) και μετά Δευτέρα θα την ξανακάνω στο αρχικό εργαστήριο. 
Έχει ακούσει καμία τόσο χαμηλή χοριακή να εξελίσσεται σε επιτυχημένη εγκυμοσύνη ή να περιμένω βιοχημική;;;

Συγχαρητήρια @konstantinaVE!!! Δεν πρέπει να απογοητευτείς γιατί έκανες χοριακη μόνο 10 μερες μετά! Εγώ είχα κάνει στις 12! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Σου είπαν να πας Σάββατο κ ας είναι σε άλλο εργαστήριο; μηοως να περίμενες Δευτέρα μια κ καλή για να μην μπερδευτείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@konstantinaVE τώρα πρόσεξα ότι χοριακη έκανες μετά από 10 μέρες..εγώ είμαι με 2 βλαστοκυστες και μου είπαν σε 12- 14 μέρες...άρα μια χαρά είσαι αν σκεφτείς ότι η εμφύτευση γίνεται από 4-6η μετά από ΕΤ...

@Χρυσάφω αν έχεις ΑΜΚΑ ζήτα να σου γράψουν εξέτασεις και να τις κάνεις σε δημόσιο νοσοκομείο...πάντως ψαξτο με την επιτροπή παρόλο που είσαι ανασφαλιστη, αν μπορείς να περάσεις γιατί το κόστος των φαρμάκων είναι μεγάλο...αν έχεις απορίες για την επιτροπή με χαρά να σε βοηθήσω...

Ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Niki94 είπε:

Καλημέρα...!!!!!!!!! Βγήκαν η εξετάσεις όλα τέλεια.... Επιτέλους.......!!!!!!!!!! Πραμε το φως και προχωράμε.....!!!!!!!!!!

Μπράβο!Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα! 

Κοριτσια στις βλαστοκυστες μπορεις να κανεις χοριακη και απο 9 μερες μετα την εμβρυομεταφορα. 

@konstantinaVE πιστευω οτι αφου ειχες θετικη χοριακη απο δω και περα σημασια εχουν οι διπλασιασμοι! 

Σου στελνω ολη μου τη θετικη ενεργεια!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyo εμένα μου ήρθε κανονικά, με συνηθισμένη ροή για εμένα αλλά κράτησε πολύ λίγο..έχω πάντα 6-7 μέρες και αυτή κράτησε 3-4...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

@Tokyo εμένα μου ήρθε κανονικά, με συνηθισμένη ροή για εμένα αλλά κράτησε πολύ λίγο..έχω πάντα 6-7 μέρες και αυτή κράτησε 3-4...

μμμ λογικό και αυτό... εφόσον λένε ότι με τα φάρμακα λεπταίνει το ενδομήτριο μάλλον είναι λογικό να είναι μειωμένη... δεν ξέρω βασικά! θα δούμε... εμένα γενικά κρατάει 5 μέρες οπότε ίσως να είναι μικρότερη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Αχ κορίτσι μου να σε ρωτήσω γιατί και εγώ Θεσσαλονίκη θα περάσω είναι αυστηροι; Έχω άγχος αν και προσπαθώ να τα μαζέψω όλα σωστά με τις σφραγίδες!σου κάνουν και ερωτήσεις η απλά βλέπουν τις εξετάσεις;

Καλημέρα σε όλες!!!!!! @ViKcy Όχι δεν είναι καθόλου αυστηρά.....εμάς μας είχαν κλείσει ραντεβού στις 10:00 αν δεν κάνω λάθος πήγαμε περίμεναν κ αλλά ζευγάρια....Είναι από τις πιο απλές διαδικασίες......Είναι 2 κυρίας τσεκάρουν τα χαρτιά σου και σου λένε ότι από βδομάδα θα πάρεις την απόφαση απο τα γραφεία του Εοππυ....απλά να έχεις σωστά τα χαρτιά σου και όλα να έχουν την σφραγίδα πάνω....Μου είχε πει ο ουρολογος ότι μπορεί να ρωτήσουν γιατί δεν πάμε πρώτα σε σπερματεγχυση κ μετά σε εξωσωματική......Αλλά δεν με ρώτησαν τπτ(Έχω κάνει σπερματεγχυση αλλά από το κέντρο μου είπαν καλύτερα να μην το αναφερουμε)και κάναμε 5 λεπτά απλά τον έλεγχο.....Μην αγχώνεσαι καθόλου αυτό είναι το πιο απλό!!!!!!Έχεις μαζέψει τις εξετάσεις.. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!!!!!Σε πιο κέντρο είσαι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κοριτσάκια να ρωτήσω... όσες κάνατε ωοληψία αλλά δεν πήγατε σε μεταφορά τον ίδιο μήνα, η περίοδος σας ήταν οκ; ήρθε κανονικά όπως συνήθως ή αργότερα/νωρίτερα κ ήταν κανονική ή πιο ελαφριά/βαριά; περιμένω κανονικά την Τρίτη με Τετάρτη και αναρωτιέμαι τι να περιμένω! Ευχαριστώ!

Καλημέρα!!!!!!!Εμένα με είχε ενημερώσει ο γιατρός ότι θα έρθει νωρίτερα... Εγώ είχα κανονική ροή ως συνήθως!!!!!Πότε σκέφτεσαι για εμβρυομεταφορα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σήμερα έκανα την 1η χοριακή, όπως μου είπε το κέντρο εξωσωματικής. Είχαμε κάνει εμβρυομεταφορά μίας βλαστοκύστης στις 29/10. Δυστυχώς τα αποτελέσματα απογοητευτικά: 28,8 .
Σάββατο θα την επαναλάβω σε άλλο εργαστήριο (μια κι εδώ επαρχία δεν ανοίγουν τα εργαστήρια) και μετά Δευτέρα θα την ξανακάνω στο αρχικό εργαστήριο. 
Έχει ακούσει καμία τόσο χαμηλή χοριακή να εξελίσσεται σε επιτυχημένη εγκυμοσύνη ή να περιμένω βιοχημική;;;

Σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!Όντως κάποιες κοπέλες έχουν γράψει περιπτώσεις που ήταν πιο χαμηλή χοριακη κ πήγαν όλα καλά!!!!!Μόνο τα καλύτερα!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα σε όλες!!!!!! @ViKcy Όχι δεν είναι καθόλου αυστηρά.....εμάς μας είχαν κλείσει ραντεβού στις 10:00 αν δεν κάνω λάθος πήγαμε περίμεναν κ αλλά ζευγάρια....Είναι από τις πιο απλές διαδικασίες......Είναι 2 κυρίας τσεκάρουν τα χαρτιά σου και σου λένε ότι από βδομάδα θα πάρεις την απόφαση απο τα γραφεία του Εοππυ....απλά να έχεις σωστά τα χαρτιά σου και όλα να έχουν την σφραγίδα πάνω....Μου είχε πει ο ουρολογος ότι μπορεί να ρωτήσουν γιατί δεν πάμε πρώτα σε σπερματεγχυση κ μετά σε εξωσωματική......Αλλά δεν με ρώτησαν τπτ(Έχω κάνει σπερματεγχυση αλλά από το κέντρο μου είπαν καλύτερα να μην το αναφερουμε)και κάναμε 5 λεπτά απλά τον έλεγχο.....Μην αγχώνεσαι καθόλου αυτό είναι το πιο απλό!!!!!!Έχεις μαζέψει τις εξετάσεις.. Καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!!!!!!Σε πιο κέντρο είσαι???

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!Ακόμα τα μαζεύω δεν τα έχω όλα ακόμα! Περιμένω τώρα να αδιαθετησω να κάνω τις ορμονικές και τον υπέρηχο θα είμαι στο new life!εμείς θα κάνουμε λόγω σπέρματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η ViKcy είπε:

Σ'ευχαριστω παρά πολύ!!Ακόμα τα μαζεύω δεν τα έχω όλα ακόμα! Περιμένω τώρα να αδιαθετησω να κάνω τις ορμονικές και τον υπέρηχο θα είμαι στο new life!εμείς θα κάνουμε λόγω σπέρματος

Εμείς είμαστε δίπλα στο Embryolab...Και εμείς για τον ίδιο λόγο.....Εγώ θα δω αν θα κάνω αυτό το μήνα εμβρυομεταφορα.....σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!Εγώ να σου πω το μόνο που σκεφτόμουν ήταν οι ενεσεις γιατι έχω θέμα.....Αλλά μου τις έκανε ο άντρας μου κ όλα καλά.....Όλα τα άλλα δεν είναι τπτ ακόμα κ η ωοληψια δεν καταλαβαίνεις τπτ......τα καλύτερα για όλες μας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

@konstantinaVE κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!! είσαι έγκυος!!!!! γιατί να μην πάει καλά;;;θέλουμε αρχικά να έχουμε θετική χοριακη και μετά να ανεβαίνει σωστά!!!! οπότε ηρεμία και εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Σε πόσες μέρες σε έβαλαν να κάνεις χοριακη;

Τρίτη 29/10 έκανα τη μεταφορά και χτες Πέμπτη 7/11 έκανα τη χοριακη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kppm είπε:

Καλημέρα!!!!!!!Εμένα με είχε ενημερώσει ο γιατρός ότι θα έρθει νωρίτερα... Εγώ είχα κανονική ροή ως συνήθως!!!!!Πότε σκέφτεσαι για εμβρυομεταφορα??

Εμένα δεν μου είπε κάτι τέτοιο... μου είπε ότι κανονικά θα μου έρθει αλλά έχω την εντύπωση ότι θα αδιαθετήσω πιο νωρίς! 

Σκέφτομαι για τον επόμενο κύκλο, δλδ ένα κύκλο διάλειμμα εφόσον βέβαια δώσει το οκ και ο γιατρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η kppm είπε:

Εμείς είμαστε δίπλα στο Embryolab...Και εμείς για τον ίδιο λόγο.....Εγώ θα δω αν θα κάνω αυτό το μήνα εμβρυομεταφορα.....σου εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!!!Εγώ να σου πω το μόνο που σκεφτόμουν ήταν οι ενεσεις γιατι έχω θέμα.....Αλλά μου τις έκανε ο άντρας μου κ όλα καλά.....Όλα τα άλλα δεν είναι τπτ ακόμα κ η ωοληψια δεν καταλαβαίνεις τπτ......τα καλύτερα για όλες μας!!!!!

Χαχα!!και εγώ με τις ενέσεις δεν μπορώ και μένα ο άντρας μου θα μου τις κάνει!!!Όλα να πάνε καλά!!!!!!Εμείς περιμένουμε το κατακερματισμό να βγει να δούμε πως θα προχωρήσουμε!!!τα καλύτερα εύχομαι!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Κοριτσάκια να ρωτήσω... όσες κάνατε ωοληψία αλλά δεν πήγατε σε μεταφορά τον ίδιο μήνα, η περίοδος σας ήταν οκ; ήρθε κανονικά όπως συνήθως ή αργότερα/νωρίτερα κ ήταν κανονική ή πιο ελαφριά/βαριά; περιμένω κανονικά την Τρίτη με Τετάρτη και αναρωτιέμαι τι να περιμένω! Ευχαριστώ!

Τον μήνα μετά την ωοληψια ήταν κανονική, τον μεθεπόμενο άργησε κάμποσες μέρες και κράτησε μόνο μια μέρα η ροή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Συγχαρητήρια @konstantinaVE!!! Δεν πρέπει να απογοητευτείς γιατί έκανες χοριακη μόνο 10 μερες μετά! Εγώ είχα κάνει στις 12! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Σου είπαν να πας Σάββατο κ ας είναι σε άλλο εργαστήριο; μηοως να περίμενες Δευτέρα μια κ καλή για να μην μπερδευτείς; 

Ναι, επειδή θέλουμε να δούμε την εξέλιξη μου είπαν να πάω κι ας ειναι αλλού, αλλά την επόμενη μέτρηση να την κάνω οπωσδήποτε στο αρχικό εργαστήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά αυτό που βλέπω είναι ότι το σώμα κάθε κοπέλας αντέδρασε διαφορετικά! Οπότε θα περιμένω και θα μάθω! Σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας!! @kppm @Sofia35 @Niki94 @konstantinaVE

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Κορίτσια, καλησπέρα. Σήμερα έκανα την 1η χοριακή, όπως μου είπε το κέντρο εξωσωματικής. Είχαμε κάνει εμβρυομεταφορά μίας βλαστοκύστης στις 29/10. Δυστυχώς τα αποτελέσματα απογοητευτικά: 28,8 .
Σάββατο θα την επαναλάβω σε άλλο εργαστήριο (μια κι εδώ επαρχία δεν ανοίγουν τα εργαστήρια) και μετά Δευτέρα θα την ξανακάνω στο αρχικό εργαστήριο. 
Έχει ακούσει καμία τόσο χαμηλή χοριακή να εξελίσσεται σε επιτυχημένη εγκυμοσύνη ή να περιμένω βιοχημική;;;

Εννοείται πως είναι πιθανό να εξελιχθεί καλά? Σας το εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...