Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

όχι! το έψαξα λίγο και θεωρώ ότι με τα ποσοστά επιτυχίας που έχει δεν είχε νόημα για μένα τουλάχιστον! Έχω αποφασίσει να προχωρήσω πιο δυναμικά. Εξακολουθεί να μην έχει βρεθεί κανένα θέμα αλλά δε θέλω λόγω ηλικίας να περιμένω άλλο. Προσπαθώ πάνω από 1,5 χρόνο κ έφτασα πια τα 38 (ξεκίνησα λίγο αφού έκλεισα τα 36) οπότε δεν υπάρχει λόγος... 

Κατάλαβα. Κι εγώ δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα ποσοστά επιτυχίας για τη σπερματέγχυση, αλλά σαν μια προσπάθεια σε συνδυασμό με πρόκληση ωορρηξίας πριν από την εξωσωματική, το έχω σκεφτεί. 

Υστεροσκόπηση έχεις κάνει να δεις αν όλα είναι καλά; 

Εγώ πάνω που ήμουν να ξανακλείσω με το γιατρό, έκανα απρόσμενα ωορρηξία και επειδή θα ήταν η πρώτη προσπάθεια μετά την αποβολή του Φεβρουαρίου, είπα να δώσω μια ευκαιρία και τελικά δεν πήγα. Ήταν τελείως οριακά που έκλειναν για διακοπές. Τώρα αν δε γίνει κάτι σε αυτόν τον κύκλο, θα πάρω κλομιφαίνη και από τη νέα χρονιά θα αρχίσω να ξαναψάχνομαι, πλέον και για εξωσωματική. Δυστυχώς ο καιρός περνάει πάρα πολύ γρήγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Κατάλαβα. Κι εγώ δεν έχω διαβάσει τα καλύτερα ποσοστά επιτυχίας για τη σπερματέγχυση, αλλά σαν μια προσπάθεια σε συνδυασμό με πρόκληση ωορρηξίας πριν από την εξωσωματική, το έχω σκεφτεί. 

Υστεροσκόπηση έχεις κάνει να δεις αν όλα είναι καλά; 

Εγώ πάνω που ήμουν να ξανακλείσω με το γιατρό, έκανα απρόσμενα ωορρηξία και επειδή θα ήταν η πρώτη προσπάθεια μετά την αποβολή του Φεβρουαρίου, είπα να δώσω μια ευκαιρία και τελικά δεν πήγα. Ήταν τελείως οριακά που έκλειναν για διακοπές. Τώρα αν δε γίνει κάτι σε αυτόν τον κύκλο, θα πάρω κλομιφαίνη και από τη νέα χρονιά θα αρχίσω να ξαναψάχνομαι, πλέον και για εξωσωματική. Δυστυχώς ο καιρός περνάει πάρα πολύ γρήγορα.

Πρώτη φορά θα ψαχτείς για εξωσωματική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Ναι βλαστοκυστες κ πολυ καλης ποιοτητας κιολλας! :(

Η τιμή μπορεί να είναι χαμηλή δείχνει πάντως εγκυμοσύνη.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!

@Karamela! μου κάτι γίνεται... σίγουρα δείχνει εγκυμοσύνη..θα την επαναλάβεις σε 2 μέρες;μίλησες με τον γιατρό σου;

Κορίτσια έχει τύχει σε καμία να κάνει έμβρυομεταφορα προς το τέλος του κύκλου;;;; δηλαδή 4,5 μέρες πριν την περίοδο;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Πρώτη φορά θα ψαχτείς για εξωσωματική? 

Έχω μείνει δύο φορές έγκυος μόνη μου, αλλά χωρίς καλή εξέλιξη. Οπότε αν δε μείνω σύντομα με ωορρηκτικά, δε θέλω να περιμένω άλλο, έχουν περάσει δύο χρόνια, απαντήσεις δεν έχω πάρει για τις αποβολές, ο κύκλος ασταθής και τεράστιος... Οπότε προετοιμάζομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με πηραν κορίτσια μ. Μ ειπαν οτι ειναι θετικο αλλα ειναι χαμηλη! Να παρω κανονικα τα φαρμακα κ να παω απο την Τετάρτη να μ κανουν την χοριακη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Έχω μείνει δύο φορές έγκυος μόνη μου, αλλά χωρίς καλή εξέλιξη. Οπότε αν δε μείνω σύντομα με ωορρηκτικά, δε θέλω να περιμένω άλλο, έχουν περάσει δύο χρόνια, απαντήσεις δεν έχω πάρει για τις αποβολές, ο κύκλος ασταθής και τεράστιος... Οπότε προετοιμάζομαι...

Σου εύχομαι ολόψυχα να μην φτάσεις στην εξωσωματική κοριτσάρα μου! 

Η αλήθεια είναι ότι δεν δίνουν εύκολα απαντήσεις στις αποβολές... Σε πόσες εβδομάδες έφτασες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Karamela! είπε:

Με πηραν κορίτσια μ. Μ ειπαν οτι ειναι θετικο αλλα ειναι χαμηλη! Να παρω κανονικα τα φαρμακα κ να παω απο την Τετάρτη να μ κανουν την χοριακη! 

Καλέ εννοείται ότι είναι θετικό!!! Ξεκουράσου και ηρέμησε! Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις ένα πολύ καλό νούμερο την Τετάρτη! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Η πρωτη χοροακη της @Antelope ηταν 7 και ολα πηγαν καλα..... Τπτ δεν ειναι δεδομενο! ?

Όχι εγώ peacock μου, η @Smurf88 είχε 6,7 χοριακή μετα απο εξωσωματικη και εξελίχθηκε πολυ καλά. Καλή επιτυχία σε ολες! Αργά ή  γρηγορα θα ερθουν τα μωρακια. Δεν υπάρχει περίπτωση για το αντίθετο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Σου εύχομαι ολόψυχα να μην φτάσεις στην εξωσωματική κοριτσάρα μου! 

Η αλήθεια είναι ότι δεν δίνουν εύκολα απαντήσεις στις αποβολές... Σε πόσες εβδομάδες έφτασες? 

Ευχαριστώ πολύ, εσύ και η @Χρυσάφω είστε πάντα με μια γλυκιά κουβέντα για όλους! ?

Η πρώτη ανεμβρυική και η δεύτερη πριν να κλείσω την ενδέκατη. Πόσο δίκαιο έχεις για τις αποβολές, τόσους μήνες έκανα ο,τι υπάρχει και δεν υπάρχει από εξετάσεις, απάντηση ουσιαστικά μηδέν. 

Να έρθει σύντομα σε όλες μας ένα μωράκι. Λίγη σημασία έχει ο τρόπος, αλλά άμα γίνεται και χωρίς άλλη ταλαιπωρία, ακόμα καλύτερα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλέ εννοείται ότι είναι θετικό!!! Ξεκουράσου και ηρέμησε! Είμαι σίγουρη ότι θα έχεις ένα πολύ καλό νούμερο την Τετάρτη! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ναι κοριτσακι μου! Μακαρι να με βοηθησει η Παναγιτσα και να πανε ολα καλα!! Και ολες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Πιου-πιου συγχαρητήρια! Να σου ζήσουν! Δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι είχες δίδυμα! Έχω κι εγώ δίδυμο αδερφό και συγκινούμαι με τα διδυμακια ❤. Ο πρώτος καιρος είναι λιγο ζόρικος αλλά μετά θα είναι τέλεια! Πώς τα βγάζετε περα; Ελπιζω να εχεις βοήθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Ευχαριστώ πολύ, εσύ και η @Χρυσάφω είστε πάντα με μια γλυκιά κουβέντα για όλους! ?

Η πρώτη ανεμβρυική και η δεύτερη πριν να κλείσω την ενδέκατη. Πόσο δίκαιο έχεις για τις αποβολές, τόσους μήνες έκανα ο,τι υπάρχει και δεν υπάρχει από εξετάσεις, απάντηση ουσιαστικά μηδέν. 

Να έρθει σύντομα σε όλες μας ένα μωράκι. Λίγη σημασία έχει ο τρόπος, αλλά άμα γίνεται και χωρίς άλλη ταλαιπωρία, ακόμα καλύτερα! ?

Να σαι καλά κορίτσι μου! Μακάρι να γινόταν κάτι να σταματήσει όλη αυτή η ταλαιπωρία για όλες μας! Να πατηθεί ένα κουμπί ας πούμε και να τελειώσουν τα βάσανα της υπογονιμότητας, των αποβολων κοκ...! Μόνο χαρές να γευτούμε βρε κορίτσια! ?????❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Ευχαριστώ πολύ, εσύ και η @Χρυσάφω είστε πάντα με μια γλυκιά κουβέντα για όλους! ?

Η πρώτη ανεμβρυική και η δεύτερη πριν να κλείσω την ενδέκατη. Πόσο δίκαιο έχεις για τις αποβολές, τόσους μήνες έκανα ο,τι υπάρχει και δεν υπάρχει από εξετάσεις, απάντηση ουσιαστικά μηδέν. 

Να έρθει σύντομα σε όλες μας ένα μωράκι. Λίγη σημασία έχει ο τρόπος, αλλά άμα γίνεται και χωρίς άλλη ταλαιπωρία, ακόμα καλύτερα! ?

Nα εισαι καλα κορίτσι μου! Εδω ειμαστε για να βοηθήσουμε η μια την άλλη ,οπως μπορούμε!Με ένα καλό λόγο ,μια συμβουλη και μια ευχή!Ολες για τον ιδιο σκοπό είμαστε εδω!Πως γίνεται να μην νιώθουμε η μία την άλλη!

Να σε ρωτήσω: Εκανες τελικά υστεροσκόπηση;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@wild lavenderr όχι δεν εχω κάνει! Δεν προέκυψε κάποια ένδειξη για κάτι τέτοιο κ αντίθετη θα έπρεπε μετά να περιμένω πόσο καιρό... 

Να σε ρωτήσω, εσυ για εξωσωματική γιατί να πας; Αφού μένεις έγκυος κανονικά. Αν θες απαντάς, στο 11 εβδομάδων σου είχαν πει κάτι πχ αν είχε καποιο σύνδρομο; Γιατί μπορεί να ήταν κάτι τόσο τυχαίο κ να μην ξανασυμβεί ποτέ... σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Κοριτσια υπαρχει περιπτωση την Τεταρτη να μ κανει υπερυχο? 

Αγαπημένη μου δεν νομίζω να σου κάνουν υπέρηχο ακόμα... Δεν θα δείτε κάτι... Αν θυμάμαι καλά, όταν η χοριακή σου φτάσει πάνω από 1500 μονάδες φαίνεται ο σάκος! Τουλάχιστον σ'εμενα έτσι έγινε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Α δηλαδη το 8.32 πρεπει να φτασει πανω απο 1500? Για να πουν οτι παει καλα? 

Όχι βρε! Όταν φτάσει στο 1500 κάνουν υπέρηχο! Το 8.32 πρέπει απλά να διπλασιαστεί κάθε δεύτερη μέρα! Δλδ την Τετάρτη θα πρέπει να γύρω στο 17,την Παρασκευή στο 34... Αυτό έχω καταλάβει! Είναι ακόμα πολύ πολύ νωρίς για να δεις κάτι σε υπέρηχο, αυτό είπα πριν. Μην αγχώνεσαι όμως εσύ θέλεις τους διπλασιασμους και θα έρθει και ο υπέρηχος! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

Με πηραν κορίτσια μ. Μ ειπαν οτι ειναι θετικο αλλα ειναι χαμηλη! Να παρω κανονικα τα φαρμακα κ να παω απο την Τετάρτη να μ κανουν την χοριακη! 

Όλα καλά θα πάνε....να σκέφτεσαι θετικά... Είσαι εγκυούλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η vals είπε:

ευχαριστω Niki μου...

μακαρι να πανε ολα καλα...κ σε σενα ευχομαι τα καλυτερα!!

Σε ευχαριστώ κοπέλα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Nα εισαι καλα κορίτσι μου! Εδω ειμαστε για να βοηθήσουμε η μια την άλλη ,οπως μπορούμε!Με ένα καλό λόγο ,μια συμβουλη και μια ευχή!Ολες για τον ιδιο σκοπό είμαστε εδω!Πως γίνεται να μην νιώθουμε η μία την άλλη!

Να σε ρωτήσω: Εκανες τελικά υστεροσκόπηση;; 

Έτσι ακριβώς!

Δεν ξέρω μήπως με μπερδεύεις με άλλη γιατί δεν πολυγράφω, αλλά ναι έχω κάνει υστεροσκόπηση (λίγο μετά από σένα) και τελικά είχα και σύμφυση και διάφραγμα που δε φαίνονταν στον υπέρηχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η wild lavender είπε:

Έτσι ακριβώς!

Δεν ξέρω μήπως με μπερδεύεις με άλλη γιατί δεν πολυγράφω, αλλά ναι έχω κάνει υστεροσκόπηση (λίγο μετά από σένα) και τελικά είχα και σύμφυση και διάφραγμα που δε φαίνονταν στον υπέρηχο. 

Και τι εκανες με τις συμφύσεις κοριτσι μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρυσάφω είπε:

Και τι εκανες με τις συμφύσεις κοριτσι μου;;

Μία ήταν @Χρυσάφω μου, μου την ψαλίδισε και από πάνω και από κάτω ώστε να μην ξανασχηματιστεί. Ο κοινός γιατρός μας με την @Tokyo μου είπε ότι συνήθως μετά τοποθετούν σπιράλ για να σχηματιστεί σωστά το ενδομήτριο, χωρίς συμφύσεις, αλλά ο δικός μου γιατρός δε μου έβαλε, οπότε αναρωτιέμαι τελικά τι γίνεται εκεί μέσα. Άλλο κι αυτό να πρέπει να ξανακάνω υστεροσκόπηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...