Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Με το καλό κορίτσι!!!! Τι σου είχε βρει ο Νίκας; χρόνια φλεγμονή και ενδομητριωση; Ήμουν ένα βήμα πριν δώσω δείγμα για την εξέταση και τελευταία στιγμή το μετάνιωσα!

Ναι χρόνια φλεγμονή και ενδομητρίτιδα. Απο ότι έχω καταλάβει πανω κάτω σε όλες τα ίδια βρίσκει. Δε ξέρω αν άλλες κοπέλες είχαν κάποιο θετικό αποτέλεσμα απο την συγκεκριμένη θεραπεία εγώ απογοητεύτηκα γιατί 4 μήνες έπαιρνα αντιβιόσεις και πλύσεις ενδομητρικά  και το αποτέλεσμα όταν ξανά έστειλα δείγμα δεν είχε σημαντική βελτίωση. Είναι μια εξέταση που δεν κάνει ούτε αντιβιόγραμμα ούτε βρίσκει κάποιο μικρόβιο δείχνει μόνο την φλεγμονή. Γι'αυτό και άλλαξα γιατρό ο οποίος δεν πιστεύει καθόλου σε αυτή την εξέταση και μου είπε συγκεκριμένα "ελπίζω από τις πλύσεις να μην έπαθε βλάβη το ενδομήτριο." Τέλος πάντων θεωρώ ότι καλά έκανες, γιατί για μένα ήταν τζάμπα λεφτά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Στις οδηγειες π μ εδωσε γράφει με 2.5 η 5! Θα προσπαθήσω παλι αυριο με ινσουλινης! Να δω πόσο περισευει κ θα τον ρωτησω απο Δευτέρα να δω αν με ποναει με αυτη! Βρε κοριτσια μετα την εμβρυομεταφορα τι κανατε? Σηκωνεστε βγαινετε απο το σπιτι ειστε ξαπλα? Φοβαμαι μην κανω κατι λαθος! 

Εμένα κορίτσι μου τις 5 πρώτες μέρες ο γιατρός μου είχε πει ξάπλα (καναπε-κρεβατι) και μετά μου επέτρεπε να βγαίνω χωρίς βαριές δουλειές και κόπωση! Εσύ τι οδηγίες εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Ριρίκα είπε:

Εμένα κορίτσι μου τις 5 πρώτες μέρες ο γιατρός μου είχε πει ξάπλα (καναπε-κρεβατι) και μετά μου επέτρεπε να βγαίνω χωρίς βαριές δουλειές και κόπωση! Εσύ τι οδηγίες εχεις;

Εμενα μ γραφει σε ενα χαρτι τις 2 πρωτες ηρεμια και σταδιακα μετα τις επομενες 5 να γυριζεις στην καθημερινοτητα για κεφε φαγητο κ λοιπά γραφει κανονικα οτι μπορεις να πας! 

Τουαλετα κανονικα? Μπανιο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

 Χρησιμοποιω 2,5μλ γιατι το υγρο ειναι 1,11 κ ινσουλινης θα. Πρεπει να τρυπαω 2 φορες! Νομιζω πως φταει στην ενεση το πλαστικο το μαυρο μεσα ακομα κ πριν βαλω το υγρο δύσκολα σπρώχνει! 

Εγώ με ινσουλίνης ενέσεις τις έκανα. Πάρε αν είναι πιο μεγάλες σύριγγες απο το φαρμακείο για να χωράει όλο το φάρμακο μέσα αλλιώς υπάρχει κόλπο,πρέπει να γυρνάς ανάποδα το φιαλίδιο και να γεμίζει σιγά σιγά την σύριγγα και μετά αλλάζεις βελόνα. Πονάνε λίγο εμένα με βοηθούσε το αλουμινόνερο με δρόσιζε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η sokola4 είπε:

Εγώ με ινσουλίνης ενέσεις τις έκανα. Πάρε αν είναι πιο μεγάλες σύριγγες απο το φαρμακείο για να χωράει όλο το φάρμακο μέσα αλλιώς υπάρχει κόλπο,πρέπει να γυρνάς ανάποδα το φιαλίδιο και να γεμίζει σιγά σιγά την σύριγγα και μετά αλλάζεις βελόνα. Πονάνε λίγο εμένα με βοηθούσε το αλουμινόνερο με δρόσιζε...

Βελονες ινσουλίνης βαζω. Αλλαζω. Απλα η συριγγα ειναι το θεμα μου! Θα το προσπαθησω αυριο! Σε ευχαριστώ πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Βελονες ινσουλίνης βαζω. Αλλαζω. Απλα η συριγγα ειναι το θεμα μου! Θα το προσπαθησω αυριο! Σε ευχαριστώ πολυ! 

Είναι λίγο σπαστηκές. Που θα πάει θα τα καταφέρεις. Θέλει σιγά σιγά να μην βάζεις πολύ βαθιά την βελόνα στο φιαλίδιο. Ίσως να υπάρχει και κανένα βίντεο στο youtube να σε βοηθήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η sokola4 είπε:

Είναι λίγο σπαστηκές. Που θα πάει θα τα καταφέρεις. Θέλει σιγά σιγά να μην βάζεις πολύ βαθιά την βελόνα στο φιαλίδιο. Ίσως να υπάρχει και κανένα βίντεο στο youtube να σε βοηθήσει.

Καλημερα κοριτσι! Ναι θα προσπαθησω κ αυτα κ βλεπουμε αλλιως υπομονη τι να κανουμε! Εσυ εισαι καινουργια στην παρεα μας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Έχει εδώ και ένα χρόνο που είμαι στην παρέα σας.. Απλά είχα πολύ καιρό να μπω.. Εσένα είναι η πρώτη σου προσπάθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! !!

 

Εγώ ξυπνάω στραβωμενη κάθε μέρα πλέον! 

Όλο αυτό το διαδικαστικο με την επιτροπή και η τόση γραφειοκρατια με έχει καταβάλλει.

Πάνω που πήρα λίγο τα πάνω μου μέρα την αποτυχία του φυσικού και είπα ναι πάμε σε διέγερση βρίσκω ένα σωρό "βουναλακια" να ξεπηδανε. 

Κάλεσα στον Πειραιά να κλείσω ραντεβού και με ενημέρωσαν πώς η επιτροπή εκεί διαλυθηκε (!) αλλά ούτε στο Μαρούσι να πάρω αφού δεν ανήκω εκεί.Περιμένω να μεσολαβήσει το κέντρο εξωσωματικης να μου κλείσουν ραντεβού. 

Βγάζω την ασφαλιστική μου ενημερότητα μέσω Άτλας και ανακαλύπτω ότι έχουν την παλιά μου ταυτότητα  (που έχει αλλάξει εδώ και 7 χρονια) και δεν γίνεται πλήρης ταυτοποίηση στοιχείων. Διαδικασίες σε ΚΕΠ για διόρθωση και αναμονή να επικαιροποιηθουν τα στοιχεία (πότε? ) ώστε να την ξαναεκδώσω. 

Συνεχίζω παρόλα αυτά να μαζευω έγγραφα. 

Η ψυχολογία μου roal coster....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα! !!

 

Εγώ ξυπνάω στραβωμενη κάθε μέρα πλέον! 

Όλο αυτό το διαδικαστικο με την επιτροπή και η τόση γραφειοκρατια με έχει καταβάλλει.

Πάνω που πήρα λίγο τα πάνω μου μέρα την αποτυχία του φυσικού και είπα ναι πάμε σε διέγερση βρίσκω ένα σωρό "βουναλακια" να ξεπηδανε. 

Κάλεσα στον Πειραιά να κλείσω ραντεβού και με ενημέρωσαν πώς η επιτροπή εκεί διαλυθηκε (!) αλλά ούτε στο Μαρούσι να πάρω αφού δεν ανήκω εκεί.Περιμένω να μεσολαβήσει το κέντρο εξωσωματικης να μου κλείσουν ραντεβού. 

Βγάζω την ασφαλιστική μου ενημερότητα μέσω Άτλας και ανακαλύπτω ότι έχουν την παλιά μου ταυτότητα  (που έχει αλλάξει εδώ και 7 χρονια) και δεν γίνεται πλήρης ταυτοποίηση στοιχείων. Διαδικασίες σε ΚΕΠ για διόρθωση και αναμονή να επικαιροποιηθουν τα στοιχεία (πότε? ) ώστε να την ξαναεκδώσω. 

Συνεχίζω παρόλα αυτά να μαζευω έγγραφα. 

Η ψυχολογία μου roal coster....

Δεν ειναι τιποτα η επιτροπη κοπελα μ! Το πιο εύκολο! Θα σε βοηθησει το κεντρο! Κ με εμενα ετσι εγινεκ ολα τελειωσαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλημέρα! !!

 

Εγώ ξυπνάω στραβωμενη κάθε μέρα πλέον! 

Όλο αυτό το διαδικαστικο με την επιτροπή και η τόση γραφειοκρατια με έχει καταβάλλει.

Πάνω που πήρα λίγο τα πάνω μου μέρα την αποτυχία του φυσικού και είπα ναι πάμε σε διέγερση βρίσκω ένα σωρό "βουναλακια" να ξεπηδανε. 

Κάλεσα στον Πειραιά να κλείσω ραντεβού και με ενημέρωσαν πώς η επιτροπή εκεί διαλυθηκε (!) αλλά ούτε στο Μαρούσι να πάρω αφού δεν ανήκω εκεί.Περιμένω να μεσολαβήσει το κέντρο εξωσωματικης να μου κλείσουν ραντεβού. 

Βγάζω την ασφαλιστική μου ενημερότητα μέσω Άτλας και ανακαλύπτω ότι έχουν την παλιά μου ταυτότητα  (που έχει αλλάξει εδώ και 7 χρονια) και δεν γίνεται πλήρης ταυτοποίηση στοιχείων. Διαδικασίες σε ΚΕΠ για διόρθωση και αναμονή να επικαιροποιηθουν τα στοιχεία (πότε? ) ώστε να την ξαναεκδώσω. 

Συνεχίζω παρόλα αυτά να μαζευω έγγραφα. 

Η ψυχολογία μου roal coster....

Κάθε εμπόδιο για καλό λένε!

Κάνε υπομονή κι όλα θα γίνουν....Εσύ να σκέφτεσαι το στόχο σου/μας ❤

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ginaak είπε:

Καλή επιτυχία αύριο! !

Σε ευχαριστώ πολύ ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Karamela! είπε:

Δεν ξερω κοριτσι μου! Καπως επεσα σημερα! Σκεφτομαι διαφορα! 

Αυτά που σκέφτεσαι να είναι μόνο θετικά!!!

Εγώ σήμερα θα προσπαθήσω να κάνω όλες τις δουλειές γιατί από αύριο θα κλωσσαω ???

Βέβαια τα ουτροτζεσταν δε βοηθάνε και πολύ....πολλή ζαλάδα γμτ....????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η sokola4 είπε:

Καλημέρα! Έχει εδώ και ένα χρόνο που είμαι στην παρέα σας.. Απλά είχα πολύ καιρό να μπω.. Εσένα είναι η πρώτη σου προσπάθεια;

Ναι ναι η πρωτη μ! Εσυ π βρισκεσαι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Αυτά που σκέφτεσαι να είναι μόνο θετικά!!!

Εγώ σήμερα θα προσπαθήσω να κάνω όλες τις δουλειές γιατί από αύριο θα κλωσσαω ???

Βέβαια τα ουτροτζεσταν δε βοηθάνε και πολύ....πολλή ζαλάδα γμτ....????

Ναι ναι αστα να πανε κ εγω ετσι τελευταια μερα τα έκανα ολα! Κ απο παρασκευη σηκωνομαι μονο για τουαλέτα! Εμενα δεν μ φερνουν ζαλαδα γιατι το 1 το παιρνω στις 7 κ κοιμαμαι κ το αλλο 11 κ κοιμαμαι παλι! Κ την ενεση το μεσημέρι! Να ρωτησω κατι ποτς γινετε η εμφύτευση την ιδια μερα της ετ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω στις 7 το ηπια σήμερα αλλά δεν μπόρεσα να κοιμηθώ. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι με πιάνει 1 με 2 ώρες μετά....

Νομίζω πως δεν γίνεται την ημέρα της ετ γιατί δε θα μας άφηναν να φύγουμε. Τουλάχιστον όσες είμαστε και από μακριά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Και εγω στις 7 το ηπια σήμερα αλλά δεν μπόρεσα να κοιμηθώ. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι με πιάνει 1 με 2 ώρες μετά....

Νομίζω πως δεν γίνεται την ημέρα της ετ γιατί δε θα μας άφηναν να φύγουμε. Τουλάχιστον όσες είμαστε και από μακριά...

Ψαχνω ψαχνω δεν βρισκω τιποτα να διαβασω! Χαχα τι εχουμε παθει βρε κοριτσια! Κανω μια κινηση κ νομιζω πως ειναι λαθος πως πιεστηκα ζοριστηκα! Ουφ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ψαχνω ψαχνω δεν βρισκω τιποτα να διαβασω! Χαχα τι εχουμε παθει βρε κοριτσια! Κανω μια κινηση κ νομιζω πως ειναι λαθος πως πιεστηκα ζοριστηκα! Ουφ. 

Αγχωτικό όλο αυτό!Σκέψου όμως πως αν μπορούσαμε να μείνουμε φυσιολογικά θα συνεχίζαμε την καθημερινότητά μας κανονικά μέχρι την καθυστέρηση-χοριακη...Και δουλειές θα κάναμε, και βάρη θα σηκωναμε, και επαφές θα είχαμε με τον άντρα μας...οπότε ό,τι είναι να γίνει θα γίνει... μην αγχώνεσαι για τις κινήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Liveloula88 είπε:

Αγχωτικό όλο αυτό!Σκέψου όμως πως αν μπορούσαμε να μείνουμε φυσιολογικά θα συνεχίζαμε την καθημερινότητά μας κανονικά μέχρι την καθυστέρηση-χοριακη...Και δουλειές θα κάναμε, και βάρη θα σηκωναμε, και επαφές θα είχαμε με τον άντρα μας...οπότε ό,τι είναι να γίνει θα γίνει... μην αγχώνεσαι για τις κινήσεις...

Ναι κοριτσι μ ελα ντε! Εμενα φιλη μ το εμαθε σχεδον στον 3ο μηνα! Αλλα γενικα εμεις με ολη αυτη την διαδικασια είμαστε εβαλοτες πιο πολυ! Εσυ κανεις αυριο με το καλπ την ετ. Μετα κανεις χοριακη τελος της αλλης ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karamela! είπε:

Ναι κοριτσι μ ελα ντε! Εμενα φιλη μ το εμαθε σχεδον στον 3ο μηνα! Αλλα γενικα εμεις με ολη αυτη την διαδικασια είμαστε εβαλοτες πιο πολυ! Εσυ κανεις αυριο με το καλπ την ετ. Μετα κανεις χοριακη τελος της αλλης ε? 

Ε ναι γι αυτό παίρνουμε και τόσα φάρμακα για να βοηθήσουμε την όλη κατάσταση!

Λογικά 28η θα πρέπει να κάνω χοριακη...οπότε θα πάω στις 29 λόγω της ημέρας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Karamela! είπε:

Ναι ναι η πρωτη μ! Εσυ π βρισκεσαι? 

Εγώ έχω κάνει ήδη 3 εξωσωματικές ανεπιτυχής ένα κάρο εξετάσεις και τώρα έχω αλλάξει γιατρό γιατί στην προηγούμενη γιατρό μου ένοιωθα συνέχεια μία ανασφάλεια και ένα άγχος. Τώρα μετά απο 6 χρόνια που παιδεύομαι νιώθω ότι θα τα καταφέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...