Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

Καλημέρα! Κορίτσια μου,τι κάνετε;

Geo2009 περιμένουμε νέα. Σα μικρό παιδί κάνω.  Περιμ2νω να ακούσω τα νέα σας από υπέρηχους,πως και πως!

Εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε  καλά. 

Εγώ νομίζω ότι είναι καλύτερα σήμερα. Δεν ξαναείδα αίμα από χτες το μεσημέρι.  Το μόνο που εχω(Και αυτό όταν πάω τουαλέτα)Είναι κάποιες καφέ εκκρίσεις σαν αυτές που έχουμε στο τέλος κάθε περιοδου.  Μακάρι να μην είναι τίποτα Παναγία μου.  Ενώ θέλω να το παίζω ψύχραιμη, μέσα μου κλαίω και ανησυχώ πολύ.

Σήμερα έχω απίστευτη υπνηλία  και με ανακατεύει και τι στομάχι  μου. Δε τολμώ να φάω τίποτα. 

Αυτά. 

Περιμένω  νέα σας.

Φιλάκια πολλα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κοριτσάκια!!! 
Εγώ δυστυχώς δεν έχω πολύ καλά νέα κι είμαι πολύ στενοχωρημένη....
Πήραμε 11 ωάρια, τα 10 ήταν ώριμα, τα 9 γονιμοποιήθηκαν.

Τελικά με πήραν τώρα τηλέφωνο πως από τα 9 στην αρχή προχώρησαν τα 7 και τώρα έχουν μείνει τα 4. 
Μία άριστη βλαστοκύστη, μία καλή, μία μέτρια και μία κάτω του μετρίου. 

Αν αναλογιστούμε ότι εκκρεμεί η προεμφυτευτική διάγνωση για τη μεσογειακή αναιμία, καταλαβαίνετε πόσες πιθανότητες έχουμε....

Τόσες μέρες συζητούσαμε χαριτολογώντας με τον άντρα μου για τρίδυμα και δίδυμα και τώρα βλέπω να μην μένει κανένα....

Έχω χάσει σχεδόν ένα χρόνο προετοιμάζοντας την εξωσωματική για να φτάσω να παίζω με μέτρια έμβρυα....
Έχω απογοητευτεί όσο δεν παίρνει... 
Διαβάζω κοπέλες που έβαλαν άριστες βλαστοκύστες κι ούτε χοριακή δεν πήρανε.... 
Τί να το κάνω να μου βάλουν την κάτω του μετρίου;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα! Όλα καλά εδώ! Είδαμε το σάκο μας και το σουσαμάκι μας! Θα πάμε πάλι την Παρασκευή! Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τις ευχές και την υποστήριξη! Είστε θεές! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

@konstantinaVE κοριτσάκι μου, αρχικά να σου πω να μη σε παίρνει από κάτω γιατί μόνο κακό στον εαυτό σου κάνεις και τπτ δεν βγαίνει... Έπειτα να σου θυμίσω ότι 1 είναι αρκετό και θα ευχηθώ από την καρδιά μου να είναι μέσα στα έμβρυα που έχετε! Πίστεψέ το και θα γίνει κούκλα μου! ??????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κοριτσάκια!!! 
Εγώ δυστυχώς δεν έχω πολύ καλά νέα κι είμαι πολύ στενοχωρημένη....
Πήραμε 11 ωάρια, τα 10 ήταν ώριμα, τα 9 γονιμοποιήθηκαν.

Τελικά με πήραν τώρα τηλέφωνο πως από τα 9 στην αρχή προχώρησαν τα 7 και τώρα έχουν μείνει τα 4. 
Μία άριστη βλαστοκύστη, μία καλή, μία μέτρια και μία κάτω του μετρίου. 

Αν αναλογιστούμε ότι εκκρεμεί η προεμφυτευτική διάγνωση για τη μεσογειακή αναιμία, καταλαβαίνετε πόσες πιθανότητες έχουμε....

Τόσες μέρες συζητούσαμε χαριτολογώντας με τον άντρα μου για τρίδυμα και δίδυμα και τώρα βλέπω να μην μένει κανένα....

Έχω χάσει σχεδόν ένα χρόνο προετοιμάζοντας την εξωσωματική για να φτάσω να παίζω με μέτρια έμβρυα....
Έχω απογοητευτεί όσο δεν παίρνει... 
Διαβάζω κοπέλες που έβαλαν άριστες βλαστοκύστες κι ούτε χοριακή δεν πήρανε.... 
Τί να το κάνω να μου βάλουν την κάτω του μετρίου;;; 

Κορίτσι μου μην απογοητεύσαι. 4 βλαστοκυστες ας είναι κάποιες μέτριες είναι πολύ καλό αποτέλεσμα όπως και να το κάνεις. Οπότε πρώτα να αξιολογήσεις αυτό ως θετικό. 

Περίμενε και τον προεμφυτευτικο και εύχομαι να έχεις πολύ καλά αποτελέσματα. Οι πιθανότητες να είναι γερές οι καλές βαλστοκυστες είναι πολλές. 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι, αλλά στην παρούσα φάση δεν είμαι πολύ αισιόδοξη. 
Ξενέρωσα που ενώ είχα καμιά 20αριά ωάρια βγήκα με 10, αλλά είπα "είσαι καλά, μην παραπονιέσαι".
Το να μου λένε "Έμειναν τα 4 αλλά μόνο 1 είναι άριστο" ε, μου έκοψε τα πόδια....
Αν ήταν να παίζω με 1 και να μην ξέρω αν έχει Μεσογειακή Αναιμία, πήγαινα πάλι φυσιολογικά. 
Ποιος ο λόγος να χάνω 1 χρόνο, 6-7.000 ευρώ και να περνάω πάλι την απογοήτευση;;;
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Όλα καλά εδώ! Είδαμε το σάκο μας και το σουσαμάκι μας! Θα πάμε πάλι την Παρασκευή! Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τις ευχές και την υποστήριξη! Είστε θεές! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

@konstantinaVE κοριτσάκι μου, αρχικά να σου πω να μη σε παίρνει από κάτω γιατί μόνο κακό στον εαυτό σου κάνεις και τπτ δεν βγαίνει... Έπειτα να σου θυμίσω ότι 1 είναι αρκετό και θα ευχηθώ από την καρδιά μου να είναι μέσα στα έμβρυα που έχετε! Πίστεψέ το και θα γίνει κούκλα μου! ??????????????

Κοριτσάκι μου!!!!

Πόσο ευτυχισμένη μπορεί να είσαι!!!!

Μπράβο,μπράβο,μπράβο!!!!

Ποσών εβδομαδων σου είπε τελικά Ο γιατρός ότι είσαι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Liveloula88 είπε:

Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου!

Είναι πολύ σημαντικό να έχεις κάποιον να μιλήσεις...κάποιον όμως που ήταν ή είναι στην ίδια κατάσταση με σένα...μόνο αυτός μπορεί να σε καταλάβει....ούτε ο άντρας σου(όσο κι αν θέλει), ούτε κανένας....Θα είμαστε εδώ για ό,τι χρειαστείς ?

❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Κοριτσάκι μου!!!!

Πόσο ευτυχισμένη μπορεί να είσαι!!!!

Μπράβο,μπράβο,μπράβο!!!!

Ποσών εβδομαδων σου είπε τελικά Ο γιατρός ότι είσαι;;;;

Δεν θυμάμαι να μου είπαν... Αυτό που θυμάμαι σίγουρα είναι ότι υπολογίζουμε τελευταία περίοδο 20/6 οπότε περίπου 5 εβδομάδων! 

Σ'ευχαριστώ κούκλα μου! Περιμένουμε τα δικά σου τώρα! ?????❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Δεν θυμάμαι να μου είπαν... Αυτό που θυμάμαι σίγουρα είναι ότι υπολογίζουμε τελευταία περίοδο 20/6 οπότε περίπου 5 εβδομάδων! 

Σ'ευχαριστώ κούκλα μου! Περιμένουμε τα δικά σου τώρα! ?????❤️❤️❤️❤️❤️

Πολύ χαίρομαι ρε αγάπη! Αλήθεια!!!

Ανυπομονώ κ εγω για την Τετάρτη.  Σας υπόσχομαι πως θα είστε πι πρώτες που θα μοιραστώ τα νέα μου!

Να προσέχεις  την κοιλίτσα σου φίλη μου!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κοριτσάκια!!! 
Εγώ δυστυχώς δεν έχω πολύ καλά νέα κι είμαι πολύ στενοχωρημένη....
Πήραμε 11 ωάρια, τα 10 ήταν ώριμα, τα 9 γονιμοποιήθηκαν.

Τελικά με πήραν τώρα τηλέφωνο πως από τα 9 στην αρχή προχώρησαν τα 7 και τώρα έχουν μείνει τα 4. 
Μία άριστη βλαστοκύστη, μία καλή, μία μέτρια και μία κάτω του μετρίου. 

Αν αναλογιστούμε ότι εκκρεμεί η προεμφυτευτική διάγνωση για τη μεσογειακή αναιμία, καταλαβαίνετε πόσες πιθανότητες έχουμε....

Τόσες μέρες συζητούσαμε χαριτολογώντας με τον άντρα μου για τρίδυμα και δίδυμα και τώρα βλέπω να μην μένει κανένα....

Έχω χάσει σχεδόν ένα χρόνο προετοιμάζοντας την εξωσωματική για να φτάσω να παίζω με μέτρια έμβρυα....
Έχω απογοητευτεί όσο δεν παίρνει... 
Διαβάζω κοπέλες που έβαλαν άριστες βλαστοκύστες κι ούτε χοριακή δεν πήρανε.... 
Τί να το κάνω να μου βάλουν την κάτω του μετρίου;;; 

Μην απογοητευεσαι,έπειδη κι εγω ειχα αριστες βλαστοκυστες και πηρα δυο μηδενικα και ρωτουσα γιατι...οι εμβρυολογοι μου ειχαν πει οτι πολλες φορες αριστες βλαστοκυστες δεν προχωρουν ενω μετριες τα καταφερνουν....παιζουν ρολο πολλα...να εχεις καλη διαθεση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Geo2009 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Όλα καλά εδώ! Είδαμε το σάκο μας και το σουσαμάκι μας! Θα πάμε πάλι την Παρασκευή! Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τις ευχές και την υποστήριξη! Είστε θεές! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

@konstantinaVE κοριτσάκι μου, αρχικά να σου πω να μη σε παίρνει από κάτω γιατί μόνο κακό στον εαυτό σου κάνεις και τπτ δεν βγαίνει... Έπειτα να σου θυμίσω ότι 1 είναι αρκετό και θα ευχηθώ από την καρδιά μου να είναι μέσα στα έμβρυα που έχετε! Πίστεψέ το και θα γίνει κούκλα μου! ??????????????

Τι ευχαριστα νεα...ποσο χαρηκα...να σαι καλα κι εσυ και το σουσαμακι σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva 42 είπε:

Καλημέρα! Κορίτσια μου,τι κάνετε;

Geo2009 περιμένουμε νέα. Σα μικρό παιδί κάνω.  Περιμ2νω να ακούσω τα νέα σας από υπέρηχους,πως και πως!

Εύχομαι ολόψυχα όλα να πάνε  καλά. 

Εγώ νομίζω ότι είναι καλύτερα σήμερα. Δεν ξαναείδα αίμα από χτες το μεσημέρι.  Το μόνο που εχω(Και αυτό όταν πάω τουαλέτα)Είναι κάποιες καφέ εκκρίσεις σαν αυτές που έχουμε στο τέλος κάθε περιοδου.  Μακάρι να μην είναι τίποτα Παναγία μου.  Ενώ θέλω να το παίζω ψύχραιμη, μέσα μου κλαίω και ανησυχώ πολύ.

Σήμερα έχω απίστευτη υπνηλία  και με ανακατεύει και τι στομάχι  μου. Δε τολμώ να φάω τίποτα. 

Αυτά. 

Περιμένω  νέα σας.

Φιλάκια πολλα

 

Καλώς ήρθες στο club κορΙτσάκι μ ? εννοω με το ανακατεμα του στομάχου, εγω κλεινω 5 μέρες με αυτό!εμετο οχι ακόμα!αλλα με το ζορι τρωω για το μωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Καλώς ήρθες στο club κορΙτσάκι μ ? εννοω με το ανακατεμα του στομάχου, εγω κλεινω 5 μέρες με αυτό!εμετο οχι ακόμα!αλλα με το ζορι τρωω για το μωράκι!

Ροζ μου, είσαι καλά εσύ;

Η κοιλίτσα σου; όλα καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Geo2009 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα! Όλα καλά εδώ! Είδαμε το σάκο μας και το σουσαμάκι μας! Θα πάμε πάλι την Παρασκευή! Σας ευχαριστώ και πάλι όλες για τις ευχές και την υποστήριξη! Είστε θεές! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

@konstantinaVE κοριτσάκι μου, αρχικά να σου πω να μη σε παίρνει από κάτω γιατί μόνο κακό στον εαυτό σου κάνεις και τπτ δεν βγαίνει... Έπειτα να σου θυμίσω ότι 1 είναι αρκετό και θα ευχηθώ από την καρδιά μου να είναι μέσα στα έμβρυα που έχετε! Πίστεψέ το και θα γίνει κούκλα μου! ??????????????

Συγχαρητήρια κοπέλα μου❤❤❤???!πλακα δεν είχε?Την Παρασκευή τέλεια! Νωρίς!εγω ξανά την άλλη Δευτέρα!Εμείς μαζί θα γεννησουμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eva 42 είπε:

Ροζ μου, είσαι καλά εσύ;

Η κοιλίτσα σου; όλα καλα;

Κοπέλα μου προσεχω πολύ μεχρι να περάσουν αυτές οι δεκα ημέρες. Πονάω που κ που αλλά οχι πολυ. Απλως εχω ανακάτεμα ειδικά το πρωι πρωί κ αργα το βράδυ!κ εγω κοπέλα μ εχω άγχος οπως κ εσυ μη νομίζεις, απλώς προσπαθω να μην το σκέφτομαι!ελπίζω την επόμενη φορά οι κυστες μ κ το υγρό στην κοιλιά να εχουν μειωθεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Μακάρι, αλλά στην παρούσα φάση δεν είμαι πολύ αισιόδοξη. 
Ξενέρωσα που ενώ είχα καμιά 20αριά ωάρια βγήκα με 10, αλλά είπα "είσαι καλά, μην παραπονιέσαι".
Το να μου λένε "Έμειναν τα 4 αλλά μόνο 1 είναι άριστο" ε, μου έκοψε τα πόδια....
Αν ήταν να παίζω με 1 και να μην ξέρω αν έχει Μεσογειακή Αναιμία, πήγαινα πάλι φυσιολογικά. 
Ποιος ο λόγος να χάνω 1 χρόνο, 6-7.000 ευρώ και να περνάω πάλι την απογοήτευση;;;
 

Κοριτσάκι μ μην απογοητεύεσαι γιατι όλες βγαζουμε πολλα περισσότερα απο αυτά που μένουν στο Τέλος!ειναι σημαντικό που εμεινε μια άριστη κ μέτρια!να σε ρωτήσω κάτι ποιος εχει μεσογειακή αναιμία απο εσάς?γιατι δεν το εχω παρακολουθησει αν το εχεις αναφέρει. ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ κ θα γίνει κ εμένα ενα καλό κ ενα μέτριο μου βάλανε!σε παρακαλώ λέγε ολη μέρα "σε περιμένω μωράκι μου", "θα τα καταφερω", "ήρθε η ωρα μου". Κ το βράδυ να το ονειρευεσαι!θα σου έρθει τώρα!οτι έγινε εγινε τωρα δεν αλλάζει, τωρα δωσε ολη σου τη θετικη ενέργεια σε αυτα που έμειναν!!!Πότε θα ξέρεις τα αποτελέσματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ροζ είπε:

Κοριτσάκι μ μην απογοητεύεσαι γιατι όλες βγαζουμε πολλα περισσότερα απο αυτά που μένουν στο Τέλος!ειναι σημαντικό που εμεινε μια άριστη κ μέτρια!να σε ρωτήσω κάτι ποιος εχει μεσογειακή αναιμία απο εσάς?γιατι δεν το εχω παρακολουθησει αν το εχεις αναφέρει. ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ κ θα γίνει κ εμένα ενα καλό κ ενα μέτριο μου βάλανε!σε παρακαλώ λέγε ολη μέρα "σε περιμένω μωράκι μου", "θα τα καταφερω", "ήρθε η ωρα μου". Κ το βράδυ να το ονειρευεσαι!θα σου έρθει τώρα!οτι έγινε εγινε τωρα δεν αλλάζει, τωρα δωσε ολη σου τη θετικη ενέργεια σε αυτα που έμειναν!!!Πότε θα ξέρεις τα αποτελέσματα?

Έχουμε και οι δυο "στίγμα" μεσογειακής αναιμίας, είμαστε φορείς δηλαδή και κάναμε ήδη μια διακοπή λόγω μωρού που νοσουσε...

Γύρω στο 15αυγουατο θα μας πουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Έχουμε και οι δυο "στίγμα" μεσογειακής αναιμίας, είμαστε φορείς δηλαδή και κάναμε ήδη μια διακοπή λόγω μωρού που νοσουσε...

Γύρω στο 15αυγουατο θα μας πουν.

Καταλαβαινω έχεις δίκιο!αλλα πολλές φορές η πίστη μας κ η θετική μας ενέργεια φερνουν τα αναλογα αποτελέσματα!κ όπως ειπε κ ενας γιατρός κ ενα αρκεί για να αλλάξει ολη σου η ζωη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η konstantinaVE είπε:

Καλησπέρα, κοριτσάκια!!! 
Εγώ δυστυχώς δεν έχω πολύ καλά νέα κι είμαι πολύ στενοχωρημένη....
Πήραμε 11 ωάρια, τα 10 ήταν ώριμα, τα 9 γονιμοποιήθηκαν.

Τελικά με πήραν τώρα τηλέφωνο πως από τα 9 στην αρχή προχώρησαν τα 7 και τώρα έχουν μείνει τα 4. 
Μία άριστη βλαστοκύστη, μία καλή, μία μέτρια και μία κάτω του μετρίου. 

Αν αναλογιστούμε ότι εκκρεμεί η προεμφυτευτική διάγνωση για τη μεσογειακή αναιμία, καταλαβαίνετε πόσες πιθανότητες έχουμε....

Τόσες μέρες συζητούσαμε χαριτολογώντας με τον άντρα μου για τρίδυμα και δίδυμα και τώρα βλέπω να μην μένει κανένα....

Έχω χάσει σχεδόν ένα χρόνο προετοιμάζοντας την εξωσωματική για να φτάσω να παίζω με μέτρια έμβρυα....
Έχω απογοητευτεί όσο δεν παίρνει... 
Διαβάζω κοπέλες που έβαλαν άριστες βλαστοκύστες κι ούτε χοριακή δεν πήρανε.... 
Τί να το κάνω να μου βάλουν την κάτω του μετρίου;;; 

Κορίτσι μου επειδή σε λιγο καιρο θα περιμένω κ εγω αυτα τα αποτελεσματα π περιμενες με πολυ ανχος! Κ καταλαβενω απολυτα την στεναχωρια σου! Κ επειδή έχεις περασει πολλα να εχεις πιστη και να προαευχεσε οπως ειπε κ η geo ενα αρκει για να φέρουμε στον κοσμο ενα υγιει πανω απο ολα ανθρωπακι! Ευχομαι να πανε ολα καλα μεσα απο την καρδια μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karamela! είπε:

@konstantinaVE ποτε σας ειπαν για τα αππτελεσματα απο τον προεμφιτευτικο? 

Σε 15-20 μέρες.
Κορίτσια, ξέρω ότι θα ακουστώ κάπως, αλλά ποια πίστη να έχω;;;
Πέρυσι τέτοια εποχή, ούσα έγκυος, τί προσευχή έκανα, τι εκκλησία πήγαινα, τί προσπαθούσα να κοιτάω μπροστά....
Και το αποτέλεσμα;;; Διακοπή. 
Θύμωσα, είπα για άλλη μία φορά ο Θεός με έχει χεσμένη....
Μετά άλλαξα, μια και πιστεύω γενικά στο "κάθε εμπόδιο για καλό" και το πήρα αλλιώς. Είπα να μάθω μέσα από όλο αυτό.
Περίμενα έναν χρόνο να βρεθεί έστω κι ένα χιλιάρικο να πείσω τον άντρα μου να ξεκινήσουμε. Το έκανα και με πολλή χαρά, αισιοδοξία κι υπομονή. 
Και το αποτέλεσμα; Να κρέμομαι από 2 καλά και 2 άστα-να-πάνε έμβρυα, ποιο δε θα έχει Μεσογειακή και ποιο θα αντέξει την απόψυξη να δω καμιά εγκυμοσύνη.... 
Συγγνώμη, αλλά βαρέθηκα. Ήλπιζα ότι με τόσα λεφτά και φάρμακα θα είχα γερά έμβρυα για 2-3 προσπάθειες. Όχι να παίζω πάλι ρώσικη ρουλέτα. 
Από το μεσημέρι σκέφτομαι να πάρω δανεικά ωάρια, θα με πονάει μια ζωή, μια και δεν έχω θέμα γονιμότητας. 
Να πάω πάλι φυσιολογικά; Και πόσες εκτρώσεις να κάνω, αν δεν είναι γερό πάλι;;;
Να μην κάνω καθόλου παιδιά; Είναι μία λύση.... 
Αλλά όταν πας με πρωτόκολλο για "σίγουρα" αποτελέσματα και παίζεις λες και πήγες σε φυσικό κύκλο, ε, δεν έχω ψυχολογία... 
Ποια πίστη και ποια αισιοδοξία....
Στη ζωή μου, τουλάχιστον από τα 6 μου που θυμάμαι, όλο εμπόδια και δυσκολίες. Δε θυμάμαι να έχω υπάρξει ξέγνοιαστη.... 
Κουράστηκα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ, επειδή γενικά έχω ανεπτυγμένη διαίσθηση, τη Δευτέρα στην ωοληψία είπα στο γιατρό μου "Κοίτα να πάρεις αρκετά, γιατί άλλα δε θα γονιμοποιηθούν, άλλα δε θα προχωρήσουν, άλλα θα έχουν Μεσογειακή, βλέπω να μένουμε με το τίποτα στο τέλος"....
Να που έχω μείνει με το 1/3 και βλέπουμε.... 

*(Σας πρήζω, το ξέρω, αλλά έχω ανάγκη να τα πω κάπου που να με καταλάβουν. Ο άντρας μου πιο πολύ με εκνευρίζει....)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinaVE μην απογοητεύεσαι κορίτσι μου... Κ οι δυό μας κάναμε εξωσωματική για τον ίδιο καταραμένο λόγο «στίγμα μεσογειακής αναιμίας». Εμένα μου είχαν πάρει σχεδόν 50 ωάρια, λόγω πολυκυστικών ωοθηκών... Τεράστιο νούμερο, αλλά επειδή ηταν πολλά δεν ηταν κ καλής ποιότητας... Από αυτά γονημοποιήθηκαν τα 35, φτάσανε 3η μέρα τα 25 κ βλαστοκύστες έγιναν μόνο τα 7... Για καλή μας τύχη νοσούσε μόνο το ένα από αυτά, άρα μας έμειναν 6, ευτυχώς καλές βλαστοκύστες... Αλλά κ πάλι βάζοντας τις 2 πέρυσι τέτοια εποχή προσπαθούσα να ξεπεράσω την βιοχημική μου κύηση... Τον Οκτώβρη βάζοντας, άλλα 2 πήρα στην χοριακή μία τεράστια κουλούρα... κ τέλη Νοέμβρη όπως θα θυμάται η αγαπημένη @Πιου-πιου μαθαίνω πως είμαι έγκυος χωρίς να προσπαθούμε... Πιστεύω πως μετά από τόσες σφαλιάρες ήταν δώρο θεού, γιατί ευτυχώς ο μπεμπούλης μας είναι υγιής... Μην σε πέρνει από κάτω... Περίμενε να πάρεις τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικό... Μπορεί να είναι όλα υγιή... Κ επίσης μπορεί να μην πειάσεις με την καλή βλαστοκύστη, αλλά με την μέτρια... Τίποτα δεν έχει τελειώσει, αντίθετα τώρα αρχίζουν όλα. Όταν θα κάνεις την εμβρυομεταφορά κ θα μετράς το κάθε λεπτό στο 9ήμερο μεχρι την χοριακή θα χρειαστείς δύναμη... Δεν έχεις αποτύχει ακόμα γί αυτό μην σε πέρνει από κάτω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η konstantinaVE είπε:

Εν τω μεταξύ, επειδή γενικά έχω ανεπτυγμένη διαίσθηση, τη Δευτέρα στην ωοληψία είπα στο γιατρό μου "Κοίτα να πάρεις αρκετά, γιατί άλλα δε θα γονιμοποιηθούν, άλλα δε θα προχωρήσουν, άλλα θα έχουν Μεσογειακή, βλέπω να μένουμε με το τίποτα στο τέλος"....
Να που έχω μείνει με το 1/3 και βλέπουμε.... 

*(Σας πρήζω, το ξέρω, αλλά έχω ανάγκη να τα πω κάπου που να με καταλάβουν. Ο άντρας μου πιο πολύ με εκνευρίζει....)

Κορίτσι μου γλυκό δικαιολογημένα είσαι θυμωμένη και οργισμένη...Είναι αδικία κάποιες να γεννάνε παιδιά και να τα πετάνε στα σκουπίδια και εμείς να παλεύουμε χρόνια διαλύοντας την ψυχική και σωματική μας υγεία και να μην μπορούμε να τα καταφέρουμε...Εγώ το Σεπτέμβριο πάω για την 4η μου εξωσωματική και όλες με φάρμακα γιατί ποτέ δε μένουν έμβρυα για κατάψυξη.? Προσπάθησε όμως να ηρεμήσεις και μην προτρέχεις διότι 1ον έχεις πιθανότητες να βρεθεί έστω και ένα υγιέστατο εμβρυάκι και να εμφυτευτεί ακόμη και αν δεν συγκαταλέγεται στις άριστες βλαστοκύστες και αν στη χειρότερη περίπτωση δε συμβεί δε σημαίνει ότι δεν θα είσαι πιο τυχερή την επόμενη φορά...Είναι δύσκολος ο δρόμος αλλά πρέπει να έχουμε υπομονή και επιμονή! 

Μια πολύ καλή μου φίλη είχε το ίδιο θέμα με σένα και ταλαιπωρήθηκε κι εκείνη αρκετά, με δύο εγκυμοσύνες που διέκοψε καθώς τα μωρά νοσούσαν, με δύο εξωσωματικές που η πρώτη απέτυχε αλλά στη δεύτερη έγινε το θαυματάκι και τώρα χαίρεται την πανέμορφη κορούλα της! Γι' αυτό κορίτσι μου μην απελπίζεσαι και να σκέφτεσαι αυτό που είπες...Δεν είσαι υπογόνιμη γι' αυτό θα τα καταφέρεις σίγουρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...