Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές μανουλες 2020 με εξωσωματική


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ευτυχως δν πονανε αλλα ψυχολογικα δν τις θελω!ενω η προλουτεξ μου φαινεται πουπουλο χαχαχα!βεβαια μειωσα κ μοναδες γτ οι αντιπηκτικες εχουν μοναδες αναλογως τις αναγκες!εκανα μια εξεταση αιματολογικη κ φανηκε οτι επρεπε να μειωσουμε οποτε κ απο κει καταλαβα διαφορα!αντε πτυχιο θα παρουμε κοριτσια

Δε λες τίποτα!αύριο που θα την κάνω με την βελόνα 27G θα σου πω παλι. Τωρα σκεψου ακομα πονάω απο το πρωι!αυτες αραγε μέχρι πότε τις κάνουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

Δε λες τίποτα!αύριο που θα την κάνω με την βελόνα 27G θα σου πω παλι. Τωρα σκεψου ακομα πονάω απο το πρωι!αυτες αραγε μέχρι πότε τις κάνουμε?

Πιστευω συνηθεια ειναι θα τα πας περιφημα!εγω θα τις κανω σιγουρα μεχρι τριων μηνων εγκυος!τωρα ειμαι 9 εβδομαδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πιστευω συνηθεια ειναι θα τα πας περιφημα!εγω θα τις κανω σιγουρα μεχρι τριων μηνων εγκυος!τωρα ειμαι 9 εβδομαδων!

Για ποιο λόγο γίνονται αυτές οι ενέσεις βρε κορίτσια? Εμένα δεν μου έδωσαν κάτι τέτοιο? Μόνο μία μετά τη μεταφορά και άλλη μία 3 μερες μετά θα κάνω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Για ποιο λόγο γίνονται αυτές οι ενέσεις βρε κορίτσια? Εμένα δεν μου έδωσαν κάτι τέτοιο? Μόνο μία μετά τη μεταφορά και άλλη μία 3 μερες μετά θα κάνω... 

Οι αντιπηκτικες γινονται απο μερικους γιατρους προληπτικα!εγω πχ εχω στο ιστορικο μου κ μια παλινδρομη!η προλουτεξ ειναι προγεστερονη!αναλογα ο ντοκ πως λειτουργει η καθε περιπτωση!μην ανησυχεις γι αυτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Οι αντιπηκτικες γινονται απο μερικους γιατρους προληπτικα!εγω πχ εχω στο ιστορικο μου κ μια παλινδρομη!η προλουτεξ ειναι προγεστερονη!αναλογα ο ντοκ πως λειτουργει η καθε περιπτωση!μην ανησυχεις γι αυτο!

Δεν ανησύχησα, φαντάζομαι ότι θα μου έδιναν αν χρειαζόταν! Παίρνω ένα σαλοσπιρ την ημέρα και νομίζω αυτές οι lentogest που μου έχουν δώσει είναι προγεστερόνη και άλλο ένα χάπι λέει dydrogesterone, που ακούγεται συγγενής. Δεν τρελαίνομαι για ενέσεις εννοείται όπως όλες μας, αλλά είδα που το συζητάτε και σκέφτηκα να ρωτήσω! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Geo2009 είπε:

Δεν ανησύχησα, φαντάζομαι ότι θα μου έδιναν αν χρειαζόταν! Παίρνω ένα σαλοσπιρ την ημέρα και νομίζω αυτές οι lentogest που μου έχουν δώσει είναι προγεστερόνη και άλλο ένα χάπι λέει dydrogesterone, που ακούγεται συγγενής. Δεν τρελαίνομαι για ενέσεις εννοείται όπως όλες μας, αλλά είδα που το συζητάτε και σκέφτηκα να ρωτήσω! ????

Μια χαρα τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ροζ είπε:

Εγω κανω προγεστερόνη δεν ξερω αν ισχύει το ίδιο.επισης το βημα 4 δεν το κατάλαβα. 

Άαα εγώ έγραψα για τις αντιπηκτικες που κάνω! Έτσι μου είχε πει ο ιατρός, κρατάμε τη σύριγγα με τα δύο δάχτυλα στη βάση περίπου εκεί που τελειώνει η βελόνα και αρχίζει το γυαλί, από το ένα χέρι και με το άλλο κάνουμε την εκχυση! Εγώ έτσι το κάνω. Για τη προγεστερονη δεν ξέρω! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Στην αρχη δν τον εβγαζα τον αερα!λες γι αυτο να μελανιασα?τωρα τον βγαζω!σ ευχαριστουμε για τα tips

Νομίζω ο αέρας δεν έχει σχέση με τις μελανιές αλλά μελάνια κανεις επειδή τραυματίζεις φλέβα ή δεν πιέζεις το σημείο μετά! Εγώ τον βγάζω τον αέρα, φοβάμαι να τον αφήσω! Πίεζε το σημείο κ δεν θα κάνεις μελανιές όπως σου έγραψα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marillia εχω μια απορία, επειδή είμαστε παρόμοιες περιπτώσεις (με την έννοια της ανεξηγητης) πως πέρασες επιτροπή; το δέχτηκαν; ή γράψατε άλλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Πιστευω συνηθεια ειναι θα τα πας περιφημα!εγω θα τις κανω σιγουρα μεχρι τριων μηνων εγκυος!τωρα ειμαι 9 εβδομαδων!

 

Συγχαρητήρια καταρχάς για την εγκυμοσύνη!εχεις διδυμακια?μεχρι τριων?πωπω!πολυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ροζ είπε:

 

Συγχαρητήρια καταρχάς για την εγκυμοσύνη!εχεις διδυμακια?μεχρι τριων?πωπω!πολυ?

Σ ευχαριστω πολυ συντομα κ σε σενα σε λιγες μερες ευχομαι!εγω εβαλα δυο εμβρυακια αλλα ενα εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@marillia εχω μια απορία, επειδή είμαστε παρόμοιες περιπτώσεις (με την έννοια της ανεξηγητης) πως πέρασες επιτροπή; το δέχτηκαν; ή γράψατε άλλα;

Πως εισαι γλυκια μου?εβαλε αλλα ο ντοκ!οτι δν κανω ωορρηξια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@marillia εχω μια απορία, επειδή είμαστε παρόμοιες περιπτώσεις (με την έννοια της ανεξηγητης) πως πέρασες επιτροπή; το δέχτηκαν; ή γράψατε άλλα;

Ευχομαι να μην χρειαστει αλλα θα στο πω σαν tip κ τι εκανα εγω!επιτροπη κρατησα κ περασα καβατζα για εξωσωματικη!αν κανεις σπερματεγχυση κ χρηδιμοποιησεις ενεσεις να τις πληρωσεις οπως εγω!γτ ειχαν 150ε!ενω της εξωσωματικης ειναι ακριβα τα φαρμακα!τωρα προτρεχω αλλα λεμε!γτ δν ξερω αν παρεις για σπερματεγχυση μετα ποτε μπορεις για εξωσωματικη!

Απολαυσε τωρα το καλοκαιρακι κ ευχομαι το σπορακι σας να ειναι στο δρομο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ευχομαι να μην χρειαστει αλλα θα στο πω σαν tip κ τι εκανα εγω!επιτροπη κρατησα κ περασα καβατζα για εξωσωματικη!αν κανεις σπερματεγχυση κ χρηδιμοποιησεις ενεσεις να τις πληρωσεις οπως εγω!γτ ειχαν 150ε!ενω της εξωσωματικης ειναι ακριβα τα φαρμακα!τωρα προτρεχω αλλα λεμε!γτ δν ξερω αν παρεις για σπερματεγχυση μετα ποτε μπορεις για εξωσωματικη!

Απολαυσε τωρα το καλοκαιρακι κ ευχομαι το σπορακι σας να ειναι στο δρομο!

Ευχαριστώ! Δεν ειμαι εοπυ οπότε ειναι λιγο πιο λαρτζ.. θα το κοιταξω όμως αυτο που λες να ξέρω! Μακάρι να μη χρειαστεί αλλά ξέρεις κ συ οτι μπορεί να είναι όλα καλα κ παλι να μην γίνεται! Τι περίεργο όμως... Όλα να δουλευουν σωστά αλλα να μην γίνεται κάτι... 

Εν πάσει περιπτώσει το Ταμείο μου εχει μονο ενα ελεγκτή γιατρό κ γενικά ως τωρα μου έχουν καλυψει τα πάντα χωρις πολλα πολλα πχ τη σαλπιγγογραφια την καλυψαν 100% μονο με το χαρτι του γιατρού μου χωρις έλεγχο... αλλα ναι τα 150 δεν ειναι κανενα φοβερο ποσο αξίζει να μην μπλεξει κανείς. Θα το δω! Που την έκανες; τη σπερματεγχυση εννοω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Ευχαριστώ! Δεν ειμαι εοπυ οπότε ειναι λιγο πιο λαρτζ.. θα το κοιταξω όμως αυτο που λες να ξέρω! Μακάρι να μη χρειαστεί αλλά ξέρεις κ συ οτι μπορεί να είναι όλα καλα κ παλι να μην γίνεται! Τι περίεργο όμως... Όλα να δουλευουν σωστά αλλα να μην γίνεται κάτι... 

Εν πάσει περιπτώσει το Ταμείο μου εχει μονο ενα ελεγκτή γιατρό κ γενικά ως τωρα μου έχουν καλυψει τα πάντα χωρις πολλα πολλα πχ τη σαλπιγγογραφια την καλυψαν 100% μονο με το χαρτι του γιατρού μου χωρις έλεγχο... αλλα ναι τα 150 δεν ειναι κανενα φοβερο ποσο αξίζει να μην μπλεξει κανείς. Θα το δω! Που την έκανες; τη σπερματεγχυση εννοω.

Ναι αυτο να μπλεξεις!κ παλι αν κανεις ενεσεις!πχ εγω κ με ενεσεις κ με κλομιφαινη απο δυο ωαρια την φορα εκανα!εγω την εκανα στο ιασω με τον εξωσωματικο μου!προσωπικα ηθελα μια να κανω!κ δν το μετανιωνω που την εκανα κι ας μην πετυχαμε!

Καμια φορα θελουμε κ λιγο πουσαρισμα ειτε απο βιταμινες κ απο αλλα!πχ εγω τωρα  πριν την μεταφορα ηπια gluco που πριν μου ελεγε ο γιατρος πιες το εγω τιποτα!ανεβασα την d!ηπια μηνες ινοφερτ πολυβιταμινες!μετα ειδαμε στο σπερμα του συζυγου πεσμενες τις μορφες την μερα της σπερματεγχυσης που οσο να ειναι στο ιασω εχουν καλυτερα μηχανηματα!ειχαμε βεβαια φουλ κινητικοτητα κ αριθμο!αλλα πηρε ο αντρας μου 3 μηνες βιταμινες πριν την εξωσωματικη!θελει υπομονη κ επιμονη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι αυτο να μπλεξεις!κ παλι αν κανεις ενεσεις!πχ εγω κ με ενεσεις κ με κλομιφαινη απο δυο ωαρια την φορα εκανα!εγω την εκανα στο ιασω με τον εξωσωματικο μου!προσωπικα ηθελα μια να κανω!κ δν το μετανιωνω που την εκανα κι ας μην πετυχαμε!

Καμια φορα θελουμε κ λιγο πουσαρισμα ειτε απο βιταμινες κ απο αλλα!πχ εγω τωρα  πριν την μεταφορα ηπια gluco που πριν μου ελεγε ο γιατρος πιες το εγω τιποτα!ανεβασα την d!ηπια μηνες ινοφερτ πολυβιταμινες!μετα ειδαμε στο σπερμα του συζυγου πεσμενες τις μορφες την μερα της σπερματεγχυσης που οσο να ειναι στο ιασω εχουν καλυτερα μηχανηματα!ειχαμε βεβαια φουλ κινητικοτητα κ αριθμο!αλλα πηρε ο αντρας μου 3 μηνες βιταμινες πριν την εξωσωματικη!θελει υπομονη κ επιμονη!

Εμεις πήγαμε για το σπέρμα στο μητέρα για το λογο που λες να είναι αξιόπιστα τα αποτελέσματα. Απο εκει κ περα κ γω μια λεω ααααντε βαρια δυο! Γκλουκο πινω ηδη 3 κυκλους κ τωρα φιλη το συνήθισα... υπεφερα 2+ μήνες, τωρα κατάφερα να φτασω τη δοση εκει που πρέπει γιατί δεν αντεχα! Οποτε βλεποντας κ κάνοντας! Σημασια εχει το αποτέλεσμα που εχεις! Εύχομαι μόνο καλα νεα απο δω κ περα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Εμεις πήγαμε για το σπέρμα στο μητέρα για το λογο που λες να είναι αξιόπιστα τα αποτελέσματα. Απο εκει κ περα κ γω μια λεω ααααντε βαρια δυο! Γκλουκο πινω ηδη 3 κυκλους κ τωρα φιλη το συνήθισα... υπεφερα 2+ μήνες, τωρα κατάφερα να φτασω τη δοση εκει που πρέπει γιατί δεν αντεχα! Οποτε βλεποντας κ κάνοντας! Σημασια εχει το αποτέλεσμα που εχεις! Εύχομαι μόνο καλα νεα απο δω κ περα!

Ναι ατιμο χαπι γι αυτο δν το επινα!κ σε σενα γλυκια μου απολαυσε το καλοκαιρακι γτ του χρονου οπως εγω τωρα δν θα μπορεις ειμαι σιγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα είχε λίγο αίμα και να πήγαν τελικά όλα καλά. Είχα λίγη αιμορραγία τις προάλλες, κράτησε κανα δίωρο, κόκκινο αίμα. Ο γιατρός είπε να αυξήσουμε την προγεστερόνη και να κόψω το σαλοσπίρ. Καμία άλλη οδηγία. Δεν με είδαν ακόμα στον υπέρηχο επειδή σταμάτησε η αιμορραγία. Αλλά ανησυχώ.. είχε κάποια από εσάς αντίστοιχη εμπειρία με αίσιο τέλος; Είμαι στην 6η εβδομάδα :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα είχε λίγο αίμα και να πήγαν τελικά όλα καλά. Είχα λίγη αιμορραγία τις προάλλες, κράτησε κανα δίωρο, κόκκινο αίμα. Ο γιατρός είπε να αυξήσουμε την προγεστερόνη και να κόψω το σαλοσπίρ. Καμία άλλη οδηγία. Δεν με είδαν ακόμα στον υπέρηχο επειδή σταμάτησε η αιμορραγία. Αλλά ανησυχώ.. είχε κάποια από εσάς αντίστοιχη εμπειρία με αίσιο τέλος; Είμαι στην 6η εβδομάδα 

Καλημέρα κορίτσι μου! Εγώ προσωπική εμπειρία δεν έχω καθώς ακόμη δεν έχω καταφέρει να πάρω θετική χοριακή, αλλά ξέρω πολλές κοπέλες και εδώ αλλά και γνωστές κοπέλες έξω που ναι είχαν αιμορραγία και όλα πήγανε τέλεια..! Ξεκουράσου όμως και μείνε λίγες μέρες ξάπλα...καναπέ-κρεβάτι...μέχρι να σε δει ο γιατρός σου! Όλα θα πάνε καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ηλίας-Νικόλαος είπε:

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποια κοπέλα είχε λίγο αίμα και να πήγαν τελικά όλα καλά. Είχα λίγη αιμορραγία τις προάλλες, κράτησε κανα δίωρο, κόκκινο αίμα. Ο γιατρός είπε να αυξήσουμε την προγεστερόνη και να κόψω το σαλοσπίρ. Καμία άλλη οδηγία. Δεν με είδαν ακόμα στον υπέρηχο επειδή σταμάτησε η αιμορραγία. Αλλά ανησυχώ.. είχε κάποια από εσάς αντίστοιχη εμπειρία με αίσιο τέλος; Είμαι στην 6η εβδομάδα :(

Είχα αιμορραγία σαν περίοδο και μέχρι στιγμής όλα καλά. Βέβαια μου δημιουργήθηκε αιμάτωμα στη μήτρα όπου το παλεύουμε με αντιβίωση και ξεκούραση. Το salospir το έκοψε και σε εμένα. Και εννοείται ότι με παρακολουθεί συνεχώς ο γιατρός μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ είχα κάτι διαφορετικό από το αίμα που είχα πριν 1 εβδομάδα . Έκανα εξετάσεις και έχω ουρολοίμωξη . Μου είπε ο γιατρός ξεκούραση και πολλά νερά . Και ξεκίνησα αντιβίωση . Πρώτη φορά παθαίνω ουρολοίμωξη .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! @Littleme περαστικά κοριτσάκι μου! Ακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού και μην ανησυχείς!❤️❤️❤️❤️❤️

@Ηλίας-Νικόλαος πολλές κοπέλες είχαν αίματακι και απ'οτι είδα με προσοχή θα ξεπεραστεί! Ξεκούραση και όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Geo2009 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! @Littleme περαστικά κοριτσάκι μου! Ακόλουθα τις οδηγίες του γιατρού και μην ανησυχείς!❤️❤️❤️❤️❤️

@Ηλίας-Νικόλαος πολλές κοπέλες είχαν αίματακι και απ'οτι είδα με προσοχή θα ξεπεραστεί! Ξεκούραση και όλα καλά θα πάνε γλυκιά μου! ❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ, με καθησυχάζετε.. καναπέ-κρεβάτι δυστυχώς δεν τα καταφέρνω γιατί δεν έχω κανέναν για να με βοηθά οπότε πρέπει έστω να μαγειρέψω κάτι.. ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί τρόμαξα πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...