Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Το Γενάρη που γέννησε φίλη μου στο ιασω, μπαίνει μόνο ο πατέρας με τεστ κοβιντ και μπορεί να μπαινοβγαινει.. Αν ξέρει κάποια κατι νεότερο ας μας πει 😁

Πιθανόν να χαλαρώσουν τα μέτρα λίγο μέχρι να φτάσουμε να γεννήσουμε.. δηλαδή να μπαίνει πχ και δεύτερο άτομο με τεστ ή να μπαινοβγαίνει άνετα ο συνοδός. Επισκεπτήρια και τέτοια το αποκλείω βέβαια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις Just now, ο/η eleni5525 είπε:

Πιθανόν να χαλαρώσουν τα μέτρα λίγο μέχρι να φτάσουμε να γεννήσουμε.. δηλαδή να μπαίνει πχ και δεύτερο άτομο με τεστ ή να μπαινοβγαίνει άνετα ο συνοδός. Επισκεπτήρια και τέτοια το αποκλείω βέβαια

Νομίζω είναι λίγο δύσκολο να αλλάξει κάτι στα μαιευτήρια γιατί εμείς ως ομάδα (είτε το πάρεις ηλικιακά είτε ως εγκυμονούσες) δεν θα έχουμε εμβολιαστεί οπότε θα ήταν αρκετά ριψοκίνδυνο κάτι τέτοιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Ρώτησες χρόνο παράδοσης; κάποια δεν είναι ετοιμοπαραδοτα 🤔

Το δικό μας σίγουρα δεν ηταν γιατι εχουν ενα σχεδιο και με παραγγελία σου φερνουν κ αλλα.. Να μια ερώτηση που δεν εκανα😂😂😂 θα ρωτήσω πάντως αν κανω την αγορα απο εκει οταν καταθεσω την προκαταβολή βέβαια εμας δεν θα μας νοιαξει τοσο ο χρόνος γιατι θα το κρατησουν εκει στο κατάστημα οπότε νε ενα τηλέφωνο περναμε και το παίρνουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ δύσκολο το θεωρώ να αλλάξει κτ φέτος...ειδικά μετά από αυτό που έγινε πριν 1-2 μήνες που κόλλησαν σε ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας (δεν είπαν σε ποιο) 4 λεχωνες κ τα μωρά τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Το δικό μας σίγουρα δεν ηταν γιατι εχουν ενα σχεδιο και με παραγγελία σου φερνουν κ αλλα.. Να μια ερώτηση που δεν εκανα😂😂😂 θα ρωτήσω πάντως αν κανω την αγορα απο εκει οταν καταθεσω την προκαταβολή βέβαια εμας δεν θα μας νοιαξει τοσο ο χρόνος γιατι θα το κρατησουν εκει στο κατάστημα οπότε νε ενα τηλέφωνο περναμε και το παίρνουμε 

Να ρωτήσεις οπωσδήποτε το δικό μας θα κάνει ένα μήνα να έρθει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εγώ δύσκολο το θεωρώ να αλλάξει κτ φέτος...ειδικά μετά από αυτό που έγινε πριν 1-2 μήνες που κόλλησαν σε ιδιωτικό μαιευτήριο της Αθήνας (δεν είπαν σε ποιο) 4 λεχωνες κ τα μωρά τους...

Έχετε δίκαιο... Ίσως ξεγελιέται λίγο επειδή εδώ πάνω είναι λίγο πιο καλά τα πράγματα από άποψη κοβιντ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμενα πάντως δεν με πειράζει για το επισκεπτηριο😂 θα μπορούμε να ξεκουραστουμε πρωτου ξεκινήσει η παράνοια 😅

Καλέ ούτε εμένα με πειράζει!!😂😂😂(Μόνο για το αδερφάκι μου κ τη μητέρα μου στεναχωριέμαι...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλέ ούτε εμένα με πειράζει!!😂😂😂(Μόνο για το αδερφάκι μου κ τη μητέρα μου στεναχωριέμαι...)

Ναι η αλήθεια είναι ότι γιαυτους και εγω στεναχωριεμαι αλλα γενικα ειμαι κατα του επισκεπτηριου.. Καθονται στα κρεβατια τα χερια δεν τα εχουν πλυνει (η τρέλα της νοσηλευτριας με εχει βρει) αλλα καλύτερα να τους υποδεχτεις σπιτι μετα απο λιγο καιρο που θα εχεις συνελθει και θα εχεις βρει τα πατηματα στο σπίτι με το μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμενα πάντως δεν με πειράζει για το επισκεπτηριο😂 θα μπορούμε να ξεκουραστουμε πρωτου ξεκινήσει η παράνοια 😅

Εννοείται χίλιες φορές καλύτερα μονοι μας! Πέρασα δύσκολα με τα επισκεπτηρια στο 1ο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι η αλήθεια είναι ότι γιαυτους και εγω στεναχωριεμαι αλλα γενικα ειμαι κατα του επισκεπτηριου.. Καθονται στα κρεβατια τα χερια δεν τα εχουν πλυνει (η τρέλα της νοσηλευτριας με εχει βρει) αλλα καλύτερα να τους υποδεχτεις σπιτι μετα απο λιγο καιρο που θα εχεις συνελθει και θα εχεις βρει τα πατηματα στο σπίτι με το μωρο

Κι εγώ συμφωνώ, το είχαμε παρακάνει και με τα επισκεπτήρια στα μαιευτήρια! Πολύς κόσμος, κάθονται στα κρεβάτια όπως το λες και παλιά ούτε λόγος για αντισηπτικό στα χέρια. Εντάξει και εγώ θα ήθελα τους πολύ κοντινούς είναι η αλήθεια θα κάνουμε υπομονή όμως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κι εμένα ο αιματοκρίτης μου είναι στο 34 πια. 

Γνωρίζετε τι γίνεται με τους συνοδούς μας στα μαιευτήρια λόγω κόβιντ; Μένουν μέσα όλες τις ημέρες χωρίς τη δυνατότητα να μπαινοβγαίνουν;

Είναι ανάλογα το μαιευτήριο. Στο Λητώ που γέννησε η αδερφή μου έμεινε μέσα χωρίς τη δυνατότητα να μπαινοβγαίνει. Στο Γένεσις που γέννησε η άλλη μου αδερφή μόνο στον τοκετό και μετά τον έδιωξαν. Στο Μητέρα που θα γεννήσω εγώ πρέπει να έχει κάνει το τεστ και να μη βγει καθόλου. Οπότε ρωτά τον γιατρό σου τι ισχύει εκεί που θα γεννήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Είναι ανάλογα το μαιευτήριο. Στο Λητώ που γέννησε η αδερφή μου έμεινε μέσα χωρίς τη δυνατότητα να μπαινοβγαίνει. Στο Γένεσις που γέννησε η άλλη μου αδερφή μόνο στον τοκετό και μετά τον έδιωξαν. Στο Μητέρα που θα γεννήσω εγώ πρέπει να έχει κάνει το τεστ και να μη βγει καθόλου. Οπότε ρωτά τον γιατρό σου τι ισχύει εκεί που θα γεννήσεις. 

Κι εγώ στο Μητέρα θα γεννήσω. Τυχερές είμαστε, θα έχει επιμεληθεί το μενού και ο Άκης Πετρετζίκης! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα πάντως η αγορά του καροτσιου Μ φαίνεται βουνό!! Με τι κριτήρια επιλέγεις?

Εμένα όλα όσα χρειάζονται μου φαίνονται βουνό! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα όλα όσα χρειάζονται μου φαίνονται βουνό! 🤭

Αχαχχα η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα μια λίστα με αυτά π χρειαζόμαστε!!! Αλλά το καροτσι πιο πολύ έχω ακούσει πολλούς που αγορασαν κ δεν το βολεύτηκαν κ αυτό με ανχονει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα ο αιματοκρίτης μου από 38 έφτασε 30 κάποια στιγμή και τώρα έχει πάει πάλι 34.. Ο αιματολογος βέβαια μου είπε ότι όλο αυτό είναι φυσιολογικό. 

Όσο για καρότσια κλπ εγώ για την Πέμπτη εκλεισα ραντεβού σε 3 μαγαζιά να δω για καρότσι, κουνια και το αυγό. Ξεχωριστά στο καθένα. Μόνο το ένα τα έχει όλα μαζί. 

Μόνο εγώ θέλω να να τα δω αλλά να μην κλείσω τίποτα ακόμα γιατί το θεωρώ νωρίς;; είμαι στην 27η εβδομάδα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια εμένα ο αιματοκρίτης μου από 38 έφτασε 30 κάποια στιγμή και τώρα έχει πάει πάλι 34.. Ο αιματολογος βέβαια μου είπε ότι όλο αυτό είναι φυσιολογικό. 

Όσο για καρότσια κλπ εγώ για την Πέμπτη εκλεισα ραντεβού σε 3 μαγαζιά να δω για καρότσι, κουνια και το αυγό. Ξεχωριστά στο καθένα. Μόνο το ένα τα έχει όλα μαζί. 

Μόνο εγώ θέλω να να τα δω αλλά να μην κλείσω τίποτα ακόμα γιατί το θεωρώ νωρίς;; είμαι στην 27η εβδομάδα... 

Εγω θα σου έλεγα να τα κλείσεις γτ υπάρχουν καθυστερήσεις και λόγω της κατάστασης και πολλα δεν ειναι έτσι κι αλλιώς ετοιμοπαραδοτα.. Τουλάχιστον το αυγό οπωσδήποτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγω θα σου έλεγα να τα κλείσεις γτ υπάρχουν καθυστερήσεις και λόγω της κατάστασης και πολλα δεν ειναι έτσι κι αλλιώς ετοιμοπαραδοτα.. Τουλάχιστον το αυγό οπωσδήποτε 

Το αυγό είναι αυτό που με αγχώνει πιο πολύ.. Θα πάω αύριο και θα δω πως θα το κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα όλα όσα χρειάζονται μου φαίνονται βουνό! 🤭

Λοιπόν κι εμένα με είχε αγχωσει κάπως το να καταλάβω τι πρέπει να αγοράσω και πως θα γίνει σιγά σιγά με το κλείνεις ραντεβού στα καταστήματα αλλά επειδή την τελευταία εβδομάδα έκανα περίπου 7-8 ραντεβού σε καταστήματα πλέον έχω αγοράσει αρκετά πράγματα. Έτσι ενδεικτικά θα σου πω ότι πήρα 2 κάπες για το μπάνιο της, 6 λαβετες, δύο ζευγάρια σεντόνια για το λίκνο, 4 κοντομανικα φορμακια, 2 μακρυμάνικα, γαντακια, μια σαλιαριτσα, και φυσικά καρότσι, αυγό και ένα στρωματακι για το καρότσι για νεογέννητο. Λίκνο και μάρσιπο ρίνγκ σλινγκ είχα παραγγείλει ηλεκτρονικά. Έχω ακόμα πολλά αλλά θα περιμένω να δω και κάποια πράγματα που θα μου δώσουν από τα ανίψια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Αχαχχα η αλήθεια είναι ότι θα ήθελα μια λίστα με αυτά π χρειαζόμαστε!!! Αλλά το καροτσι πιο πολύ έχω ακούσει πολλούς που αγορασαν κ δεν το βολεύτηκαν κ αυτό με ανχονει.

Αν γκουγκλαρεις υπάρχουν λίστες με το τι χρειάζεται, είδα μερικές, αγχώθηκα,τις έκλεισα και λέω είναι νωρίς ακόμα! 😁 Εμένα η γιατρός μου είπε να προσέξω τώρα τον Απρίλιο,σε ότι έχει να κάνει με τον κορονοιο,ότι από Μάιο θα είναι καλύτερα τα πράγματα οπότε τότε έχω σκοπό να αρχίσω το ψάξιμο κ στα μαγαζιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Μόλις γυρίσαμε από τη Β επιπέδου... Ευτυχώς είναι όλα καλά και είναι μπέμπης και επίσημα 😍

Πήραμε κ το πρώτο του φορμακι για το καλό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αν γκουγκλαρεις υπάρχουν λίστες με το τι χρειάζεται, είδα μερικές, αγχώθηκα,τις έκλεισα και λέω είναι νωρίς ακόμα! 😁 Εμένα η γιατρός μου είπε να προσέξω τώρα τον Απρίλιο,σε ότι έχει να κάνει με τον κορονοιο,ότι από Μάιο θα είναι καλύτερα τα πράγματα οπότε τότε έχω σκοπό να αρχίσω το ψάξιμο κ στα μαγαζιά. 

Ναι τις έχω δει αυτές τις λίστες δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστές 😂 και εγώ έτσι Μάιο Ιούνιο πρώτα ο Θεός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...